offtopic
Petrapetrus 2014 szept. 19. - 08:04:37
(453/1173)
Tudom, mit jelent az alternatív kifejezés. :)
Nem keveredtem magammal önellentmondásba, ugyanis a mondandómat úgy értettem, hogy ez a bizonyos réteg azért elég jelentõs arányokat tudhat magáénak.
A "pontosan tudja" és a "tudja" két külön kategória, ez tény és itt valóban nem voltam elég részletes, nem fejtettem ki ennyire mélyen, csak gondoltam rá. Ez jogos. Oda akartam kilyukadni, hogy függetlenül attól, hogy alternatív bandáról van szó, sokan TUDJÁK, kik õk, függetlenül attól, hogy mennyire kedvelik ezt a típusú zenét, illetve mûfajt. Már csak azért is, mert gyakran találkozni a nevükkel különbözõ plakátokon, sajtóban., sõt(!) a tévében is. Ahogy már írtam, nem követem a munkásságukat, de pont ezek miatt tisztában vagyok azzal, kik is õk.
Lehet, én gondolkozom túl pozitívan arról, hogy az átlagember amennyire tud, próbál tájékozódni a világ és a környezete dolgairól, hogy ne legyen teljesen tudatlan. Nyilván nekem is lehet mondani olyat, amirõl vagy akirõl még soha életemben nem hallottam (például a DJ-k 98%-áról soha életemben nem hallottam), de igyekszek ettõl függetlenül tájékozódni, ha szembe jön velem valami új. De speciel az alternatív-része a dolgoknak - szerintem - egy kicsit "bölcsészes" vonal is. Én meg az vagyok. Minden 2. ismerõsöm jár ilyen koncertekre, stb. szóval már csak ezért is furcsa lenne, ha nem tudnék a létezésükrõl.

Ami a zsûriskedést illeti: szerény véleményem szerint vannak bizonyos elõadók, akik akármilyen stílusban megállják a helyüket, és vannak olyanok, akik csak bizonyos stílusban/mûfajban képesek létezni és alkotni érdemlegeset. Nyilván, aki mindenben jó, mehet akárhová zsûrizni. Aki meg csak ebben vagy abban jó, az nem. De ennyibõl a kereskedelmi csatornák zsûrikészletének legalább 3/4-e nem oda való. Mit keres ott egy Majka, egy Liptai..? Akkor lenne igazán értelme ezeknek a szerepléseknek meg zsûriskedéseknek, ha tényleg szakemberek ülnének a pulpitus túloldalán. De ez elég ritka jelenség. Úgyhogy ennyibõl Anna is elfér a zsûriben. Szerintem. Mondjuk személy szerint nem nézek már ilyen mûsorokat, az elsõ 1-2 széria még érdekes volt bizonyos mûsorok esetében, amolyan újdonságként hatott, de már nem tud érdekelni. A külföldi verziót eme mûsor esetében is csak azért néztem, mert szerepelt bennük állandó jelleggel vagy alkalmilag 2-3 kedvenc énekesem, akik érdekeltek, hogy mit tudnak kihozni a feladatokból. Nagy boldogságomra az egyik meg is nyerte, a másik második lett...

Aki meg amúgy ezeket a "versenyeket" meg tehetségkutatókat véresen komolyan veszi, azt csak sajnálni tudom. Aki bekerül az élõ adásba, annak mindnek jó eséllyel lesz lemeze, ha jó, ha nem, amit csinál. Magyarország már tényleg egy "sztárgyár", ha így folytatjuk, minden második ember énekes lesz 2020-ra. :/ Tele van a média silány sztárocskákkal, mert könnyen és gyorsan jön a popójuk alá a sokszor meg sem érdemelt siker.

Na mindegy, elkanyarogtam a témától, bocsi. :)
olahmiki1959 2014 szept. 18. - 17:50:55
(452/1173)
"Anna alternatív zenei körökben nagyon is ismert és kedvelt elõadó"
"az alternatív zenét kedvelõ közönség pontosan tudja, ki is õ"

Szándékosan emeltem ki tõled ezt a két mondatot, amelyekkel alátámasztod a mondanivalódat, ugyanakkor bizonyos önellentmondásba is keveredsz saját magaddal...:)

Az alternatív mûvészet - értékeitõl függetlenül - mindig is rétegmûfaj volt, (beleértve a zenét is), és szerintem mindig az is marad.
Általában nehezebben fogyasztható, bizonyos fajta nyitottságot feltételezõ, kísérletezõ, a hagyományostól eltérõ, sokszor polgárpukkasztó, semmiféle kötöttséget, szabályt, megszokottat magára nézve el nem ismerõ, el nem fogadó, a lázadást a lényegének tekintõ mûfajról van szó.
Bizonyos kultúrkörökben pontosan ezekért a szempontokért kedvelik, a nagy többség pedig ezek miatt tartózkodik tõle, nem érti, nem szereti, nem ismeri.

Iszonyatosan nagy munkára, szerintem több évtizedes tudatos esztétikai nevelésre, megismertetésre, valamiféle kulturális misszióra lenne szükség ahhoz, hogy az alternatív, underground, a hagyományos mûvészettõl eltérõ mûfajokat megismerje, el-és befogadja, és - esetleg - megszeresse a "nagyközönség".
Nem hiszem, hogy ez belátható idõn belül bekövetkezik.
És még abban sem vagyok biztos, hogy az alternatív mûvészetet mûvelõk örülnének ennek.
Az õ életüknek, mûvészetüknek, világlátásuknak a lényege a "földalattiság", az eldugott, sötét, füstös klubokban való lét, a "main stream" mûvészet, a kommersz elleni állandó és folyamatos lázadás.

Pásztor Annát pontosan az alternatív zenei világban - és csak abban - való léte miatt nem érzem alkalmasnak arra, hogy egy alapvetõen hagyományos, - úgymond - kommersz tehetségkutató verseny zsûrijében helyet foglaljon.
Számomra egyértelmûen bebizonyosodott, hogy mennyire idegenül mozog a megszokott mûfajokban, amikor elképesztõen gyengén, nagyon rosszul teljesített mindkét produkciójában a "Sztárban sztár" címû mûsorban.
Mondok egy ellenpéldát, egy elég nagy õrületet, csak hogy szemléletesen próbáljam megvilágítani a helyzet groteszk mivoltát.
Képzeld el, hogy lenne egy alternatív zenei tehetségkutató verseny, kezdõ fiatalok számára, és ott az egyik zsûritag mondjuk Bangó Margit, vagy Koós János, esetleg - ó, irgalom atyja, ne hagyj el! - Fásy Ádám lenne...
Akik a maguk mûfajában ismertek, népszerûek, de az alternatív zenéhez annyi közük van, mint ennek a klaviatúrának, amin éppen pötyögök.
Világbotrány lenne a dologból, senki nem venné komolyan a versenyt, azonnal vitriolos cikkek tucatjai születnének a legkülönbözõbb újságokban, stb.
Nem folytatom, az ellenérzéseim megmaradtak a hölggyel szemben, én lennék a legboldogabb, ha zsûritagként rám cáfolna. Ebben reménykedem...:)
zs9302 2014 szept. 18. - 12:19:03
(451/1173)
Nem vagy egyedül vele. Más se nagyon hallott róla.:D
offtopic
cellasto 2014 szept. 18. - 11:33:14
(450/1173)
én szeretem az alter zenét(úgy 25 éve hallgatom),de még az életben nem hallottam a nevét
Petrapetrus 2014 szept. 18. - 11:33:09
(449/1173)
De hogy a témához is szóljak: a legutóbbi adás utolsó 1-2 produkciójához volt szerencsém. Mert amúgy nem követem. Na, hát azt kell mondanom, hogy ez egy orbitális csalódás. Láttam már külföldi verzióban ugyanezt a mûsort, nyilván más címmel és kicsit más szabályokkal, de az fényévekkel színvonalasabb volt. Itt a legtöbben alig hasonlítanak az imitált sztárra (viszont aláírom, hogy akad 1-2 kiváló transzformáció), arról nem is beszélve, hogy máshol nincs ilyen kiesõsdi marhaság, hanem mindenki végigcsinálja az egész szezont becsülettel és a végén hirdetnek egyetlen nyertest. Az adások alatt csak pontokat kapnak... Nálunk meg a kiesõk helyére benyomnak még egy kis reklámot, meg béna "meglepi produkciókat" (óanyámborogass).

Amúgy remélem Koós Réka és/vagy Keresztes Ildikó nyer, magasan a legjobb elõadók a mezõnyben. :D
offtopic
Petrapetrus 2014 szept. 18. - 11:27:43
(448/1173)
"Legyünk õszinték, Pásztor Annát a kutya sem ismeri ebben az országban, - lehet, hogy ez nem az õ hibája, de a tény attól még tény marad - de semmiképpen nem tettem volna be egy zsûribe."

Ezzel erõsen vitatkoznék. Anna alternatív zenei körökben nagyon is ismert és kedvelt elõadó (lásd Anna and the Barbies). Az egy dolog, hogy "nem folyik a csapból", de az alternatív zenét kedvelõ közönség pontosan tudja, ki is õ valójában. Az egy dolog, hogy a tévénézõk jelentõs többsége csak azt ismeri, ami a csapból is folyik. Szerencsére vannak emberek, akiknek van önálló ízlése, gondolata és kedve ahhoz, hogy maga járjon utána a zenei csemegéknek és nem elégszik meg az arcába tolt "szeméttel". Attól, hogy valaki nem folyik a csapból is, még lehet ismert, kedvelt elõadó. Sõt, valahol inkább pozitívum, ha valaki a tehetségéért, munkásságáért ismert és nem azért, mert a bulvár felkapta.

Félreértés ne essék, én magam nem ismerem tüzetesen a zenekart és a repertoárjukat, de tudom, hogy õk vannak (elég régóta) és szeretik õket és népszerûek. Ha van valami rendezvény nálunk, gyakori vendégek. Ahogy pl. többek között a Vad Fruttik, Péterfi Bori & Love Band, a Magashegyi Underground, vagy a Paddy and the Rats is...

Egyébként lefogadom, hogy mindenki ismer mindegyik bandától legalább egy dalt, csak éppen azt nem tudja, hogy õk adják elõ. :)
8/10
Semprini 2014 szept. 18. - 10:29:52 8/10
(447/1173)
Hol írtam én olyasmit, hogy hasra kéne esni tõle? Én csak belinkeltem az életrajzát, hogy ne legyen többet értetlenkedés, hogy kicsoda is az a Pásztor Anna. Mi több: én se vagyok egyáltalán hasraesve (ahogy attól sem, amit a Sztárban sztár színpadán eddig produkált, de ne feledjük, hogy két férfielõadót kellett megszemélyesítenie, ami nem mindenkinek menne a nagyobb múltú kollégái közül sem). Azt én sem értem, mit keres a majdani mûsor zsûrijében, azokat kéne megkérdezni, akik beválogatták. De hogy semmi szakmai múltja ne lenne, azt is butaság lenne elvitatni, nyilván ezért is szavaztak bizalmat neki.
olahmiki1959 2014 szept. 18. - 07:59:07
(446/1173)
Gondolom, a Semprini által belinkelt Pásztor Anna életrajztól hasra kellene esnünk. Nem tudom, ki hogy van vele, én még várok kissé ezzel a dologgal...:)
Már csak azért is, mert ilyesféle szakmai elõtanulmányokkal, külföldi iskolákkal, színházi tapasztalatokkal valószínûleg bír még néhány száz ember kis hazánkban, és érdekes módon, õróluk sem hallani.
Engem ezek után kifejezetten érdekelne, hogy vajon ki, és milyen szempontok alapján választotta ki éppen Pásztor Annát zsûritagnak, meg úgy egyáltalán, miért akarják a hölgyet felfuttatni és ismertté tenni, éppen most...
8/10
Semprini 2014 szept. 17. - 23:33:23 8/10
(445/1173)
Igen, gáz, ugyanis még a Wikin is fent van, íme:
http://hu.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1sztor_Anna

(tudod, "a google a barátod"... :)
10/10
kazsagx 2014 szept. 17. - 23:30:30 10/10 Előzmény olahmiki1959
(444/1173)
Mai napig nem tudom,hogy ki az a Pasztor Anna.... :D lehet gaz vagyok. :)
olahmiki1959 2014 szept. 17. - 21:39:46
(443/1173)
Oké, megpróbálok korrekten válaszolni, és õszintén elmondani azt, amit gondolok, - már csak rád való tekintettel is, akinek mindig adok a véleményére.
Ez a dal, amit belinkeltél, megfogja az embert.
Van egy hangulata, a szövege elgondolkodtató, összességében jó dal.
De.
Ha hátralépsz egy lépést, és szakmailag kezded el vizsgálni, - és sajnos, ezt én sohasem tudom megúszni, ez már így marad, - akkor kiderül, hogy a dallam nulla, az énekteljesítmény nulla, - nem is kell, hogy több legyen, az egész dallam hangterjedelme 6 hangból áll, és azért annyit bárki ki tud énekelni, - viszont az is igaz, hogy a dal pont az egyszerûségével, tisztaságával, hogy úgy mondjam, letisztultságával fogja meg az embert.
Ezzel önmagában tehát nincs semmi baj.
Pásztor Annával kapcsolatban azonban fenntartom a véleményemet, helyesebben a kérdésemet, mármint: egy jól sikerült dal elõadása feljogosít-e bárkit arra, hogy pályakezdõ fiatalok további sorsáról, karrierjérõl, életútjáról döntsön?
Szerintem nem.
Az én véleményem az, - és nem csak ezzel a mûsorral, hanem bármelyik tehetségkutató mûsorral kapcsolatban - hogy zsûritag csak az lehessen, aki mögött már van egy pálya, egy életút, aki a szakma és a közönség által egyaránt elismerten, megkérdõjelezhetetlen teljesítménnyel bír, ami feljogosítja õt arra, hogy mások ügyében ítélkezhessen.
Legyünk õszinték, Pásztor Annát a kutya sem ismeri ebben az országban, - lehet, hogy ez nem az õ hibája, de a tény attól még tény marad - de semmiképpen nem tettem volna be egy zsûribe.
Persze ez teljesen a saját, szubjektív véleményem.
Egyedül abban reménykedem, - mert mást nem tehetek, - hogy jó meglátásai lesznek, és jó döntéseket fog hozni.:D
olahmiki1959 2014 szept. 17. - 18:44:16
(442/1173)
Most olvastam a hírek között, hogy a hamarosan induló Rising Star címû tehetségkutató mûsorban az itt szereplõ Pásztor Anna is benne lesz, mégpedig - és most kapaszkodjunk meg - A ZSÛRIBEN!!!
Kérdem én, Pásztor Anna mit tett le eddig az asztalra, hogy zsûritag lehet BÁRHOL, BÁRMILYEN MÛSORBAN???
Ki ez a hölgy egyáltalán?
Olyan megkérdõjelezhetetlen szakmai múlt van mögötte, ami arra predesztinálja, hogy dönthet mások sorsáról, karrierjérõl, szakmai pályafutásáról, fiatalok tehetségének kibontakoztatásáról, illetve annak elõsegítésérõl?
Ismertek, általában tartózkodni szoktam az erõsebb kifejezésektõl, most mégis azt kell mondjam, a pofám szakadt le, amikor ezt a hírt elolvastam.:DDD
cellasto 2014 szept. 16. - 19:11:40
(441/1173)
nem mondtam rá,hogy ronda,de a széptõl nagyon messze van(szerintem)
csankó zoltán pedig jobb travoltának(szintén szerintem)
tortura 2014 szept. 16. - 19:00:21
(440/1173)
Kenj rá zselét. Úgy nem áll annyira égnek. Én legalábbis így szoktam csinálni és elég hatásos.
Fura vagy nem, ez van. De nem baj, ha fura az ízlésem, én is az vagyok. Nekem az a fura, mikor valaki azt mondja rá, hogy ronda. És igen, szerintem nagyon jól adta a hangját Travoltához. Legalábbis abban a két filmben, ami most eszembe jut (Életben maradni, A vér kötelez). Neked is szép napot!
2/10
nikato 2014 szept. 16. - 17:53:58 2/10
(439/1173)
Nagy Sanyi amúgy nagyon jól parodizálta a ZiZi labort, megnézem újra és újra és röhögök.XD Azért ennyit még a Janicsák sem futkosott. :D
offtopic
cellasto 2014 szept. 16. - 15:46:54
(438/1173)
fura egy izlésed van,mondhatom

-dukai regina szép?
-gergely róbert jól szinkronizálja travoltát?

a hajam égnek állt :D
tortura 2014 szept. 16. - 15:41:22 Előzmény olahmiki1959
(437/1173)
Jaj, Miki, miket mondasz.
Szerintem meg Dukai Regina szép lány, csak mostanában mindenkit kötelezõ már fikázni, aki feltûnik a médiában. Nem olyan, mint M.M., de nem is kell, hogy olyan legyen. Õ csak hadd maradjon meg Dukai Reginának. Amiket leírtál Monroe-ról, az szép és jó. Aztán mire ment vele? Elég csúnya véget ért földi pályafutása. Reméljük, Regié szebb lesz. Szerintem jól hozta a figurát. És nem baj, hogy karcsúbb, mint akit utánoznia kellett. A szépségideál is mindig változik, ne feledjük. Ha megnézzük a századeleji szépségversenyeket, hihetetlen, hogy milyen tramplik indulhattak és nyerhettek. Mert akkor az volt a szépség.
Egyébként csatlakozom azokhoz, akik szerint ez a mûsor - pláne a mai felhozatalt tekintve - egész jó. Nem túl szuper, de szórakoztató. Nekem pedig pont ez volt a lényeg egy szomorú, esõs vasárnap végén, hogy ha leülök egy kicsit, akkor szórakozzak. Ha valaki komolyra vágyik, olvasson Tolsztojt. A zsûri idõnként még humoros is tud lenni, kár hogy nem mindenkinek van humorérzéke (Bye Alex).
Nekem most abszolút Pál Dénes volt a befutó. Ha becsuktam a szemem, azt hittem, hogy az eredeti szól Gergely Róberttõl. Akinek a dalait egyébként nem szeretem, a szinkronját annál inkább. Istenien szinkronizálja John Travoltát. Aztán Hevesi Tamás is elképesztõ volt. Hihetetlen szakmai alázattal oldotta meg a feladatát, meg is volt az eredménye. Az a Pásztor Anna engem is nagyon idegesített a múltkor is, most is. Sipos Peti meg tényleg inkább Bíró Icás volt, mint Zoltán Erikás.
Nagyon sajnáltam Nagy Sanyi kiesését. Nálam inkább Pásztor Anna, Vastag Tomi vagy Kökény Attila ment volna haza.
olahmiki1959 2014 szept. 16. - 01:22:30
(436/1173)
Nálam már kiesett, tehát az "igazi" sem várathat túl sokáig magára... (hihihi!):D
10/10
kazsagx 2014 szept. 15. - 22:43:39 10/10
(435/1173)
Pásztor Annának már ki kellett volna esnie!
2/10
nikato 2014 szept. 15. - 20:20:58 2/10
(434/1173)
Mostani adásban nagyon jók voltak. Réka elképesztõen hasonlított Miley-ra. Aki nem tetszett az a Pásztor Anna (Ki Õ, hogy ennyire felhozták most az ismeretlenségbõl? Zsûritag is lesz a Rising Star-ban. Gondolom színésznõ színházban.)