8/10
kgyuri0 2009 júl. 01. - 01:19:30 8/10
(51/71)
Újból megnézve egyre jobbnak tartom a filmet.
Milliónyi apróság, amit eddog figyelmen kívül hagytam. A nõ egyszeûen zseniális színésznõ.
Köszönöm az infót a zenérõl.
Az a benyomásom, szörnyû káosz lehet annak a fejében, aki ezt nem képes(hajlandó) befogadni. De senkit sem bántanék meg, végül is nem lehetünk egyformák.
kowalsky 2009 júl. 01. - 01:11:54
(50/71)
nehéz volt végignézni a csjszi parttalan vergõdését. az erõszak rabja.. he he - az hogy a többiek egyáltalán nincsnek az néha nagyon erõltetett. a kádból kidugott kéz,meg az egész.. olvasgattam elõtte itt a hozzászólásokat,van egy rakat spoiler,persze nem jelezve - még szerencse hogy nem igazán zavar - meg kérdések,amik szerintem egyértelmûek,
SPOILER
hogy laptopot vesz a pasinak,kinek ez régi vágya hogy kiteszi a nevüket az ajtajára (a rögzitõn úgy is a ffi hangja van)hogy átfesti a haját...
SPOILER
vergõdés..
tipikus háromszög helyzet,ahogy a pasi összefoglalja a tvben..
a második részben jöhet a bûnügy megfejtése
muhaha
murci 2009 jún. 30. - 23:27:28
(49/71)
ez a film egy tizes skálán 11
mulao 2009 jún. 30. - 21:19:15
(48/71)
Szerintem kicsit félre értelmeztiek sokan ezt a filmet. Direkt van így felépítve a 'múltban megerõszakolta a nevelõapja történet'.
Ma is leadja a tv, Patríciáról bizton mondhatom, hogy született színésznõ, azért is nézzétek meg, hogy lássátok, hogy milyen jól játszik.
algi 2009 jún. 30. - 05:41:44
(47/71)
Engem az zavart leginkább a filmben, hogy nagyon erõltetett volt. Ahelyett, hogy szépen kibontotta volna a témát, légbõl kapott konfliktusokat és következményeket, hogy sokkolja a nézõt mindenféle értelem nélkül.

Csak azért néztem meg, mert az alapkoncepciója tetszett (minimál kamaradarab), csakhogy még azt sem tartotta be.

Persze, aki szereti a romantikus vergõdést a szex témájával megfûszerezve (lásd Presszó), az imádnifogja, mint mûvészfilmet.
8/10
oncogito 2009 jún. 29. - 21:09:00 8/10
(46/71)
Igen, az a néhány perces szereplés sem volt hiteles a mellékszereplõknek.
Patrícia viszont igazi tehetség - remélem nem fogják elsekélyesíteni, lehúzni a jelen színvonalra.
Mianserin 2009 jún. 28. - 22:39:58 Előzmény kgyuri0
(45/71)
A film zenéjét David Yengibarjan-hoz lehet kötni. Én 2003-ban néztem meg moziban a filmet, nekem is nagyon tetszet, de elég spec. körülmények voltak, amiért is nem vagyok hajlandó újra megnézni (nagyon felkavarna).

Ha nem is pont ez ment, de ilyen hangulata volt az egyik zenének, ha jól emlékszem: http://www.youtube.com/watch?v=zQk0VTAJizM
10/10
zsouzs 2009 jún. 04. - 21:47:24 10/10 Előzmény kgyuri0
(44/71)
Igen kgyuri, jól emlékszel, valóban a "tisztelõ"je hozta a laptopot, sõt a'sszem, még olyasmit is mondott, hogy telepítve van rá az összes szükséges szoftver, szigorúan illegálisan.., no de azért ez nem zárja ki azt, hogy Éva fizetett is érte :-))
A lényeg, hogy talán sosem tudjuk meg, erre miért volt szüksége?! Valami oka biztos volt, hiszen úgy gondolom ez a film elég aprólékosan volt megrendezve, minden mondatnak eseménynek meg volt a maga szerepe. Kár, hogy ezt így nem tudjuk megfejteni.., ill. bármit is magyarázhatnánk a sztoriba, a "költõ" val'szeg csak legyintene rá: "gondolta a fene!"
:-)
8/10
kgyuri0 2009 jún. 04. - 14:31:15 8/10 Előzmény zsouzs
(43/71)
Kedves tsouzs!

" „Vette. Emlékezz rá, egy könyvbõl vette ki a dugipénzét és mi másra, mint egy laptopp vásárlásra..?! ..és akkor már sejthettük, hogy valamit igenis tervez, mert egyidejûleg már odarendelte a feleséget is a lakásra. Szóval, ha a fekete hajat meg is fejtettük.., a laptopp-vásárlás, továbbra is nyitott kérdés :-)” "

Hát, a pénz elõvétel elkerülhette a figyelmem, viszont kifejezetten úgy rémlik, amikor a szerinted vásárolt új laptopot beadják neki az ajtón, akkor ugyanazzal a fiúhanggal beszélt, mint amikor az elvégzendõ munkát hozták neki. Sõt úgy rémlik, még arról is szó volt, hogy a fiú neki valami (nyilván munkahelyi) „tisztelõje”
mulao 2009 jún. 02. - 05:30:06 Előzmény kgyuri0
(42/71)
Tehát:
1. Én a Radnótiban láttam, abban most az Asztalizenében játszik, én is abban láttam.
2. A címe "Egy szerelem naplója" Sas Tamás, a rendezõ adta közre, úgytûnik, hogy ez Éváról, megtörtént esemény, egy Éva nevû nõ írta, bár nem tudom mennyi benne az esetleges kamu, vagy hozzáköltés.A lényeg, hogy az õ élete van leírva benne, az erõszakkal együtt, meg minden.
mulao 2009 jún. 02. - 05:25:18 Előzmény zsouzs
(41/71)
Egykicsit olvasgattam a véleményeket, és azért szeretnék válaszolni, (ha kell nemcsak neked), mert mivel volt szerencsém olvasni a könyvvet, amibõl a film készült (késõbb részletesen róla).Illetve már másodjára láttam a filmet.

A befestett hajat viszont én se értem.
Nekem egyébként furcsa, hogy senki nem vetette fel azt, hogy Éva a végén (szerintem ilyesmirõl is van szó), hogy bosszuból csinálta a dolgokat.És szerintem az se véletlen, hogy mindenkit odacsõdített.Ha jól emlékszem a laptpról is kérdeztél. Szerintem azzal valamiolyasmi lehetett a célja, hogy képeket, szövegeket rakhatottrá, persze lehet oltári nagy hülyeséget mondok most, ami még pluszban terhelõ lehet Tiborra nézve.A lánykori erõszak, stb... Végülis a végén szerintem mindent elintézett, hogy Tiborra kenje a halálát, amivel szerintem inkább neki akart rosszat, nem magának.
10/10
zsouzs 2009 jún. 01. - 19:51:34 10/10
(40/71)
Persze, ízlések és pofonok dolgában nem kell egyetérteni .., de azért azt kijelenteni, hogy "iszonyatosan sz@r"..?!! kicsit több, mint elég. Ezzel tulajdonképp azokat is minõsíted, akiknek tetszett. Nem gondolod, hogy elég lett volna annyi, hogy neked nem tetszett?!
Az a mentségedre szól, hogy legalább megírod konkrétan mi volt a bajod vele:-)
ukrainer 2009 jún. 01. - 18:28:07
(39/71)
Ritkán szoktam bármire kijelenteni, de most erre muszáj, szerintem iszonyatosan szar film volt. Eltekintve attól, h abszolút nem tudtam átérezni az alapsztorit, számomra teljesen érthetetlen az ilyesfajta viselkedés, nagyon zavart a sötétség, az a lehangoló lakás, de a legfõképpen az, h nem láttuk a többi szereplõt. Ez engem roppant idegesített, olyan feeling volt, mintha valami nyomorúságos könyvet olvastam volna, amit csak azért nem bírtam letenni, mert annyira szar volt, h muszáj volt végigolvasni.
1anka 2009 jún. 01. - 12:21:42
(38/71)
Igen. Viszont az is látszik, hogy a rendezõ "ügyesen" csak a táblán lévõ keresztneveket mutatja tisztán.

Abban viszont igazad van, hogy a filmben ez a tábla kétszer is felvillan, de túl rövid ideig (csak néhány kocka erejéig) látszik, így, ahogy te sem, én sem értettem elsõre. Csak így kikockázva válik világossá...

Örülök, hogy segíthettem.
10/10
zsouzs 2009 jún. 01. - 09:57:51 10/10 Előzmény 1anka
(37/71)
Mégis sikerült megnyitnom a képeket.., és igen köszi látom már, hogy az új névtáblán már nem csak a Keresztes(?) Éva, hanem a Szabó(?) Tibor neve is szerepel.
Igen ez így már érthetõ.., és a feleség számára is világossá válhat, hogy bizony itt nem egy egyszeri röpke látogatásról lehet szó.
Köszi:-))
10/10
zsouzs 2009 jún. 01. - 09:40:24 10/10 Előzmény 1anka
(36/71)
Sajna nem müxik:-((, viszont tényleg érdekelne, ezért kérlek küld el priviben a linkeket! Köszi elõre is!:-)
1anka 2009 máj. 31. - 19:08:02
(35/71)
A "***moderálva***" szöveg helyére írd be a
"href" és a ".hu" -t. (Hátha így nem moderálják ki.)
1anka 2009 máj. 31. - 19:04:08
(34/71)
Küldök kép képet, s ha arra gondolsz, hogy a feleséget várja, mindjárt érthetõ.
http://href.hu/x/95qi
http://href.hu/x/95ql
10/10
zsouzs 2009 máj. 31. - 16:04:24 10/10
(33/71)
"ami még rejtély maradt:(számomra)
Mire akarta lecserélni a névtáblát az ajtón? és miért?"

Igen..! tényleg miért?!..és egyáltalán: milyen másik névre cserélte(tte) le?!..mert, ha csak úgy simán leszereli, az OK rendben van, hiszen õ akkor már tudta, hogy ebben a lakásban már nem sokáig fog lakni.
robigo 2009 máj. 31. - 14:49:11
(32/71)
Zseniális fényképezés és operatõri munka "elfelejteti" velünk hogy csak egy garzonban játszódik a monodráma.

Azoknak akik még nem látták:
Felvételrõl visszanézés (lehetõség megállításra, visszapörgetésre) ajánlom az elõzetes elolvasása nélküli megtekintést. Óriási élményt adhat a történet szálakból felépítése.
Ha erre nincs lehetõség akkor kellhet a storyline ismerete.

Máté Péter-t azért nem tartottam a megfelelõnek a szerepre mert nem elég charme-os mint férfi, egy olyan bájos szépséghez képest, mint Patrícia.

ami még rejtély maradt:(számomra)
Mire akarta lecserélni a névtáblát az ajtón? és miért?