LexH 2015 okt. 20. - 12:17:10
(673/1173)
A mûsorkészítõk azért óvatosabban fogalmaznak: õk azt várják, hogy a fellépõk "zenei legendák bõrébe bújjanak". Ha ugyanis csak profi utánzómûvészeket szerepeltetnének, kevésbé lenne érdekes a mûsor. Tóth Gabi talán nem utánozta tökéletesen Kovács Katit, de láthatóan az idõsebb pályatárs és példakép iránti tiszteletét akarta kifejezni. Könnyei a produkció végén nyilván azt fejezték ki, hogy meghatódott a feladattól, s egyben nagyon elégedett is önmagával. (Az utóbbi üzenet számomra nem volt igazán szimpatikus, de errõl alább már írtam.)
8/10
Semprini 2015 okt. 20. - 11:57:20 8/10
(672/1173)
Lehet, hogy Tóth Gabi "nagy tehetség" (bár én ezt annyira nem látom benne, sokkal inkább a görcsös megfelelési kényszert és az arroganciát), de hogy messze nem tudja annyira a szakmát mint Kovács Kati, az teljesen nyilvánvaló. Persze, mondhatjuk, hogy az elsõ táncdalfesztiválok idején még õ sem énekelt azon a színvonalon, mint késõbb, de nem is ez a vita tárgya, hanem az, hogy Tóth Gabinak mennyire sikerült elkapnia, leutánoznia Kovács Kati jellegzetes hangszínét és énekstílusát. nos, szerintem semennyire. A smink és jelmez rendben volt, de amint kinyitotta a száját, dõlt belõle a Tóth Gabira jellemzõ agresszív hangorkán, csak most kicsit lesötétítve - holott Kováts Katinak baromira nem ez volt a fõ jellegzetessége már akkor sem.
Hogy ezt sokan megkajálták és el tudták tõle fogadni Kováts Katis hangként, az nem Tóth Gabit minõsíti pozitíve, hanem a hallgatóságot negatíve. Fel nem foghatom, miért vannak elájulva tõle ennyire, amikor még csak nem is rokonszenves személyiség kicsit sem. Ebben a mostani Sztárba sztár-mezõnyben persze nem a legrosszabbak közt van, hiszen vannak még nála is gyatrábbak, ezt készséggel elismerem. A két korábbi szériában viszont szerintem sokkal hátrébb került volna, azokban majdnem mindenki jobb volt nála.
olahmiki1959 2015 okt. 20. - 10:24:58
(671/1173)
A szatyromnak is van füle, sõt, nem is egy, hanem mindjárt kettõ!.:DDD
LexH 2015 okt. 20. - 06:22:46
(670/1173)
Tóth Gabi nyilvánvalóan nagy tehetség. Vele ugyanaz a baj, mint a nõvérével, hogy ha lehetne, önmaga közönségének, kritikusának és zsûrijének szerepét is betöltené. Velük szemben kritikának helye nincs, mert különben hisztisek és agresszívek lesznek. Ez egy jellegzetes mûvésztípus, amelynek nem csupán a teljesítményhez, de a mindennapi létezéshez is szüksége van az általános elismerésre. Mivel ez persze képtelen igény, állandó sértettség állapotában élnek. Pedig a közönség és a szakma is szereti, tiszteli õket. És persze bírálja, meg sértegeti is – néha okkal, gyakran teljesen fölöslegesen.
Kovács Kati, a példakép még idejében megtanulta nagyok leckéjét: ha nem is kell szerénynek lenni, de legalább meg kell próbálni a közönség szemében annak látszani.
10/10
kazsagx 2015 okt. 19. - 22:57:24 10/10
(669/1173)
Csonka hala az Urnak kiesett. Be sem kellett volna neki kerülni ebbe a müsorba,igy vagyok meg Varga Gy.-vel....
Adel olyan szinten elcsuszott,mint mas a bananhejon,csak az nem vette eszre aki süket.
Kati nem tetszett,mint Gaga,eröltetett volt,szeretem Katit,de ez nem volt most jo.
Toth Gabi is tul van kicsit sztarolva.
Baby Gaby es Peter a legszimpibb,mondjuk Racz Gergö t is kedvelem,most a Bereczkisen sirtam... :D
A zsüri nagyon alpari,Havast nem ertem mit keres ott? Baromira nem valo ez neki,a legjelentektelenebb emberke ott...
whitedoor41 2015 okt. 19. - 18:57:24
(668/1173)
a probléma az hogy tóth gabi mindig tóth gabi, csak más stílusban. ez nem megasztár, x-faktor, voice, senkit nem érdekel mennyire tisztán énekel, 1-2 hamis hang még nem a világvége, nekem sokkal jobban bejönne az amit csinál, ha nem hallanám állandóan az õ hisztis hangját.
8/10
Semprini 2015 okt. 19. - 18:53:38 8/10
(667/1173)
Köszönöm az egyetértést, látom, azért másoknak is van füle a fórumon. :-)
8/10
Semprini 2015 okt. 19. - 18:48:51 8/10
(666/1173)
Tudtam, hogy ezt fogod válaszolni. :-)
Korábban már elismertem, hogy nem bírom Tóth Gabit semmilyen vonatkozásban, sem énekesként, sem celebként, sem zsûritagként - most sem állítok mást, számomra rettentõen ellenszenves. De hidd el, nem keverem össze a szimpátiát a tehetség megítélésével, nem az ellenszenvem miatt, hanem attól függetlenül nem tartom jónak és pont. Történetesen most ebben a mûsorban hangutánzóként is csõdöt mondott a szememben. Ahogy azt rajtam kívül még legalább hárman leírták: a saját hangján énekelt, azaz: nem tudta, vagy (a korábban már e mûsorban szerepelt nõvéréhez hasonlóan) nem is akarta utánozni, "levenni" Kovács Kati jellegzetes hangszínét, énekstílusát, hanem a saját hangját kicsit lesötétítve, de egy cseppet sem Kováts Katis stílusban bömbölte végig a dalt. Márpedig e mûsorban az a feladat, hogy hasonlítani kell nemcsak külsõleg, de amennyire lehet, hangban is. Ami ezúttal hasonlított, az a maszk és a jelmez, de ez egyik sem Tóth Gabi érdeme, amint az egyértelmû.

Nekem ez a véleményem, neked meg más. (Azért azt köszi, hogy elismered, hogy értek hozzá ;-)))
whitedoor41 2015 okt. 19. - 18:44:44
(665/1173)
Teljesen egyetértek mindennel amit írtál, Tóth Gabival kapcsolatban remekül megfogalmaztad a tényállást. Nem alázat és nem is tisztelet amit sokan próbálnak belemagyarázni, hanem görcsös akarás, igyekezet. A maga módján nem is rossz az amit csinál, csakhogy a bibi az, hogy eddig még egyszer sem sikerült neki megszólaltatni, leutánozni az eredeti elõadók hangját. Egy ilyen mûsorban már ne akarják bemagyarázni, hogy mennyire világszínvonalon énekel, mert nem ez a fõ feladat. Akkor inkább preferálom a pár hangot tévesztõ Baby Gabit, mert Õ legalább próbálkozik, nem úgy mint Gabi. Wolf Katit felesleges idekeverni, mert Õ az eddigi adások alatt mindig elváltoztatta a hangját, ha nem tudtam volna hogy Õ énekel, fel nem ismertem volna, ellentétben Tóth Gabival, akit még csukott szemmel, fél füllel is felismernék.
olahmiki1959 2015 okt. 19. - 18:38:34
(664/1173)
Én meg azt nem értem, hogy a személyes ellenszenvet miért kell összekeverni a teljesítménnyel.
Ha neked nem szimpatikus Tóth Gabi a magánéleti dolgai miatt, a modora miatt, a bulvárhírekben való szereplései miatt, azzal semmi probléma nincs.
De pont te, aki értesz hozzá, hogy nem veszed észre, hogy szakmailag, énekhangban, adottságokban milyen tehetséges ez a lány?
Tõle még soha egyetlen hamis hangot nem hallhattál, amit csinál, azt baromi jól, az adott zenei stílus jegyeinek megfelelõen csinálja, és bizony, ha meghallgatod Kovács Kati eredeti felvételét - én, sajnos, életkoromból adódóan még hallottam az élõ, egyenes tv közvetítést, és pontosan emlékszem rá - Kati annak idején vastag bölömbika hangon, érezhetõ tehetséggel, de - akkor még - nagyon rossz, képzetlen énektechnikával tolta végig a dalt, torokból énekelve, - nem véletlen, hogy azóta legendássá, emblematikussá vált a nyakán ujjnyi vastagon kidagadó ér! - és ezt, amennyire lehetett, Tóth Gabi vissza tudta idézni.

Szerintem nem szerencsés, ha a személyes viszonyulásunkat valakihez - szimpátiánkat vagy ellenszenvünket - belevisszük az illetõ teljesítményének a megítélésébe. (Egyébként én sem kedvelem túlzottan Tóth Gabit, például az X faktorban, mint zsûritagnak, kifejezetten irritáltak a teátrális megnyilvánulásai, és a hisztinek is felfogható indulatkitörései...:)
Ivy66 2015 okt. 19. - 18:01:27
(663/1173)
Én a magam részérõl azért nézem ezt a mûsort, mert szórakoztat, kikapcsol. Jókat nevetek az átalakulásokon, olykor meglepõdöm, és minden szereplõnek drukkolok valahol, hogy sikerüljön a produkció. Gyakran elég nehéz feladatokat kapnak, és mindenki igyekszik a lehetõ legjobban teljesíteni. Úgy hogy én nem is dönteném el elõre, hogy ez, vagy az nálam nem nyerhet, mert nem szimpatikus, vagy nem kedvelem a korábbi munkáit. Lazítsunk! ;)
offtopic
cellasto 2015 okt. 19. - 17:26:56
(662/1173)
nem is értem,miért kell egy mocskos celebet egy lapon említeni egy ÉNEKESNÕVEL?
most olvastam utána,ki az a tóth gabi vagy ki.....
Kovács Katit ellenben ismerem anélkül is,hogy utána kéne néznem
8/10
Semprini 2015 okt. 19. - 17:19:49 8/10
(661/1173)
Gáspár Laci szinte biztos hogy döntõs lesz és szerintem nagy valószínûséggel meg is nyeretik vele. De szerintem Wolf Kati is legalább annyira megérdemelné, Tóth Gabi viszont semmi szín alatt! Akkor már inkább nyerjen Peter Sramek!
Amit te Tóth Gabiban "nagy alázatnak és profizmusnak" hívsz, az nem más, mint görcsös megfelelési kényszer és mindenáron nyerni akarás, hogy bebizonyítsa hogy õ ebben az országban a non plus ultra. hát nekem nem fogja bebizonyítani, én egy nagy nullának tartom, aki a Megasztár óta bizony nem igazán rakott le értékelhetõ dolgot az asztalra. Kovács Katival meg fõleg ne is hasonlítsuk össze, generációk nõttek fel a számain, fesztiválokat nyert, és többek közt jazzt is kiválóan énekel. (Mondom ezt úgy hogy nekem se volt soha a kedvencem, de azért ne keverjük már a szezont a fazonnal!) Egy szilveszteri mûsorban ahol operisták popdalokat, táncdalénekesek pedig operaáriákat énekeltek, Kovács Kati bebizonyította, hogy ha nagyon akarna simán átnyergelhetne az operaéneklésre is, megvan hozzá az adottsága. Ez a magyar könnyûzenei életbõl másra nem igazán mondható el.
Szóval lehet Tóth Gabit elfogultan dicsérni, kovács Katit meg szidni, de ez az én szememben egyet jelent a hozzá nem értéssel.
tortura 2015 okt. 19. - 17:11:27
(660/1173)
Látod, én meg pont Kovács Katival vagyok így.
tortura 2015 okt. 19. - 17:10:44
(659/1173)
Sok mindenben egyetértünk. Legfõképp abban, hogy én is Tóth Gabit és Gáspár Lacit várom a döntõbe. Tóth Gabiért soha nem rajongtam, de el kell ismerjem, nagy alázattal és profizmussal teszi a dolgát hétrõl hétre. Nekem a tegnapi produkciója is tetszett. Sõt, ha választanom kéne (de szerencsére nem kell), ezerszer inkább Tóth Gabi, mint Kovács Kati, mert õ sosem volt a lieblingem. De ez most nem ide tartozik.
Nekem még kellemes meglepetés Baby Gabi. Nem volt bizony most sem könnyû a feladata, döcögött is a szekér. De akkor is jó teljesítményt nyújt hétrõl hétre. A többi szót sem ér. Én meg Wolf Katival vagyok úgy, mint a többiek Tóth Gabival. Szóval nem vagyok tõle elájulva, semmilyen értelemben. De hát ízlések, pofonok ugye... De biztos, sokáig fog jutni, mert látható, hogy a zsûri kedveli.
A tegnapi sok maximális pontszámmal a zsûri a saját munkáját degradálta. Ha mindenki 40 pontot kap, mi alapján fognak differenciálni?
Szegény Csonka Pici, jó, hogy kiesett. Szerintem már õ is szenvedett.
Ja, valaki írta a Majka esetét meg a csókot. Nem hinném, hogy homokosra váltott volna, ha jól értettem volt valami fogadás még a múlt hétrõl.... De nincs jelentõsége.
8/10
Semprini 2015 okt. 19. - 16:56:06 8/10
(658/1173)
"Kovács Katinak hosszú évekbe került énekelni megtanulni..."

Na ja, Tóth Gabinak pedig egy élet is kevés lesz rá... :-P
Jasinbure 2015 okt. 19. - 16:10:06
(657/1173)
Kovács Katinak hosszú évvekbe került énekelni megtanulni...Tóth Gabi pont annyira ordibálta el a dalt, ahogy anno Kovács Kati is.....én kedvelem, de mint énekes....hááát...de a vélemény szabad :)
2/10
nikato 2015 okt. 19. - 15:59:45 2/10
(656/1173)
A Gabi teljesen a saját hangján énekelte a Katit! Nem volt jó!
8/10
napraforgó 2015 okt. 19. - 15:36:08 8/10
(655/1173)
Ez igaz, de a szerkesztõk, vagy a rendezõ - nem tudom, kinek a dolga - választhatnának testhezállóbb feladatokat is az egyes szereplõknek.
Néha úgy érzem, hogy megoldhatatlan feladatok elé állítják a versenyzõket. A kövértõl nem lehet elvárni, hogy sovány legyen, a magastól, hogy összemenjen, a félvérbõl nem lesz fehér, a cigányból szeplõs vörös fehérbõrû ír.
De ha alkatilag jobban hasonlító szerepeket kapnának,az ilyesmit nem lehetne felróni a szereplõknek.
malvinkicska 2015 okt. 19. - 13:58:30
(654/1173)
A zsûri mindig ki fog valakit és azt isteníti akár érdemli az énekes, akár nem, hála az égnek Csonka kiesett kimondta neki, hogy õ tud énekelni, mert szerintem nem, õ színész és a suszter maradjon a kaptafánál. Az lõttem szólók már véleményezték a mûsort, sok mindent nem lehet hozzá fûzni, ennyire képesek a mostanság sztárolt emberkék.