Juventeeno 2009 jan. 14. - 22:04:31
(36/136)
Annyit mondanék, hogy ez egy iszonyatosan jó film. Ahogy a végére értem rögtön fel is kutattam, hogy miféle díjakat nyert. Imdb-n látom, hogy 2 Oscart zsebelt be. Gondoltam "Na nézzenek oda, lehet, hogy Oscar-bácsi nem nyúlt mellé." Aztán megnéztem, hogy kik és miért kapták. Forgatókönyv és Kim Basinger. Kim Basinger... egye fene jobb, mint a semmi, így legalább kettõt nyert. Aztán rákattintok az évszámra, meglesem mi volt a legjobb film abban az évben. Titanic... Klikk a Titanicra. Rögtön megláttam: "Won 11 Oscars". Elkapott a röhögés. 2-3 percig nem tudtam abbahagyni, aztán végül is sikerült.
Zempy 2009 jan. 04. - 00:14:46
(35/136)
Kis érdekesség: Brian Helgeland forgatókönyvíró 1998-ben nemcsak Oscart kapott a Szigorúan bizalmas adaptálásáért, hanem Kevin Costner Postman c. pocsék filmjének szkriptjéért Arany Málnát is! A szóbeszéd szerint büszkén ki is rakta Oscar bácsi mellé az irodájába.
Mekkora egy arc! :-)
mimoza777 2008 dec. 30. - 23:41:59
(34/136)
Nekem nagyon teszett a film. Nem véltlenül lett oscar osztás.
Ajánlom mindenkinek.
Zempy 2008 dec. 28. - 22:36:10 Előzmény Gabriella54
(33/136)
A Chicago-val nagyon jó példát hoztál fel, ezzel egyet is értek, de a Szerelmes Shakespeare is hasonlóan meghökkentõ eset. Én is nagyon kíváncsi lennék, mi viszi rá a tagokat, hogy ilyen gyenge produkciókra voksolnak. A Chicago sokak szerint azért nyerhetett, mert miután általában drámák nyertek addig, valami kis reform gyanánt új mûfajt akartak kitüntetni. Mondjuk akkor már inkább a Moulin Rouge-zsal kellett volna ezt tenni, de ez csak az én véleményem. Tudni kell, hogy a legjobb film díja az egyetlen, amire az egész Akadémia szavazhat. Azaz a színészi díjakat csak a színészek részlege, a zenét a zeneszerzõké stb. döntheti el. Talán ezért van, hogy nem egészen hozzáértõ sminkesek, operatõrök, effektesek rossz filmet választanak ki? Nem tudom. Bokor Pál a Siker neve: Oscar címû könyve külön fejezetet szentel annak, hogy lehet-e manipulálni a díjak odaítélését. Érdekes könyv, de már nem emlékszem pontosan, mit írt e jelenségrõl. Mindenesetre én is szívesen megkérdezném pl Kathy Bates titkár asszonytól vagy Tom Hanks nagykutyától, hogy egyes átlagos színészi teljesítmények hogy a fenébe jutnak szoborhoz. :)
offtopic
Gabriella54 2008 dec. 28. - 01:38:51 Előzmény Zempy
(32/136)
Már rég nem a Szigorúan bizalmasról beszélgetünk, de oda se neki! Az utóbbi években tényleg nagyon ritkán kerül az õt megilletõ helyre a díj: lásd pl a Chicago gyõzelmét a Zongorista felett! Ha a Chicago nem méltó arra, hogy a Titanic cipõjét bekösse, akkor a Chicago arra még kevésbé méltó, hogy a Zongoristának akár a lába nyomába léphessen - de ez csak az én szerény, balga véleményem! Még szerencse, hogy azért három díjat csak besöpört Wladislaw Spilman története!
Egyébként is, hiába hívják magukat "szakmai" zsürinek, kb annyi szakmaiság van az Oscar-díjak odaítélésében (tisztelet az igen ritka kivételnek, mint Sean Penn, Adrien Brody vagy Sean Penn díja!), mintha én mennék zsüritagnak egy szakács-versenyre :)
Zempy 2008 dec. 25. - 20:52:03 Előzmény zee944
(31/136)
Én úgy gondolom, hogy a fórumozás egyik alapköve, hogy minden véleménynyilvánítás elõtt oda kell tenni- vagy képzelni- egy "szerintem"-et.

Ezzel nem azt mondom, hogy minden esetben igazságos és korrekt az Oscar-osztás, de rengeteg alkalommal megérdemelt helyre kerül. Pl: Marion Cotillard nemcsak hogy abszolút kiérdemelte a szobrot, de azóta egyre-másra hollywood-i produkciókra kérik fel, ahol A-kategóriás amerikai színésznõkkel verseng szerepekért. Valamit tehát mégis ér az a díj.
8/10
zee944 2008 dec. 25. - 20:42:14 8/10
(30/136)
Nem. Ez tény.
Zempy 2008 dec. 25. - 20:35:35 Előzmény zee944
(29/136)
Szerinted.
8/10
zee944 2008 dec. 24. - 22:10:11 8/10
(28/136)
Hja, de végülis ki nem sz*rja le? Semmit nem ér az egész Oscarosdi.
Zempy 2008 dec. 24. - 14:31:00 Előzmény zee944
(27/136)
Szerintem megérdemelte. Tudnék példát ennél sokkal érdemtelenebb gyõzelmekre is. De szerintem ti is.
8/10
zee944 2008 dec. 24. - 12:37:17 8/10
(26/136)
Az tényleg egy rejtély, hogy Kim Basinger hogy kaphatott ezért az alakításért Oscar-díjat. Illetve nem rejtély, adni akartak neki.

(A félreértés megelõzése végett: semmi baj nem volt Basingerrel, csak éppen a szerep nem túl erõs: 5-10 év gyakorlattal a háta mögött bármilyen színésznõ rutinból eljátszotta volna.)
Badger 2008 dec. 24. - 00:16:20
(25/136)
Igazából az egész Oscar mizériával van a baj. A legritkább esetben kerül jó helyre. Túl speciálisak a szempontok.

Az elõbbi példáidnál maradva: Nem vénnek való vidék.
A Coen fivérek egyszer ezt már leforgatták Fargo címmel és megérdemelten be is zsebelték az Oscart érte. Bardem a világ egyik legjobb színésze, de nem ez az a film ahol fantasztikusat alakít hanem a Szájból szájba meg a Lábad között és a többi Spanyolo.-ban készült filmje. Igen de azt az amerikai közönség nem ismerte...

A szigorúan bizalmasban pl a legkevésbé Kim Basinger volt az aki jó volt még is õ kapott díjat. Miért? Mert úgy gondolták ucsó lehetõség ez az alkoholista macának a felzárkózásra. stb.

Vagy ott volt az az eset amikor egymás után kétszer kellett odaadni az oscart Tom Hanksnek (Philadelphia, Forest Gump). Mert a Philadelphia idején nem nagyon voltak vetélytársak, a Forestre meg nem lehetett nem adni.

Ugyanakkor pl De Niro 77-ben azért nem kapott díjat a Taxisofõrért mert egy Peter Finch nevû csóka nyugdíjba vonult és neki kellett azt adni. Emlékszik ma valaki arra a Finchre? És erre a kérdésre: "You lookin at me?!"

Szóval a díjak nem sokat jelentenek.
e-batta 2008 dec. 23. - 22:47:15 Előzmény Zempy
(24/136)
Ebben viszont abszolút mértékben igazad van :-)
8/10
zee944 2008 dec. 23. - 22:37:34 8/10 Előzmény Zempy
(23/136)
Én elvoltam a Titanic-kal, meg lehetett nézni, de a Szigorúan bizalmas értelmesebb és eredetibb film. Jobb helyre került volna a díj.
Zempy 2008 dec. 23. - 22:34:36
(22/136)
Azért ez túlzás, hogy a jelmezen és díszleten kívül más kategóriában ne érdemelne dicséretet! Egyetlen díja van, amivel esetleg vitatkoznék, és az a betétdal- a többi abszolút megérdemelt. És nézzünk körül az utóbbi évek "legjobb filmjei" között, akkor lesz az ember igazán szomorú: ha a Titanic középszerû, akkor a Tégla, Nem vénnek való vidék, Chicago akkor mi?! Mert ezek a Titanicnak a cipõfûzõjét sem köthetik be...
Zempy 2008 dec. 23. - 22:31:02 Előzmény Gabriella54
(21/136)
Így igaz, a legtöbb szobrot a technikai díjakért kapta- a színészek, és a forgatókönyv nem, utóbbi még jelölve sem volt! Szóval ezek szerint mégis ugyanott vagyunk: igazságos volt a díjszórás, ami meg nem volt kiemelkedõ, az nem is kapott szobrot.
Badger 2008 dec. 23. - 22:09:20
(20/136)
Nem értem a vitát. Izlésben természetesen lehet eltérni egymástól de a minõségeket ne keverjük!
Attól hogy valaki szereti mondjuk a pöttyös könyveket (hogy ne a Júlia-Romana vonalat írjam) még nem kell összetéveszteni õket az irodalommal.
A Titanicnak adhatnak 600 Oscart, akkor is csak egy középszerûnél kicsit jobb iparosmunka lesz sok nyállal. Ettõl persze lehet rajongani érte. Mindenkinek vannak gyengéi.:) Én pl 40x olvastam a Robinsont. Imádom. Pedig tudom hogy irodalmilag nulla.
De valjuk be a maket és jelmezkészítõkön kívül a Titanicban nem sok mindenkinek járt az Oscar. A Szigorúan bizalmas viszont más kategória. Konkrétan nálam van egy olyan, hogy "tökéletes film". Ahol nincsenek felesleges jelenetek, ahol nem rágják a szádba hogy mirõl szól a film stb. Esetleg a rendezõnek van koncepciója. És ez nem csak a $ körül forog minden gondolata. Az L.A. Confidental nál a rendezõ is a színészek is pazarok de a pálmát a forgatókönyv viszi.
Apropó a Brian Helgeland - Richard Donner kettõs Összeesküvés elmélete miért került mellõzésre? Mintha le se forgatták volna annyira nem volt viszhangja? Vagy lehet hogy Jerry-nek igaza volt? Ezért nem lehet beszélni róla?:)
Zempy 2008 dec. 23. - 09:27:02 Előzmény e-batta
(19/136)
Jó, ti így látjátok, én meg máshogy. Épp ettõl szép a fórumozás :)
e-batta 2008 dec. 22. - 19:16:56 Előzmény Gabriella54
(18/136)
Teljesen egyetértek veled! A legjobb film kategória a film egészére vonatkozik, márpedig a Titanic sok kivánnivalót hagy maga után. Túl hosszú, fölösleges jelenetek vannak benne, túl teátrális, hatásvadász, könnyzacskóra épít. Ha rövidebb lett volna, akkor inkább megérdemelte volna az Oscart. Én kétszer bírtam végignézni mióta megjelent. A Szigorúan bizalmas viszont az egyik nagy kedvencem, minden színész letette az asztalra a tudása legjavát, le a kalappal elõttük! Számolatlanul megnéztem már, és még mindig találok benne újat.
Gabriella54 2008 dec. 22. - 18:07:43
(17/136)
A jó effektektõl még nem lesz maga a film is jó, azért kapjanak azok Oscar-t, akik létrehozták! - arról nem beszélve, hogy kb fél órát simán lehetett volna húzni belõle!