8/10
Semprini 2014 aug. 15. - 12:48:54 8/10
(393/1173)
Végre jön az új évad! A mûsorvezetõ hálistennek nem Friderikusz lesz, hanem Tilla, a zsûribõl pedig Lakatos Márkot lecserélték - nagyon helyesen, helyette Bereczki Zoltán lesz, aki az elsõ szériát nyerte mint versenyzõ, Majka viszont sajnos maradt, ami számomra megmagyarázhatatlan, hiszen õ is minden szempontból alkalmatlannak bizonyult a zsûrizésre, na mindegy. A versenyzõk névsora is elég érdekes: Dukai Regina, Keresztes Ildikó, Koós Réka, Pásztor Anna, Tóth Vera és Völgyi Zsuzsi a hölgyek, valamint Hevesi Tamás, Kökény Attila, Nagy Sándor, Pál Dénes, Sipos Péter és Vastag Tamás a férfiénekesek képviseletében.
Kíváncsian várom, mert az elsõ évad remek volt!
http://www.hir24.hu/bulvar/2014/08/15/ujabb-rtl-eseket-igazolt-a-tv2/#sl
Nofri 2013 dec. 09. - 18:43:23
(392/1173)
perszehogy így van :)és semmi baj,ha hülyének néznek-csak legyek ezzel a ténnyel tisztában ;)
2/10
nikato 2013 dec. 09. - 17:09:18 2/10
(391/1173)
Bereczki minden hangot tud utánozni tényleg! Az Aretha Franklin is hatalmas volt, meg a Zorán is nagyon hasonlított. Szandit imádom! Neki nem a 12 éves korában sikeres dalait kéne énekelnie, hanem másfajta dalokat is, meg angolul is. A Cyndi Lauper, meg a Mariah Carey is fantasztikus volt az elõadásában, meg a mozgása is. Csepregi Évát is jól alakította, de még hasonlított is rá! Cyndi Lauper mozgását is jól lemásolta. :D
Engem a zsûri taszít! Mindig mondják nekik, hogy nem ez nem volt olyan élethû, de még jó, hogy ennyire is hasonlított a hangjuk az általuk eljátszott sztárra!
Én valahogy Szinetár Dórát nem bírtam/nem bírom. Van benne valami ellenszenves nekem. Bár a Buli után takarítás c. dalt az jól elõadta kiskorában.
Én csak online néztem végig az elõadásokat, bár nem mindegyiket, csak amelyik érdekelt.
offtopic
Babi néni 2013 dec. 09. - 16:24:41 Előzmény Nofri
(390/1173)
Nem kell ezt igazán komolyan venni, véleményem szerint a két adónak még a tulajdonosa is ugyanaz valahol odafent.
Nagy kamu az egész, hogy úgy érezd van választásod, hogy ezt vagy azt nézed, miközben ugyanaz a fostenger ömlik mindkét adón és csak arról szól, hogy vegyél, vegyél, vegyél a reklámok szünetében, meg odabasznak neked valami hótgagyi mûsorféleséget.
Texas Bill 2013 dec. 08. - 06:47:51
(389/1173)
Érdemes lenne a mûsorból képregényt is készíteni!
10/10
kazsagx 2013 dec. 08. - 01:45:09 10/10
(388/1173)
Biganak vagy Szandinak kellett volna nyerni,profi Bereczky az teny,de taszit az a pasi!
10/10
mushi 2013 dec. 08. - 01:17:58 10/10
(387/1173)
esik esõ csendesen, lepereg az ereszen, az ereszen.
lepereg bizony.
fo.ma 2013 dec. 07. - 21:55:51
(386/1173)
Szinte mindenben egyetértek Veled. Az egyetlen apró különbség, h nekem Bereczki Mester Tamás-féle alakítása nem jött be, viszont a Jacko-s nagyon tetszett.
olahmiki1959 2013 dec. 07. - 19:32:22
(385/1173)
A mûsorról is valamit.
Amikor néhány hete Veres Mónika - Nika - kiesett, pont akkor, amikor egészen elképesztõen jól jelenítette meg Stevie Wondert, mind külsejében, mind az angol kiejtésében, mind énekhangban, akkor leszámoltam néhány illúzióval.

A tegnapi adás - szerintem - az egész sorozat egyik leggyengébb estéje volt, még a legjobbaknak is csak az egyik produkciója sikerült maradéktalanul, a másik nem annyira.
Biga Bebeként most nem tetszett, a maszkja nem lett jó, és Bebe vehemens mozgását, száz százalékos erõbedobással történõ, temperamentumos mozgását sem sikerült elénk varázsolnia.
Paul McCartney-ként viszont tökéletes volt amit csinált, a hangja, a fejtartása, még a kissé X lábakkal a színpadon való megállása is pont olyan volt, mint a legendás Beatles tagnak.
Nótár Mary elsõ produkciója teljesen jelentéktelen lett, a térdig érõ ruhája egy kismamaruhára, vagy egy szövõnõ ruhájára emlékeztetett, semmi szexi nem volt benne.
A második szám, amelyikben LL. Juniort utánozta, viszont frenetikus lett, a rappelése, és fõleg, a beatbox-féle szájdobolása eszméletlen jó volt, le a kalappal.
Számomra Nótár Mary egész mûsoron átívelõ és megfigyelhetõ fokozatos fejlõdése, kinyílása, mindenféle mûfajban való helytállása volt az egyik legnagyobb, legkellemesebb meglepetés, a lakodalmas zenétõl eljutni a szving, vagy a heavy metál stílusig, nagyon nagy teljesítmény.
Nem lepett volna meg, és nem is bántam volna, ha a végén õ nyeri meg a versenyt.
Bereczki gyõzelme nagyjából borítékolható volt, õ abszolút profi, bár néhány gyengébb teljesítménye neki is volt.
Ebben az utolsó adásban például a Pa-Dö-Dö-s Lang Györgyi figurája teljesen rossz lett, - Bereczki nem tehetett róla, hogy ez jutott neki, - bár egy magas, vékony férfinak megjeleníteni egy alacsony, 150 kilós nõt, elég nehéz feladat.
Zorán szemüveges, értelmiségi külseje, dünnyögõ éneklése jó lett, bár elájulni nem kellett tõle.
Bereczkinek magasan a legjobb elõadása Mick Jagger és talán Mester Tamás megformálása volt, azok miatt érdemelte meg az elsõ helyet, a tegnapi produkciói miatt nem.
Szandi egész itteni "pályafutása" alatt viszonylag testhezálló, könnyû feladatokat kapott, Korda György alakítása viszont nagyon jó volt, fõleg, ami a hangot illeti, mert Kordának soha nem volt ilyen kidüllesztett, tágranyílt tekintete, de ez csak részletkérdés.
Mariah Carey ennél nagyságrendekkel szexibb szokott lenni, Szandi itt visszafogottabb volt.
Az elsõ ötben való helyezésével egyet értettem, a második helyével azonban nagyon nem.
Varga Viktor a maga közel 2 méteres magasságával is alaposan megkapta a feladatot a 157 centis Kylie Minogue megjelenítésével, szerintem, amit abból ki lehetett hozni, azt kihozta.
Dobrády Ákos megformálása nem tetszett annyira, a maszk sem volt jó, és az éneklési stílust sem kapta el.
Viszont az elõzõ hetekben Amy Winehouse-t olyan tökéletesen formálta meg, hogy egy hasonmásversenyt simán megnyerhetett volna vele.
A Lady Gagája is jó volt, az mindenesetre érdekes, hogy - bár tiltakozott ellene, - mindig a nõi elõadókat formálta meg nagyon jól, a férfiakat nem annyira.
A 4. helynél én õt elõbbre vártam.
Biga.
Az én titkos favoritom õ volt, a legszínesebb, legsokoldalúbb, legmeghökkentõbben megjelenõ elõadót ismerhettünk meg ebben az elõzõleg nem nagyon ismert srácban, tökéletes stílusismeret, tiszta énekhang, kitûnõ zenei érzék, mindenkinek a legjellemzõbb tulajdonságának a lekoppintása jellemezte az elõadásait, - Joe Cocker rekedt hangja, hadonászó mozgása, D.Nagy Lajos selypítése, Pély Barna improvizációs készsége, - mind-mind baromi jó lett, (Paul McCartney tökéletes megformálásáról már beszéltem), emiatt én a legjobban Biga gyõzelmének örültem volna.
Az utolsó helye számomra nagy-nagy csalódás.

Mindegy, így alakult, összességében a "Sztárban sztár" a jelenlegi magyar média kínálatának egyik legszórakoztatóbb mûsorfolyama volt, szívesen néztük, sajnálom, hogy vége lett, remélem, lesz következõ széria is.
mulao 2013 dec. 07. - 18:50:16
(384/1173)
Ha én õszinte akarok lenni a színész múltal rendelkezõk közül nekem csak Bereczki tejesítményei tetzsettek. Mikor Mester Tamást alakította lehet mondani, hogy paródiába hajlott, de valójában Bereczki elképesztõ módon leutánozta Mester mozdulatait a klipbõl, a hanszíne és hangsúlyai pont olyanok voltak, mint ahogy Mester énekli a dalt.
8/10
Semprini 2013 dec. 07. - 18:39:17 8/10
(383/1173)
hát igen, ehhez képest Feke és Puskás is gyengébben teljesítettek mint a többik (Somát kivéve). A színészi múlt tekintve úgy tûnik, egyedül Bereczkinek jelentett elõnyt, de neki azért parodista hajlamai is vannak ami nem ugyanaz mint a színészet.
mulao 2013 dec. 07. - 18:36:01
(382/1173)
Lehet, hogy a mûsor nem volt teljesen fair olyan szempontból, hogy a szimplaénekesek mellett sok színészt is felkértek. Színészként könnyebb más bõrébe bújni. Bereczki mellett Szinetár, Feke, de még Puskás is színészi múltal rendelkezik. (Kihagytam valakit?)
8/10
Semprini 2013 dec. 07. - 18:08:39 8/10
(381/1173)
sok értelme már nincs ilyesmin vitázni, de már akkor is leírtam, Pavarotti volt a legövönalulibb feladat a mûsorban, másnál hasonló sem fordult elõ még egyszer (Pl Szandinak sem kellett Maria Callast utánozni, hiszen bele is tört volna a bicskája azon nyomban. Könnyûzenészek ne énekeljenek operát és punktum.) Ezzel együtt Pavarottiként megkísérelhette volna Feke, hogy nem a saját baritonos hangszínén, hanem valami világosabb, áthatóbb hangon, és fõleg: operaibb stílusban próbál énekelni, de nem próbálta (persze lehet, hogy ne is sikerült volna, ezt már ne tudjuk meg). Az egészben a lényeg: nem látszott még az igyekezet SEM, hogy akarta VOLNA. Soltészként jó volt, utána viszont majd minden adásban a legrosszabb volt sajna, ez az igazság.
Jessica00 2013 dec. 07. - 18:00:30
(380/1173)
Én is nagyon bírom õt, nem csak Istvánként, hanem a hangját, meg amilyen...de ez tényleg nem neki való. Csak õ tudja, miért úgy adta elõ, ahogy. Bár Pavarottin pl mit lehet utánozni? Nekem Bereczki volt Mester Tamásként kifigurázós amúgy...Van még pár ember pedig, akinek nem ment az utánzás, legalább is nem minden esetben, mert fizikai képtelenség...
olahmiki1959 2013 dec. 07. - 17:52:43
(379/1173)
Fridinek valóban van egy tekintélyes szakmai tv-s múltja, viszont az ATV-s esti interjúit- amiket egyébként meg szoktam nézni, fõleg a vendégek miatt, - azért ne emlegessük, mert amikor elindult a sorozat, Fridi azzal vezette fel, hogy "kérem, én az elkövetkezõ hetekben nem politikai beszélgetéseket szeretnék készíteni, arra rengeteg más mûsor is van, hanem különbözõ érdekes emberekkel szeretnék csevegni, mindenfélérõl, kultúráról, közéletrõl, egyébrõl.
Ezután mi történt?
Fridi azóta is, minden egyes beszélgetésében kõkeményen aktuálpolitizál, a saját álláspontját sugalmazva teszi fel a kérdéseit a beszélgetõpartnereinek, mindig érzékeltetve, hogy mennyire utálja a jelenlegi kormányt
Ennyit Fridi szavahihetõségérõl...
Az, hogy egyébként a beszélgetések érdekesek és színvonalasak, egy ilyen kaliberû tv-s személyiségnél talán természetesnek is tekinthetõ.
De Friditõl elájulni nem kell, ebben a mûsorban is volt, hogy talán az élõ adás izgalma miatt, egyszer véletlenül elkotyogta, hogy ki fog továbbjutni, a telefonszámot egymás után kétszer is hibásan mondta be, aztán makogva próbálta kijavítani a hibáját, stb.
Hetekig! nem volt képes tudatosítani magában, hogy Majkát ne Majkaként, hanem Majoros Péterként jelentse be, ebbõl aztán nagyon kedves évõdések következtek, az meg valóban elképesztõ volt, hogy a másik csatornát fikázta folyamatosan, hol nyíltan kimondva, hol csak célozgatva rá.
Egy nagyformátumú tv-s személyiség ilyet nem csinál, mert ellen tud állni a kísértésnek.
8/10
Semprini 2013 dec. 07. - 17:50:28 8/10
(378/1173)
Igen, jól emlékszel, Charlie-t is énekelt Feke, és neki sem tudta elkapni a hanghordozását, stílusát, pedig ha van jellegzetes és rendkívül könnyen utánozható magyar énekes az éppen Horváth Charlie. De Fekével pont az volt a baj, hogy még csak meg sem próbálta egyik kiválasztott hírességet sem utánozni, mindent a saját hangján és stílusában énekjelt. még gy is sokkal tovább bent volt, mint érdemelte volna. semmi bajom amúgy vele, István a királyként szupernek tartom, de ez a mûsor nagyon nem neki volt kitalálva, melléfogás volt résztvennie benne. Utólag visszagondolva az a meglepõ, hogy Soltész Rezsõ jellegzetességeit mennyire jól el tudta kapni, aztán roló.
Jessica00 2013 dec. 07. - 17:19:52
(377/1173)
Charli is volt azt hiszem, az se volt rossz. Adele meg...De errõl is megvan a véleményem. Nem mindenkibõl lehet bárkit kihozni, és nem az illetõ színészi vagy bármilyen képességein múlik ez, hanem alap adottságokon. Palin kívül is volt erre példa. Az meg, hogy mennyire érinti meg az embert a hangja-elõadása nem a mûsor része, hiába is akarta így Klaudia, de örülhet, mert két másik kedvence döntõs lett.
8/10
Semprini 2013 dec. 07. - 12:00:12 8/10
(376/1173)
Amint azt elõre sejteni lehetett: Bereczki nyert és Szandi lett a második. A nagy negatív meglepetés számomra Biga ötödik helye volt, akit én legalábbis a TOP3-ba vártam, de akár meg is nyerhette volna. A mûsor elindulása elõtt még a nevét se hallottam soha, de rögtön a legelsõ adásban egészen lenyûgözõ teljesítménnyel rukkolt elõ Pély Barna Hófehér Jaguár-ját énekelve. Legutóbb Joe Cockerként is frenetikus volt, de most Paul McCartney bõrébe bújva is remekelt. Persze voltak azért neki is gyengébb produkciói, a mélypont a Geri Haliwell volt.
Szandi is megérdemelte volna a gyõzelmet, végig hozott egy egyenletesen magas szintet, Cserhátitól Madonnán át az AC/DC-ig, egyedül Pataki Attilaként volt gyengébb, a legjobb produkcióját pedig talán most nyújtotta: Korda Györgyként egészen frenetikus volt, és még az értékelés alatt sem esett ki a szerepébõl. A maszkja is tökéletes lett, persze látszott, hogy nem az igazi Korda, de olyan meggyõzõen alakította, hogy ledöbbentõ volt. A másik száma is remekül sikerült, bár érdekes módon a hangot itt nem sikerült olyan jól elkapnia, mint sok más esetben.
Nótár Mary volt az, aki talán a legtöbbet fejlõdött és a legnagyobb meglepetés volt, valószínûleg nem sokan gondolták, hogy bent lesz a TOP3-ban, pedig szerintem rögtön az elején Whitney Houstonként is egész ügyes volt. Most a Fekete Vonat száma kedvéért pedig még rappelni és beatbox-olni is megtanult, tényleg lenyûgözött a sokszínûségével, megérdemelt volt a dobogós hely.
Varga Viktornak akárhogy is nézzük, a nõi elõadók álltak csak igazán jól, amikor férfiénekeseket kellett megszemélyesítenie, mindjárt sokkal halványabb, jellegtelenebb lett, nõimitátorként viszont abszolút meggyõzõ volt. Érdekes mindenesetre...
Bereczki Zoltánt én sem kedvelem különösebben, valósággal süt róla a hihetetlen egója, ezt nem lehet palástolni, aki ilyen az ilyen. Viszont el kell ismerni, hogy ebben a mûsorban szinte végig egyenletesen jó teljesítményt nyújtott (Demjén és Presser volt talán a két legjobbja), na de õ alapból elõnnyel indult a többiekhez képest, hiszen neki ez a szakmája, színész, tehát természetes számára, hogy mindig másvalaki bõrébe bújik bele, ez esetben történetesen létezõ énekesekébe. Igazi hangutánzó képességrõl is bizonyságot tett, neki sikerült talán a legtöbbször elkapnia az énekesek jellegzetes hangszínét, énekstílusát. Viszont pont a két utolsó adásban korántsem volt meggyõzõ: Aretha Franklinként kimondottan rossz volt, Lang Györgyiként pedig teljesen jellegtelen, ráadásul az énekben nagyon túltengett Falusi Mariann hangja, mintha egyedül õ énekelt volna. Zoránként már sokkal jobb volt, de a korábbi legjobb produkcióinak színvonalát nem érte el, viszont külsõleg talán most hasonlított legjobban.
Az összesítésben nálam tehát Szandi lenne az elsõ, Biga a szoros második és Bereczki csak a harmadik, Nótár Maryvel holtversenyben, Varga Viktor pedig a negyedik, hozzátéve, hogy Nika és fõleg Dér Heni korai kiesésével nagyon nem értettem egyet, ráadásul mindketten akkor estek ki, amikor a legjobbak voltak.
A mûsor legnagyobb csalódása egyértelmûen Feke Pál volt, aki az elsõ adásban még egész jó volt Soltész Rezsõként, aztán soha többet nem talált magára, pontosabban nem sikerültek az átváltozásai, és minden egyes alkalommal kizárólag a saját hangján énekelt. (Hogy ez ne legyen annyira feltûnõ, igazán odaadhatták volna egyszer neki Varga Miklós Európa c. dalát, szerintem sokan azt hitték volna, hogy az eredeti elõadót hallják...)
Mindent összevetve nagyon jó kis mûsor volt ez, kár, hogy ilyen hamar vége lett, remélem, nemsokára elõ fognak még rukkolni valami hasonlóval.
filoszemitabéla 2013 dec. 07. - 11:11:45
(375/1173)
Bereczky nekem soha nem volt szimpatikus, már csak azért sem, mert nem kedvelem magát a musical mûfaját.
Viszont az egész mûsor alatt csodálattal néztem, hogy milyen magától értetõdõ módon tud belebújni akárki bõrébe, tökéletesen hozva az az illetõ hangját, gesztusait, mimikáját, mozdulatait.
Tegnap Zoránként egyszerûen lenyûgözõ volt. Az már szerencsétlen Zorán baja, hogy leleplezõdött, mennyire maníros, mesterkélt, azzal az erõltetett eszköztelenségével. Egyszerûen nincs hangja, felvett a szemüveggel együtt egyfajta szenvelgõ értelmiségi pózt és már saját maga is elhiszi, hogy õ milyen jó. Az a szerencséje, hogy a zenészbarátok írnak neki jobbnál jobb dalokat, amiket aztán eldünnyöghet. Ennyit Zoránról.
Bereczky meg egyszerûen zseniális. Mondom ezt úgy, hogy soha sem volt szimpatikus a hatalmas egója miatt. De az a helyzet, hogy tényleg van némi alapja ennek a hatalmas egónak.
Az meg tévedés, hogy csupa könnyû feladatot kapott. Például Mester tamást utánozni egyáltalán nem egy jutalomjáték.
10/10
stenmore 2013 dec. 07. - 10:27:57 10/10
(374/1173)
És végezetül egyáltalán nem múlt Fridi, csupán igyekeznének taccsra tenni ,mert nem csatlakozott a benyalós brigádhoz.Aki viszont nézi a késõ esti interjúit a közélet minden területérõl kiválogatott személyekkel Fisher Ivántól Kornai Jánosig az egyetlen csatornán ahol még megszólalhatnak értelmes mûsorok,az leveszi a kalapját és nem is kérdés hogy a mûfajban õ még mindíg õ a legjobb.