Téma: Sztálingrád

8/10
offtopic
yippikaya 2009 febr. 28. - 11:07:41 8/10
(42/242)
Bruce Willis mint szövetséges katona a Die Hardban??? Egy rendõrt játszik...
10/10
Gabriella54 2009 febr. 28. - 10:30:44 10/10
(41/242)
Szerintem A bukás éppen ebbõl a nézõpontból mutatta be a II. Világháború utolsó idõszakát - kemény film, de nekünk is így kéne szembenéznünk a múltunkkal.
Szocske74 2009 febr. 28. - 09:56:47 Előzmény feketevipera
(40/242)
Igazad van, nem ártana egy olyan film, amely nem a "gyõztesek" szempontjából mutatja meg a dolgokat, hanem a vesztes oldalon harcolók által látott, érzékelt tények alapján készül. Ez egy nagy adóssága a magyar, német, olasz filmiparnak. Az elõbbi ezt próbálta meg kicsit törleszteni.
Vajon, a miénk mikor fog elészülni, és ki lesz a bátor rendezõ? Mert nagy szükség lenne arra, hogy bemutassuk, mi történt pl. Budapesten, vagy mit tettek a "felszabadító" szovjet katonák a gyermekekkel, asszonyokkal.
Egyet ne felejtsünk: az õ katonai jelentéseikben egyszer sem szerepel a felszabadítás, mint fogalom, hanem következetesen az "okkupacija" (megszállás) szót használják.
A történelem ismeretében ki ki döntse el melyik fedte jobban a valóságot.
Amíg viszont minden holo-biznisz film kap valamilyen díjat, addig az ilyen szempontok alapján készülõ film ne is számítson ilyenre.
Végül: az egyetlen amerikánus film, amiben a németek értelmes, parancsokat teljesítõ, ugyanakkor érzõ emberekként vannak bemutatva a Halál 50 órája.
offtopic
feketevipera 2009 febr. 27. - 23:34:17 Előzmény Badger
(39/242)
Igen, igazad van. Évtizedekig nyomatták a különbözõ filmeket, amelyek mind arról szóltak, hogy csak a szövetséges katona a hõs, aki mindent legyõz, még ha szitává is lõtték (mint Bruce Willis a Die Hardban). A valóságban viszont a német vagy a magyar katona legalább olyan bátran harcolt. Ezért különösen jó, ha pl. egy német háborús filmet láthatunk, mert ott végre nem a "szuperhõs szövetséges - idióta német" sablon érvényesül. De hát ahogyan mondani szokták, a történelmet a gyõztesek írják. Nem igazán láttam még olyan háborús filmet az egykori gyõztesektõl, amiben valóban reálisan ábrázolták volna a két felet. Mert hát tegyük hozzá, Rommel vagy Rundstedt nevét még a szövetségesek is félve tisztelték. Csak éppen ciki arról beszélni, hogy a másik oldalon is voltak tehetséges hadvezérek és bátor katonák. És igen, szükség lenne egy olyan magyar filmre is, ami a magyar katonákról alkotna hû portrét. (Asszem Sára Sándor készített anno egy dokumentumfilmet a 2. magyar hadseregrõl, de ennyi.) A bugyuta francia filmekrõl pedig csak annyit, hogy szvsz ezekkel azt akarták kompenzálni, hogy csúfosan beégtek 1940-ben.
10/10
pupac80 2009 febr. 27. - 23:24:48 10/10
(38/242)
Tragikus film, olyan mint maga a történelem.
6/10
ondok 2009 febr. 27. - 23:23:20 6/10
(37/242)
Nézhetõs volt ,de nem egy nagy durranás,mert elég sok klisé köszönt vissza.Elõre lehetett pl tudni ,hogy a barom századost majd lelövik.Eredeti mozzanata nemigen volt ,bár a borzalmakat elég jól érzékeltette.Nade azt már millió filmben láttuk.
Veterano 2009 febr. 27. - 21:26:46
(36/242)
jó film, nem egy ellenség a kapuknál de jó. több az érzelem mint az akció, mert a németek sztálingrádi katasztrófájának emlékére készült de egy 8-ast megérdemel. magyar vonatkozása is van, sztálingrádnál mi is elbuktuk a 2. vh-t.
Tici80 2009 febr. 27. - 21:04:08
(35/242)
Német katona Sztálingrádnál

Az idõpont 42 a helyszín meg adott,
ezen a szent helyen még a tábortûz is fagyott.
Ide küldött harcolni a kis bajszos barátom,
csak kerüljön elém majd megregulázom!
Hátunk mögött a sztyeppe, elõttünk meg a Volga,
alattunk meg sajnos nincs Natasha és Olga.
Hideg van kemény mínuszok röpködnek,
és arcomra fagynak a kicsordult könnyek.
Reszketnek kezeim és vacognak fogaim,
e kegyetlen idõben hullanak lovaim.

Mielõtt földet érne megfagy a vizeletem,
ezért legtöbbször azt nadrágomba engedem.
Addig míg csurog kicsit felmelekszem,
és totál nem zavar, ha a hugyomba belefekszem.
A fejemrõl nem bírom levenni a sisakom,
és kulacsomban is megdermedt már az italom.
Ugye mondanom sem kell, hogy nem viszkit tartalmaz,
mert abban az esetben folyékony lenne a halmaz.
Mivel nincs kajám nyúzom a lovam,
és teletömöm hasam mielõtt megindul a roham.

Megeszek belõle minden belsõ szervet,
inkább azt mint a rühelletes konzervet.
Akármerre nézek mindenütt holttestek,
akik még oroszt sem láttak, de már most elestek.
A fagyos Oroszország kicsinál mindnyájunkat,
mint egy farkas tizedeli szelíd nyájunkat.
Egész Európát letudtuk rohanni,
de úgy néz ki e helyen fogunk elrohadni.
Nem hittük, hogy a Keleti-front ekkor szívás lesz,
hazudtál nekünk kicsi führer. Deutschland über alles?!
psyche 2009 febr. 27. - 20:44:27
(34/242)
Nagy filmesztéta vagy : a "németek a filmgyártásban nincsenek a spiccen"-ne kényszerítsd magad az írásra,ha ilyen mulatságosan mûvelt vagy.
djkriss 2009 febr. 27. - 20:41:28
(33/242)
Tehát akkor vmi köze van a filmnek Paulushoz is...mármint a 6 hds. tábornagyához..esetleg a filmben van vmi szerepe?
10/10
Bazooka Joe 2009 febr. 27. - 19:30:28 10/10
(32/242)
Szerintem is egy nagyon jó realisztikusra sikeredett film! Bemutatja, hogy mit is éltek át a Wehrmacht katonái (jelen esetünkben a 6. hadsereg katonái) a Hitleri rendszer alatt.
fc.kenyér 2009 febr. 27. - 19:03:39
(31/242)
hmm, azért sokféle eszköz adódhat a háború reális, teljességgel a valót bemutatni törekvõ ábrázolására. Persze az eszköz megválasztása leginkább azon múlik, hogy a háború melyik oldalát akarjuk bemutatni. A kegyetlent, az abszurdat, a véreset, vagy éppen a szépet (mert azt mondják, hogy olyan is van). Szóval bátran lehet ajánlani a Kelly hõseit, a Tizedest, a Svejket, a 22-es csapdásat, az Éjfélre kitisztult, a Faun labirintusát és a többi vicces-mesés valót.

Ez a film egyebekben igazán jól sikerült alkotás, csak az eszköz más!
Badger 2009 febr. 27. - 18:50:03
(30/242)
Naná hogy érdemes megnézni!:)

A II. Vh. -ról készült filmek elárasztották anno a videotékák polcait. Mindenki betegre röhöghette magát a Kelly hõsein ahoyg a vagány amerikaiak a statiszta németeket lemészárolják. Vagy ahoyg az ügyes angol ügynökök átverik az Abvert hiszen Nem kell mindíg kaviár. Különösen idióta francia filmeket is nézhettünk ahol Luis de Funes dinnyével dobálta az oldalkocsis német motorost...
Ez lett volna a II. vh.? Francokat.

Ahogy azt is orba szájba kellett néznünk ahoyg Szergej egyedül megküzd a tankkal. S persze gyõz. És ha Szergej fantasztikus erejét nem használhattuk akkor jött a magyar módi. Tizedes és a többiek, vagy a többi kelet-európai okosság mint a Belgrádi fiúk stb.

Szóval 50 évig ha lúzer kellett akkor ott voltak a németek. Rugjunk beléjük egyet, nosza!

Reális képet festeni a háborúról? Az veszélyes. Akkor kiderül, hoyg az milyen borzalmas is valójában. Á olyat mi nem nézünk kérem. Ide nekem Gojko Mitic-t vagy a Négy páncélos és a kutyát!



Nagy ritkán valaki készített egy-egy valódi háborús filmet. Azt meg gyorsan be is tiltották mint a Kubrick féle Dicsõség ösvényeint a franciák.

Mivel a gyõztesek önnön válveregetésükön nem jutottak túl, hát az a vicces helyzet alakult ki hoyg a vesztes németeknek kellett mélyen a tükörbe nézni.

Ezzel azt hiszem mi magyarok is adósok vagyunk. Már csak azért is érdemes végignézni ezt a nagyszerû filmet mert apáink, nagyapáink részesei voltak ennek a kegyetlen világnak: alig párszáz km-re Sztálingrádtól próbáltak hasonlóan nehéz körülmények között túl élni a Don kanyarban.
kis ernõ 2009 febr. 27. - 18:32:42
(29/242)
nagyon tetszett a film,tudvalevõ,hogy a nemetek nem igazan vannak a spiccen a filmgyartasban de ez ne rossz
Sunday3 2009 febr. 27. - 17:52:17
(28/242)
(Ráadásul nem is teljesen helytállóak a leirtak- ha már a normandiai partraszállásnl tartunk - a németek Calais-nál várták a szövetséges csapatokat, ami az angol titkosszolgálat bravúrja volt.)
De vissza a filmhez - valószinûleg érdemes megnézni - legalábbis a szavazatok alapján.
djkriss 2009 febr. 27. - 17:40:58
(27/242)
Örülök hogy vannak hozzászólások a filmhez, jómagam is szeretem a 2.vh. témájú filmeket. De ti most mirõl beszéltek? A D-Day-rõl vagy a Sztálingrádról..én szívesebben olvasnám konkrétan a filmmel kapcsolatos hozzászólásokat..mivel nem rémlik ez a film nekem...
tauro 2009 febr. 27. - 17:03:42
(26/242)
Egyik legnagyobb filmélményem. Megmutatja, hogy a háború poklában is lehet embernek maradni. Nem vagyok érzelgõs, sokat láttam és tapasztaltam, de a befejezõ képsor után bizony küszködnöm kellett a könnyeimmel.
Kötelezõvé tenném a középiskolások számára.
6/10
ondok 2009 febr. 26. - 23:49:58 6/10 Előzmény ELog
(25/242)
Teljesen logikus dolgokat írsz,de nekem van egy olyan érzésem ,hogy utólag minden olyan törvényszerû ,utólag mindenki látja az okokat ,meg hogy milyen hibát követtek el.Egy picit azért érdemes azon elgondolkodni ,ha a németek megfelelõ súllyal kezelik az atombomba kifejlesztését ,amiben jelentõs elõnyük is volt egy bizonyos idõszakban,vagy egy megsérült német tengeralattjáróban nem találják meg az angolok az addig megfejthetetlen titkosító kód kulcsát(Enigma),és Dönitznek sikerül a tengeralattjáróival Angliát térdre kényszeríteni ,aminek már kevés híja volt.És sorolhatnám tovább,akkor ugye most más történelem lenne a logikus meg a szükségszerû.
Geronimo 2009 febr. 26. - 21:35:40
(24/242)
Nem tudom hogy te hány éves vagy de ha láttad volna azokat az orosz filmeket amiket nekem kötelezõ volt megnézni akkor nem így írnál.Ahol a szovjet katonák csak lõttek ,nem is töltöttek,és a németek hulltak mint a légy.Persze a németek is lõttek,de csodák csodája soha nem találtak el senkit.Ilyen hülyék voltak,ezért tudták elfoglalni majdnem egész Európát.
Egyetértek Lbándival.
Lbándi 2009 febr. 20. - 22:35:03
(23/242)
A Sztálingrád és a Tengeralattjáró a legjobbhak között vannak a mûfajukban.
Pedig ugye a vesztesek szemszögébõl lájuk a háborút,ami furcsa a sok hõseposz után.
Itt a katonák vannak a középpontban(nem SS-es állatok,vagy jópofi yenki tréfamesterek),szertintem érdemes megnézni mindenkinek.Moziban letaglózó élmény volt.
Még mielõtt valaki megtalálna:utálom a nácikat és az elmebeteg ideológiájukat.