10/10
kazsagx 2015 okt. 25. - 19:55:41 10/10
(693/1173)
Laci es Kati eddig a legjobb,de szerettem Petert is! :D
10/10
mushi 2015 okt. 25. - 19:45:25 10/10
(692/1173)
wolf katit pedig nem kedvelem, de siaként valami fantasztikus!!
10/10
mushi 2015 okt. 25. - 19:35:17 10/10
(691/1173)
van valahogy egy olyan érzésem, hogy peter sramekkel meg akarják nyeretni. oké, amúgy is jó a srác, de fura, hogy mindig rá illõ szerepeket osztanak neki. szuper volt ezelõtt héten is pl, meg most is, de mindkét esetben hangszínben hasonló volt az eredeti is.
2/10
nikato 2015 okt. 25. - 15:52:21 2/10
(690/1173)
Ennek a mûsornak nem az lenne a lényege, hogy adott elõadóként adják elõ a mûsort és minél jobban hasonlítsanak rá, nem csak külsõleg, de (fõleg) hangra is?! Mert Tóth Gabi igencsak mindent a saját hangján ad elõ, Schramek is borzadáj! Csonka Picit ki nevezi és miért énekesnek?! Biztos örült annak a csóknak Majkától. Apropó, Majka mit keres ott minden mûsorban? A zsûri közül ki ért olyan sokat a zenéhez? Mert szerintem egyik sem. Egyszer az a bajuk, hogy nem azt látják amit a video klipben az eredetitõl, másszor meg az, hogy ugyanazt. Tegnap láttam a Duna World-Legenda c. mûsorában Tóth Gabi az itt halott Kovács Kati dalt adta elõ. Nem tudom ez a Sztárban sztár elõtti felvétel volt-e és amiatt kapta-e ezt a számot, de ebben sem tetszett, állandóan levegõért kapkodott, azért tudni kéne úgy énekelni, hogy ne úgy vegye a levegõt, mintha épp merülést végezne. Ebben a mûsorban szerintem Baby Gaby teljesíti a legjobban a feladatokat!
port_man 2015 okt. 22. - 21:56:58
(689/1173)
Nekem tucat. Inkább felhajtás, mint tehetség.
8/10
Semprini 2015 okt. 22. - 16:06:58 8/10
(688/1173)
"Ez azért nem olyan nagy varázslat, ez számválasztás kérdése is. Akinek a külsejére eléggé ráhúzható, amit kap és a hangja is hasonló, annak könnyebb feladata van. "
Ez vitán felül így van, csakhogy a mûsorban inkább ellene dolgoznak, és bizony eléggé ritkán stimmel a dolog, inkább az ellenkezõje a gyakoribb, ilyenkor érezzük övön alulinak, direkt kiszúrásnak a feladatot. Ha teszem azt korábban Feke Pál megkapta volna Varga Miklóst, Tóth Vera Cserhátit, vagy Gáspár Laci Stewie Wondert, na azok már a túlságosan is könnyû kategóriába tartoztak volna, mondhatni: evidensen hangra szabott, plusz alkatilag -IS stimmelõ feladatok lettek volna (de egyik se kapta meg persze). De itt nem ez a lényeg, hanem pont az a trouvaille, hogy egy látszólag megoldhatatlannak tûnõ feladatból hogyan hozzák ki a maximumot! Ezért volt zseniális Varga Viktor Amy Winehouseként és Lady Gagaként, mert nemcsak hogy civilben semmi hasonlóság nem volt az eredetivel, de ráadásul más nemût kellett megjeleníteni és sikerült, olyannyira, hogy még a hang is hasonlított! Szóval elég nagy varázslat ez, már amikor összejön - csak mivel nehezek a feladatok,ritkán jön össze.
port_man 2015 okt. 22. - 15:51:58 Előzmény Semprini
(687/1173)
Ez azért nem olyan nagy varázslat, ez számválasztás kérdése is. Akinek a külsejére eléggé ráhúzható, amit kap és a hangja is hasonló, annak könnyebb feladata van. Ezért esett ki Janza Kata az elején.

A másik meg hogy szerencsés helyen lévõ hanggal sokkal többféle szám elénekelhetõ.
port_man 2015 okt. 22. - 15:49:00
(686/1173)
Az egy oktávos énekesnõt - Koncz Zsuzsa - hasonlítod össze Kovács Katival?
port_man 2015 okt. 22. - 15:45:44
(685/1173)
Az igaz lehet, hogy odateszi magát, maximalista, a legjobban akarja nyújtani, de ezzel együtt is inkább egy erõs átlag, nem kivételes tehetség, a hangja sem túl különleges. Hogy állandóan változtatja a külsejét, az bizonytalanságra utal, útkeresésre. És nem is profi munka, egy bevált külsõt meg kell tartani, hogy beleívódjon a közönségébe.
port_man 2015 okt. 22. - 15:41:49
(684/1173)
Igen, egyszerûen erõltetett volt. Azt figyelte a nézõ, hogyan erõlködik, nem a számot élvezte, mint Katinál.
8/10
Semprini 2015 okt. 22. - 14:27:38 8/10
(683/1173)
Pontosan így van, tökéletesen egyetértek! Természetesen nem vitatom, hogy legutóbb TG "nagyon odatette" magát - igen, PONT EZÉRT nem is hasonlítHATott az eredetire, hiszen Kovács Kati nem erõlködött ennyit, nem tette oda úgy magát, hanem simán, póztalanul elénekelte az akkori technikai szintjén a dalt. Tóth Gabit ezzel szemben majd szétvetette a nagyot akarás, a túlbuzgalom, a görcsös megfelelési kényszer. Ezért aztán agresszíven túltolta a dalt, mindemellett hangban SEM emlékeztetett Kováts Katira.

Ahogy az elsõ szériában Vera sem igazán bizonyított (bár az Aretha Franklinje és Janis Joplinja kivételesen jól sikerült), úgy Tóth Gabi se való ebbe a mûsorba, mert minden számból Tóth Gabi-show-t csinál - márpedog a feladat itt nem ez, hanem az eredeti minél hitelesebb megközelítése.
8/10
Semprini 2015 okt. 21. - 22:48:48 8/10
(682/1173)
Köszönöm s megerõsítést, nem voltam gépnél így nem tudtam hozzászólni de teljesen igazad van. Én nem "ordítottam le" senkit, csupán tényekkel és szakmai érvekkel alátámasztott véleményt közöltem. Aki meg saját bevallása szerint sem ért hozzá, az aztán tényleg nem tudom, milyen alapon jön azzal, hogy bezzeg õ tud elfogulatlanul ítélni, hiszen neki szakmai érvek híján egyéb szempontja sincs, mint a szimpátia! :-)
Varga Viktor amúgy tényleg jó példa, ugyanis számomra is nagyon irritáló civilben, de vissza lehet keresni, hogy itt, ezen a fórumon hányszor írtam róla valósággal lelkendezve, fõleg amikor nõi elõadókat zseniálisan utánzott! (Lady Gaga, Amy Winehouse, stb). Érdekes hogy félre tudtam tenni az ellenszenvemet. Tóth Gabi esetében azért van másképp, mert nem látom, hogy bárkit hihetõen, hitelesen utánozna, márpedig a feladat ez. Még a mezõny leggyengébbje, Varga Gyõzõ is jobban utánozta Stewie Wondert, mint Tóth Gabi bármelyik feladatát. Nota Bene, Gáspár Laci sem a kedvencem, de õt is elismerem amikor tényleg jó, sõt azt írtam, hogy esélyes a gyõzelemre is.
szerintem a mezõny három legjobbja egyébként Wolf Kati, Baby Gabi és Peter Sramek. Közülük Wolf Katit kifejezetten kedvelem, Srameket viszont egyáltalán nem, Baby Gabi pedig teljesen közömbös, de adásról adásra meglepõen jól teljesítenek, ezt el kell ismerni, akinek van füle, hallja. Viszont azt is hozzá kell tenni, hogy az idei mezõny utcahosszal marad le az esõ két évad mezõnyétõl, a mostani legjobbak ott közepesnek számítanának jó esetben.
whitedoor41 2015 okt. 21. - 18:52:53
(681/1173)
Nem ugatott Õ le senkit, pont hogy ti nem vagytok befogadóak a külömbözõ véleményekre és jöttök azzal, hogy mi az objektív és mi a szubjektív megítélés. Nem õ dobálózott a magaslabdával, hogy dehát T.G. világszínvonalon énekel, nagyon jó volt ismerje már el, ne az iránta érzett ellenszenv dolgozzon blabla...
Csonkát hoztad példának és kifejtetted, hogy szimpatikusnak találod így amikor megítélted még véletlenül sem történt az amibõl itt a vita kipattant, miszerint egy eredetileg ellenszenves elõadó nyújt jó elõadást. Számomra ilyen volt az elsõ szériában Varga Viktor, aki szer felett irritál, de annyira jól tudott hozni néhány karaktert hangban is megközelítve az eredetit, hogy minden ellenszenvemet elfelejtettem arra a kis idõre.
Ami Tóth Gabit illeti felesleges a szócséplés, eddig még nem tudta a hangját semennyire se elváltoztatni, még ha vak és halláskárosodott lennék is felismerném, hogy õ énekel "világszínvonalon". ;)
tortura 2015 okt. 21. - 14:55:50 Előzmény olahmiki1959
(680/1173)
"Én meg azt nem értem, hogy a személyes ellenszenvet miért kell összekeverni a teljesítménnyel."
Tudod, hányszor gondolkodom el ezen? És utána mindig megnyugszom, hogy bennem van annyi objektivitás és tárgyilagosság, hogy bármennyire utálok valakit, el tudom ismerni, ha jó. Ahogy bármennyire szimpatizálok valakivel, észreveszem, ha nagyon gyenge. Így voltam Csonka Picivel is. Annyira szeretetre méltó, kedves, közvetlen ember, de itt minden alkalommal harmatgyenge volt szegény. Ezért is akartam, hogy essen ki, ne kínozzuk már szegényt.
Remélem, Kovács Kati olvassa a fórumot, mert ennyi rajongója egyszerre még nem akadt, az biztos. Legalább lesznek szép napjai. Megjegyezem, csodálkoztam is, hogy nem jött el "segíteni". Ugyanis ha magyar az utánozni való személy, és nincs exkluzív szerzõdése másik csatornához, általában el szokott jönni segíteni felkészülni. Ahogy pl. Aradszky Laci is jött segíteni Adélnak.
Kovács Katit én sosem tartottam tehetséges énekesnek, noha volt egy-két jó száma, amit kedveltem. Mindig az volt az érzésem, hogy valahogy megtestesíti a kommunista énekesideált. Legyen jelentéktelen, abszolút nõietlen, semmilyen ember. Az a tipikus szovjet traktoros lány jut róla eszembe, akit kifiguráztak a Te rongyos élet c. filmben is. Ronda, trampli nõ nagy hanggal. Valahogy hiányzott belõle a könnyedség, a nõiesség, a lágyság, ami viszont megvolt (és megvan) Koncz Zsuzsában, szegény Cserháti Zsuzsában.
De annak van igaza, aki azt írta, kár ezen összeugrani. Néhány élharcos figyelembe vehetné, hogy ez egy szórakoztató mûsor, tehát nekünk is szórakozni kéne rajta, mondjuk én azt is teszem.
Ha valakinek más az ízlése, mást tart jónak, szépnek, attól még nem kéne leüvölteni a fejét.
Azt, meg hogy én nem értek a zenéhez, abszolút elismerem, és nem szégyellem. Egy hétköznapi mezei nézõ vagyok, teljesen más foglalkozással. Civil véleményem van és nem igazán befolyásolja ezt bármely szakértõ véleménye sem.
tortura 2015 okt. 21. - 14:44:16 Előzmény Ivy66
(679/1173)
Egyetértünk. De majd mindjárt jön Semprini és leordítja a fejünket, mert nekünk más az ízlésünk. Pedig van ilyen.
Ivy66 2015 okt. 20. - 13:47:42
(678/1173)
De hát nem is várja, várhatja el senki, hogy megszólalásig hasonlítson a hang az eredetire. (Az mondjuk nem árt, ha el tudja énekelni az adott dalt.) Ez ugyanolyan képtelenség lenne, mint azt várni, hogy nõjön 20 centit, ha az eredeti annyival magasabb. Szerencsés a versenyzõ, ha épp testhez/hanghoz álló feladatot kap. Sok esetben a jó utánzáshoz elég, ha az eredeti énekstílust, mozgást, jellegzetes allûröket jól tudja hozni az utánzó. Gáspár Lacitól se vártuk el, hogy Whitney Houston hangján énekeljen, vagy akár Jackoén. Az összhatás mégis elég jóra sikeredett. Úgy hogy én nem rovom fel Gabinak, hogy a saját hangját hallottam, nem Kovács Katiét. Az lehetetlen is lett volna. Viszont összhatásban mégis elég jól hozta (leszámítva, hogy az elejét eltúlozta szerintem), és az én meglátásom szerint komoly teljesítményt nyújtott.
8/10
Semprini 2015 okt. 20. - 13:23:48 8/10
(677/1173)
Persze, lehet ezzel jönni, hogy könnyebb dolga volt, oké, legyen. De ettõl még nem fog jobban hasonlítani TG hangja a Kovács Katiéra. Azt meg sosem tudjuk meg, hogy énekelné Wolf Kati ugyanazt a dalt, lévén a dalok nem ismétlõdnek, sõt ugyanazt a személyt sem kell kétszer megjeleníteni egy szérián belül. Ezzel együtt Wolf Kati sztem sokkal jobban jelenít meg különféle elõadókat, mint Tóth Gabi, és ezt nem az elfogultság mondatja velem.
Ivy66 2015 okt. 20. - 13:18:59
(676/1173)
Azért abban a produkcióban Wolf Katinak könnyebb dolga volt. Komolyan kíváncsi lennék, õ hogy énekelné ugyanazt a Kovács Kati dalt.
LexH 2015 okt. 20. - 12:35:05
(675/1173)
De vajon tudta-e már valaki megfelelõen utánozni Kovács Kati hangját?
Megjegyzem, én még emlékszem, hogy Katiban fiatal korában voltak hajlamok az utánzásra és a paródiára is. Magam is hallhattam, milyen jól utánozta pl. Maria Callast. Kár, hogy nem jött el a vasárnapi mûsorba: errõl is meg lehetett volna õt kérdezni.
8/10
Semprini 2015 okt. 20. - 12:27:55 8/10
(674/1173)
Az elsõ szériában pl Bereczki vagy Biga, a másodikban meg Hevesi és Kökény néha tényleg a megtévesztésig belebújtak az utánzandó sztár(ok) bõrébe, és a hangjukat is egész sokszor elkapták, volt hogy tényleg olyan (vagy jobb) volt mint az eredeti. Ebben a szériában eddig egy azaz egy darab ilyen produkció volt: az elsõ adásban amikor Wolf Kati Oroszlán Szonját utánozta a Valami Amerikából - elképesztõen hitelesen - PLUSZ még jobban is énekelt mint az igazi. Tavaly egy fórumozó belinkelte ide a spanyol Sztárban sztár néhány fellépõjét - azok is elképesztõen jók, a youtube-on fent vannak, döbbenet, mennyivel jobbak mint a mostani hazai mezõny. Tóth Gabi a fasorban sincs egyikhez képest sem. Szóval lehet ezt sokkal jobban is csinálni...