nihilke 2009 aug. 04. - 19:10:44 Előzmény J
(108/108)
ne aggódj, ha nem akarsz muszlim lenni, nem leszel az. õket kib*szottul nem érdekli, hogy mi itt csadorban járkálunk-e vagy sem. (még a terroristák sem.) és igen, szûkítsd a kört, mert a többség egyáltalán nem ilyen.

az amcsikat meg nehogymár hõssé avassuk. hja, persze. õk a világ megmentõi? vagy mi?
AvatáR Gil Maerth 2009 aug. 03. - 19:08:00
(107/108)
Jól mondta atanárom. A történelemhez erõs gyomor kell !
Én annyit tennék hozzá: kötélidegzet is kell és vas akarat.


Hát ehhez a rengeteg szenvedéshez, kényszermunkához ami a doksiben ábrázolva van tényleg kell :(

kõkemény ha elképzeljük, hogy valaki akit szeretünk -"a sosem láttuk többé" kategoriába kerül bele. pláne úgy hogy hajnaltájt elviszik
:(

a fizikai, lelki terrorról nem is szólva.

amúgy az orvosi kar a nagykutyákat életben tartotta, ezért azok nagyon megijedtek Sztálin terveitõl (kitelepítés).
Így amikor beteg lett "hagyták meghalni".
9/10
J 2009 aug. 02. - 22:28:49 9/10 Előzmény nihilke
(106/108)
Itt nem szegény Izraelrõl van szó, hanem tökös Izraelrõl és tökös USA-ról, akik csak ketten harcolnak az iszlám ellen, mert azek az idióták már számtalanszor megmondták, hogy addig harcolnak amíg az egész világon iszlám vallás lesz. Szeretnéd csadorban látni a fél oszágot? Én nem, fõleg nyáron nem.
tenex 2009 aug. 02. - 22:06:12 Előzmény montanosz
(105/108)
Teljesen igazad van. Izrael helyzete analóg a középkori Keresztes államéval. Õk két évszázadig bírták....
offtopic
ondok 2008 dec. 08. - 21:01:11 Előzmény nihilke
(104/108)
Ez tökéletzesen így van ,hogy a városokban egyszerû emberek élnek ,akik bizony tudnának egymás mellett békében élni.Viszont a terrorista bûnözõkkel valamit kell kezde.Kíváncsi lennék ,hogy Izrael kormánya helyében más mit csinálna? Letörölné magát a térképrõl? vagy mit?És azért az már bebizonyosodott ,hogy aterror ellen csak kemény csapásokkal lehet védekezni,különben elszemtelenednek ,és felhõkarcolóktól kezdve ,ártatlan emberek ezreit mészárolják le.
offtopic
montanosz 2008 dec. 08. - 13:23:03
(103/108)
OFF
csak annyit tennék hozzá hogy azért érzékelhetõ az európai médiában az elfogultság, és nem mondhatnám hogy a zsidók mellett.
észbe kellene már vemnni hogy nem izrael az agresszor, önvédelmi harcot folytat az iszlám államokkal szemben.
európai zsidó-keresztény értékek buknak el, ha egyetlen közel-keleti demokratikus országot az arab államok felszámolnák.
offtopic
nihilke 2008 dec. 08. - 00:19:38
(102/108)
birom, amikor azzal jönnek, hogy "bezzeg, ha az én családomat robbantották volna fel", stb. viszont azt is fel kéne fogni, hogy azokban a városokban többségében hétköznapi emberek élnek, nem pedig terroristák. így mindenkivel kicsesznek. békés egymás mellet élésre pedig leginkább a vezetõk nem képesek, az átlag emberek igen. legalábbis nekem nagyon úgy tûnt. (és mondom, most hagyjuk a terroristákat). egyébként Izrael is használt fel palesztin(!) gyerekeket. sose fognak megegyezni, majd a palesztinok hülyék lesznek lemondani a két jeruzsálemi mecsetrõl. fontos nekik. ez van. el kéne ezt fogadni, és ez alapján egyezkedni. de mindkét oldalon van ez-az, ami ezt nem teszi lehetõvé. viszont jó lenne már túllépni a "gonosz arabok, és jajj, szegény Izrael" dolgon. (ez nem neked szól, hahem úgy általánosságban). jók és rosszak mindenhol vannak.

(nade, én részemrõl ezt itt be is fejeztem. nem akarok offolni. meg amúgyis van errõl a témáról még egy félbehagyott vitám:S)
offtopic
ondok 2008 dec. 07. - 19:23:04 Előzmény nihilke
(101/108)
Ha nálunk robbantgatnának a piacon ,akkor mindjárt nem lenne olyan irritáló neked sem egy fal ,ami ezt megnehezítené:Igen nyilván zsidókközt is vannak ,akiket a személyes bosszú v. a primitivitás vezérel,de azért nekem az sem tetszik ,amikor 10 éves gyereket küld Alah nagy szószólója a háttérbõl robbanóhátizsákkal az ártatlan emberek közé.
Nézzük adolgok alfáját: az arabok az elsõ pillanattól kezdve tagadják Izrael jogát az élethez,nem hajlandók abékés együttélésre.Izrael Jeruzsálem kívételével mindent visszadott volna,de Arafat nem írta alá ,mert erõs arab körök érdeke a háború ,a gyilkolás.Hatalmi kérdésez is csak még durvább ,mint amagyar kártya Szlovákiában Romániában.A többi hülye propaganda sóder megfûszerezve antiszemita felhangokkal.
offtopic
montanosz 2008 dec. 07. - 18:32:56
(100/108)
persze.
nekem is van kint pár netes kapcsolatom, teli van a zsidóknak is a hócipõjük a évtizedes békétlenséggel, és iott is divat nem csak nálunk a vezetés helytelen döntése
úgy látszik ez nem csakk a magyarok sajátossága,
offtopic
nihilke 2008 dec. 07. - 17:45:23 Előzmény montanosz
(99/108)
nem akartam én rossz színben feltüntetni a zsidókat, de azért nem kell ám elsiklani a szemétségeik felett. azt, hogy komplett városokat falaznak körbe azért, mert néhány idióta robbantgat, nem tartom helyesnek. sõt.
egyébként meg pl. kellett, ezért nem írtam kisregényt az egész zsidó-palesztin konfliktusról.
amúgy a levetkõztetés úgy tudom Hebronban jellemzõ meg az ilyesmi arab városokban. és férfiakat szoktak, nem nõkrõl volt szó. csempészni meg elég nehéz úgy, hogy a várost gyakorlatilag senki nem hagyhatja el. (nem mondom, hogy lehetetlen, de akkor már tegyük hozzá a másik felét is). mellesleg informálódtam már izraeli katonától is. hát nem mondom, hogy nem sántítottak az infói. úgyhogy inkább nem hiszek senkinek. annyit tudok mondani, hogy láttam, amit láttam.
montanosz 2008 dec. 07. - 06:23:03
(98/108)
levetköztetés: testre erõsített bomba, valamint a nõk (mivel szentségtörés egy muzulmán nõt megmotozni,tapogatni..a testükre erõsítve hordozzák a fegyverutánpótlást is)
bezárás: amíg nem tisztázott valki bûnössége addig pélsául nálunk is bezárják
satöbbi!
szóval nem csak féligazsággal szabad operálni, és csak a kedvünkre való tébyelferdítésre alkalmas információt közölni!
hanem tessék a teljes igazat leírni, ne úgy hogy egybõl a zsidókra rosz fény vetüljön.
arról nem is szólva hogy általában az elfogult médiát óvatosan kell kezelni, és nem minden tényszerû, hanem manipulatív!
offtopic
nihilke 2008 dec. 07. - 02:23:27
(97/108)
nem is tudom már, asszem valami dokumentum filmben láttam. de, ha ez neked nem elég hihetõ...
viszont a falat a saját szememmel láttam + a gépfegyveres katonákat is.
offtopic
ondok 2008 dec. 07. - 02:14:05
(96/108)
Honnan az információ?
offtopic
nihilke 2008 dec. 07. - 02:08:26
(95/108)
ez nyílt titok. pl. a Nyugati Parton az izraeli katonák lazán betörnek a palesztinokhoz éjszaka, vagy levetkõztetik õket az utcán. a bezárást is kínzásnak nevezném. az a fal meg elég jól látható mindenki számára.
ondok 2008 dec. 07. - 02:02:05
(94/108)
szomorú esetnek
ondok 2008 dec. 07. - 02:01:30 Előzmény Heathcliff
(93/108)
"Tény, hogy Izraelben naponta zaklatnak,kínoznak és gyilkolnak meg palesztinokat"
ez mitõl is tény? mert az arabok ezt mondják?Aztán ez így nekem túl propaganda ízû.mert minden szomorúestnek oka lehet ,és van is .Mi az konkrétan?
offtopic
montanosz 2008 dec. 06. - 21:57:56
(92/108)
ja lehet itt offban is, hátha egy-két embert szórakoztat, vagy érdemben hozzászól
offtopic
Heathcliff 2008 dec. 06. - 21:56:21
(91/108)
Oké. Akkor innen privát.
offtopic
montanosz 2008 dec. 06. - 21:53:45
(90/108)
milyen privátban? mikor?
nem hinném effélét beszéltem veled privátban.
legalábbis nem emlékszem hogy ezt vitattam volna itt, jobbára csak gilmoregirls meg effélék levelezésem van
most tényleg sikerült meglepned.
[img]http://ugly.plzdiekthxbye.net/medium/m098.gif[/img]
offtopic
Heathcliff 2008 dec. 06. - 21:46:28
(89/108)
OFF:
a.)Montanosz, privátban már tisztáztunk 1-2 dolgot. Tehát adhatod az értetlent, hogy nem érted, hogy jön ide a Hitgyüli...Éppenséggel az atombombás prédikációkról is beszéltünk már.
b.) Felhívnám szíves figyelmedet arra a kevéssé elhanyagolható tényre, hogy az általad citált bibliai események és a mai aión között a világ meg lett váltva. Talán elkerülte a figyelmedet ez az aprócska tény. Ezzel együtt az Úristen új törvényt is szabott, tán rémlik valami ebbõl.
A világ tûz általi megtisztításához embereknek semmi közük sem lesz, nem általuk fog megtörténni. Az Isten mindenféle bosszút a saját jogának tart fönn (ahogy egyébként a vízözönt sem emberek locsolták a földre). Istent játszani embernek nincs joga.