kisbogáncs 2009 dec. 26. - 20:55:04 Előzmény Lili02
(73/253)
szerintem is pont Brad Pitt jó benne. Talán az elsõ, amikor azt mondtam, hogy végre jó és hiteles, amit játszik, pedig alapvetõen nem vagyok oda érte (egy-két késõbbi filmjében jó még szerintem és annyi). Julia Ormond tényleg mindig szenved, minden filmben, Anthony Hopkins szinte mindig jó, a történet meg hozza a többit magával.

SPOILER

A végére nekem kicsit sok a szenvedésbõl meg a halálból, de ellensúlyozza, hogy jól sikerült a befejezés.

SPOILER VÉGE
10/10
pirki 2009 dec. 26. - 19:43:47 10/10
(72/253)
A film jó, felkavaró, a csaj kicsit béna, de nem baj, mert a többiek viszont lejátszák a vászonról.Már láttam párszor, érdemes megnézni, a vén indián is nagyszerûen alakít.Nem gyerekeknek való:))))))))
6Réka1 2009 dec. 26. - 19:41:19
(71/253)
Nagyon érdekel ez a film, de valószínüleg nem fogom megnézni, mert késõre rakták! :(
10/10
molnarcs 2009 dec. 26. - 19:23:54 10/10 Előzmény skid
(70/253)
A mónikán és a barátok közt-n szocializálódott egyedeknek val'szeg nem jön be, de ez nem is számít.
moxika 2009 dec. 26. - 19:22:01
(69/253)
Megköszönöm ha valaki megmondja a narrátor nevét.
dorka090 2009 dec. 26. - 19:21:29 Előzmény csabi2007
(68/253)
Valószínûleg nem értetted meg a film mondanivalóját. De ez nem baj. Egy film sem szól "mindenkinek" :D
10/10
skid 2009 dec. 26. - 17:56:39 10/10
(67/253)
Nem érdekes,hogy mindenki jót írt róla, csak te nem? Lehet, hogy ebben az esetben benned van a hiba?
10/10
skid 2009 dec. 26. - 17:49:17 10/10
(66/253)
Még jó, hogy nem mondtad el az egész történetet, mert valaki talán nem látta.
Amúgy szuper jó film 10/10
csabi2007 2009 dec. 26. - 17:22:39
(65/253)
Szenvelgések viharában.
Van három tesó, az egyik hoz egy menyasszonyt, akinek jobban bejön a sógor jelölt. OK. Van ilyen.
Mondjuk egyszerûbb lett volna ezt az elején tiszázni, a szerelmesek meg egymással kötöttek volna házasságot.
De nem!
Sõt, amikor elhuny az ifjú férj, akkor se egymást találja meg a szerelmespár, hanem elõbb a....
Valami nagyon nagyon meghatót akartak csinálni a film készítõk, amit csak bõgve lehet elmesélni. Hát majdnem sikerült...
Ami még csodálatos a filmben, hogy mindenki öregszik, zuhan össze, kivéve a Pitt, meg a Juli. Felettük elrepült az idõ vasfoga...
10/10
sakit felut 2009 dec. 16. - 15:09:50 10/10
(64/253)
... jahhh, egyszer a kemény harcos "világ " helyett életet akartam írni a szóismétlés helyett, boccs :-`
10/10
sakit felut 2009 dec. 16. - 15:07:55 10/10
(63/253)
ez is megvan, kemény egy film, és bár lehetett volna jobban is alakítani talán néha, de valahol ezzel a maga szabályaival és nem sok szövegével, szerepléssel csinálta meg Pitt ezt a vidéki világot bekalandozó nyers vadember karaktert kiválóan ... nem akart itt semmi világot megváltó igazságról filozofálni, másokat ezzel rábeszélni, csak saját maga életérõl volt szó.. a karakter azért is hihetõbb mert nem ebben a világban hanem 100 évvel ezelõttiben játszódik, amikor tudni a tényeket a keményebb és harcosabb világról és el lehet hinni hogy ilyen teljesen más durvább világ volt, a film megkapja a 10est :)
Skanoja 2009 okt. 24. - 10:50:07
(62/253)
Én tegnap láttam ezt a filmet. Velem két olyan srác nézette meg, akik oda vannak érte.Szóval szerintem - és a többi hozzászólás is azt mutatja,- ez egy férfiaknak (is) való film.
A személyes véleményem róla:
Az igaz, hogy felkavaró, de engem mégsem tudott annyira megérinteni a történet. Mégpedig azért, mert a szereplõk nem igazán voltak szimpatikusak, számomra néha érthetetlenül cselekedtek, és már túl sok volt a végére a sorscsapás,drámázás. Mikor az indián nõ meghalt, onnantól már kifejezetten vártam, mikor lesz vége a filmnek, mert csak szenvednek itt össze-vissza. (Amúgy nem vagyok érzéketlen ember, de nekem tényleg sok volt.)
A legfõbb problémám, hogy Tristan karaktere nekem eléggé ellenszenves volt, és nem volt hiteles a nõvel való szenvedése, mivel szerintem nem is volt belé szerelmes, inkább a nõ volt oda érte.... tipikus önzõ, öntörvényû karakter volt, aki csak magával foglalkozott, és ezért az egész családját tönkre tette. (én legalábbis így éreztem.)
Ettõl függetlenül érdemes megnézni ezt a filmet,(szerintem én is meg fogom még legalább egyszer), mert a színészi játék nagyon jó, a történet pedig egyedi. (Nekem fõleg az apa karaktere tetszik.)
10/10
annette 2009 okt. 13. - 16:02:45 10/10
(61/253)
Az egyik legjobb film amit valaha láttam! 10/10
Lili02 2009 szept. 08. - 00:55:06 Előzmény Bia
(60/253)
figyi már a könnyes szemeden keresztül olvasd azért el mit ír más és utánna válaszolj :) én pont azt írtam hoggy jó film és Pitt meg aztán pláne jó volt!!!!!!(mellesleg a kedvenc színészem ) egyedül julia o. nem tetszik benne! de nem olya nehéz a sztori hogy ne lehetne érteni sztem :) de azért kössz a bizalmat :)
WhiteWolf 2009 júl. 26. - 14:14:25 Előzmény Beyond silence
(59/253)
Bizony, ilyen megmagyarázhatatlan az, amikor az ember az érzelmei, szenvedélyei hatására cselekszik, félredobva a racionalitást. Talán ezért is ez a film címe, ezen nem gondolkodtál még?
Úgy tûnik, te nem voltál még hasonló élethelyzetben, vagy egyszerûen más a mentalitásod, ezért nem tudod értelmezni ezt a filmet. Szerintem remek alkotás...
1/10
Beyond silence 2009 júl. 23. - 04:37:51 1/10
(58/253)
Egyre rosszabb.

A történet alapjaiban jó, izgalmas konfliktusokat alkot, az elsõ fele még bõven meg van 3. De aztán olyan ótvar módon csavarja ide-oda amit még ritkán láttam. Elsõ számú probléma az idióta karakter formálás: komoly ok nélkül egyszer csak homlokegyenest mást csinálnak mint eddig, aztán egyszer csak vissza az egész. Egyszer szeretik egymást, egyszer csak nem:

[spoiler][spoiler][spoiler]


Elõször Tristan és Susan majd beszarnak egymásért (persze csak az elõzõ testvér szerelmének hirtelen elfelejtése után), majd kocsmai balhé, "elõtör a medve" és Tristan hirtelen "szarik a farmra", elhagyja feleségét a picsába, elmegy vadászni, majd hirtelen visszajön és ismét majd összeszarja magát Susanért, na mindegy itt van Elisabette 2. Közben Susan valahogy mégis hozzáment a 3. testvérhez is, Alfrédhoz... Természetes mód mikor visszatér újra szereti Tristant, annak ellenére hogy cirka pár évre elhagyta és még azután is eltelt pár év Alférddal, és a film végéig hõnszeretet Tristanunk kb. félszár embert lõtt le/vert/skalpolt meg... Szerencsére még kibírja az öngyilkossággal a film végéig, amire Tristan és Elisabette 2-nek két gyerek is lesz. Megemlítendõ még az ezredes megható érzelmi fordulata: miután Alférd lelõtt egy rendõrt, szempillantás alatt megbocsát neki mindent, és pár évtizednyi "utáljukegymás" után egy meleg ölelésben együtt a család pár hulla fölött, amik között Egylõvés ugrándozik...



Mindent tetõz a szintén ritka gagyi befejezés. Az egészen "fantasztikus" még az indián maszlag.

Mindezen élvezek alatt nem dobott le a lábamról se a dicsért operatõri munka, se a zene.
10/10
Bia 2009 júl. 18. - 23:47:17 10/10 Előzmény Lili02
(57/253)
Nem értek egyet azzal, hogy Brad Pitt roszzul játszik ebben a filmben! Szerintem te nem figyeltél vagy csak szimplán nem értetted ezt a filmet! Mind1, a lényeg az, hogy ezt érdemes megnézni! Nekem is többször könnybe lábadt a szemem és a szerep osztás ennél jobb nem is lehetett volna Sir Anthony Hopkins, Brad Pitt, Aidan Quinn és Julia Ormond!
Lili02 2009 júl. 03. - 20:28:36 Előzmény sala1992
(56/253)
brad pitt borzalmas????? pedig sztem ez az egyik legjobb filmje!!!! lehet hogy van akinek nem tetszik de borzalmasnak nevezni erõs túlzás...nekem julia ormond az aki nem jön be...elég uncsi hogy minden filmjben egy ilyen ártatlan szûz k*rvát alakít aki végig megy midenkin és közben olyan fejet vág mind egy ma született bárány...sztem minden filmjében ugyan olyan...de amúgy nagyon jó sztori meg film meg minden!!!
10/10
King Diamond 2009 máj. 24. - 22:41:49 10/10
(55/253)
Nem sok olyan film van, ahol nem nagyon lehet negatív hozzászólást olvasni. Nos, ez ilyen és teljes mértékben egyetértek velük. Rendkívül szép film, remek zenével-ezt kiemelném-, nagyszerû alakításokkal-Hopkins és Pitt fõleg- valamint megindító történettel és történésekkel. Többször is könnybe lábadt a szemem, habár sírni nem sírtam. A vége elõtt kb. 20-25 perccel azt mondtam magamnak, hogy bárcsak sokáig tartana még ez a remekmû.
10/10
lng 2009 máj. 13. - 18:14:02
(54/253)
Az egyik legjobb film a romantikus drama kaland kategoriaban.