10/10
vajka 2008 aug. 28. - 01:25:21 10/10
(1562/2302)
És a szavazások nyertesei! :)))
http://www.youtube.com/watch?v=slFBHEn-XdA
http://www.youtube.com/watch?v=qJ5IRJ5lPJg
Talán nincs benne semmi meglepõ. :)))
10/10
vajka 2008 aug. 28. - 01:13:43 10/10
(1561/2302)
Ha esetleg van köztetek, aki a Jóbarátokat is szereti, íme néhány összevethetõ érdekes adat: http://jobaratok.blog.hu/2008/08/27/tovabbi_kapcsolatkutatas
Nitninit 2008 aug. 27. - 23:42:54
(1560/2302)
és szerdán vége :(:(
10/10
vajka 2008 aug. 27. - 22:45:39 10/10
(1559/2302)
Szóval Biff Yeagernél, Tomnál tartottam.
- Színházi darabokat, rövidfilmeket írt és rendezett és több mint 250 szerepe volt.
- Vanessa Marano, April, 7 évesen kezdett színházban játszani. Játszott pl. Lisa Kudrow Visszatérés sorozatában, de számos más sorozatban is és a Némo nyomában -ban is.
- A Liz Danes-t alakító Kathleen Wilhoite szerepelt számos sorozatban, a Szellemekkel suttogóban, a Bûbájos boszorkákban, de talán a legtöbbet a Vészhelyzetben, ahol Chloét, Susan testvérét alakította, aki Lizhez hasonlóan elég fura volt ott is. :) Emellett a 80-as években nagyobb filmekben is ott volt, Charles Bronson, Jane Fonda, Robert De Niro stb. mellett.
- Todd Lowe, Zack egy Lane családnevû gyerekkori barátjával játszik együtt egy együttesben. Szintén Zack-et játszott a Walker, a texasi kopóban. :)
- John Cabrera (Brian) játszott a Studio 60-ben, a Navy NCIS-ben, a CSI-ban, rendezett 3 filmet, valamint a 3. évadban, amikor Lane-ék egy bulin játszanak, a számot õ írta.
- Madeline, Shelly Cole, szintén szerepelt a Navy NCIS-ben, Louise, Teal Redmann, pedig a CSI-ban.
- David Sutcliffe, Christopher, kanadai. Ex-felesége hawaii, mint Lauren.
- 2005-ben és 2006-ban is jelölték Mattet és Alexist a legjobb kapcsolat díjra a Teen Choice Awardon.
- Pályája kezdetén Liz Torresnek (Miss Patty) Berry Manilow volt a zeneszerzõje. 3x jelölték Emmyre és 1x Golden Globe-ra. Õ is és Miacheal Winters (Taylor) szerepeltek az Ally McBealben.
- Sally Struthers, Babette idén volt 60 éves. 3x jelölték, plusz 2x nyert is Emmyt, és 4x jelölték Golden Globe-ra is még a 70-es években.
- Jacksont egy Jackson játssza. :) Az az Alex Borstein a felesége, aki Sookie-t játszotta volna eredetileg. 3 GG epizódot rendezett.
- Liza Weil és a Charleston igazgatót játszó Dakin Matthews ugyanabban a West Wing részben szerepeltek.
- Sean Gunn (Kirk) szobatársa volt John Cabrerának (Briannek) a színészakadémián. A Gunn család egyébként nagy, 4 testvére, sógornõje is unokatestvére is színész/író/rendezõ/producer.
- Keiko Agena (Lane) idén lesz 35!! Hihetetlen! Játszott egy "Lehetséges Kim" nevû sorozatban is (de nem a címszerepet :) )
- Melissa McCarthy-nak van egy lánya, férje, Ben Falcone Howard-ot játszotta a Joey-ban. 4 lányunokatestvére különbözõ posztokon dolgozik Hollywoodban (modell, színésznõ, író, sminkes).
- Edward Herrmann valóban szeret régi autókat javítgatni. Õ és Kelly Bishop ugyanabban az évben nyertek Tonyt (1976). Összesen 5 Emmy-jelölése van, ebbõl egyet meg is nyert.
- Kelly szerepelt a Dirty Dancingben, Baby anyját játssza. Balettot tanult.
- Yanic Truesdale szintén kanadai, de quebeci. Saját néven játszott a Sentinel, az õrszemben.
- Scott Patterson hiszitek vagy sem, idén lesz 50 éves! Több sorozatban szerepelt, zenét is ír és fest. Valamiféle béka-gyerek kollekciója a Louvre-ban van kiállítva 2010-ig. Nem iszik kávét.
- Alexis csak az iskolában tanult meg angolul (anyanyelve spanyol). Életében elõször Rory szerepére jelentkezett. Nõi focit játszik.
- Laurent az apja nevelte fel. Maxet játszó Scott Cohen-nel ugyanabban a Law and Order epizódban játszottak, Scott Pettersonnal pedig a Seinfeld egyik párjának lehetséges barátját, ill barátnõjét alakították, de nem egy részben. Mindig visz magával könyvet olvasni.

No, remélem, érdekesnek találtátok, eltartott egy ideig kibogarászni, de engem elszórakoztatott. :) Szeretem az ilyeneket, sokmindenen meglepõdöm, annyira másnak képzelem õket meg a világukat!
offtopic
Anditos 2008 aug. 27. - 20:19:48
(1558/2302)
Szerintem Lory nagyon kislány még, a viselkedése nem vall felnõttre, nem tudom elképzelni feleségnek.
Edit27 2008 aug. 27. - 20:09:01 Előzmény vajka
(1557/2302)
spoiler!

A lánykéréskor Rorynak nem volt semmilyen állása, nem kellett volna lemondania semmirõl, max. elõnybe részesíteni a San Francisco közeli lehetõségeket. Tehát még ebbõl a szempontból sem volt jól megcsinálva a dolog. Egyébként Logan mindíg segítette Rory szakmai ambícióit, nem akadályozta volna Roryt, ha az jó állást kap, az elõzõ három év alapján. Ha ki akarták írni, nekem kézenfekvõ lett volna, ha mondjuk megcsalja Bobyval.
A slusszpoén egyébként az ominózus részben Lorelaié, aki valami olyasmit mond Rorynak, hogy majd egyszer megismer valakit, és akkor majd tudni fogja, hogy õ az igazi, nem fog tétovázni. Hát, az õ elõéletével ezt így kimondani...Dehát ezzel már együtt kell élnünk:)

És nézzük inkább az ötödik évadot.
montanosz 2008 aug. 27. - 18:23:22
(1556/2302)
folyt jöhet és minden érdekesség, engem megvettél rá)))
10/10
vajka 2008 aug. 27. - 18:14:47 10/10
(1555/2302)
Elnézést, de további érdekességekre bukkantam (legalábbis nekem azok, bocs, ha ti ismeritek, de olyan jópofák!)
- Emlékeztek Kirk filmjére a fesztiválról, amikor Lorelai-ék választják ki a Stars Hollow-i filmfesztivál filmjét? Amikor bemegy a képzeletbeli barátnõje képzeletbeli családjához és elkezd táncolni. :) Na, ott az apuka is fel van sorolva a szereplõk között, és õ egy elég sokat foglalkoztatott színész, több, mint 100 szerepe van, és leginkább a Coen testvérek filmjeibõl ismerik. Játszott Marlon Brandoval, Faye Dunaway-jel és Dustin Hoffmannal többek között.
Kép: http://www.jamd.com/search?assettype=g&assetid=2607066&text=Jon+Polito
- Találtam egy magyaros nevû szereplõt is, aki csak a pilotban játszott, valami Joey-t, nem emlékszem rá. Barna Moricz a neve angolosan. Imdb szerint 9 éves koráig Líbiában élt, így beszél arabul. Magyarországon született, majd Torontoba költözött. Nagy kiugrása még nem igazán volt, csak a neve miatt találtam érdekesnek. :) (Egyébként most olvasom, cirkuszi elõadómûvész is, trapézon és kézegyensúlyozásban.)
Kép: http://www.omnitv.ca/ontario/tv/metropia/img/yuri.jpg
- Aztán van egy St. James a szereplõk között is, mégpedig Jean St. James, aki valami Irate anyát játszik és még 2 epizódban is feltûnik, de nem emlékszem õrá sem...
Kép: http://www.reelsforactors.com/graphics/JSJ%20small.jpg
- Micheal York (Asher Fleming) tényleg írt könyveket. Amúgy játszott az Austin Powers filmekben és a München c. Spielberg filmben is.
- Ezen már rég gondolkoztam, de most végre megbizonyosodtam, hogy Marion Ross, aki eredetileg I. Lorelai-t játszotta, késõbb Marilyn unokatestvérként tért vissza. :) Ez a jobb szemûeknek gondolom nem újdonság, de én nem voltam benne biztos, hogy ugyanaz a személy-e a kettõ. :) Mellesleg (vagy nem mellesleg) ötször jelölték az Emmy-re, és Egyszer a Golden Globe-ra.
- A Lindsey-t játszó Arielle Kebbel egy héttel azután kapta ezt a szerepet, hogy LA-be költözött. :) Még csak 23 éves... És milyen kaméleon tud lenni: http://www.arielle-kebbel.com/arielle-kebbel-pictures/ !!
- Biff Yeager, aki Tomot játssza, szintén több, mint 100 szerepen van már túl, 57 óta, játszik.
(Folyt. köv. ha nem bánjátok. :) )
10/10
vajka 2008 aug. 27. - 17:40:17 10/10
(1554/2302)
Zackre visszatérve: most nézem, hogy k-val írják. :) És hogy Van Gergbignek hívják. :) Meg hogy több részben szerepelt, mint Jess, sõt többen, mint Christopher!
Ha már statisztika: az hogy lehet, hogy Louise eggyel több részben szerepelt, mint Madeline? Nem mindig együtt bukkantak fel?
Ok, folytatom az epizódszámos érdekességeket :))
Lulu csak 15, T.J. még nála is kevesebb, 13 epizódban szerepelt, Gil, April szintén.
Marty 10-ben, ami csak eggyel több, mint az egy évadban szereplõ Dave. Mitchum Huntzberger, Lindsey (Dane exneje) és Anna szintén 9 részben láthatók. (Lindsey-t egyébként a szétköltözés után már nem is látjuk.)
Asher Fleming jelentõsége ellenére csak 4 részben látható.
Sookie egyébként csak egy részben nincs benne, Lane 3-ban, õket pedig Kirk és Paris követi 137, ill. 127-tel. Akik mindegyikben szerepeltek: Lorelai, Rory, Luke, Michel, Emily, Richard. (Jackson csak harmadannyiban látható, mint filmbéli felesége. :) )
10/10
vajka 2008 aug. 27. - 17:22:29 10/10
(1553/2302)
Hé, tudjátok, min gondolkoztam így a kapcsolatokkal kapcsolatban? :)))
Hogy Lane és Zach mikor szerettek egymásba. Szerintem Zach akkor, amikor összeköltöztek. Amikor pakoltak be, vitáztak Briannel azon a polcon ott a nappaliba, hogy hol állnak Brian bábui. Lane meg mondta, hoy ott a másik is, mit vitatkoznak. Erre Zach mondta, hogy az alsó polcot neki hagyták. És ekkor Lane megölelte mindkettõt. Akkor Zach már olyan furcsán nézett rá!
Belemagyarázom? :)
csillu 2008 aug. 27. - 16:14:43
(1552/2302)
nem a sor, hanem a sors :) pl. egy sorban állás közben :D
csillu 2008 aug. 27. - 16:13:28
(1551/2302)
Rory (sztem) nem az a fajta aki elfogadja, hogy valaki miatta áldozza fel a karrierjét, épp azért mert õ sem hagyta volna kárba veszni amiért végig dolgozott... Neki még csak most kezdõdik a nagybetûs- ami egyébként már nem illett volna bele a sorozatba- ezért szakítottak, innentõl mindenki a fantáziájára bízhatja, hogy mi lett vele... Az én sztorimban azért még össze hozza a sor Logannel :) De ha errõl készülne egy záró mozi vagy valami az már azért elég gagyi lenne! Én is örülök, hogy nemet mondtak a folytatásra...
10/10
Ada13 2008 aug. 27. - 15:51:09 10/10
(1550/2302)
De Rory igent is mond hatot, volna Logan-nek, vagy arra nem dívat a hosszú jegyesség?
montanosz 2008 aug. 27. - 14:26:28
(1549/2302)
hát azért is szakított logannal így , ahogy, mert anyja lánya
10/10
vajka 2008 aug. 27. - 13:33:41 10/10
(1548/2302)
Egy angoltanulásról szóló oldalon találtam a következõt:
**
A Szívek szállodája sorozat elsõ évadában Rory vacsorát készít Dean-nek. Annyira igyekszik, hogy az amerikai vacsorákhoz kötelezõ fagyasztott kész „zsemléket” (ami inkább pogácsa-ízû, különben) elfelejti elõvenni. A szinkront fordító persze sosem volt külföldön, és ezért gõze nincs arról, mi az, csak azt hallja: „rolls”, amit az Országh-szótár sokféleképpen fordít. A film sem nagy segítség a fordítónak, mert csak azt látja, hogy egy hengert vesz elõ a fagyasztóból Rory, és az asztal széléhez ütögeti kétségbeesetten. Persze, a fordító nem tudja, mi a nyavaja az – ennyibõl? Ezért a „roll” szót „tekercs” szónak fordítja, és Rory szinkronszínésze ezt mondja: „Jaj, elfelejtettem a tekercset!” És minden angolul tudó felsóhajt. Nos, ez is olyan dolog, amit az anyanyelvi beszélõ tud. A fogyasztói társadalom által ránk zúdított dolgok neveit.
**
Mikre nem hivatkoznak! :)

***SPOILER***
Amúgy Rory-Logan: akármennyire is nem kedveltem õket, azért szerintem sem volt igazán felépítve ez a szakítás. Habár az rendben volt szerintem, hogy Rory nem akart még férjhez menni, mert évek óta azért dolgozott, ami most az ölébe hullott. És tulképp Logantõl is valamennyire érthetõ a mindent vagy semmit hozzáállás, ez jellemzõ rá. De talán eddigre már kinõtt ebbõl... Szóval szerintem jobb lett volna egy nem házasodunk, de nem szakítunk verzió, abból is lehetett volna bármerre tovább menni és talán a nézõk is jobban megbékéltek volna vele. Igaz, hogy azóta is errõl beszélünk, szóval lehet, hogy ez is jó taktika. :)

Olvastam egyébként, hogy anno Laurennek és Alexisnek is felajánlották egy spin-off lehetõségét - örülök, hogy egyik sem fogadta el, mert ez a sorozat a kettõjük kapcsolatáról szólt és nem másról. És Lauren mondta ugyanebben az interjúban, hogy azért nem volt a végén semmiféle nagy boldog esemény, esküvõ, mert azt akarták, hogy a végén is az anya-lánya kapcsolat maradjon fontos.
WillTraveler 2008 aug. 27. - 11:28:01
(1547/2302)
Sapi nélkül :) (az elsõ részben)
montanosz 2008 aug. 26. - 20:27:44
(1546/2302)
szerintem hogy roryék szakítottak szimbolizálja a szabad választható jõvõt rory számára, nyilván egy szabad kapu is esetleges folytatás számára, afféle tiszta lappal indulok.
Edit27 2008 aug. 26. - 20:12:35
(1545/2302)
spoiler!
Egyszerûen túl sokáig húzták, és túl nagy hangsúlyt kapott ez a Logan dolog, hogy így zárják le, ahogy. Logan nem egy angyal, meg lett volna a módja, hogy kiírják, ha az a koncepció, a zavaró inkább az volt, hogy mintha nem lett volna koncepció. A vége felé van egy rész, mikor Logan elmegy Roryval Stars Hallowba, Rory ír egy pro/kontra listát, ott Logan azt mondja neki, hogy õt ne vegye be a listába, úgy döntsön ahogy neki jó, és majd õ alkalmazkodik. Szóval olyan hideg zuhany volt ez az egész végkifejlet. Ilyet egy alapvetõen vidám szappanoperában nem lehet csinálni. Nekem a tökéletes befejezés az lett volna, ha Rory kap egy jó állást San Franciscoban, és elmegy Logannal. Ez nagyjából szerintem mindenkinek megfelelt volna.
8/10
lau94 2008 aug. 26. - 19:40:31 8/10
(1544/2302)
hát ez nagyonm édes volt... ahogy ott tolják az ágyat:D
montanosz 2008 aug. 26. - 19:24:35
(1543/2302)
..hát lor és luke a házasság után elmennek nyaralni a közép-keletre, ott elrabolják õket logan mint hadnagy kiszabadítja õket, ls felbukkan rory is mint tényfeltáró újságíró))))