Yuliusz 2010 márc. 05. - 18:42:09 Előzmény bomih
(557/577)
Mindenkit megráz egy ilyen eset, bárkirõl is legyen szó, és bárki is legyen a tettes.
a "szíven szúrt ország" cím olcsó hatásvadászat.
2008 2010 márc. 05. - 12:48:12
(556/577)
A Jobbik -lehet- hogy megtudja oldani ezt a problémát. Nagyon valószínû, hogy megtudja!

A te kormányod viszont --egyáltalán-- NEM tudja megoldani ezt az ügyet sõt én azt látom, hogy nekik ez az érdekük, hogy fent tartsák ezt a helyzetet. Az Mszp-nek az a jó ha a cigányság hülye. Agyatlan zombik akiknek van szavazati joguk az mszp pedig örül hiszen van szavazóbázisa. A nyugdíjasok mellett persze.. :)

Ez a különbség a két párt között ez ügyben.

A Jobbik lehet hogy megtudja csinálni.

Az mszp viszont 1000%, hogy nem, mert nem is akarja megoldani. Ez tény.
verebgy 2010 márc. 05. - 08:43:42
(555/577)
Nem kell ide más csak a "liberális" Amerika egyik-másik államának büntetõ törvénykönyve...Mondjuk Floridáé, mert azt jól ismerem. Rengeteg roma csávó lenne hullazsákban egy év alatt, és nem azért, mert megkülönböztetés van, hanem mert az események sodrában õk vesznek részt 70-80, néhol 90 %-os arányban.Kérdezzétek meg a miskolci rendõrkapitányt ... Floridában a kesznyéteni Barna bácsi nemzeti hõs lenne aki megvédte a vagyonkáját az állatias bûnözõktõl-betörõktõl. Ja , ahol a tulajdont és tulajdonost védi a törvény...! Nomeg az áldozatot.Az eljárásokban különös figyelmet fordítanak arra, hogy ki a támadó és ki az áldozat.
offtopic
fredi60 2010 márc. 05. - 00:34:03
(554/577)
Minek ma csendõrség, ha vidéken is van rendõrségünk?

"A csendõrség a vidék rendõrsége volt, a városokban "rendõrség" néven mûködött a rendõrség. A csendõrség 1920-ig részben a hadsereghez tartozott, a trianoni béke után azonban felügyelete teljes mértékben átkerült a belügyminiszter alá."
http://hu.wikipedia.org/wiki/Csendõrség
ondok 2010 márc. 05. - 00:30:28
(553/577)
Ez más téma errõl is lehet vitázni ,semmi köze az elkövetõ etnikumához.
offtopic
filiszteus 2010 márc. 05. - 00:28:39
(552/577)
Tent city
ondok 2010 márc. 05. - 00:27:04
(551/577)
Arányos megtorlás a lényeg ,nem ölhetsz meg valakit egy kiló uborkáért.
ondok 2010 márc. 05. - 00:25:40
(550/577)
Nemigazán értem ,hogy mennyivel lenne jobb egy erõs csendõrség mint egy ugyanolyan rendõrség ,hacsak nem egy áthallás az árpádsávoshoz hasonlóan akarja megszólítani apotenciális nyilasokat.Másrészt úgy tudom ,hogy a bûnüldözési statisztika nem is olyan rossz nálunk ,mindenestre van olyan mint pintér sándor alatt.aztán meg építsünk kétszer annyi börtönt és a legkisebb vétségért is mindenkiit zárjunk be?Ezek szlogenek és indulati alapon nem vezetnek sehova.Ami a cigány értelmiséget illeti az Ok,hosszú folyamat lesz.
offtopic
filiszteus 2010 márc. 05. - 00:18:56
(549/577)
Semmiképpen nem az a megoldás, hogy majd szépen megvárjuk a felemelkedésüket. Akiket naponta terrorizálnak, kirabolnak, agyonvernek, azoknak nincs idejük ezt kivárni. Elõször közbiztonságot kell teremteni egy erõs csendõrség segítségével. (ne vedd a csendõrséget szitokszónak, mert Gendarmerie néven jelen van Ausztriában, Olaszországban, Franciaországban is).
Ki kell nevelõdni egy széles cigány értelmiségi rétegnek, fõleg tanárokra lenne szükség, mert a "gádzsó "m tanárokat nem fogadja el a cigánygyerek. Ez egy igen hosszadalmas folyamat lesz, a bûnözés megfékezésével viszont nem lehet tovább várni.
ondok 2010 márc. 05. - 00:12:48
(548/577)
neked elég lassan forognak akerekek,ha az én gyerekemmel történne ,nem azon rágódnék ,hogy az elkövetõ milyen volt cigány é vagy kínai v. sváb,hanem ragaszkodnék a megtorláshoz ,és ahhoz hogy örökre elvegyék akedvét a tettesnek.
ondok 2010 márc. 05. - 00:09:59
(547/577)
ne fáraszd magad,mert elfogadom ,hogy alótolvajság is vonzó nekik(megjegyzem az Egri csillagok cigánya is mintha jeleskedett volna ebben és mégis szimpinek írta le Gárdonyi)Akkor ezen is változtatni kell ,mert aTwist Olivér kis tolvajai nem voltak cigányok aztán mégsem szégyelték a szakmát ,sõt kérkedtek vele ha jó volt a fogás.Tehát ez inkább szegény probléma IS.Ráadásul kérdem én mi amegoldás agyûlölködés helyett? mert a megoldással a Jobbik mindig is adós marad.
CsengoZoli 2010 márc. 05. - 00:07:40
(546/577)
Fogsz te még tõle hajmeresztõbbeket is olvasni :)
offtopic
filiszteus 2010 márc. 05. - 00:04:03
(545/577)
Szó szerinti idézet Choli Daróczi-tól. Most azért így éjféltájt talán nem fogom átnyálazni a kedvedért egész munkásságát.
Nem csak a szép menyecskék imponáltak neki, hanem a legnagyobb lótolvaj cím is.
Amit most mûvelsz, azt nevezik szõrszálhasogatásnak. Meg fogom keresni az eredet forrást, ezen ne múljon.
ondok 2010 márc. 05. - 00:03:27
(544/577)
Tõlem is félnek pedig nem vagyok cigány:)
ondok 2010 márc. 05. - 00:02:33
(543/577)
Az az igazán objektív ember ,aki reális tud maradni még akkor is, ha õ is issza a dolgok levét.Lásd pl Marx ,aki gyáros csemete volt ,és hirdette a proletárok igazát.Igaz az itt fórumozókból nemigen lehetne egy Marx Károly.
ondok 2010 márc. 04. - 23:59:54
(542/577)
Aha ,szóval pernahajder? akkor egy humorizálás erõs túlzásokkal nyilván ,amibõl azért annyi igaz ,hogy mindenkinek imponál egy gazdag ,jóltáncoló slágfertig rokon ,aki körül nyüzsögnek a szép nõk.
filiszteus 2010 márc. 04. - 23:56:24
(541/577)
pernahajder.blog.hu/2010/01/26/a_daroczi_csalad - Tárolt változat
ondok 2010 márc. 04. - 23:49:37
(540/577)
Forrás? kurucinfo?
filiszteus 2010 márc. 04. - 23:48:25
(539/577)
Choli" Daróczi József-röl van szó
filiszteus 2010 márc. 04. - 23:41:53
(538/577)
Nem bûnözõnek születtek, a kultúrájuk, hagyományaik fonódnak szorosan össze a bûnözéssel és nem a földmûveléssel. Megvetõen, parasztnak becéznek minket és lenézik a munkát. Alább olvashatod egy cigány értelmiségi, ex kormányszóvivõnk apja önvallomását a cigányokról és példaképeikrõl:

"Anyai ágról a nagybátyámnak a gyerekei, akiket ismertem - bár nem sokat ismertem közülük -, Magyarország legnagyobb tolvajai közé tartoztak. Az unokabátyám például, anyám nõvérének a fia Magyarország legnagyobb lótolvaja volt. Jó pár rokonom kötélen végezte. Az unokabátyámnak Ukrajnától Szerbiáig mindenhol volt felesége, a legnagyobb hõs volt. Ahányszor átjött hozzánk Bedõbe, mindig új, csinos, jól öltözött felesége volt. Õ tudott a legjobban énekelni és táncolni. Ki lehet egy cigány gyerek számára példakép? Nekem õ az volt. Kegyetlenül jól tudott cigányul táncolni, kegyetlenül jól tudott ugratni, mindig volt pénze, mindig jól öltözött volt és mindig csinos felesége volt. Hát képzelj el egy cigánygyereket, ki a példaképe? Mint ahogy nektek II. Rákóczi Ferenc, az aradi vértanúk... Õ úgy élt, amit mindannyian csodáltunk, mindannyian olyanok akartunk lenni, mint õ. Példakép. Példaképeket kell állítani a cigánygyerekek elé."