cika 2008 nov. 11. - 19:08:37
(364/724)
Ja, még annyit, hogy az általad említett tények mellettem szólnak. Az utazással kapcsolatban pedig repülõ viszi õket 1./ Johannesburgba és ott átszállnak arra a repcsire, ami vagy Gaboronéba, vagy Maunba viszi õket, amit nem hinném, hogy ennyire bonyolítanak, ezért élhetnek a másik lehetõséggel, hogy rögtön Gaboronéba mennek, és onnan viszi õket autó/jeep/kisbusz/vagyakármi.
De kedves Rebbeka!
Én nem szoktam légbõl kapott híreket terjeszteni.
Nem kell acsarkodni, mert a végén még újra éleszted Uchrin Benedek Rebekáját, csak immáron két b-vel!
cika 2008 nov. 11. - 18:54:53
(363/724)
Nem fogod megúszni a válszomat. Meggyõzõdhetsz igazamról, ha az ÁNTSZ oltóközpontját felhívod. Náluk hitelesebb nem hinném, hogy kell. Vagy igen?:D
P.s.: ja, õk még azt is fogják közölni, hogy a jelenlegi rendelkezés alapján, ami lehet, hogy januártól változik. De ez most vaaaan:D
Rebbeka 2008 nov. 11. - 18:02:42 Előzmény cika
(362/724)
Ugy latom az a tipus vagy aki a tenyeket nem tudja elfogadni, ezert ellenkezik. Hosszu utat fognak meg megtenni ahova a nyertes is megy. Ha nem tudod elfogadni a tenyeket az kizarolag a te bajod. De a teny akkor is teny marad, megha ujfent megprobalsz valami uj valaszt kitalalni habzo szajjal, mert az neked van a valaszaidban. Megjegyzem Botswana-ban egy legy okozta betegseg van amit alomkornak hivnak magyarul es halalos is lehet. A sargalaz egesz Afrikaban megkaphato nem csak kozep Afrikaban. De ezzel lezartam, nem ohalytok veled ebben a temaban tovabb beszelgetni. Talan reszletesen nezz utanna es ne a szajhagyomanyokra hagyatkozz. Ha az allitolagos utazasaidhoz is igy allsz hozza, csodalom, hogy meg eletben vagy es a csaladod, kozvetlen kornyezeted nem fertozodott meg semmivel toled. Es most off.
cika 2008 nov. 11. - 10:23:19
(361/724)
Nem kell habzó szájjal fújnod, fõleg akkor, ha az információid nem pontosak. Ugyanis nem mindegy, hogy hová mész, milyen útvonalon, milyen országokat érintesz Afrikában. Botswana-ba most semmi kötelezõ oltás nincs. Ajánlott van, de azok közül is az, ami 10 nap múlva már hat. Malária tablettát vigyél és go! De ez is ajánlott és nem kötelezõ.
Rebbeka 2008 nov. 11. - 01:56:02
(360/724)
En pont forditva erzem. Nem vonom ketsegbe, hogy jartal Afrikaban es Arab orszagokban, pont ezert kell tudnod, Afrikaba tobb oltasra van szukseged, vagyis ahol forgatnak es mennek tovabb. Es mivel azt mondtad, hogy utazgatsz ilyen helyekre, neked is tudnod kell, hogy nem tudjak beadni senkinek nem egeszen egy het alatt. De ugy latom, nem akarod megerteni amit irok. Te lovagolsz az egeszen. Ugy gondolom eleg ertelmesen elmagyaraztam mar az elejen, hogy lehetetlen. Gondolom azzal is tisztaban kell, hogy legyel, hogy mivel jar ha valaki ilyen helyre utazik es akar egyetlen egy szukseges oltast is kihagy. Vannak kotelezo (sargalaz kotelezo, mely a beadas utan 10 nappal ad vedettseget) es ajanlott oltasok is. Az oltasok kozotti ido valamint az oltas es utazas kozott is bizonyos idonek kell eltelnie. Afrikara a kotelezon kivul meg ajanlott: Tifusz, difteria, hepatitis A es B tobb oltas, veszettseg, kolera, meningitis, es van meg par. A legtobbnel 28 nap.
cika 2008 nov. 11. - 00:33:52
(359/724)
De miért ne oltatná be magát az illetõ indulás elõtt egy héttel? Te egy olyan kérdésen lovagolsz makacsul, ami már régen csak Neked kérdés. Egyébként, ha vállalja a felelõsséget az illetõ, akkor és a reptéren átengedik, akkor miért ne vinné ki a tv oltás nélkül is? Eleve nem perelhet az, aki aláírja, hogy nem veszi fel az oltást. De egészen biztos, hogy beoltják.
1/10
pozsizsuzsi 2008 nov. 10. - 23:24:43 1/10
(358/724)
Nos, ma megnéztem 1 részt, hogy mégis tudjam, mirõl ugatok, de nem fogok semmirõl se, nemigen érdemel egy szót sem. Az egyest benyestem neki.
Rebbeka 2008 nov. 10. - 23:24:30 Előzmény cika
(357/724)
Csak nem gondolod, hogy a TV kivisz valakit aki nincs beoltva ?! Lehet szepiteni, megmagyarazni a sajat feleloseget, de ez nem igaz, mert meg akkor is ha alairatnak a nyertessel egy sajat feleloseg papirt, ha megbetegszik es perel, megnyeri ! es ebben biztos lehetsz, hogy nyer. Ezert nem hiszem el, hogy csak holnap lessz meg a nyertes. Ennyi.
cika 2008 nov. 10. - 22:20:39
(356/724)
Érne meglepi, ha a tv-s szakmában lennél, és elmennél egy ilyen forgatásra. Tudod, anno Chrudinák meg tudta csinálni, hogy akkor ment ki az utcára, mikor egy darab élõlény sem járt az utcán, és megbeszélte az ottani emberekkel mit akar, és azok, pár dollárért egy-egy beállított jelenetet - lövések, robbantások, stb. lejátszották neki. De ez azért más. Egyik, hogy az ilyen adásoknál nem a szerkesztett kép a lényeg, hanem a spontanitás. Egyébként az biztos, hogy nem egy, és nem két kamerával vannak ott, és nem kis stábbal. Mint ahogy az is biztos, hogy jó operatõrök vannak ott. Nem lepõdnék meg, ha a stábban benne lenne Kolba Bence is.
cika 2008 nov. 10. - 22:12:48
(355/724)
Nem azt írtam, hogy nem kellenek az oltások. Csak azt, hogy mindenki a saját felelõsségére vállalja az utat. Ha én megyek egy olyan országba, ahol merõben más az életforma, akkor elsõ az, hogy érdeklõdöm a helyi szokások, érdekességek, hátrányt okozó helyzetek után. Ezért nem ért engem meglepi sem egy arabm, sem egy afrikai országban sem, mikor ezekre a helyekre utaztam.
robrob 2008 nov. 10. - 22:04:15
(354/724)
Nem értem mirõl beszélsz. Ha valaki jó operatõr, az jó operatõr. Miféle vezetõ operatõrrõl beszélsz? A filmes rutin arra lenne jó, hogy a stúdión kívül, ahol mozognak a dolgok, ne homevideó szintû képsorok szülessenek.
Rebbeka 2008 nov. 10. - 22:01:08
(353/724)
Imadom, hogy senki nem osszesegeben latja a dolgokat. Az SMS altalanos dolog a mediaban, nem is ezzel van gond. De az, hogy valaki kimenjen oltasok nelkul...
azt mar nem veszem be es az oltasoknak idovonzata van. De ha valaki meg mindig nem erti a lenyeget, az SMS, a nyertes sorsolasa es utazasa valamint az ido kozott az eleg elszomorito.

Mivel nem nezam a musort, csak bele nezek neha, ezert nem tudom, merre jarnak, az utvonalat sem ismerem, de vannak olyan orszagok ahol meg a veszettseg ellen is kotelezo, a deneverek miatt.

Del Afrikaba is van lenyeges oltas, de ha csak Joburgba megy valaki az kockaztathat. De ott is van eleg szunyog mondjuk egy malariahoz, de mas oltas is ajanlott, a hepa is.
Hogy megjegyezzem, a malaria fajtaja Szlovakiaban mar megtalalhato. (aki nem hiszi keressen ra a netten) es allitolag nalunk is van mar olyan szunyog.
cika 2008 nov. 10. - 21:54:06
(352/724)
Azért ezt a véleményt én nem írtam volna le a helyedben. Az ilyen produkcióknál nem lehet ott a vezetõoperatõr, és nem szerkesztheti meg a képeket, nem állíthatja be a kamerákat, ha Kaplony Micu élne, õ sem tudna jobb képet szerkeszteni. Ezt még a Smidth Pista sem tudná jobban világítani, de a Tréfás sem, és az Abonyi Anti páros sem tudna jobbat kihozni ebbõl. Vagy szerinted vissza kellett volna küldeni kamerapróba utána az elakadt autókat, és felvétel mehet felkiáltásra indulni? No neee már! Ennyire ne legyél szakember, mert jöhet egy valódi filmes és lemos a palettáról.
robrob 2008 nov. 10. - 21:43:16
(351/724)
Most hogy már több adás is lement, ki lehet jelenteni: az ötletbõl adódó lehetõséget teljesen lerontják a rossz felvételek, szétfolyó rendezés. Ilyen helyszíneken ennyire silány képi világot, amatõr kameramozgatást ritkán lehet látni. Azért azt csak tudják a tv2-nél is, hogy efféle vizuálisan kánaánhoz minimum filmes rutinnal rendelkezõ operatõrök kellenek. Aztán elkelt volna egy dramaturg, vagy egy tehetséges rendezõ, aki nem engedi széttöredezni a történetet, mert látható, hogy lenne mit mûsorrá szerkeszteni, de még a szereplõk bemutatása is elmaradt. Vagy a szigeten lévõ sátortábor alapos bemutatását a tûz körül üldögélõ celebek képe követte. A hosszú út utáni megérkezés pillantai helyett ugrottunk egyet. És ez így megy, egymás után..aztán csodálkozás, meg az elnyúlt arcok, miért nem nézettebb...
cika 2008 nov. 10. - 21:23:54
(350/724)
Ja, és még annyit, hogy bárki, aki vállalkozik rá, hogy a szükséges oltást nem idõben kapja meg, saját felelõsségére vállalja az utat. Nem kötelezi rá senki, innentõl nem is reklamálhat. Felnõtt ember.
cika 2008 nov. 10. - 21:21:32
(349/724)
Meglep, hogy ha az sms-ezésen valaki fennakad. Hosszú évek óta bevett szokása a kereskedelmi médiumoknak, hogy emeltdíjas telefonszámot, smst, hasonló egyéb fogást alkalmaznak, hogy a nézõket bevonják a mûsorba. A kérdés egyszerû, azt mondja az állampolgár, hogy a vak tyúk is talál szemet alapont lehet, hogy neki lesz szerencséje, és miért ne. Nézd meg a Telemédiát. Eleve erre építette fel magát. A pénzesõ és a telejósdái csak a kapcsolási díjat veszik le a hívó féltõl. Mégis havonta milliókért veszi meg a mûsoridõt különbözõ csatornáknál. És megél belõle. Akkor most itt lepõdtél meg? No ezen meg én vagyok meglepve.
9/10
harryprof 2008 nov. 10. - 21:18:53 9/10
(348/724)
Kétlem hogy ezt megkockáztathatnák, fizethetné a tv2 a pert...
A résztvevõ hírességek is mind kaptak oltást egyébként... Én is voltam már Afrika délebbi részeiben, de nem volt semmi komolyabb oltás, olyan meg végképp nem, hogy hónapokkal elõtte már szedni kell...
Rebbeka 2008 nov. 10. - 21:10:18
(347/724)
A mediumot varva beleneztem. Dobbenten hallottam, hogy SMS jatekot inditottak es aki jol valaszol az mar jovo heten a csapattal lehet.
Gondolom nem jon be eleg penz es most itt az atveres. Jovo heten tuti, hogy megnezem a musort, mert kivancsi leszek a nyertes komalosra !
Mielott barki lehurrogna, gondoljon csak bele, hogy a nyertest holnap sorsoljak es jovo heten mar a csapattal van.
Afrikaba rengeteg oltas kell. Van olyan amit egy honapos kulombseggel ujra kell ismetelni. Kolonbozo oltasokat, idobeni elteressel lehet csak beadni. A "nyertes" egy het alatt nem tudja megkapni a szukseges vedooltasokat.
Tehat aki bedol, annak jo emeltdijas SMS kuldeseket kivanok.
9/10
harryprof 2008 nov. 10. - 20:58:24 9/10
(346/724)
Ez szórakoztató mûsor. Az egy kvízmûsor. Teljesen különbözik, ahogy már mondták elõttem is.
Senki sem erõszakolja rád, nem kell nézni, ha nem akarod, és most jön a szokásos közhely, hogy vannak másik csatornák, vagy ne nézd ha nem tetszik.
Igen, nekem tetszik, és szerintem vannak még páran így, és attól, hogy neked nem tetszik, nem mondhatod, hogy ez szánalmas dolog, hogy valakinek bejön.
Legalább tudunk szórakozni rajta, és nem szenvedünk mindenen. A tv dolga nem az legfõképpen, hogy kikapcsolódjunk?
cika 2008 nov. 10. - 20:41:36 Előzmény G.Mester
(345/724)
Hm. Lehet, hogy én nem emlegetném a Vágó féle mûsorokat ezekkel a limonádékkal egy idõben. Annak ellenére, hogy én is nézem ezeket is. De akkor is két, össze nem hasonlítható mûfaj, minõség.