10/10
csendlerbing 2010 dec. 17. - 00:23:15 10/10
(77/197)
Mellesleg annyira nem is merész ez a gondolat. Sandra Bullock egy motorkereskedõhöz ment feleségül (igaz, azóta elváltak.) Sok olyat hallottam, hogy örülnek, ha nem "szakmabeli" a társuk.
10/10
csendlerbing 2010 dec. 17. - 00:16:19 10/10
(76/197)
Azért jó lenne ha nekünk tizedennyire "ripacs" szinésznõnk és tizedennyire "nyálas" szinészeink lennének. Neked savanyú a szõlõ.
10/10
csendlerbing 2010 dec. 17. - 00:14:49 10/10
(75/197)
Eláll a szavam. Régen láttam már, de most megáll az ész. Káprázatosan jó film. Annyira profi munka, hogy ezek után az összes Üvegtigris és Valami Amerika tehet egy szivességet, és NEM a két sztár miatt. Az egész annyira profi, szerintem fõleg a forgatókönyv (Richard Curtis, csak néhány olyan apróságot írt, mint a Fekete Vipera filmek, a Mr. Bean filmek, a Bridget Jones naplója és folytatása, a Doctor Who filmek, a Négy esküvõ, egy temetés).

Az utolsó karakter is tökéletes, hihetõ, fõleg a wales-i srác, Spike, (Rhys Ifans, tényleg walesi szinész, beszél is welsh nyelven), a huga, Emma Chambers, és mindenki. Hiába tudod, hogy ez egy tündérmese, egy fordított Hamupipõke, mégis mindent elhiszel. És nincs benne sem káromkodás, sem altesti humorok, mégis vicces, szórakoztató, és megkönnyeztetõ. (Bár én az eredeti scriptnél maradtam volna, eredetileg úgy ér véget, hogy végül is Anna elutazik, és mást vesz feleségül, kihagytam volna az esküvõi részt.), de ez kultuszfilm lett Angliában, az a ház ahol forgatták valóságos búcsújáróhely (egyébként az író, Curtis háza).

És még el is gondolkodtam, ÉN mi a fenét válaszolnék, ha besétálna az életembe egy Julia Roberts, Sandra Bullock, vagy kinek ki tetszik. Nem biztos, hogy igent mondanék.

Már ha meg tudnék szólalni pár napon belül.

Így kell filmet csinálni, 10/10.
10/10
Ford Mustang 2010 dec. 16. - 23:59:37 10/10
(74/197)
Szerintem jó film volt, és sokkal jobb, mint egy átlagos romantikus film.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2010 dec. 16. - 22:36:54 10/10
(73/197)
Na, mi a manó? Már itt volt az ideje.
Nem tudom az rtl-t mikor büntetik meg az efféle dolgok miatt, pedig annak is itt lenne már az ideje, már így is jócskán késnének vele.
Lehet, hogy ez nem egy hûde nagy probléma - szerintem az -, de itt van rá egy jó példa; 21:20-ra ígérik a film kezdését. Erre 21:35-ös kezdéssel kezdik vetíteni, szóval negyed óra késéssel.
Ez abszurd, kérem tisztelettel.
10/10
Sárkányölõ 2010 dec. 16. - 21:38:03 10/10
(72/197)
Ez annyira jó film!
10/10
offtopic
csendlerbing 2010 dec. 16. - 21:22:40 10/10
(71/197)
Nocsak! Most olvasom, hogy a Médiatanács százmilliós büntetést szabott ki a TV2-re mindenféle erõszak, de ami különösen tetszik, az azóta (szerencsére) levetetett "Édesnégyes" c. idióta valóság(?) show miatt.
Valami van.
A retekklubot mikor rúgják jól fenékbe hasonlók miatt? Remélem, hamarosan.
10/10
Ford Mustang 2010 dec. 16. - 20:36:08 10/10
(70/197)
Hát reméljük, hogy a TV2-n nem vetítik a vigyorgókat:)
10/10
csendlerbing 2010 dec. 16. - 19:32:10 10/10
(69/197)
Azért várjuk ki a végét, tegnap is a Nielsen film helyett a ValóVillatrágyát adták. Az ördög nem alszik. (Csak a nézõ olyankor.)
10/10
Ford Mustang 2010 dec. 16. - 19:25:56 10/10
(68/197)
Na ja. Még mindig sokkal jobb, minthogy valami jó nagy baromságot adnák vagy a valóvigyorokat/heti felest.
10/10
csendlerbing 2010 dec. 16. - 19:15:01 10/10 Előzmény matuschkapista
(67/197)
Kedves, kellemes, aranyos romantikus vígjáték, és az a jó, hogy nem is akar másnak látszani. A magyarított címe tényleg hülye, de ez legyen a legnagyobb baj. (Meg az, hogy kezd olyan lenni mint Amerikában az It's a Wonderful Life, hogy szinte kötelezõen leadják Karácsony körül). De még mindig jobb, mintha valami gatyaletolós tinikomédiát adnának.
matuschkapista 2010 szept. 19. - 22:50:54
(66/197)
Nagyon kedves, igazi angol film. Visszafogott, fanyar humora van. Sokszor nem tudja az ember, sírjon e vagy nevessen. A csúcsjelenet, amikor a vacsorán mindenki elmeséli, miért nagyobb looser, mint a többiek. Egy jelenetet, illetve szálat találtam rosszul megoldottnak: rendben van, hogy Spike odacsõdítette a sajtót, de miért kellett Annának elõjönni? Persze nyilván kellett a konfliktushelyzet, de valahogy reálisabban kellett volna megoldani.
A legfõbb bajom az idióta, idegesítõ magyar filmcímmel van. Annyira idióta, hogy majdnem nem néztem meg miatta a filmet. Nem értem miért gondolják a forgalmazók, hogy a címben el kell röviden mesélniük az egész film cselekményét. Arra van a szinopszis.
9/10
fredi60 2010 júl. 21. - 11:00:10 9/10
(65/197)
"Miért kellett Julia Roberts nevét Annára fordítani, lehetett volna úgy hagyni eredetiben, ahogy van?"

Nem igazán értem, hogy milyen fordításról beszélsz? Az eredeti filmben is Anna. Talán azért, mert ez 1 film, nem pedig Julia Roberts élete... :)
Wolfeinstein22 2010 júl. 21. - 01:55:44
(64/197)
Kifejezetten azért tetszhet sokaknak a Sztárom a párom, mert ha belegondolunk bármelyik fõszereplõ karakterébe eléggé életszagú a viselkedésük. A szituációkon is nagyot lehet nevetni, mert kellõképp irónikusak és jól adják elõ õket a filmsztárok. Össze lehet hasonlítani a Túl jó nõ a csajom mai mozifilmmel, hiába erõltetik a forgatókönyv írok és a rendezõk ugyanezeket a poénokat, fele olyan jól nem jönnek ki, mint ebben a filmben.
De azért voltak hibák is. Miért kellett Julia Roberts nevét Annára fordítani, lehetett volna úgy hagyni eredetiben, ahogy van? Ezen kívül volt benne pár vontatott rész, valamint hiába a nagy erõfeszítés sok jelenetnél nem érzékeltem, hogy a fõszereplõk vonzódnának egymáshoz. Csak egy példát mondanék, ha egyszer megházasodom, biztosan nem egy gyors szájrapuszit nyomok a kedvesem ajkaira, mégha idõ közben kineveznek miniszterelnökké is:)
Számomra ez így 10/8

Jah és még egy közvélemény kutatás: tényleg olyan jó Mell bácsi segge?:D
e.x.i.m.ó 2010 ápr. 26. - 15:19:41 Előzmény bayswater
(63/197)
szerintem ebbe nincs igazad!!
jól alakított és ez ez 1 klassz film...
kellemes kikapcsolódáás:D
10/9
bayswater 2010 márc. 31. - 09:59:31
(62/197)
Julia Roberts harmatgyenge benne, egyszerûen annyira kilóg a film egészébõl, mintha csak egy hologram lenne.
9/10
szisan86 2010 márc. 31. - 05:36:09 9/10
(61/197)
Nekem nagyon tetszett, vicces, romantikus film. Sokat nevettem rajta. Ebbe a kategóriába: 10/9
manócska 2010 febr. 02. - 02:07:44 Előzmény tgj7210
(60/197)
Ez mondjuk tény. Annyiszor átverte már õt a nõ, meg elég rémes természete is van Annának (asszem a pasit meg Williamnek hívták, de nem vagyok már benne biztos), mégis fut utána, mégis mindig megbocsát neki. De mint tudjuk, a szerelem vak...akit az ember szeret, annak mindent, de legalábbis nagyon sok mindent megbocsát. Sajnos én is így vagyok ezzel sokszor. Mikor legutóbb láttam a filmet, úgy éreztem, hihetetlen mód az én életemet tükrözi vissza. Talán egyszer az én "(fiú-)annám" is rádöbben a dolgok helyes intézésére, arra, mit is jelent igazából egy társ.
De a végére azért rádöbben erre Anna is, és, hogy talán kissé elvetette a sulykot...tetszik az a jelenet: "most itt nem egy filmsztár áll elõtted, csak egy lány, aki csak azt kéri egy fiútól, hogy szeresse" ...oolyan aranyos, kedves jelenet. :-) De hát Anna élete sem volt "egyszerû", neki is meg kellett tanulnia dolgokat, megismernie a valódi értékeket az életben...hogy hogy kell szeretni, milyen egy "átlagos" társaság, az önzetlen, õszinte szeretet, szerelem.
Szóval aranyos film, tartalma is van, néha szívszorító (a tolókocsis csaj és férje szerelme pl.) olykor pedig kifejezetten vicces...igazi angol film, tetszett.
teva56 2010 jan. 22. - 21:55:37
(59/197)
Elsõ megnézésre nem tetszett a film,valószinû nem ilyen filmre voltam ráhangolodva.Aztán késõbb ujra megnéztem
és valahogy rákatantam és tetszett.
Spike figurája különõsen,de a kedves,magánakvaló könyvbolt tulajdonos
figura természetesen Hugh Granton keresztesztül is megfogott.Na és a barátok is
igen jók.Alec Baldwin egy-két perces jelenete
is szuper.A zene is isteni.Talán egyedül Julia Roberts akinek láttam azért jobb alakítását is.
a.n.g.e.l. 2009 aug. 25. - 10:01:25
(58/197)
Imádom ezt a filmet:)9,5/10