4/10
szepi77 2013 szept. 15. - 20:18:46 4/10
(82/242)
Jónak indult a film és ahogy bonyolódtak a szálak, csak egyre jobbnak ígérkezett. Vártam, hogy ebbõl valami egetrengetõ és csavaros befejezés lesz, amin még egy órát fogok agyalni, hogy helyre rakjam a dolgokat. Ehelyett az egyre bonyolultabb cselekmény csak még tovább bonyolódott, amit Morgan Freeman bácsi szabályos idõnkénti magyarázata a "miértekre" és a "hogyanokra" valamelyest helyrerakott, de a vége mégiscsak egy agyonbonyolított, kérdésekkel teli és összecsapott zagyvaság lett. A rendõr és az Interpoolos csaj között ritka béna vonzódást sikerült kialakítani, ebbõl semmi sem jött át, ráadásul a rendõrnek adtak egy ápolatlanak ható borostás külsõt, amit a lúzer viselkedésével csak tetézett.Ami viszont nagyon tetszett, hogy a film elején a pakli pörgetésekor én is azt a hetest jegyeztem meg, amit végül kivilágítottak az ablakok segítségével. Ez +1 csillagot megért:)
teardrops 2013 szept. 15. - 16:48:26
(81/242)
Pár napja láttam, de nem csalódtam, szerintem remek kikapcsolódás. Látványos, akciós, trükkös - még akkor is szórakoztató, ha az ember sejti a végét. Aztán lehet, hogy mégsem az.:-)

Nekem az egyetlen fura épp a romantikus szál lett, pedig én aztán igazán...:-), de valahogy itt nem éreztem a két szereplõ között a 'kémiát', nekem nem volt elég, (a)hogy ez kialakult - szerencsére itt nem is ez volt a lényeg.
2/10
Superalonso 2013 szept. 13. - 15:33:16 2/10
(80/242)
Rém gyenge film, poros nyomába nem érhet A tökéletes trükk címû alkotásnak, ugyanis ott nem csak a bosszúról szólt a story, mint a Szemfényvesztõkben, hanem a 2 nagy bûvész ölre menõ presztízsharcáról (azért is The Prestige a címe) is, sõt inkább csak arról, mert ha már a 2. legjobb vagy csak valamiben senki se foglalkozik veled...és ez az életben is így van sajnos.
Ezt a Hórusz-szeme nevû titkos-társaságot meg nem értem, mi ezeknek a célja könyörgöm?? Fenntartani és megvédeni a bûvészetet, mint mûvészeti ágat vagy mi, mert ez nem derült ki számomra......áááá totál baromság ez a film.
AndrewHungary 2013 szept. 12. - 21:34:00 Előzmény CyberLady
(79/242)
Érdekes, mert nekem meg pont nagy csalódás volt a film. A vége sem kóser, nem értem, mit esznek benne oly' sokan. :) De mindenki más, úgyhogy aki még nem látta, nézze meg. Én egyszerûen ennél messze többet vártam a filmtõl. Nálam max 5/10 a film.
farkasati 2013 szept. 12. - 18:25:34
(78/242)
Nagyon tetszett, végig szórakoztatott.
CyberLady 2013 szept. 09. - 21:11:54
(77/242)
Nagyon nagyon jó film! Erre nem sajnáltam 2 órát áldozni az életembõl, hogy megnézzem. Látványos, pörgõs, izgalmas jó csavarral a végén. Bár vannak benne kiszámítható dolgok, mégis szórakoztat. 10/9
8/10
zsolt885 2013 szept. 07. - 23:29:03 8/10
(76/242)
"Nemár!" Ez egy jó film. Ennyi.
10/10
leeladam 2013 szept. 04. - 22:44:01 10/10
(75/242)
Jó!
k11zoltan 2013 szept. 04. - 16:09:12
(74/242)
Nem lesz a kedvenc filmjeim közt, de pörgõs volt.
Tetszett.

(AK)
filmszeretõ 2013 szept. 04. - 00:43:43 Előzmény Zsófijja
(73/242)
***moderálva*** Ritkan szolok hozza, de most ugy erzem ismet meg kell tennem. Ez a film szorakoztat es nem is akarhogy. Az elso percetol az utolsoig utos. Ritka manapsag az ilyen. Nagyon gyer filmeket keszitenek mostanaban, de ez jol sikerult. A trance is valoban kivalo, egy lapon emlitenem ezzel a filmmel. Ennek a filmnek semmi mas celja nem volt mint kikapcsolni a nezot a mai kor mokuskerekebol ket ora hosszra. Ezt kivalloan teljesiti is. Bar lenne legalabb az otode a napjaink forgatokonyveinek tartalma ezen film sztorijanak es mar nezhetok lennenek. En egyaltalan nem vagyok egy amerikai film imado, sot a nagy reszetol tavol tartom magamat, de ugy erzem, hogy ismet egy film vedelmebe kellett szallnom, mert eleg gyalazatos az utobbi hozzaszolok bejegyzesei.
Gondolom Ti csuklobol hoztok egy ilyen sztorit. Manapsag divat lett leszolni mindent kis hazankban. Ez a film tokeletes szinten hozza amit egy szorakoztato filmnek teljesitenie kell. Nem masra vallalkozott, nem ismeretterjeszto film, nem dokumentum film es meg csak nem is akar vilagmegvalto gondolatokat szetszorni a fejekben. Csak szorakoztatni akar, amit tokeletesen teljesit. Csak sajnalni tudom akinek ez nem jon at, es zsigerbol leszol mindent. Es nem mondhatom, hogy mindenkinek meg van a maga izlese, mert jelen esetben nem errol van sz. Megertenem, ha a Wrong (Gazos) filmrol irnal ilyeneket, mert - bar kivallo az is a maga nemeben - arrol esetleg el tudom kepzelni, hogy meguli egyesek gyomrat, de ez a film ami akar azt teljesiti. Nem akar tul sokat, de amit markol azt le is teszi az asztalra. Csak ennyit akartam irni, tehat mindenkinek ajanlom, aki szeretne szuper modon kikapcsolodni ket orara. Engem lenyugozott, es az nagy szo, en mondom.
Zsófijja 2013 szept. 02. - 20:25:11
(72/242)
SPOILER MINDEN

Próbáltam komolyan venni, de jajj nagyon gagyira sikeredett. A nyomozó mellé rendelnek egy csajt, persze összejönnek. Nemár. Minden szõke nõ autósüldözésekre termett. Nemár. A filmben az aki le akarja vadászni a négyest, lesz végül az egész irányítója? Nemár.. Apám is bûvész volt persze. Nemár. Franciaországban együtt lakatoljuk le a titkot. Nemár.

SPOILER VÉGE

Hollywoodi parasztvakítás lett sajnos belõle. Üldözéssel, akcióval, megvalósíthatatlan bûvész trükkökkel, szerelmi szállal, aki valamennyire is a realitás talaján mozog annak élvezhetetlen.
Aki ebben a kategóriában szeretne jó filmet nézni az inkább a Transzt válassza.

Ez csak 5/10.
LaFleur93 2013 szept. 01. - 20:10:50 Előzmény Tuonela
(71/242)
Most néztem meg, elég jó kis szórakoztató filmecske volt, egyáltalán nem bántam meg a rá szánt idõt. Írtam is róla egy rövid véleményezést, ha esetleg valakit érdekel:

http://cinemaaudio.blogspot.hu/2013/09/nem-eleg-szemfenyveszto.html#more
Tuonela 2013 aug. 31. - 07:41:45
(70/242)
Elkövettem azt a hibát, hogy Tökéletes trükk szintû filmet vártam a Szemfényvesztõktõl. Attól pedig azért nagyon messze áll, nagyon nem egy kategória a kettõ. De ettõl függetlenül nem rossz film, egyszer mindenképpen érdemes megnézni.
3/10
Nissifer 2013 aug. 31. - 01:11:18 3/10
(69/242)
A film pörgõs, akár még 4 pontos is lehetett volna, ha kihagyják ezt a Mélanie Laurent-et (interpol-os ribanc). Annyira hiteltelen és irritáló ebben a szerepben, hogy folyton kizökkenti a nézõt a "történet"-bõl, miest felbukkan valamelyik jelenetben. A többi szereplõ viszont a helyén van. Fõleg Morgen Freeman, Mark Ruffalo és Woody Harrelson alakítása miatt érdemes megnézni a filmet. Csak könyörgöm, valaki készítsen egy olyan változatot ebbõl a filmbõl, amelybõl ki vannak vágva idegbaszó Mélanie jelenetei.
8/10
stomachh 2013 aug. 27. - 15:50:55 8/10
(68/242)
Nagyon-nagyon szórakoztató mozi! Jó történet, tele trükkel, fordulattal, látványos, pörgõs, és van egy kis szerepben is zseniális Morgan Freemanünk. Vannak hibái, nem egy Tökéletes trükk, de megérte a mozijegy árát. 8/10.
3/10
kofak 2013 aug. 26. - 08:32:40 3/10
(67/242)
"Nem volt rossz szerintem"

Pontosabban nem lett volna rossz.
3/10
kofak 2013 aug. 26. - 08:31:02 3/10
(66/242)
Nem volt rossz szerintem, egyszer-kétszer nézõs film könnyen lehetett volna. A sztori is elfogadható, még ha vannak is bakik.

Engem sokkal jobban idegesített és lehúzta a filmet az, hogy óriási giccsparádé volt. A négy 'bûvész' tökéletesen ellenszenves végig, sõt, konkrétan irritálnak egytõl egyig. Idegesítõek, visszataszítóak, irritálóak, szóval nehéz volt élvezni a filmet, nem is tudtam. Egyébként engem az Interpolos csaj is idegesített, az FBI-os pali is a határon táncolt.
5/10
wavrekordz 2013 aug. 25. - 23:10:30 5/10
(65/242)
A film elvileg a legnagyobb mágusokról szól, közben a legolcsóbb trükköket alkalmazva nézi hülyének a nézõt... a címet inkább szemfényvesztésre kéne javítani... sokan be is veszik, iszonyat túlértékelt :P
5/10 max.
Maczy 2013 aug. 25. - 21:42:40
(64/242)
Hát Én sem tudom eldönteni,mint sok elõttem kommentelõ sem, hogy hova tegyem a filmet! Sok jó elem van a múvíban, de egy-két hülyeség is becsúszott! Az igazság az ,hogy a 2. részt is meg fogom nézni!!!!!:)

Már az X-MEN 3-ban és a Farkasban is csak azért bukott ki számomra,hogy a stáblista végén van egy jelenet,mert általában nem nyomom ki egybõl a lejátszót és vojálá, itt is volt valami, hát persze semmi különös, de ebbõl kiderült, lesz folytatás!:)
acsab 2013 aug. 23. - 22:52:22 Előzmény acsesznak
(63/242)
Kedves Acsesznak! Olvastam a hozzászólásodat, én is kiváncsi voltam a trükkre, éreztem, hogy mit kéne választanom, de csak azért sem. És nekem nem mûködött a trükk. Ámde:

*SPOILER*

Igen, nekem is a piros 7-es tûnt fel elsõnek. Ha nem olvasom a hozzászólásod, én is azt választom, mint mindenki más is, ugyanis a pakliban egymás után vagy 7-8 piros hetes van, ezért azt pár századmásodpercig többet látod, tehát ezt jegyzi meg az agyad. Egyesével kockánként végignéztem a jelenetet, ekkor derült ki. Mocsok mód kiváncsi voltam, hát íme a trükk. :-) Most megyek és megnézem a filmet.