10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 14. - 16:01:22 10/10
(96/136)
Szerintem jóval több hollywoodi film New Yorkban játszódik, ha az usában gondolkodunk.
vitkovits 2011 okt. 14. - 13:59:29
(95/136)
Kétségtelenül végig érdekfeszítõ ez a film, a forgatókönyv kiváló, oda jogos az "Oscar", ámde:

kedvelem Kim Basingert, öröm arra a Nõre ránézni, de
1. ebben a filmben nem mellékszereplõ volt, hanem az egyik fõszereplõ;
2. ezért az alakításért "a legjobb nõi mellékszereplõnek" járó Oscar-díjat odaadni több mint aránytévesztés. E szerepet minden második magyar vagy lengyel vagy azerbajdzsáni színésznõ el tudná így játszani, mármint a "jónõk" közül.

Persze világos, hogy az Oscar-díj ebben a szakmában ugyanúgy nem fejezi ki az igazi teljesítményeket, mint a nem Nobel által alapított irodamalmi Nobel-díj - ilyen idõket élünk.
10/10
Ford Mustang 2011 okt. 13. - 17:41:43 10/10 Előzmény Krájcsek
(94/136)
Én nem ebben láttam elõször Crowe-t, de Pierce-t igen, és nagyszerûen alakított õ is, meg is kedveltem, jó színész.
Krájcsek 2011 okt. 12. - 16:58:35
(93/136)
Ebben láttam elõször a "Gladiátort" és az "Idõgépészt". Mit mondjak,nem gyenge bemutatkozás.Remek film.
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 25. - 15:50:05 10/10
(92/136)
zseniális film, nem is csoda, hogy ennyi díjra jelölték, és párat meg is kapott. Még jó, hogy ezt nem rég láttam, nem kell aggódni, hogy ezt sem látom, mert egy idõben fut sok film!
tommy_wiseau 2011 márc. 20. - 22:45:01
(91/136)
Az imént néztem meg ezt a remek filmet. Már korábban is láttam, de az már nagyon régen volt és alig emlékeztem rá, annyi maradt meg, hogy tetszett. És most sem változott meg a véleményem! Szerintem ez Russel Crowe egyik legjobb alakítása, nagyon illet hozzá a szerep, tökéletes választás volt. Ajánlom mindenkinek!
9/10
The Man Who Laughs 2011 márc. 07. - 10:36:02
(90/136)
Minden téren kiválló film. A James Elroy könyve alapján irodott forgatókönyv (Brian Helgeland) inteligens és csavaros, legnagyobb erénye azonban a három különbözõ habitusu rendõr karakterének kimunkálása. Ami a kiválló szinészi játékkal (Spacey, Crow, Pearce és mindenki más)
párosulva igazi hús-vér karaktereket eredményez. Emelett az egész idilikus 50-es évek mélyén megbuvó mocskos, korrupt világ megeteremtése is nagyszerû (operatõr: Dante Spinotti). Izgalmas krimi, átérezhetõ zsarudráma és frappáns társadalom kritika is részben.

9/10
10/10
meehrlin 2011 márc. 06. - 23:36:09 10/10
(89/136)
Nagy film!
pextab 2011 márc. 06. - 08:57:11
(88/136)
Ha valaki szereti Raymond Chandler regényeit, az tudja, hogy sosem sikerült úgy filmre vinni õket, hogy visszaadja a hangulatot.Ez a film, amit nem Õ írt, közelíti meg leginkább azt a dekadens világot, amirõl Õ irogatott olyan remekül.
sziriat 2010 nov. 09. - 22:39:20
(87/136)
De jó,hogy ide tévedtem! Köszi az ajánlásokat! Kapcsolok is át!
10/10
SlyCool 2010 nov. 09. - 22:33:17 10/10
(86/136)
Zseniális alapfilm, kötelezõ darab, sokszor nézhetõ/nézendõ!
horas 2010 nov. 09. - 20:54:07
(85/136)
Azt hiszem az RTl KLub leányirodája a FIlm+.Lassan jobb filmek mennek itt mint a Rtl en,dõt már mst.
Ez egy remek film ha nem akarnák a nézõket ennyire lebutítani, egy-egy filmet amiket a film+on süntek lejátszhatnának az õk is.
Nekem végülis mindegy,csakf eltünõ,hogy az igényes,komoly filmeket mennyire szórják át ide,a sok hülye celeb müsör és sorozat helyett,ha meg leadnak valami jó filmet akkor totál késõn.

Ez egy nagyon jó film,remek diszletekkel,korhû kiegészítõkkel,neves szereplõ gárdával.Télleg jó film
A Film+ot az ilyen filmek mentik meg a totális kilátástalanságtól,amikbõl mostanában télleg egyre több van.Nem is baj,sõt.
10/10
molnar73 2010 nov. 09. - 20:07:52 10/10
(84/136)
nagyon nagy film.nézzétek meg!
Ghanima 2010 nov. 09. - 19:24:39
(83/136)
Nem gyõzöm folyton megnézni, amikor csak vetítik valahol.
valamit 2010 nov. 03. - 11:33:37
(82/136)
Adják ezt mostanában valamelyik kereskedelmi tévén?
Sirius111 2010 aug. 28. - 10:06:42
(81/136)
Az érdekes még a dologban, hogy én például a Beverly Hills-i zsarut 3 féle szinkronnal is láttam és ugyanazokkal a hangokkal!!!!! Persze az amit x éve láttam videókazettán örök etalon marad!!! És nem csak a malac beszéd miatt....( Spoiler: A lónak a f.szával szórakozzon Foley! vagy Na ne szórakozzon velem Foley!...ég és föld....és mindkettõ Szersén Gyula hangján, de valahogy az elsõ verzió hatásosabb :PPP)
Sirius111 2010 aug. 28. - 10:02:13
(80/136)
Sziasztok!
Nekem nagyon tetszik a film...imádom a valószerû dolgokat...sajnos az utóbbi idõben egy dolog aköré épül az összes hasonló kategóriájú film: az akcijelenetekre...akkora baromság, hogy minden autó felrobban, ha épp rápukiznak és minden ütközés mesterien kivitelezett tripla szaltóval ér véget....ilyen az életben nincs...viszont olyan van-volt, hogy egy kemény zsaru öntörvényû, vagy hogy a vallatásnál durvább dolgokat is használ...hamár oscar a hiteles alakításért, akkor azt Crowenak kellett volna kapni....elõször üt, aztán gondolkodik és a biztonság kedvéért ismét üt...kicsit olyan Piszkos Harry...
10/10
Ford Mustang 2010 aug. 27. - 23:35:26 10/10
(79/136)
Nagyon jó kis pörgõs és fordulatos akcióthriller, jó történettel és kiváló színészekkel. 10/10.
és frank? 2010 aug. 27. - 20:43:46
(78/136)
Ja,egyébbként ez egy remek film.Elsõre nagyon tetszett.És érdekes mód másodjára-mikor már tudtam,hogy mi-merre-akkor meg lúdbörözettem (kevés filmnél van igy sajnos),hogy azt a kurva anyját,ez minden izében tökéletes.Akkor vettem észre az apró finomságokat,hajlításokat.Ma megnézem harmadjára.:)
és frank? 2010 aug. 27. - 20:38:14 Előzmény Cressida Beau Pre
(77/136)
Javított.Igy a helyes.A magyar szinkron most a béka segge alatt van.Mikor az HBO megjelent MO-n,onnantól indúlt el a mélyrepülés.93 körül vettem észre,hogy a kis szerepet kapot színészeknek már fa hangot adnak és a keverés eltolódik a szinkronhang irányába.Ez azt jelenti,hogy pl egy estélyen vannak,ahol nagy a ricsaj és mit lehet hallani?Szöszmötölést a hátérben és csak a két-három beszélegetõ jelenetben játszó színészek elõre kevert hangját.Hát ez borzasztó.Moziban felíratozva láttam egy filmet és a koncert jelenetnél dübörgött a zene és a szinészek üvöltöttek,h hallják egymást,majd mikor megjelent video kazin ugyanezt a jelentett úgy keverték ki-szinronosan-,h a zene háttérben motoszkált és a két szinész normálisan beszélgetett.Egy metál koncerten?Ráadásúl az egyik táncoló bakancsának a dübbenését lehet hallani az üvöltõ zene helyet.És ez csak a kevereés.Óbégató,ripacskodó,ugyanaz a 30 szinkron színészek adják egymásnak a kilincset,amióta az rtl-ék újra színkronizálnak mindent.
Van össz-visz 3 gyerek hang,akiknek képesek egy filmben több karaktert is adni,mert nincs más.Ja 5-tõl 18 évesig mindenkit õk nyomnak.
Csõsz Boglárkástúl,Orosz Anáig kihajintanám az összest,de legfõképpen Forgács Pétert!!!!Ki a fasznak jutott eszébe,hogy azaz ember jól szinkronizál?
Amúgy is,ha már szinkron akkor egy színész szinkronizáljon már,mert a színész hangja az része a játékának.
Hol vannak ezek Sztankay,Hegedüs D Géza,Sinkovics,Hauman,Fónai Márta....CSÁKÁNYI LÁSZLÓHOZ?!!!!
Semmi élet a magyar szinkronban.Ha valamiért haragszok erre az országra az ez.Egy csodát tettek tönkre.Felszínes csak a profitszámit,jó lesz az szerû ,izévé.Látott már valaki Frédi Bénit új színkronnal?Na akkor tudjátok mirõl beszélek.