olahmiki1959 2016 okt. 24. - 17:47:25
(933/1173)
A duettek esetében nem értek egyet, szerintem Veréb Tamás és Muri Enikõ magasan verte a mezõnyt.
Õk ketten olyan érzékenységgel, maximálisan egymásra figyelve, tökéletesen tiszta kétszólamúsággal énekeltek, hogy leesett az állam.
Ráadásul, Veréb Tamás - aki egyébként Psota Irén utánzójaként KATASZTROFÁLISAN ROSSZ VOLT, ezt el kell ismerni -, annyira átszellemült arccal jelenítette meg Andrea Bocellit, Muri Enikõ pedig olyan féltõn, vigyázva a partnerére, énekelt, ami teljesen hibátlan, csodálatos élményt nyújtó produkciót eredményezett.

Ízlések és pofonok...
Természetesen az, hogy neked Nagy Adri teljesítménye - úgy általában - tetszik, a te dolgod, ezt tiszteletben kell tartani.
Csak emlékeztetnélek, hogy Bangó Margitot és Fenyõ Miklóst olyan rosszul adta elõ - megrogyasztott lábakkal, kigúvadt szemekkel, az eredeti elõadók éneklésére még nyomokban sem emlékeztetõ hanggal -, hogy már régóta ki kellett volna esnie - ez pedig az én személyes véleményem...

Azt a felvetést, hogy esetleg õ is megnyerhetné a versenyt, köszönöm neked, megnevettettél, és ez a mai világban nem egy utolsó dolog...:)
8/10
Semprini 2016 okt. 24. - 13:32:19 8/10
(932/1173)
A tegnapi mûsor nagyon gyenge volt, ennek oka a kifejezetten rossz párosítások és az, hogy ezúttal a maszkmesterek sem igazán álltak a helyzet magaslatán. Kocsis Tibibõl pl. Stevie Wonder helyett sikerült igazán élethû Ray Charles-t csinálni (hosszú hajjal.)
Muri Enikõ, Vásáry André és Polyák Lilla egyformán harmatgyenge volt, mindenképpen egyiküknek kellett kiesnie. Nagyon örültem, hogy André ment végül, egyszerûen nem volt való ebbe a mûsorba, folyamatosan gyengén muzsikált és mostanra tényleg kifulladt, most volt a legrosszabb.
Veréb Tamás eddig többnyire jól teljesített, esélyesnek tartom akár a végsõ gyõzelemre is, ám sem legutóbb, sem a tegnapi adásban nem volt jó õ sem.
Ketten voltak jók szerintem: Kocsis Tibó és Nagy Adri, õk is fõleg a duettben. Adri elõtt különösen le a kalappal, hiszen adásról adásra õ kapja a leginkább megoldhatatlan, övön aluli feladatokat és többnyire jól megoldja. Nem hiszen, hogy megnyerheti, de én szorítok neki.
Kocsis Tibó Pavarottiként - hát, végülis elénekelte korrektül, már amennyire egy könnyûzenei énekestõl egyáltalán elvárható, de a magas hang a végén megreccsent, és a maszk se volt az igazi. Stevie Wondert azonban jól hozta még így Ray Charles-nak maszkírozva is.
A duettek közül egyedül Tibó és Adri duettje tetszett, a másik kettõ nem volt jó.
whitedoor41 2016 okt. 24. - 07:59:45
(931/1173)
Ha a megszemélyesítendõ elõadónak hosszúkásabb arca van azt pont, hogy a maszkmesterek meg tudnák oldani, ergo amit írtál Murihoz az nem igaz. Egy Céline maszkot könnyedén összehozhattak volna neki. Nyújtani kellett volna csak 2 irányba le-fel, alul kipótolni kicsit, felül szintén megoldható lett volna, eredeti haját leszorítva kap + centiket a homlokához, paróka - ha szükséges akkor oldalra meg behozni a hajt, hogy tovább nyújtson. Sminkkel megoldhatók a mimikai ráncok, bõrszín/tónusból adódó különbségek... Anno Wolf Katinál sem erõltették meg magukat, pedig õ aztán egy az egyben Céline Dion hasonmás lehetett volna.
whitedoor41 2016 okt. 24. - 07:50:56
(930/1173)
A tegnapi eredménnyel ki voltam békülve, bár hogy Muri hogyan ugrott a 2. helyre az megint csak kérdéses. Sem hangban, sem kinézetben nem volt Céline Dion, Kóborként sem volt a topon. Kocsis Tibor és Nagy Adri hoztak egy biztos, egyenletes szintet mindkét számban, Veréb Tamás Bocelliként remekelt. Vásáry André katasztrofális volt Bieberként, Lilla pedig Sealként, nála mentségére szól a betegsége és a technikai baki, de a 2. közös számuk sem volt nagy durranás, igaz nem is lehetett sokat mutatni benne. Nem értem a készítõket mért nem adtak a 3 párosnak egyenlõ nehézségû / népszerûségû dalokat?
Andrea Bocelli & Céline Dion + Stevie Wonder & Paul McCartney vs Flour Tomi + akárkicsoda ???
Normálisak ezek?!

A néhány hete megfigyelhetõ tendencia alapján az erõviszonyok már látszanak kirajzolódni.
A 3 dobogós Kocsis Tibor, Muri Enikõ és Veréb Tamás lehet.
8/10
napraforgó 2016 okt. 24. - 06:58:30 8/10
(929/1173)
Az elmúlt adásokban jó pár elõadó nevenincs senki rissz-rossz számát kapta elõadni. Hogy lehet levenni egy noname elõadó jellegzetes vonásait, mozgását, hangját? Sehogy. Nem is sikerült senkinek, akiket ki akartak ejteni a mûsorból. Most legalább ismertebb mûvészeket kellett megszemélyisíteni. Stevie Wonder, Tina Turner, Celine Dion, Andrea Bocelli, Luciano Pavarotti.... ezek azért már nevek.
Muri Enikõ nem hasonlított Celine Dionra, de ez nem az õ hibája, neki ugyanis nincs lóarca. Kocsis Tibi igen jó Steve Wonder volt, és Pavarottit is jól hozta, kivéve a magas 'c'-t. De hát az másoknak se megy mindig. Veréb Tomi jó Bocelli volt, szép a hangszíne, de Psota Irénként nem is hasonlított. Lilla Fluor Tomiként jó volt, de az elõzõ produkciója, na az a felejtsük el kategória. Amúgy én már el is felejtettem... André volt már jobb is, ma õ esett ki. De hát õõis egy kis senki reppert kapott.
Mindent összevéve nem volt ez olyan rossz, Majka idõnként idegesítõ, Anita is sokat kötözködik. Neki nem Majka nevelésével kellene foglalkoznia, ezzel már úgyis elkésett, hanem pontozzon, teljesen függetlenül a zsûritársától.
A háttérmunka ma jobb volt, mint szokott, korábban olyan idegesítõ parókákat aggattak a szereplõkre. Most ez is jobb volt.
8/10
Semprini 2016 okt. 23. - 20:42:35 8/10
(928/1173)
Adri Tina Turner volt, Kóbor pedig Muri Enikõ.
Keresztes³ovag 2016 okt. 23. - 20:21:15
(927/1173)
egyedül Kocsis Tibi nyújtott megfelelõt ma. Ez az évad elég unalmas amúgy :/
Keresztes³ovag 2016 okt. 23. - 20:11:35
(926/1173)
Andrét megint szívatják, hogy direkt egy buzit kellett megszemélyesítenie. Tényleg nagyon alázzák az elejétõl kezdve.
Keresztes³ovag 2016 okt. 23. - 20:09:31
(925/1173)
erre a verébre már lusták voltak maszkot készíteni. Szégyen...
southwind 2016 okt. 23. - 18:57:23
(924/1173)
EZ a mûmájer ábel mit keres itt? kinek a macája, hogy így betuszkolják most mindenhová ezt a tehetségtelen ripacsot?
whitedoor41 2016 okt. 21. - 07:10:40
(923/1173)
Valaki elmondaná ez hogyan mûködik, mit jelent? Honnan van Murinak 25, míg Radicsnak csak 10 pontja?
tortura 2016 okt. 18. - 20:15:37
(922/1173)
Ez azért érdekes, amit írsz, mert gyakorlatilag - nemcsak szerintem - Bereczki is "véleményes" e tekintetben....
Sõt, a legelsõ szériában - mikor még Bereczki versenyzett, nem zsûrizett - Lakatos Márk volt az egyik ítész. Akkor csak nem bunkóztak.
Keresztes³ovag 2016 okt. 18. - 19:03:41
(921/1173)
Keresztes³ovag 2016 okt. 18. - 19:02:03
(920/1173)
én is sajnálom amikor azért hozzák direkt kellemetlen helyzetbe a zsûritagok, mert hatalmas nagy buzi. És a Clau is volt már bunkó vele ezt illetõen.
Én szurkolok hogy André nyerjen, de erre nem sok esélyt látok, amikor ilyenek mint Veréb Tamás, mindig hozzáillõ stílusú feladatot (Bruno Mars, Timberlake) kapnak, amibõl könnyû jót kihozni, és így nyeretik meg vele a versenyt.
kaboca12 2016 okt. 18. - 17:09:32
(919/1173)
Egyetértek! Szerintem sem olyan rossz André, mint ahogy többen írják. Bevallom, én bírom és szerintem meg is birkózik hétrõl hétre a faladattal. Néha jobban, néha rosszabbul éppen ugyanúgy, mint mások. Még mindig jobban, mint mondjuk Nagy Adri. És igen, valóban próbálják alázni. Én Majkát is kedvelem (úgy látszik teljesen ellentétes oldalon állok a többséggel :D ), de a múltkor tényleg bunkó volt, mikor megkérdezte Andrét, hogy mit húzogat? Engem rohadtul nem érdekel, hogy valaki meleg-e vagy sem addig, amíg azt diszkréten csinálja és ez a kérdés olyan lealacsonyító volt, hogy mindenki azt gondolta, hogy éppen azt csinálja André, mint amire Majka célzott. Szerencsétlen André pedig még majdhogynem bocsánatot kért, magyarázkodott. Abban a pillanatban sajnáltam.
Keresztes³ovag 2016 okt. 18. - 16:06:21
(918/1173)
erõs fajgyûlöletet érzek nálad a homár pajtikkal kapcsolatban. Igaz, hogy jó dolog nevetni rajtuk és megalázni õket (mint ahogy Andrét szívatják, hogy mindig nõi énekes bõrébe bujtatják, mert tudják hogy egy homi :D) De amikor valamit letesznek az asztalra, mint elõadó, akkor azt el kell ismerni. És az André az aki mindig igyekszik az eredeti elõadó akcentusait / hangi adottságait leutánozni. Úgyhogy az eddigiek alapján õ érdemelné a gyõzelmet.
filoszemitabélus 2016 okt. 17. - 16:53:33
(917/1173)
Mitõl lenne a szakmaiság? Zeneakadémia helyett az Élet iskoláját járta ki és lett belõle egy igazi dörzsölt simlis. Nagyon gyorsan tud beszélni, idõegység alatt lehetõleg rendkívül sok baromságot. Botrány, hogy egy ilyen figurát képernyõre engednek és eljátszhatja a zenekritikus szerepét.
kaboca12 2016 okt. 17. - 16:39:46
(916/1173)
Még jó, hogy nem vagyunk egyformák, mert én szívbõl örültem, hogy Gigi végre távozott. :) Bár való igaz, hogy Nagy Adri hozzá képest harmat gyenge és szegénykém még ugrálva örül a dicséretnek... na mindegy. Szóval az elõzõ évadban sokaknak az volt a baja, hogy Tóth Gabi bármit énekelt Tóth Gabis maradt, hát sajnos nekem ugyanez volt a véleményem Gigirõl. Bármit csinált, bármilyen elõadót és dalt kapott, hiába csuktam be a szemem csak Gigit hallottam. Azt az idétlen levegõvételét és még lehet, hogy nem is ez irritál benne, de olyan akcentusa van szegénykének, mintha nem magyar ember volna. Lehet, hogy énekelni tud (bár szerintem csak visít, de ez a szubjektív véleményem) de tisztán beszélnie sem ártana megtanulni. Ettõl függetlenül azt is elismerem, ha valaki valamiben jó és Giginél kifejezetten tetszett az elõzõ adásban nyújtott teljesítménye. Véleményem szerint nekem a hangjához mérten az a kategória állt hozzá a legközelebb. Máskor nekem sajnos olyan az énekstílusa, mintha beakarná kebelezni az egész világot. :)
Ábel Anita nekem sem tetszett, pedig õt viszonylag kedvelem. És nem gondoltam volna, hogy ezt valaha leírom, de nekem hiányzott onnan Claudia. Pedig õ is idegesített az állandó "én azt gondolom" szövegével. De az biztos, hogy neki a nevetés tényleg a szívébõl jött (innen látva) és a "poénjai" is spontán jöttek.
Innentõl nekem lényegében mindegy, hogy ki nyeri meg, mert a szereplõk közül tényleg annyira vegyesen teljesítenek hétrõl hétre, hogy az, aki a múlt héten tökre tetszett, az tegnap nem alkotott semmi maradandót számomra. Ami még feltûnt, hogy az ismert elõadóktól is pont a semmilyen dalaikat veszik elõ és lapossá teszik az egész mûsort.
tortura 2016 okt. 17. - 16:22:32
(915/1173)
Ja, még egy téma, félig OFF.
Az OK, hogy Klau elköszönt, nagyon aranyos volt a kis búcsúzó videójában, tényleg a legjobbakat neki. Nem lepett meg az sem, hogy Ábel Anita került a helyére, mikor a TV2 szerzõdtette, valahol éreztem, hogy a Klau-féle vonalat akarják vele továbbvinni (ehhez jó apropó volt Klaudia terhessége).
De túl erõteljesnek és hosszadalmasnak éreztem a "bemutatását". Túl sokat foglalkoztak vele idõben is meg mélységben is. Nem a versenyzõkrõl kéne hogy szóljon a mûsor?
Szerintem ebben a - számára elsõ - részben eléggé gyenge volt Anita. Mosolyog 32 foggal bele a kamerába, próbál humoros lenni, nagyokat kacag (saját magán), de nekem valahogy olyan erõltetett ez az egész. Klaudia õszintébb volt, legalábbis el tudta velem hitetni, hogy belülrõl jön minden, amit mond. Szerintem Anita beleesik abba a hibába, amibe nem kéne: utánozni akarja Klaudiát. Ami - szerintem - lehetetlen vállalkozás.
8/10
Semprini 2016 okt. 17. - 16:21:29 8/10
(914/1173)
Én nem látok semmiféle fejlõdést, végig ugyanazon a fejhangon vonyít (talán egy kivétel volt). Ugyanezt csinálta már a Csillag születik-ben, sem hangban, sem technikába, sem pedig elõadóként nincs itt fejlõdés. Nyomják és pont. Még a legnekivalóbb feladatban, Honthy Hannaként se volt jó, a saját hangján elvisította a dalt, pont a Honthy-ság hiányzott belõle, a jellegzetes honthys szín, az összetévesztehetetlen manírok.
Csepregiként hiteles volt - túlságosan is.