Téma: Szulejmán

10/10
Adrienn111 2013 márc. 19. - 15:01:07 10/10
(430/3430)
Olyan körülmények között,én sem hagytam volna magam Hürrem helyében,fõleg hogy a családomat lemészárolták,és egyedül maradtam!Hát én is kitörnék a cseklédsorból ha alkalmam nyílna rá!És hazudik aki nem!Ha van rá lehetõség élni kell vele!Mahidevrán is örökké provolkálta.Különben is egy férfi után nem jó csúszbni mászni.Akkor nem kellesz neki...Mit tett Mahidevrán?Ok hogy õ a felesége,de amior nem õt hívatta hanem Hörremet, szó szerint bemászott aSzultán ágyába.Nos?
Más:Ami érdekel majd,mert én nem nézem elõre...Kíváncsi leszek amikor bemutatkozik mint ágyas Gülnihal (ex-Maria) akkor mi lesz?Nem ravarja majd ez Hürremet?
Nekem bejön a sorozat.Ok mindenben lehet hibát keresni és taklálni,de csak ha úgy nézzük.Én pedig úgy nézem hogy élvezzem,és izgalmas legyen...
offtopic
Petrapetrus 2013 márc. 18. - 07:42:15
(429/3430)
Én kész vagyok. Naggyon szexi... :) : http://www.youtube.com/watch?v=BAlH2Z65vMA
Nagyon szeretem ezt a palit, piszkosul tehetséges... :)
Petrapetrus 2013 márc. 15. - 09:36:10
(428/3430)
SPOILER Már csak a történelmi tényekbõl kiindulva sem jön be a várakozásod. :P SPOILER VÉGE
Petrapetrus 2013 márc. 15. - 09:34:19
(427/3430)
"Egyikkel sem tudok szimpatizálni.... :(
Még EGY olyan szereplõ van aki momentán szimpi....Hatice (Szulejmén huga)....
Hogy késõbb róla is megváltozik-e a véleményem....az még a jövõ zenéje :))"

--> Nekem Hürrem valahol szimpatikus. Nyilván õ sem makulátlan, de tiszteletre méltó az, ahogy kiáll magáért és vannak céljai, no meg persze agya. Elolvastam róla hiteles forrásokból származó írásokat és Hürrem tényleg nagyon értelmes nõ volt. Az meg szerintem teljesen természetes reakció, hogy szereti a gyerekeit. Egy olyan birodalomban, ahol csak egy maradhat, nyilván minden anya a saját gyermekét tekinti érdemesnek. Hürrem is csak anyából volt és a kor törvényeinek megfelelve szerette volna, ha a saját utódját életben tudni. Szerintem minden édesanya így tett volna. Hürrem egykor pontosan tudta, hogy ki alkalmas uralkodónak. Csak idõ elõtt elhunyt, így nem tudott közbelépni. Szulejmánnak ehhez nem volt olyan jó érzéke, mint asszonyának. Szóval Alexandra nagyon értelmes, okos asszony volt tulajdonképpen.

Haticérõl ezek szerint SPOILER meg fog változni a véleményed, pálfordulni fog a jelleme... SPOILER VÉGE
2/10
napraforgó 2013 márc. 15. - 09:33:11 2/10
(426/3430)
Nekem sem volt szimpatikus, egy percig sem. Viszont felismerte, hogy juthat elõrébb a hárem ranglétráján. És nem akart cselédként megöregedni, így a lehetõ legmagasabb célt tûzte ki maga elé. Meghódítani a szultánt. Fiút szülni neki. És ez sikerült is....
Petrapetrus 2013 márc. 15. - 09:28:01
(425/3430)
Nem neked szántam a csatás kérdést, mert te is már láttad törökül elõbb, akárcsak én. Én azoktól érdeklõdtem, akiknek újdonság volt. :P
Pink Pearl 2013 márc. 15. - 09:06:35
(424/3430)
Kedves Napraforgó!

Nem tudom ugyanezt fogod-e gondolni ha a többi részt megnézed.....
Hürrem egy végtelenül gonosz nõ! De ez sztem most is látszik.....

Nagyon aljas dolgokat fog õ is elkövetni.....
Semmivel sem jobb mint Mahidevran.....
Pink Pearl 2013 márc. 15. - 09:04:02
(423/3430)
nikato :DDDDD Ez haláli :DDDD
Amúgy én is ezt gondolom Hürremrõl....de Mahidevran semmivel sem különb.....
Egyik kutya másik eb....

Szulejmán nem marad Mahidevrannal.....ez nem spoiler....(noha elõre is néztem több részt a török verzióból)....de a történelmi tényeket is elég ha tudja valaki....
Hürrem HÍRES mint "hatalommániás" török asszonyság......
2/10
napraforgó 2013 márc. 15. - 08:50:35 2/10
(422/3430)
A felesége még ellenszenvesebb. Lop (gyûrû), félig agyonveri Hürremet, aztán a megmérgezését rendeli el.
Lehet mondani, hogy Hürrem tõle tanul. Épp oly kíméletlenül számol le az "ellenfeleivel", mint Majdevrán. (nem írom "angolosan" a nevét, mivel nem latinbetûs a nyelv. Így az átírást a magyar nyelv szabályai szerint, fonetikusan írom.)
Texas Bill 2013 márc. 15. - 08:50:00
(421/3430)
Én most már hetek óta csak az elsõ öt-hat percet látom a Szulejmán filmbõl, mert valahogy nyomban elalszom rajta, aztán csak az utána következõ magazinmûsor alatt ébredek fel lekapcsolni a tévét. Azt hiszem ez jelez valamit a filmmel kapcsolatban is.
4/10
nikato 2013 márc. 15. - 08:40:37 4/10
(420/3430)
Remélem Szulejmán a feleségével marad. Hürem annyira ellenszenves, bunkó, de még randa is.
Pink Pearl 2013 márc. 15. - 06:00:33 Előzmény Petrapetrus
(419/3430)
A csata? :D Ugyanolyan mint a török verzióban :D
Szerintem szörnyen rosszul lett megrendezve. :((( Ez inkább "csata paródia".....szerintem kimondottan nevetséges volt.....

Már kezdtem "kiabálni",hogy miért adják "újból" a sütis jelenetet (ahol Hürremet megmérgezik)...aztán rájöttem, hogy azt még "csak" a török verzióban láttam :DD
Így jár(hat) az ember ha egyszerre 2 verziót néz ugyanabból a filmbõl :DD

De a viccet félretéve....továbbra sem értem azt, hogy ha csak EGYSZER adják hetente....akkor MIÉRT vágták ketté az eredetileg 90-100 perces részeket?! Olyan rész is lesz ami 2 órás (eredetileg).....
Ennek a ketté vágásnak akkor lenne logikus magyarázata ha pl minden hétköznap adnának egy részt (ahogy az EZEL címû sorozatnál).....

Nem tartom kizártnak,hogy le fogják venni a mûsorról ha ebben a csiga tempóban fogják adni továbbra is......heti egy "fél" rész? :D
Számoljuk csak ki.....így vajon "hány évig" fogja ezt a sorozatot vetíteni a magyar RTL?! :)))

Ebben egyszerûen semmi logikát nem látok....mi ebben a pláne a magyaroknak?!

Ja még annyit a 2 "NÕI" fõszereplõrõl (Hürrem és Mahidevran)...én fenntartom a korábbi véleményemet errõl a 2 nõrõl!
Egyik se jobb a másiknál!
Természetesen elítélem Mahidevrant amiatt amit tett (korábban és most is) Hürremmel....de Hürrem is ugyanolyan mint õ! Gonosz,egoista, hatalommániás és gyilkos!

Egyikkel sem tudok szimpatizálni.... :(

Még EGY olyan szereplõ van aki momentán szimpi....Hatice (Szulejmén huga)....
Hogy késõbb róla is megváltozik-e a véleményem....az még a jövõ zenéje :))
Petrapetrus 2013 márc. 13. - 08:45:09
(418/3430)
Na, ki-mit szól a nagy csatához? :P Már látni az elõzetest az RTL-en... XD
Tulajdonképpen a lényegét be is mutatták, ennyi is lesz majd, csak több percen keresztül ismétlõdnek a jelenetek... (hacsak ki nem vágják :P)
Pink Pearl 2013 márc. 11. - 05:58:40 Előzmény Petrapetrus
(417/3430)
Na közben rájöttem mi okozta a félreértést! :D Mármint az ÉN részemrõl :DD
Szóval....mivel az elsõ 5 (török) részt nem néztem török hanggal csak magyarral....és a magyarul még nem látott részeket néztem törökül....az fel se merült bennem, hogy arról van szó, hogy "menet közben" lett Maria-ból Günihal az a lány...:D
De most belenéztem az elsõ részbe (a török verzióba) és ott még valóban Maria-nak szólítják a törökök is :)

Akkor itt van a kutya a elásva :D Akkor ITT mégse történt hamisítás :DD

Ha esetleg olvas minket a szinkron rendezõ akkor....BOCSI azért amit korábban írtam :D
Petrapetrus 2013 márc. 10. - 11:59:47 Előzmény Pink Pearl
(416/3430)
Nem kevertem. Maria Hürrem barátnõje (aki valóban Gülnihal - de Hürrem is Alexandraként kezdte, ne feledd, neki sem muzulmán neve volt korábban), a "csicskát" pedig Gulsahnak hívják a filmben, s az arc-dolog esetében én rá gondoltam és nem Mariára/Gülnihalra... Én a 61. részben gondoltam rá, SPOILER nagyon-nagyon torz lesz az arca SPOILER VÉGE.
Pink Pearl 2013 márc. 09. - 05:00:35 Előzmény Petrapetrus
(415/3430)
Azóta még egy török részt megnéztem....
De figyi! Te nem összekeverted Maria-t és Mahidevran "csicskását"? :D
Jajj...ez Spoiler téma....akkor kiteszem....

!!!!SPOILER!!!!
A legutóbbi török részben részben amit néztem, Maria lett "elcsúfulva", nem pedig Mahidevran csicskása.....köszönhetõleg Hürrem "ajándékának"....
Nem összekevered a 2 nõt? :) Vagy te vmi másik esetre gondoltál? :)
Pink Pearl 2013 márc. 08. - 17:22:18 Előzmény Petrapetrus
(414/3430)
Igen? :) Na akkor majd elolvasom én is a Rubicont :)

Azt észrevetted, hogy Hürrem barátnõjét "Maria"-t csak a magyar szinkronban "keresztelték" el így? :D Az eredeti török verzióban nem Maria neve.Valami olyasmi a neve, hogy "Günihal" ...ha jól értem....
Ezt most miért kellett meghamisítani a magyaroknak?!
Sztem semmivel se nehezebb kimondani mint a Hürrem-et! Ennyi erõvel a Hürrem helyett is fordíthattak volna "Mosolykát" :DDD
offtopic
Petrapetrus 2013 márc. 08. - 10:24:05
(413/3430)
Az aktuális Rubicon egyébként 33 vagy 34 oldalon keresztül foglalkozik Szulejmánnal, Hürremmel, az Oszmán Birodalommal, valamint a magyar szálakkal. Én nagyon megörültem neki, amint lesz idõm, elolvasom. Jár a Rubicon, de ez a február-márciusi szám elkallódott és csak most ért ide... :)))
Petrapetrus 2013 márc. 08. - 10:22:18
(412/3430)
Igen, gyanús volt, hogy Maria készül valamire. A legutóbbi részben, mikor beállított az agához a kívánságával... :)))
Petrapetrus 2013 márc. 08. - 10:21:35
(411/3430)
Érezd az iróniát... ;)