8/10
napraforgó 2014 szept. 29. - 08:18:16 8/10
(493/1173)
A tegnapi adás.
Vatag Tomi nyilván elég jól hozta a bátyját, ami nem meglepõ, hisz elég jól ismerheti egy ideje. (én amúgy egyikõjük "munkásságát" sem ismerem, így nekem semmit nem mondott a produkció.
Sipos Peti mint Koós János egy vicc volt. A maszk borzalmas volt, a hatalmas orr Ciranonak jó lett volna, Koósnak nem. Én úgy érzem, Sipos hangilag sem hozta, legfeljebb nyomokban KJ-t.
Dukai Regina nagyon helyes volt és még énekelni is tudott egy általam sosem hallott, kicsit sem ismert énekesnõ szerepében. De ezt mondjuk betudtam a koromnak, én már nem érdeklõdök anyira a mostanában feltünt (hulló) csillagok iránt.
Keresztes Ildikónak baromi rossz választás volt a gyerek Michael Jackson - egy nagyorrú 50 éves nõ nyilván nem tud egy pisze 5 néger évest alakítani, ha akármilyen barnára suvickolják is.
Kökény Attila nem nagyon hasonlított Lajcsira, de nagyon jó showt csinált! Ügyes ez a pali, van humora, ez már Natalia Oreiro megformálásánál is látszott! Viszont a zsûri beszólásai, amikkel Lajcsit minõsítették durvák és méltatlanok voltak, még akkor is, ha mûvészileg nem ismerik õt el.
Tóth Vera csúcsszuper volt, isteni volt a maszkja és a szám is (eredetileg is) csodálatos volt. Szerintem Vera nagyon jól megoldotta. (neki nem szabad karcsú nõi szerepeket adni, ha megfeszül, akkor sem tud olyan lenni.)
Hevesi Tamás Szörényi Leventeként nagyon jó volt, a maszk is, a hang is! szerintem ez volt eddig a legjobb alakítása.
Tillától durva volt a célzás Szörényi magasságára, habár tény és való, hogy Hevesi jóval magasabb...
Pál Dénes nyilván rendesen megszenvedett Psy-jal, de igen jól megoldotta! Azért nem semmi koreaiul énekelgetni, miközben ugra-bugrál.
Pásztor Annának passzolt Marilyn Manson, elég jó is volt, de szerintem nem volt elég a hangereje a hörgéshez és ordításhoz. Szóval nem volt elég rémisztõ. Õ talán azért nem kapott elegendõ sms-t, mert az eredeti elõadót nem kedvelik annyira.
Mindent összevetve elég jól szórakoztam és nagyjából egyet is értettem az eredményekkel.
olahmiki1959 2014 szept. 29. - 06:56:11
(492/1173)
Egyre inkább az az érzésem, hogy ebben a szériában a sminkesek csapata "a leggyengébb láncszem".
Egy-két - nagyon kevés - kivétellel, nagyon rossz, idõnként katasztrofális külsõt kölcsönöztek a fellépõknek, - nem csak ma, hanem az elmúlt adásokban is.
Ahogy a Petrapetrus nevû fórumozó által belinkelt spanyol Sztárban sztár címû mûsorban gyakorlatilag olyan tökéletes a smink és a ruha, hogy nem lehet megkülönböztetni a tv által mellékelt eredeti elõadó fényképétõl, a magyar mûsor ilyen szempontból sem jön a nyomába annak.

Sipos Peti, mint Koós János?
A hajam égnek állt, amikor a zsûri feldicsérte, a hangja csak nyomokban emlékeztetett Koóséra, a vastag, bozontos szemöldöke teljes melléfogás volt, - Koósnak soha nem volt ilyen - és bizony, meglepõ módon, idõnként eléggé hamis is volt.
Ha Keresztes Ildikóval a sminkesek ki akarnak szúrni, akkor nagyon jó úton járnak.
A múlt héten Vikidál Gyula helyett egy Charles Mansonra emlékeztetõ torzonborz õrültet sikerült Ildikóból varázsolniuk, ma pedig egyenesen ijesztõ volt az énekesnõ!
A gyermek Michael Jackson volt a mai feladat, egy bûbájos, kerek arcú, nagy szemû, telt ajkú, tömpe orrú, elképesztõen jól mozgó feketebõrû kisgyerek, erre kijött elénk egy vasorrú bábára emlékeztetõ sovány öregasszony, összehúzott szemmel, vékony szájjal, szabályosan megijedtem tõle.
Nem tudom, mi annak a borzasztó betegségnek a neve, amikor 8-10 éves gyerekek hirtelen néhány év alatt évtizedeket öregszenek, és úgy néznek ki, mintha 80 évesek lennének, na, ma pont egy ilyenre emlékeztetett engem Keresztes Ildikó. Szörnyû volt, - bár nem hiszem, hogy az õ hibájából, a sminkesek ma megint alulmúlták magukat, de nagyon!

Pásztor Anna végre-valahára kiesett, - már nagyon vártuk... - itt volt, megvolt, hallottuk, rendben, ennyi pont elég volt belõle, túl vagyunk rajta, nagyobb sérülések nélkül megúsztuk...:)
A hölgy - mint énekesnõ - nagyon gyengécske képességû, nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy talán azért választotta magának az alternatív mûfajt, mert a többiben labdába sem tudna rúgni...
Viszont meglepõdtem, hogy a vége fõcím alatt milyen jól adta elõ a "Can't Buy Me Love" címû régi Beatles slágert, aztán jöttem rá, hogy nem õ, hanem a kéttagú kísérõzenekar volt baromi jó, nekem fõleg a gitáros díszítõ bejátszásai tetszettek, de piszkosul!

Kökény Attila Lagzi Lajcsija a közröhej kategóriát is csak alulról súrolta, Lajcsinak soha az életben nem volt ilyen koromfekete haja, a hangja sem stimmelt, ennél még Nacsa Olivér is nagyságrendekkel jobban tudja elénk varázsolni Lagzi Lajcsi figuráját.

És akkor néhány pozitív momentum is hangozzék el.
Tóth Vera.
Azt hiszem, az egész sorozat legtökéletesebb sminkje, maszkja készült el a számára, én tátott szájjal néztem, mert nem akartam hinni a szememnek!
A túlsúlyt számítsuk le, - egyszerûen Balázs Fecó maga ült a zongoránál, a haja, a szemüvege, a fejtartása, az arcjátéka, a mimikája, egészen hihetetlen volt!
Ennél tökéletesebb külsõ egyszerûen nem létezik, - legalábbis a magyar szériában, - és még az éneke is egész jó volt, már amennyire egy nõ férfihangon tud énekelni. (Azt a néhány bizonytalanságot nézzük el Verának).

Hevesy Tamás Szörényi Leventeként rendben volt, bár Szörényi sohasem selypített ennyire, - gondolom, ez a mûfogsornak volt köszönhetõ.

Pál Dénes lubickolt az idiotikus koreai elõadó megjelenítésével, nagyon tetszett a produkció, megvolt a körítés, jó volt a mozgás, a színpadkép, ebbõl ennyit lehetett kihozni.

Meglepõ módon, ma a zsûri is nagyon tetszett.
Till Attila vihogós, erõltetetten szellemeskedni akaró mûsorvezetésétõl idõnként a hajam égnek áll, de a 4 tagú zsûri ma sziporkázott, fõleg Hajós András szövege volt nagyon poénos, idõnként a többiek is megszakadtak a röhögéstõl.

Ez a mûsor errõl szól, ha jól szórakozunk, - mi nézõk is, - akkor a funkcióját már betöltötte.:D
10/10
kazsagx 2014 szept. 28. - 23:31:55 10/10 Előzmény Semprini
(491/1173)
Na akkor aki mar a Wikin fent van azt kötelezö vagyok ismerni. :)
Hala a jo Istennek ma kiesett ez a nöszemely! Ideje volt mar.... :D
2/10
-greghouse- 2014 szept. 28. - 22:38:46 2/10
(490/1173)
biztos tudják. Láttál te ott közjegyzõt, vagy legalább kiírva a nevét, aki jó hírét adná a szavazatok "számlálásához"? Én nem. Mindig a népszerûbbnek kell bennmaradni. Dukai Reginánál a pasasok (már akik szavaznak, én nem) a Playboy fotóit képzelik maguk elé, és látni akarják, ugyanúgy (csajok miatt) nem eshet ki Pál Dénes sem. Keresztes nem népszerû, és - ami szerintem is igaz - sokat dumál, folyton poénkodnia kell, nem tudom minek. Ráadásul õt nehéz öltöztetni, Sipos Petit is, lehet, hogy õ lesz a következõ. Nem hülye a producer, nem bízza teljesen a véletlenre, ki jusson a döntõbe, a nézettség szent.
..A kieséses rendszer hülyeség, teljesen a producerek döntenek, ki milyen feladatot kap és mi lesz vele. (Általam) egyre kevésbé elõadók jönnek mint alany, de ez nem jelent semmit, én a maiakból legalább háromról nem is hallottam, azt tudom, hogy a Vastagok testvérek, de ha agyonütnek sem tudom megmondani, mi a különbség kettejük közt. Dukai Reginának sem a múlkori, sem a mai karakterét nem ismertem, nem hallottam, de bent tartják,... kell a látvány.
fo.ma 2014 szept. 28. - 21:58:38
(489/1173)
Nem olyan rossz Dukai hangja ám! Kicsit (nem is kicsit) divat lehúzni. Jól megy neki, szép csajszi, milliós fotómodell munkái vannak és még énekelni is akar??? Hát mit képzel ez?
Na ettõl kezdve én dafke nem állok be a sorba utálni szegényt!
1/10
ccaty 2014 szept. 28. - 20:25:35 1/10
(488/1173)
Eleinte úgy gondoltam,hogy megnézem ezt a szériát, mert a tavalyi Szandi alakítások nagyon zseniálisak voltak, annak ellenére élvezettel néztem az alakításait, hogy amúgy nem az általam kedvelt mûfajt képviseli.

Azonban felhívták a figyelmemet arra, hogy a Blikknél már az adás vége elõtt félórával tudják a végeredményt azt, hogy fog kiesni, ki esett ki. Csak tudnám, hogy akkor kire is szavaztak a nézõk az utolsó félórában?

http://www.blikk.hu/blikk_sztarvilag/volgyi-zsuzsi-imadja-a-beoltozos-szerepjatekokat-2284367 (2014-09-07 21:13:01)

Mondjuk ezért tudott a "hangtalan" Dukai ott és akkor és azóta is, mert talán már elõre eldöntötték, ki nyeri meg ezt a játékot. Ha nem nem akarnák átverni így a nézõket, talán felhõtlenül lehetne nézni ezt a kis bohóckodást.

Emígy megint csalódott a nézõ, legalábbis mi biztosan. Nem csoda, hogy ritkán nézzük a TV2 mûsorait.
fo.ma 2014 szept. 28. - 20:16:03
(487/1173)
Ha Keresztes unalmas volt mint MJ, akkor mi Tóth Vera mint BFecó? Olyan halál unalmas volt, egyáltalán nem hasonlított sem hangban, sem megjelenésben az eredeti elõadóra. Egyáltalán nem való ebbe a mûsorba. Ráadásul most még néha a magas hangokat nem is találta el.
offtopic
Petrapetrus 2014 szept. 24. - 08:01:18
(486/1173)
OFF

Hûha. :) Akkor elõször is nagyon szívesen. :)
Örülök, ha tudtam valami újat mutatni és érdekeset. :)
Természetesen itt is voltak gyengébb eresztések, de azért összességében úgy hiszem, még mindig jóval több volt a jó vagy zseniális alakítás, mint a hazai verzióban. :D
Én sem sokukat ismertem korábbról. Segurát nyilván igen, aztán Edurne és Melody volt még két nagy kedvenc, akik miatt leragadtam a show elõtt. Rokót sem ismertem korábban, de a mûsornak hála találkoztam a nevével és igyekszem figyelemmel kísérni a munkásságát. Angyvel szintén ez a helyzet. A mûsorban volt egy Mojinos Escozíos (El Sevilla) produkció is, na, ott az eredetit ismertem. De jó lett az imitáció is. :) Meg egy korábbi mûsorban volt Chenoa is, már hogy õt imitálták, de az szerintem nagyon béna lett és már elment a paródia felé...

Melody szerintem is fantasztikus, bevallom, annak ellenére, hogy szinte biztos voltam benne, hogy Edurne nyer (õ is nyert), reméltem titkon, hogy Melodía lesz a harmadik szezon gyõztese (és nem "csak" 2.). Piszok tehetséges csajszi, még nincs 24 éves... Érdekes, mert az õ fõ zenei mûfaja sok fülnek kifejezetten kellemetlen (pl. http://www.youtube.com/watch?v=SEclo_U_W54 ), aztán a fene sem gondolta, hogy miket nem tud... :) Nagyon jó énekesnõ, különleges hanggal. Én még nagyon pici lányként ismertem meg õt, volt vagy 10-11 esztendõs. Akkor még nagyon mosolyogtam rajta, mivel gyermekénekesként kezdte, de aztán mibõl lesz a cserebogár. :) Tiniként meg õ volt a spanyolok Emma Watsona, kiköpött mása volt az angol színésznõnek. :) (pl. http://www.youtube.com/watch?v=nEdXuxiUptc )

Egyik kedvenc dalom tõle ez: http://www.youtube.com/watch?v=oZGG5mj4bBM

Idén jelent meg a vadonatúj CD-je, az is remek, keress rá nyugodtan, hogy Melody Ruiz - Mucho camino por andar. :) Ez már újabb stílusváltás, nem a "fülbántós"-féle. Félreértés ne essék, számomra nem fület bántó, de sokaktól idegen ez a zenei világ, én ezt tudom... :)

ON
offtopic
Petrapetrus 2014 szept. 24. - 07:46:50
(485/1173)
Segura hatalmas arc. :) És piszok jól énekel is. Amit sokáig nem tudtam róla. :) De szerintem is jól a fellépései, kifejezetten szórakoztatóak és hatásosak. :)
offtopic
Petrapetrus 2014 szept. 24. - 07:43:29
(484/1173)
Lényegtelen a nyelvjárás, attól még van értelme adott szövegnek. A Kökény-féle Cambio dolor azonban semmilyen spanyol nyelvterületen nem lenne érthetõ, mivel nem is spanyol volt az a szöveg, csak mismásolós halandzsa. XD Natalia Oreiro sem mindenhol ejti ki jól érthetõen adott szavakat a Cambio dolorban, de ha az ember elõtt ott a szöveg, tudja, mi áll ott. Például a "libertad" kifejezetten nehezen kivehetõ, de sok egyéb hangot is "elnyel". Engem az sem zavart volna, ha "magyarosan" ejti ki a szöveget, de legalább tényleg azt mondja, ami le van írva...

Én hobbi-spanyolos voltam/vagyok, de azért ha beszélnek, azt egybõl leveszem, hogy "kamu spanyol" (= halandzsa) vagy tényleg spanyol csak nyelvjárásos. A spanyolok kifejezetten csúnyán beszélik a spanyolt, a latin-amerikai sokkal szebb és jobban érthetõ. Még ha ott is vannak különbségek. Nekem van egy olyan kedvenc spanyol bandám, ami kifejezetten "parasztos spanyolban" beszél meg énekel is, még is tudom, hogy nem kamu, hanem egyszerûen ilyen az olyan. :) Hidd el, nyelvjárástól függetlenül az ember azért tudja, hogy spanyol vagy sem, amit hall. :)

Nyilván egy kínai, japán vagy koreai halandzsáról nem tudnám megmondani, hogy az, ha nem tudnám 100%-osan, hogy hülyülnek. De a spanyol azért más kategória. Szerintem. Bár nem lepõdök meg semmin, mert találkoztam olyanokkal, akik képtelenek megkülönböztetni az olaszt a spanyoltól például. ??! A portugált és a spanyolt még hagyján, azt megértem (bár szerintem ezek között is feltûnõ a különbség), de a spanyol és az olasz???! Hogy lehet összekeverni, én nem is értem. :) Én a katalán és a portugál kapcsán szoktam néha megkeveredni, de ha hallgatom egy darabig, ezt is képes vagyok megkülönböztetni. :)

Natalia Oreiro kapcsán pedig akartam még írni, csak kimaradt a múltkori kommentbõl: a színésznõ nem csak telenovellákban játszott/játszik, hanem alakított nem egy komoly, drámai szerepet is filmdrámákban, meg mûvészfilmekben. És meglehetõsen méltató kritikákat kapott mind õ, mind pedig a filmek. (Nem mellesleg nálunk is adták bizonyos filmjeit a mozik, mondjuk nem pont a Cinema City nyilván...) Szóval csak azt akarom mondani, hogy Naty nem pocsék színésznõ azért, mert játszott tévésorozatokban is. Meg kell nézni tõle más mûfajú alakításokat és csak aztán bírálni. Ha ott sem jön be az alakítása, elfogadom, hogy valakinek nem szimpatikus, de egyébként nem korrekt lehúzni õt a telenovellákért. :D Énekesnõnek nem olyan jó Natalia, élõben legalábbis, ahogy már írtam, meglehetõsen hamis. A lemezei viszont nem rosszak, más kérdés, hogy élõben sajna nem tudja ugyanazt vagy hasonlót nyújtani. :)
10/10
Seven7Crown 2014 szept. 23. - 23:10:11 10/10
(483/1173)
Azért kell annyira nyomni õket, mert a protekció mindennél elõbbre való!
10/10
Meklód fia 2014 szept. 23. - 17:50:25 10/10
(482/1173)
http://www.youtube.com/watch?v=pDvdoo8bOQM

na ez még jobb. El se hiszem, hogy ez õ :O
10/10
Meklód fia 2014 szept. 23. - 17:47:05 10/10 Előzmény Petrapetrus
(481/1173)
Torrente XD

megnéztem pár videóját, Elvist elég jól énekelte

http://www.youtube.com/watch?v=w6TU9cT6_lw
10/10
Seven7Crown 2014 szept. 23. - 15:52:51 10/10
(480/1173)
Az erõs testalkatú Kökény, pedig csak viccesen volt képes megoldani a feladatot, amit a zsûri tagjai helyesen értékeltek..
10/10
Seven7Crown 2014 szept. 23. - 15:08:25 10/10
(479/1173)
Na sikerült kétszer ugyanazt a kommentet elküldeni!:-D
Viszont a spanyol nyelvrõl csak annyit, hogy ha valaki felsõfokú nyelvvizsgával rendelkezik, az még nem garancia arra, hogy Argentínában megértené azt amit az emberek mondanak neki, mive ott teljesen más a kiejtés, és a nyelvjárás. És az is csak amolyan "kamu spanyol" szövegnek tûnne.
10/10
Seven7Crown 2014 szept. 23. - 14:33:35 10/10
(478/1173)
Nem szeretném megbántani szegény Natalia Orálist, de Õ sem volt jobb a nevéhez fûzõdõ szappanoperákban mint Kökény. Ráadásul ez egy szórakoztató mûsor, és ha valaki férfi létére ilyen jól, és viccesen paródizál egy vékony lányt, akkor azt az illetõt csak dicséret illeti.
8/10
Semprini 2014 szept. 23. - 13:41:14 8/10
(477/1173)
Nem fogod elhinni, de tegnap úgy rákaptam a spanyol nyelvû Sztárban sztár-ra, hogy megnéztem belõle vagy 3 órányit, azokat is, amiket most belinkeltél és még legalább háromszor ennyit, az argentinból is. Tényleg szuperek, kár hogy nem tudok spanyolul és a riportokat nem nagyon értem. A nagy számok törvénye alapján itt már azért voltak kevésbé jók is, de némelyiken sírva nevettem, annyira szuper volt (a magyar változatban ez nemigen fordult még elõ). Bevallom, Santiago Segurán kívül én korábban nem ismertem egyik elõadót sem, de tényleg nagyon jók, nem is gondoltam volna. Persze van, ahol nem ismerem az eredeti elõadót, így nem tudom megítélni, hogy mennyire hasonlít, de ott magát a produkciót nézem, és bizony saját dalnak is elmenne jónéhány. A Melody nevû hölgy talán az egyik legjobb, döbbenetesen tud utánozni a sajátjára nem is hasonlító hangokat, az egyik adásban pedig õt utánozta valaki más, érdekes módon az nem tetszett annyira. sokszor mutatják közben az eredetit, hát van ahol a "másolat" sztem simán jobb. Tényleg le vagyok nyûgözve, köszi, hogy megmutattad ezeket!
Petrapetrus 2014 szept. 23. - 13:02:08
(476/1173)
Kinek-mi tetszik.

Viszont azzal vitatkoznék, hogy ez annyira jó lett volna. Azt aláírom, hogy szórakoztató mûsorról beszélünk, de nem ez volna a mûsor lényege: NEM viccet és karikatúrát, nem PARÓDIÁT kellene gyártani elsõsorban egy-egy produkcióval (kivéve, ha az a bizonyos elõadó maga is "paródia" [lásd Pákó]), hanem komolyan kéne venni a feladatot és megpróbálni tényleg utánozni hangban és megjelenésben egyaránt.

Neked is ajánlom az általam belinkelt produkciókat a spanyol mûsorból. Na, ott komolyan volt/van véve a feladat. És attól, hogy komolyan volt/van véve, nem lett/lesz kevésbé szórakoztató a végeredmény... Sõt.
10/10
Seven7Crown 2014 szept. 23. - 12:43:18 10/10
(475/1173)
Nem szeretném megbántani szegény Natalia Orálist, de Õ sem volt jobb a nevéhez fûzõdõ szappanoperákban mint Kökény. Ráadásul ez egy szórakoztató mûsor, és ha valaki férfi létére ilyen jól, és viccesen paródizál egy vékony lányt, akkor azt az illetõt csak dicséret illeti.
offtopic
Petrapetrus 2014 szept. 23. - 10:38:24 Előzmény Semprini
(474/1173)
Köszönöm. Az X-Faktort nem nézem, de Malek tényleg nem volt rossz (akkor még láttam a mûsort). A (régi) Megasztárból számomra Pierrot volt a legkorrektebb, Presser sem volt mindig olyan nagyon szakmai, fõleg a vége felé.

Ha teljesen korrekt zsûrit kell összepárosítanom egy mûsorral, akkor a korai Szombat esti lázat mondanám. Na, ott az elején tényleg szakemberek ültek és tényleg szakmailag is értékeltek. Aztán ez is elment a minõségromlás irányába és a zsûribe is beültettek bohóckodni "cölöböket". Az oké, hogy az Andi táncos, de mindenkit csak dicsért és igazán szakmai kritika egyszer sem hagyta el a száját. Csonka Andrásnak meg minden elismerésem, megnyert egy szériát, jól táncolt, de ettõl még nem lesz táncos szakértõ, mert végigcsinált pár hetet egy mûsor kedvéért és elsajátított több alaplépést...

Tulajdonképpen a készítõknek nem az a szándéka, hogy korrekt értékelések legyenek, hanem inkább az, hogy legyen minél komolytalanabb, viccesebb, lehetõleg olyan arcokkal, akiket ismernek az emberek. :/ :(