10/10
NONEEESZ 2010 márc. 01. - 21:22:58 10/10
(150/350)
Jó film. Al és De Niro is isteni benne. Komolyan elsem tudtam dönteni, hogy melyiknek drukkoljak... :) Áhh... nagyon jót alakítottak. Öröm volt nézni :)
10/10
Rahel 2010 jan. 28. - 20:52:55 10/10
(149/350)
-Ez a film nagyon jó, nagyon tetszett!!!!!
-A vége a legjobb, az a kölcsönös tisztelet nagyon tetszik....nagyon jól játszik a két színész....
Chataquela 2010 jan. 28. - 20:45:42
(148/350)
Imádom!
Kevin4 2009 okt. 28. - 11:32:56
(147/350)
Ja, és hogy teljes legyen a film itt vannak a kihagyott jelentek amibõl 11 van, de egy videóban! Csak az a baj, hogy angol, és nincs felirat, de azért meg lehet nézni!->http://www.youtube.com/watch?v=iMlgKu_7_UM
Kevin4 2009 okt. 28. - 11:23:19 Előzmény King Diamond
(146/350)
Az biztos, hogy jó film, sõt nekem hatalmas! Jól van, vannak benne unalmas jelentek, de valahogy ott is megvan a film rejtélye, mármint úgy értem, hogy olyasmi jut az ember fejébe az unalmas jelenteknél, hogy "hoppá, lehet, hogy odakellene figyelni mert ezeknek a mondatoknak lehet, hogy jelentõsége lesz, vagy most ez a két ember beszélget, de lehet, hogy 20 perc múlva meghal az egyik, vagy mindkettõ". Gondolok arra jelentre, hogy amikor miután De Niro meghalotta, hogy az egyik Swat-os zajt csapott a furgonban amikor megfigyelték õket, ezután De Niroék elmennek a helyszínrõl, és megbeszélik, hogy áll e még a bankos meló, és megkérdezi a társait, hogy benne vannak e. Na, ez se egy lényeges jelenet, mert ugye csak duma van, de ha belegondolsz, hogy 20 perc múlva Tom Sizemore meghal, Val Kilmer-t eltalálják, Trejo is meghal, Robert De Niro meg a végén hal meg, és ha az elõbb említett beszégetésnél azt mondják, hogy "Hagyjuk a bankot, én kiszállok, a zsaruk a seggünkbe vannak, fussunk a városból ki merre lát!", akkor lehet, hogy mindenki túlélte volna! De mondhatnék még vagy 10 ilyen beszélgetést, azért elgondolkodtató!
Meg akárhogy nézzük is, ez egy krimi, ahol nyomozni szoktak, és ahol nyomoznak ott van azért elég sok duma is, ez azért kell ebbe a filmbe! Arra akarok kilyukadni, hogy nem feltétlenül unalmasak a szöveges részek sem, Michael Mann azért tett bele ennyit, hogy megismerjük az életüket (De Nirokét és Al Pacinoékét egyaránt!)
Lásd:De Niro unja már a bûnözõi életet, megismerkedik egy nõvel, Pacino-nak tönkremegy a házassága, Val Kilmernek pénzügyi gondjai vannak mert szórja a pénzt (Nekem õ az ász a fimben!), ezért neki is rosszul áll a szénája családi téren és stb.
Ja, én meg elõször Val Kilmerre azt hittem, hogy Brad Pitt, csak hosszú hajjal!
Hát én se tudok mást mondani, minthogy a legjobb rész a bankos-lövöldözõs jelenet, de ezt már nem is emlegetem, mert tuti, hogy sokan vannak ezzel így!
9/10
King Diamond 2009 aug. 19. - 20:16:37 9/10
(145/350)
Jó film, bár néha kicsit nekem is unalmas volt. Al Pacino és Robert De Niro szemtõl szembeni beszélgetése zseniális, meg a játékuk is. A többi híresebb színészt is jó volt látni: Tom Sizemore, Jon Voight, Danny Trejo, Val Kilmer, hirtelen Ashley Juddrõl azt hittem, hogy Charlize Theron az:), Natalie Portman, William Fichtner--jó kis fiatalos volt még itt Mahone ügynök:)), meg persze Henry Rollins, akit mindig jó filmszerepben is látni. A történet tetszett. Ha a Törvény gyilkosára 9-et adtam, ez is legalább 9-et ér.
9/10
moksa 2009 aug. 16. - 22:06:52 Előzmény lng
(144/350)
Na, igen, itt is Pacino.... :))))
10/10
Checkers 2009 aug. 05. - 23:25:07 10/10 Előzmény A Little Piece of Heaven
(143/350)
Az évtized legjobb filmje.
A Little Piece of Heaven 2009 júl. 01. - 23:17:54
(142/350)
Számomra ez "a film".Minden pillanata feszült és érdekes.
Remélem a Public Enemies is hasonló kaliberû alkotás lesz,már nagyon várom.
10/10
norbitron 2009 jún. 29. - 03:14:15 10/10
(141/350)
Sokszor láttam már,de Úristen mekkora film!Al Pacino, Robert De Niro!!!!!
Óriási!Bankból kijövõs-lvöldözõs jelenet legnagyobb a filmtörténelemben!!!
10/10
RobertDowneyJr 2009 jún. 24. - 14:46:21 10/10
(140/350)
Na vegre jo filmet adott a Tv2.Eleg ritka az ilyen.
Nekem a film nagyon tetszett, fantasztikus, De Niro es Pachino a legjobb paros, a filmnek a hossza pont jo volt, sot nekem mar kicsit keves is:)) a sztori hasonlitott a Righteous Kill-re csak ott pont minden forditva van.
Milyen furcsa oket nezni, hogy 13 sot majdnem 14 evvel ezelott milyen fiatalok, es sovanyak voltak. De Niro, jo borben volt , azota kicsit koverkes:)
Szeretnem ha a Tv2 tobbszor adna ilyen jo filmeket, mert megeri, es ajanlom mindenkinek, mert aki tegnap kihagyta az sajnalhatja!!
che83 2009 jún. 24. - 11:40:06
(139/350)
Még jó, hogy ezek retek, sz@r csatornák néha-néha leadnak egy jó filmet.
De Niro szinkronhangja nekem nem tetszett. Szerintem az ember egy arcot összekapcsol egy hanggal.
Viszont Al Pacino magyar hangja szerintem fantasztikus. Illik hozzá. Ha jól tudom talán Végvári Tamásnak hívják, és ismeretterjesztõ filmekben is szokott narrátorkodni.
Remélem jól emlékszek.
true.believer 2009 jún. 24. - 11:36:17
(138/350)
Szerintem is zseniális film remek színészekkel, elõször soknak találtam, hogy 3 órás film, de úgy eltelt az idõ, hogy észre sem vettem! :) Az 'annana'-hoz és 'zampano'-hoz hasonló hozzászólásokat pedig nagyon nem bírom, és nem fogom fel, hogy miért kell akkor ideírni! Elfogadom, ha másnak nem tetszik, más a véleménye, de ezek a hsz-ok õket és az intelligenciájukat minõsíti, de legalább többségben vannak a normális emberek.

"Érdekes vannak olyan filmek amelyek hangjai nagyon nyomottan, "motyogósan" hallatszanak a TV-bõl. Ezt a filmet is tompán hallottam.
A beszélgetéseket alig hallottam, a lövöldözés meg "üvõltött"
Nem tudom, hogy ez mitõl van. Most a TV2-õn láttam."

Én is észrevettem, de hiába hangosítottam, a párbeszédek akkor is éppen, hogy hallhatóak voltak, a lövöldözés és a többi pedig nagyon hangos volt.
10/10
csirke 2009 jún. 24. - 08:39:27 10/10 Előzmény annana
(137/350)
És azt tanítják a középiskolában, hogy ha 8 felkiáltójelet teszel ki, akkor nem hülyeség, amit mondasz? Mert itt mindenkinek tetszik a film, aki normális véleményt tudott formálni (értsd: nem "gáz,, pfejjj")... érdekes, csak te nem tudsz semmi értelmeset mondani, a helyesírási hibákon meg a 0 érven meg az ötszáz felkiáltójelen kívül... tök ciki.
10/10
jokogeri 2009 jún. 24. - 04:43:33 10/10 Előzmény annana
(136/350)
Hát igen. Amikor születtél, a szüleid gyereket vártak. Aztán Te jöttél...
csipi5 2009 jún. 24. - 03:02:33
(135/350)
Igazán jó film.
Elég rég láttam már, és akkor is darabokban.
Vagy az eleje maradt ki, vagy a vége.
De most végre egészben végig tudtam nézni!

Véleményem szerint lenyûgözõ alkotás. Helyenként voltak olyan érzéseim a film egyes jeleneteivel kapcsolatban, (pl. amikor férfi-nõ kontaktus, vagy szerelmes párbeszéd volt) hogy finomsága, megrendítõsége és szépsége emlékeztet Mann korábbi filmje, az Utolsó Mohikán, szerelmes egymásra pillantós jelenetire. Amikor De Niro a barátnõjével beszél az arcrezdülései olyan kifinomultak helyenké átadni magát ebbe a kapcsolatba, de nem tud kibújni bûnözõi bõrébõl és ezért szenved. Tehát márcsak az ilyen jelenetek miatt is szép a film.

Hasznosnak bizonyult ennyi (késõbb)ismert szinészt alkalmazni, mert így lehettek tökéletesek a karakterek.
A két alapszínész mellett, Val kilmer is nagyon jó. Érdekes volt látni a késõbbi ismert színészeket mint pl. a néger szakácsot, aki késõbb
a 24-ben játszotta az elnököt(Dennis Haysbert.)
Vagy a Robotzsaru 2.-bõl Cain szeszerepében (Tom Noonan, aki
itt a szakállas, kopasz, tolószékes embert játszotta.

A hosszú tûzpárbaj az utcán, tényleg fantasztikus, és a hanghatás is nagyszerû.

Én mindíg az olyan filmeket kedveltem igazán amelyek eltértek akár egy kicsit is a megszokott hálivúdi kliséktõl és dramaturgiától. Eza film pont ilyen!

Érdekes vannak olyan filmek amelyek hangjai nagyon nyomottan, "motyogósan" hallatszanak a TV-bõl. Ezt a filmet is tompán hallottam.
A beszélgetéseket alig hallottam, a lövöldözés meg "üvõltött"
Nem tudom, hogy ez mitõl van. Most a TV2-õn láttam.
E miatt a zenét alig hallottam, elõször azt hittem nincs is filmzenéje.
Aztán kiderûlt, hogy még is van.
Nagyon külölegesnek tartom a film zenéjét, egészen egyedi. Nem ehhez szoktunk hozzá az ilyen típusú filmeknél. Pont ezért nagyszerû!

Ami a szinkront illeti.
Elõször engem is meglepett, hogy De Niro nem a megszokott hangon szólal meg, hanem Kulka hangján. Furcsa volt, tényleg motyog, meg halkan beszél. De aztán megszoktam. Sõt! Szerintem nagy ötlet volt, hogy más hangon szólal meg. Mert így ugyan finomkodóbb lett a hangja, de ezáltal, ismeretlenebb, újszerûbb, vagy éppen a "enyhén lírai" szerep miatt simulósabb.

Sok esetben, számos filmnél, ismert színészek magyar hangját cserélgetik. Ez abból adódhat, hogy a filmben szereplõ karaktert ez által jobban kihangsúlyozzák. Mert nem az a fontos, hogy a "bejáratott" színészt, vagy hangját halljuk vissza, hanem az adott film karakterének megfelelõ hangú legyen, hoyg z által kifejezõbb legyen.
De ez szerintem csak a drámai hatású filmeknél fontos, vagy gyakori.
De például a Bud Spencer-es filmeknél elengedhetetlen Bujtor hangja.
Szörnyû a másik szinkronhangán hallani.(az Õ nevét sajnos nem tudom)
Tehát drámai, akció filmeknél idõnként hasznos a szinkroncsere, de vígjátékoknál kevésbé.

A három órás hossz, nekem fel se tûnt. Ha leköt egy film akkor nem lehet hosszú. Csak annak aki unja, vagy ha tényleg rossz a film.

Én szerintem a film nemcsak rabló-pandúr versengésrõl szól,
hanem a profizmus egymás iránti elismerésérõl.
De ami a legfontosabb, ami a film másik fõ motívuma, vagyis a párkapcsolati szálak bemutatása a szereplõknél.


Bocsánat, hogy egy kicsit terjengõs lett a hozzászólás.
JulaJ 2009 jún. 24. - 01:40:44
(134/350)
Hello!
Szerintem aki kicsit is tisztában van, Al Pacino és Robert de Niro munkásságával, annak nem lehet kérdéses ennek a filmnek a jelentõsége. Két olyan karakterû színész játszik a filmben, akik képesek lennének egymaguk is elvinni azt. Hatásuk összeadódik, ennél több magyarázatra nincs szükség. Sõt, azt mondom, hogy így 10 év távlatából még talán jobb, mint anno, bár eme állításom kissé alaptalan, mert mikor kijött '95-ben, nem láttam.
A történet sejthetõ, na de mondja már meg valaki, hogy ha megnézi pl. a Die Hard 3-at (vagy bármelyiket), annak nem fogja-e tudni a végét? De fogja, mégis megnézi.. vagy legalább is én bármikor. Persze az egy kicsit más kategória, de ott is ott van Bruce Willis. Miatta nézzük...:)
Másképp.. engem lekötött a film, nem volt egy perce sem felesleges, Val Kilmer-t látni benne meg külön öröm volt.
Ja, valaki észre vette már, hogy ebben a filmben Robert de Niro kiköpött Edward Norton? (csak kis érdekességképp írom) Sõt, ha megnézitek a személyes oldalát (elõbbiét) a Port-on, az elsõ képen hasonló módon tartja a pisztolyt és ua. a szakálla, mint az itt felsorakoztatott képek egyikén de Niro. Rosszul mondtam, mert E. N. olyan mint de Niro... de azt hiszemm ez lényegtelen...
Egyszóval jó film.
10/10
acidphase 2009 jún. 24. - 00:55:13 10/10
(133/350)
nade legkozelebbi alkalommal mostmar telleg eredeti nyelven fogom megnezni, de vhogy sose tudok ellenallni neki amikor a tvbe levetitik:P
nagy szelesvasznu tv-men talan megelvezetesebb volt :P
8/10
pozsizsuzsi 2009 jún. 24. - 00:41:02 8/10 Előzmény zampano
(132/350)
Én nagyon nem vagyok kamasz fiú, de nagyon nem untam.

Jó film ez. A hossza is indokolt.
Liar 2009 jún. 24. - 00:27:55
(131/350)
Basszameg.... kevés ennyire jó film van, még a "fapados" Átriumban láttam, az volt ám az élvezet :)