1/10
G.Mester 2008 nov. 10. - 20:24:36 1/10 Előzmény harryprof
(344/724)
Kössz...
Ettõl még ugyanaz a véleményem ezekrõl a mûsorokról.
Szánalmas, hogy ilyeneket erõszakolnak ránk, de még szánalmasabb, hogy van (állítólag), akinek tetszik.
9/10
offtopic
nihilke 2008 nov. 10. - 16:46:31
(342/724)
már nem lehet visszacsinálni, elszúrtuk. nem a gyorséttermeket meg a plázákat kell elterjeszteni, hanem azokat a dolgokat, amik a normális, egészséges élethez szükségesek. láthatjuk, hogy ez nekik annyira nem megy, és ezt õk sem élvezik. lehet kis házban is élni, összhangban a természettel, dvd-lejátszó és mikrosütõ nélkül, de tiszta víz kell, ennivaló kell. kell egy orvos/kórház, ahova fordulhatnak. ne legyenek viszályok, a gyerekek a katonaság helyett járhassanak iskolába, munka helyett pedig játszani. szerintem egyedül ez nekik már nem fog menni. ezen kívül viszont tényleg hagyjuk õket békén. mondjuk szerintem ez leginkább azokra vonatkozik, akik megrekedtek valahol, félúton a törzsi és az - általunk - civilizáltnak nevezett viszonyok között. azok jártak a legjobban, akik teljesen elzárva élnek a külvilágtól, a dzsungelben, fûszoknyát hordanak és kókuszmelltartót:)
RMSE 2008 nov. 10. - 16:16:25
(341/724)
Remélem legközelebb mindenki kifog esni és valami hiba miatt nem tudják tovább fortgatni.
norton15 2008 nov. 10. - 15:47:13
(340/724)
De nagyon sok idõ az. A mostani generáció is kezd már olyan lenni, mint az elõzõ... Most kell radikálisan változtatni rajtuk.
offtopic
nihilke 2008 nov. 10. - 15:44:41
(339/724)
hádde azé' leírni sem kell végleg Afrikát:) elõbb-utóbb kihal az a generáció, amelyik még élt a gyarmati korban. aztán jönnek a fiatalok. bennük van a remény. csak õket kellen megfelelõen nevelni. ez mondjuk megoldás lehetne a szegénységre meg a betegségekre, a vezetésre, az infrastruktúrára meg az ilyenekre. az etnikai konfliktusokra meg max. annyiban, hogy talán, ha jobban élnének, nem lázadoznának annyit.
norton15 2008 nov. 10. - 15:38:12
(338/724)
Ez is igaz. Tanítani kéne õket, de ezzel sem fog minden megoldódni. Már eleve el van rontva ott néhány dolog, a gyarmati kor óta, pont az, amit írtál.
offtopic
nihilke 2008 nov. 10. - 15:35:57
(337/724)
lehet, hogy nem kis csomagocskákat kéne neki küldözgetni. meg kell õket tanítani arra, hogy hogyan végezhetnek el önállóan ezt-azt. nem pedig megcsinálni helyettük. alapvetõ dolgokra gondoltam, mint pl. a víztisztítás. egy magyar alapítvány Kinshasa szegénynegyedében iskolát épített. ezt összekötötték egy támogatási programmal. ennek köszönhetõen tízszer annyian járnak iskolába, mint két évvel ezelõtt. szóval van megoldás. csak az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy egy segélykoncerttel meg Madonna afrikai látogatásával el van intézve minden.
norton15 2008 nov. 10. - 15:23:15
(336/724)
Nagyon igazad van. Hozzáfûzném a segélyezéshez, hogy sokan nem is veszik igénybe, mert nekik nem kell.:S
offtopic
nihilke 2008 nov. 10. - 15:21:41
(335/724)
újabb gond pedig a gyarmatbirodalmak felbomlása (+ eleve a gyarmatosítás). rájuk erõltettük a saját dolgainkat (fõleg az állam irányításának területén), nem figyelve a helyi a sajátosságokra. nem vonták be, hanem csak kihasználták õket. aztán egyik napról a másikra - amikor már nem volt menõ a gyarmattatartás - ottmaradtak egyedül. (talán a franciák azok, akik még most is foglalkoznak a volt gyarmataikkal)

a segélyezést meg rendre elszúrják. emiatt is képtelenek sokan az önállóságra. így a fejlõdés is elmarad.
norton15 2008 nov. 10. - 15:05:07
(334/724)
Van benne igazság, de az utolsó mondattal nem értek egyet. Kihalnának az AIDS-tõl? Naponta kb 25 ezer gyerek hal meg (csak mondtam egy számot), mégis növekszik a népesség, ami már így is súlyos gondokat okoz.

Dél-Afrikában különleges a helyzet, ott ugyanis a feketéket elkülönítik a fehérektõl, emiatt élnek ott szegényesen, de még mindig jobban, mint északabbra.

A másik gond a felfogásuk. Teljesen máshogy gondolkoznak sok dologról, az bennem maradt, amikor egy dokufilmben a fekete törzsfõ végigmutatott a kb 40 feleségén, és mondjuk száz gyerekék, majd büszkén megszólalt, hogy gazdag ember vagyok.

A táj már sok helyen kezd nem érintetlen lenni, ahol fák vannak, azoknak idõvel annyi, sokan élnek meg a favágásból.

A polgárháborúknak is szerintem egyszerû okuk van: a határok. Az európai okos emberek vonalzóval húzták meg a határokat (pl Egyiptom), emiatt sok ellenséges népcsoport került egy országba, akik felesküdtek a másik kiirtására. Meg ilyenek. Sajnos nagyon rossz a helyzet, fejlõdést sokáig nem fogok északon várni, délen is csak azért, mert a Dél-Afrikai Köztársaság fejlõdik. De van hova.
joni23 2008 nov. 10. - 14:31:22
(333/724)
Kíváncsi leszek ki fog kiesni következõleg,eléggé megdöbbentõ volt mikor Márk kiesett :S
Rebbeka 2008 nov. 10. - 13:13:46
(332/724)
Lehet, hogy neked hulyeseg, de ez az igazsag. Talan olvass utanna. A torzsi haboruk, a gyemant miatt folytatott harcok, amit a korrupt vezetes miatt az egyszeru emberek szenvednek el stb.
Kulonben toltottem par honapot Afrikaban, mondhatjuk, hogy laktam ott es amit egy egyszeru turista nem lat, en lattam, igaz ugy erzem nem eleget, ahoz tobb ido kellene. Igy szamomra lenyegtelen, hogy mit gondolsz.
1/10
offtopic
atomasd 2008 nov. 10. - 08:36:45 1/10
(331/724)
Rég olvastem már ekkora hülyeséget, gratulálok.
Rebbeka 2008 nov. 10. - 01:22:20 Előzmény norton15
(330/724)
Alapjaban veve Afrikaban rengeteg a szegeny ember, a kosz, piszok, nyomorusag, betegseg. A taj gyonyoru, mert a 80%-ban erintetlen az elmaradottsagnak koszonhetoen. Ha azt vesszuk, hogy meg Del Afrikaban is ugynevezett badoghazakban elnek az iskolazatlan feketek, akkor jol mutatja az allapotokat a kontinensen. A legtobb nem is akarja kihasznalni a lehetoseget, hogy kikeruljon abbol a helyzetbol. Aki igen az lakoparkban szep kertes hazban el. A fejlodes azert nem indul be, mert egymassal is harcban allnak, es tagadhatatlan, hogy lustak is. Vezetoik meg megtanultak a korrupciot a feher emberektol. Talan, ugy 100 ev mulva lehet naluk valtozas, ha felnonek a feladatra es nem halnak ki az AIDS-tol.
1/10
G.Mester 2008 nov. 09. - 19:15:15 1/10
(329/724)
Bocccs.... Cak=Csak ;)))
1/10
G.Mester 2008 nov. 09. - 19:14:27 1/10 Előzmény snoopycica
(328/724)
...Cak óvatosan az ilyen véleményekkel...
Amikor én korábban jeleztem vmi hasonlót, eléggé le voltam u .... szólva...
A helyi soviniszták azt gondolják, azért, mert F.T. tett valami homályos utalást egy mûsorra, ami majd lesz (ha lesz egyáltalán), ez volt elõbb.
Persze tökmindegy. Egyik sz*rabb, mint a másik.
Emlékezzünk a Vágó István - féle intellektuális, érdekes és színvonalas mûsorokra....
1/10
buenas noches 2008 nov. 09. - 16:59:10 1/10 Előzmény cika
(327/724)
Jól.
snoopycica 2008 nov. 08. - 21:07:05
(326/724)
Helyesírást sem tanulsz?
9/10
harryprof 2008 nov. 08. - 20:50:08 9/10
(325/724)
Attól, hogy volt egy ilyen interjú, ami szerintem csupán botránykeltés akar lenni, nem feltétlenül igaz, hogy ezt használják itt is. Gondolj már bele, hogy ha igaz lenne, akkor gyakorlatilag majdnem minden kereskedelmi tv a világon jókora pereket kapna a nyakába.

snoopycica: Már többször lett írva, hogy ezt a mûsort Frei többször említette már a tavaly decemberi hírlevelében, hogy készül ez a mûsor, illetve tavasszal már lehetett errõl olvasni a neten is, hogy mi is lesz ez, részletesebben. A két mûsor színvonala nem mondanám, hogy egy szintben van, Szerintem a Sztárok a fejükre estek sokkal igényesebben elkészített.