10/10
Boros Jenõ 2013 okt. 22. - 15:51:55 10/10
(210/350)
HATALMAS.Csupa NAGYBETÛVEL.
Lehettem kb.16,mikor láttam és ami a legjobban megmaradt bennem,az az,ahogy a bankrablás utáni lövöldözéskor
a sorozatok visszhangzanak az utcákon.Ez persze csak a"látvány",azaz hangzás,de nagyot lökött a filmen.
Dinamikus,kontrasztos,azon kevés filmek egyike,amiben VAN karakterábrázolás,korunk legnagyobb szinészei együtt,
minden hibája ellenére az egyik legnagyobb akciófilm.Még Kulkát is megbocsátom szinkronhangként Reviczky helyett.
10/9.9 :)
blake11 2013 szept. 16. - 22:40:48
(209/350)
*
nem ex-pankrátorokat

ui.: elnézést :D
blake11 2013 szept. 16. - 22:39:33
(208/350)
Nem szeretem(tem) az akció filmeket. Vagy nevezzük ilyen tucat bûnüldözésesnek..
DE ez a film egészen más megvilágításba helyezte a dolgokat. Végre egy olyan film, ahol ex-pankrátorokat kell nézni 3 robbanás közt. Azt hiszem ezt nevezik akciófilmnek, avagy igényes munkának.
No persze ebben elévülhetetlen érdekei vannak a mester kettesnek(Al, Robert), újfent zseniálisak itt is. Továbbá öröm volt látni Val Kilmert nem Batman-ként.
Érdekesség, hogy mennyi késõbb ismertebbé vált "sztár" van a filmben(Ari Gold a Törtetõkbõl, a Monk-ból a százados..)
Ez egy profi iparos munka.
izo-top 2013 szept. 16. - 22:36:21
(207/350)
Kiváló színészek, nagyszerû játék, ami eladja filmet. A rendezõ tudja, hogy kell jó filmet csinálni, jó az operatõr, tehát élvezetes. Aztán olyan forgatókönyvi bakik jönnek, hogy leviszi ZS kategóriába a filmet. Ezek nem nézik meg a saját filmeiket????

SPOILER............SPOILER............SPOILER............SPOILER............

1) Három ember rommá lövi az utcát, kinyír vagy harminc géppisztolyos rendõrt, miközben õk az utcán gyaloglásznak nagy batyukkal a hátukon. Egy irányba lõnek, mint az eszement, hátulról meg ugye senki se lõ rájuk. Majd megfordulnak és ott is rommá lövik a rendõröket. Szuperzsaru 3 percen keresztül lõ a géppisztollyal, kilõ vagy öt tárat, egyszer sem cserélve, persze nem talál, majd amikor kell, akkor egy kislány feje mellett egy lövéssel kilövi a rosszfiút. Na ne máááá. A fejem fogtam.

2) Ember megfordul a reptérre vezetõ útról, hogy na most akkor bosszú, megy ezerrel az autópályán. Majd a szállodából elfutva seperc alatt elér a reptérre, kerítés persze semmi (reális???),. Szuperzsaru utána, nem látja a tömegben, nem a pasiból semmit, de fut, persze a reptérre, megint kerítés nuku, ezer konténer között meg 10 km kifutópályán persze, hogy megtalálják egymást a sötétben. Ilyen egy hajánál fogva elõrángatott megoldást... Valahogy olyan volt, hogy letelt a másfél óra, meg a költségvetés, fejezzük már be.
9/10
Findzs 2013 szept. 16. - 12:15:23 9/10
(206/350)
ez a film 10 évvel ezelõtt is nagyon jó volt és még most is jó, de gyanítom, hogy tíz év múlva is jó lesz
ritka az ilyen

mivel 10 pontos film nincsen ezért "csak" 9
10/10
Bugris 2013 szept. 15. - 20:59:15 10/10
(205/350)
Parádés szereposztás, lebilincselõ történet, igazi 90-es évek...
10/10
10/10
Keló Scofield 2013 szept. 15. - 20:44:59 10/10
(204/350)
SPOILER


Most olvasom a "beharangozót":
,,Neil McCauley (Robert De Niro), a bûnözõk királya az évszázad bûntényére készül. Évek óta üldözi õt Vincent Hanna nyomozó (Al Pacino), aki bármi áron el akarja kapni. De elszámolja egy kicsit magát."

Hol volt itt a bûnözõk királya? Meg évszázad? Pláne évek óta üldözi... Vicc.
A film briliáns.
Kozutas 2013 szept. 15. - 20:40:19
(203/350)
+1
10/10
Keló Scofield 2013 szept. 15. - 20:36:50 10/10
(202/350)
Nem írok regényt, alapfilm.
denyiro 2013 júl. 24. - 13:59:04
(201/350)
Azt kell mondanom, hogy ez a film megkíván egyfajta érettséget. Annak idején, amikor elõször láttam csak az akcióra fektettem a hangsúlyt és elsiklottam a drámai részek fölött, ami szintén a filmet alkotja. Már-már teljes képet kaphatunk bizonyos szereplõkrõl azok magánéletérõl, személyközi kapcsolataikról és belsõ vívódásaikról, amitõl annyira hihetõ az egész film számomra. Mindezt a remek képi világ koronázza meg és a jó beszólások és a remek szinkron pedig csak hab a tortán. Nagyon jó és élvezhetõ film ennyi év után is.

SPOILER
Volt egy jelenet a filmben, ami különösen érdekes, tetszetõs volt nekem de talán másnak is. Neil McCauley (Robert De Niro) beszélgetése Eady-vel (Amy Brenneman) miután megismerkedtek egymással és elmegy a lány házába. Az a jelenet olyannak hatott mintha az ördög megkísértené Isten egyik angyalát.
10/10
Keló Scofield 2013 júl. 24. - 01:15:29 10/10
(200/350)
SPOILER

Sokszor láttam és bármikor meg tudom nézni. Ez egy alapfilm és nem csak a két nagy miatt. A rendezése mondhatni egyedülálló, ilyen utcai lövöldözés szinte csak a valóságban lehetséges.
Mégis a kedvenc részem, amikor a kávézóban beszélgetnek szemtõl-szemben, óriási, mint két barát, pedig tudják hogy valakinek mennie kell.
Nekem Robert De Niro-tól a kedvenc, pedig hosszú a lista.
offtopic
mokusho 2013 júl. 24. - 00:05:59
(199/350)
Ma is vannak jó amerikai filmek, akció kategóriában is, csak nálunk nem forgalmazzák (Amerikában se nagyon). Állítólag ezekre nincs igényünk, csak az említett z kategóriás remekmûvekre. A független filmek fesztiváljain mindig akad egy-két csemege. Nem értem mért meglepõ, hogy az emberek letöltenek. Rá vannak kényszerítve, ha minõséget akarnak látni (a reklámok mennyiségérõl nem is beszélve)
tanhu 2013 júl. 23. - 21:37:44
(198/350)
Lassan már nincs is jó amerikai film.Akciófilm meg végképp nincs.Ostoba történetek-nyálasképû hülyegyerekek,vagy kikent-kifent butuska öntudatos trendimuffikák- követhetetlen rángatózó egyébként is zavaros látvánnyal.Hatalmas pénzekért.És ami jó volt valaha azt is elba****ák...lásd die hard.Akad pár koprodukciós kivétel,vagy remake.Ám ez nem oszt nem szoroz a szemetek tengerében ellenben az európai és ázsiai akciómozik verhetetlenek.A sugárzás idõpontja minõsíti a széjjelnapalmbutapest szint retkes klubot...
bandika1988 2013 júl. 23. - 19:56:45
(197/350)
Valaha volt legjobb akciófilm. Legnagyobb kedvencem. Mindenkinek csak ajánlani tudom! Az idõpont amikor lesz, meg egyenesen gááááááááz!!!
10/10
DrAnthony 2013 júl. 23. - 16:57:52 10/10
(196/350)
A FILM! A nagybetûs akció-krimi, ami ennyi idõ után is (pedig lassan 20 éves filmrõl beszélünk!) mértékadó lenne, lehetne az ilyen filmeknek.

Csak azt nem értem, hogy hétköznap miért ilyen lehetetlen idõben adják?!?

A filmrõl csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. A színészi alakítások tökéletesek, hitelesek, a két színészóriás egymást licitálja túl, de a "mellék"-szereplõk (Val Kimer, Tom Sizemore, Danny Trejo, és a többiek) is brillíroznak.

Eseménydús, minden percében izgalmas, mozgalmas film, melynek a végig nem tudja az ember eldönteni, kinek is szurkoljon - a bûnözõnek vagy a rendõrnek?

Az utcai lövöldözéses jelenet máig a filmtörténelem leghitelesebb, legjobb ilyen jelenetei között van (ha nem a legjobb, bár egyszer kikockáztam, és biza a 20-as tárral rendelkezõ Colt Commando-val biza' vagy 40-et is lõnek, de annyi baj legyen, még belefér :D), az egész film lenyûgözõ.

Kötelezõ darab!!!
10/10
Viktor6665 2013 máj. 11. - 01:53:38 10/10
(195/350)
Megvan az új akciófilm kedvencem, csoda hogy eddig nem találtam rá erre a remekmûre.
stanmore 2013 márc. 10. - 20:51:42
(194/350)
Lehet, túl fáradt voltam hozzá.
9/10
Dyrtyho 2013 márc. 10. - 01:24:32 9/10
(192/350)
Most olvasom, idén februárban elkezdték forgatni a film remakejét, az egyik fõszereplõt Jason Statham fogja alakítani :)
http://www.denofgeek.com/movies/heat/23290/jason-statham-to-star-in-heat-remake
9/10
Dyrtyho 2013 márc. 10. - 00:54:08 9/10
(191/350)
De fura más nagy színészeket is viszont látni ebben a nagy klasszikusban, mint pl a Szökésbõl megismert William Fichtner-t, aki itt még fiatal és bohó volt, nem azt mondom, hogy mos húú de öreg, de itt még látszik 10 évvel fiatalabb volt, de ha jól látom, akkor a Csekkben A Tenger c. filmbõl megismert Tone Lonce is feltûnik a filmben, nem beszélve Danny Trejo-ról :)