10/10
zsouzs 2009 máj. 31. - 12:54:27 10/10 Előzmény kgyuri0
(31/71)
1."Talán kedveskedni akart Tibornak, ha jól rémlik, az nagyon dicsérte"
Lehet.., bár én spec. már nem akarnék kedveskedni annak, aki ilyen csalódást okozott és akin néhány óra múlva bosszút akarok állni Inkább a másik felvetésed körül kéne kutakodni..:
"ugyanolyan kegyeleti tiszteletadás, mint ahogy egy sima halottat az itt maradottak meggyászolnak,szinte megünneplik."
Igen.., a fekete hajszín -és maga a hajfestés szertartása-, erre nagyon alkalmas lehet.

"2. Szerintem a laptopot nem vette, hanem az a munkatárs fiú hozta, aki elõzõleg az "express" munkáért is eljött,közben azt hittem, a munkájához kell(de akkor még nem sejtettem, hogy mit tervez!"
Vette. Emlékezz rá, egy könyvbõl vette ki a dugipénzét és mi másra, mint egy laptopp vásárlásra..?! ..és akkor már sejthettük, hogy valamit igenis tervez, mert egyidejûleg már odarendelte a feleséget is a lakásra. Szóval, ha a fekete hajat meg is fejtettük.., a laptopp-vásárlás, továbbra is nyitott kérdés :-)
8/10
oncogito 2009 máj. 31. - 11:41:49 8/10
(30/71)
A film nem tetszett, vontatott volt.
Azonban számomra óriási meglepetés Kovács Patrícia.
Miatta tudtam végignézni a filmet és még le is kötött.
Szerintem nagyon, nagyon tehetséges színésznõ.
És ami még külön meglepett, hogy nem volt a filmben közönséges beszéd.
Magát a filmet inkább nem értékelem, mert a feldolgozás szerintem silány volt, az összes többi szereplõ hozta a maga silány minõségét -- de Patrícia miatt érdemes mégis megnézni.
8/10
kgyuri0 2009 máj. 31. - 01:22:04 8/10
(29/71)
Nagyon jó kérdés mind a kettõ
1. Talán kedveskedni akart Tibornak, ha jól rémlik, az nagyon dicsérte
2. Szerintem a laptopot nem vette, hanem az a munkatárs fiú hozta, aki elõzõleg az "express" munkáért is eljött,közben azt hittem, a munkájához kll(de akkor még nem sejtettem, hogy mit tervez!

Nehéz beleélni magunkat egy öngyilkosjelölt lelki világába. Lehet ugyanolyan kegyeleti tiszteletadás, mint ahogy egy síma halott at az ittmaradotak meggyászolnak,szinte megünneplik.
az is lehet, azt akarta jelezni a rendezõ, hogy nem vette komolyan a halált.
Hasonló eset, hogy gyakorlatilag mindenkit odacsõdített a lakására este 9-re.
8/10
kgyuri0 2009 máj. 31. - 01:12:07 8/10
(28/71)
Ne haragudj, de hadd kérdezzelek:
1. Melyik színházban játszik?
2. Milyen Naplót olvastál?
8/10
kgyuri0 2009 máj. 31. - 01:09:41 8/10
(27/71)
Kiváló film!

S tényleg érdekes,hogyMátéGábor mennyire jól játszik olyan szerepeket, melyeknek lényege egy nagy puttony takonyság.
Jó multkor hasonló volt a "Mielõtt befejezi röptét a denevér"(ha jól emlékszem a címére). A két film szinte azonosan ütõs.
Ennek a mainak csodálatos volt a zenéje is, ha valaki tudja,kérlek, írjátok meg, honnan van, vagy kitõl.

Az, hogy a pasi (MG) szinte a végéig nincs is a képen, de elõször akkor is csak háttal, ill elõzõleg csak alul(a lábai), ez külön zseniális
A lány csodálatos tehetség, s örömmel olvastam, hogy õ a Raifeisen bankos csaj, azok a hirdetések igazán színvonalasak, humorosak, majdnem úgy, mint Emese!
10/10
zsouzs 2009 máj. 31. - 00:35:21 10/10
(26/71)
Osztom az elõzõ véleményeket, nekem is nagyon tetszett és igazán megértetem, hogy a lány ebbõl a kapcsolatból miért nem tudott másképpen szabadulni.

Apró mozzanat csupán , ami mégsem világos: miért festette be a haját feketére.., és miért vette meg azt a bizonyos laptopot az "utolsó vacsorára"..?!!
Ha ebben valaki fel tudna homályosítani, megköszönöm.
nostri 2009 máj. 31. - 00:09:39
(25/71)
Zseniális film volt, Kovács Patrícia kiváló, az operatõri munka cool.
Örültem, hogy elõtte elolvastam a kis tartalmi részt,
hiszen a film "ott kezdõdött" számunkra, mikor már a lánynak önálló élete van..szóval a monológból kellett megérteni a tragikus elõzményt...
...istenem, hogy tudunk ilyen tehetetlenek lenni, és nem mozdulni egy ilyen iszonyatos kapcsolatból?
annyira foghatóan valóságos volt ez az egész, szomorú lettem nagyon.
Máté Gábornak való szerep volt ez, ezáltal még jobban
elhittem, hogy ez a lány semmiképpen nem tud már szabadulni
ebbõl a szerelembõl és szinte éreztem a végkifejletet.
A film címe is sokatmondó, eltalált és tragikus.
mulao 2009 máj. 31. - 00:05:21
(24/71)
Megosztanám észrevételeimet én is.Nagyon, de nagyon jó film! Kovács Patrícia meg nem csak nagyszerû színésznõ, (kétszer volt már szerencsém színházban is látnom), de nagyon jól is játszott.Egyébként olvastam a naplót, az se semmi.Egyébként ez olyan film, amit érteni kell, nem egy vidám film.
10/10
Aladarka 2009 máj. 30. - 23:58:49 10/10
(23/71)
Most láttam, hihetetlen ez a film, Kovács Patriciába meg szerelmes lettem. :)
Frony 2009 máj. 30. - 23:55:29
(22/71)
Ez valóban nagyon jó volt és a vége....hát mit mondjak: - fantasztikusan tetszett!
10/10
Jagdglück 2009 máj. 30. - 23:40:21 10/10
(21/71)
Nagyon jó film...Kovács Patrícia nagyon jól játszik benne.
Frony 2009 máj. 30. - 22:08:53
(20/71)
Megkaptam hozzá a kedvet TÕLETEK !!! Köszi - alig várom, hogy
megnézhessem! Köszi.
eugénia22 2008 ápr. 02. - 09:50:34
(19/71)
A Magyar Oscaron jelölték Legjobb magyar filmnek a Szerelemtõl sújtvát,Legjobb magyar nõi alakításnak Kovács Patríciát,a Szerelemtõl sújtváért,valamint Ragályi Elmér megkata a, Legjobb magyar opertõr díjat, a Szerelemtõl sújtváért.
eugénia22 2008 márc. 22. - 03:10:44
(18/71)
Olvastam a könyvet amit Sas Tamás adott közre. A film igaz történeten alapszik.Aztán megnéztem a filmet,tetszett.Kovács Patrícia jól játszott benne.A rendezés nem lehetett rossz, ha egyszer kapott érte a rendezõ díjat.Az operatõri munkát néha gyengébbnek találtam,de jó volt.(Ragályi Elemér kapott érte Legjobb operatõr díjat.)A zene is jó volt.A befejezés is jó volt,és akkor végre láthatjuk a többi szereplõt is.Néha szerintem túl sötét volt a kép,de nem annyira zavaró.Máté Gábor a hangjával is jó volt.

A történet olyannyira igaz,hogy a könyvben szereplõ nõt valóban megerõszakolta a nevelõapja mikor 13 éves volt.Hát borzongató.
efes 2008 febr. 13. - 11:30:33
(17/71)
szvsz, semmit.
nem volt a presszó olyan rossz, bár az inkább egyfajta zsánerfilm-parafrázisként értelmezhetõ. annak viszont zseniális. ez a film viszont "minden szinten" unikum.
matamoscas 2008 febr. 13. - 01:36:47 Előzmény efes
(16/71)
Szerintem operatõri és koncepcióbeli trüváj _is_ volt, de ezt a nézése közben csak pillanatokig éreztem, Patrícia, meg a folyamatosan építkezõ sztori annyira vitte a filmet magával. Úgy néztem meg, hogy nem olvastam, nem hallottam elõtte róla semmit, lehet, hogy ez is jót tett, mindent (ha nem is õrült sokmindent) összerakni közben, az is lekötött. (Pontosabban emlékszem a tv-szpotra, ami pont arra volt jó, hogy messze elkerüljem / elfelejtsem.) Szerintem nagyon húzós és szép film, minden értelemben.

Valahol írták, hogy Sas a kísérletezõ mûvészfilmek és a kommersz vígjátékok között csapong, csinálhatná már a következõt ezen a vonalon. A Presszót olyan nagyon nem szerettem, de azért érdekes próbálkozás volt, persze messze nem ilyen kiforrott. A valentin-napi filmjeit meg még bevallom, nem láttam. Veszítettem valamit?

K>
10/10
Ghee 2008 febr. 06. - 14:03:07 10/10
(15/71)
Szerintem is egy jól sikerült alkotás. Az operatõr és a vágó munkája és a kényszeres monológok jól vázolják a rendezõ képét a "megbetegedett" lányról. A teljesen beszûkült külvilágot tökéletesen érzékelteti az arctalan élet, ami körülveszi Évát. Az emlékek és a múlt közös erõvel veszi el tõle az erõt, amivel még visszatérhetne a megoldásra váró jelenbe. A sors végül váratlanul "oldja meg" a helyzetet - nem kevés büntetéssel.

Elismerésem a filmet illetõen.
10/10
alex4427 2008 febr. 04. - 22:49:48 10/10
(14/71)
Döbbenetes!
Döbbenetesen jó film!
efes 2008 febr. 04. - 21:44:10
(13/71)
kommersz experimentális film.
efes 2008 febr. 04. - 21:43:29
(12/71)
szvsz inkább operatõri, sõt még inkább koncepcióbeli trüváj volt ez, nem pedig jó film. az akkor még kezdõ k.patrícia ügyesen megoldotta a dolgot, kát, hogy azóta csak reklámban látni (meg egerben, ami messze van)