Téma: Szulejmán

2/10
napraforgó 2014 szept. 30. - 12:39:35 2/10
(2710/3430)
malvinkicska 2014 szept. 30. - 11:43:27
(2709/3430)
Nagyon örülök a hírnek, hogy indul egy újabb török sorozat, napok óta nem kapcsolok oda, úgy sem számít nekik a nézõ. Nem is a Szulejman akasztott ki hanem az önkényeskedésük, azt nézzük amit õk akarnak.
4/10
Érsekvári 2014 szept. 30. - 10:00:58 4/10
(2708/3430)
Facebook Szulejmán oldalon fent van a riport videója .
Fókusz :" Mi lesz veled Szulejmán " ?
Ha nem láttátok , pótolhatjátok !
Edmond Dantes 2014 szept. 30. - 09:47:57
(2707/3430)
Nem vagyok RTL-es alkalmazott és pár (mûvész)filmen kívül gyakorlatilag nem nézek RTL-mûsorokat, e l n é z é s t kérek, RTL!
Tehát elfogulatlan vagyok RTL-ileg, Szulejmánilag meg pláne.

FB-os tüntetõk és mások figyelmébe, azokéba különösen, akik a sok reklámra panaszkodnak:

az új törvény (v rendelet, mindegy) értelmében RTL fizeti toronymagasan a legtöbb reklámadót, sokak szt a törvényt/rendeletet úgy hozták meg és az adóhatárokat úgy húzták meg h az szinte csakis RTL-t sújtja és sújtsa.
Sorozat(ok) leállítása: önvédelem, visszavágás v takarékosság? Majdnem mindegy is...

Hát még ha Barátok közt leáll(na)...de errõl (is) írtam már 2952-ben.
Csak hogy úgy osszátok be a saját és a fórumtársak idejét még idõben :o)
IMGOD 2014 szept. 30. - 01:30:19
(2706/3430)
Szeraszker Szultán Ibrahim. 67. rész. Most már Ibrahim is szultán lett.
8/10
gabus53 2014 szept. 30. - 01:02:47 8/10 Előzmény Edmond Dantes
(2705/3430)
:-))
9/10
yamada0613 2014 szept. 29. - 22:35:40 9/10
(2704/3430)
Én nem láttam a Fókuszt, sõt kb. 2 perce akadtam rá erre a hírre. Fogalmam sem volt, hogy leveszik, láttam a reklámát a realitynek, de nem figyeltem, mert úgysem fogok ilyen...pont olyan mûsort nézni.
Hát ez most engem is nagyon kiakasztott! Pedig a reklámok is kiakasztanak, de mondom oké, kell valahonnan pénz, meg el tudom viselni, de hát ez...
4/10
Érsekvári 2014 szept. 29. - 20:23:28 4/10
(2703/3430)
A fókuszban reagált ( kénytelen volt ) a programigazgató a Szulejmánnal kapcsolatban .
A lényeg : tiltakozás, levéláradat ellenére sajnálja ( nem volt meggyõzõ ), de a 6 hét szüneteltetés nem marad el .
Ajánlgatta addig , helyette a celebes ocsmányságot nézzék a sorozat rajongói ( csak szeretné ! ).
Kedves ez az ember ....mit mondjak , nem is minõsítem már jelzõkkel .
Bejelentette , hogy hamarosan ( de mikor ? )nem mondta , hogy új Kurt Seyit ve Sura címen török sorozat fog indulni a csatornán.
Ha esetleg valaki nem látta volna a fókuszt .
nish0209 2014 szept. 29. - 15:19:01
(2702/3430)
hát Hürrem(M.Ü.) lecserélése még nagyon odébb van, török 103.rész. és még CSAK A TÖRÖK 53. résznél tarunk...
pimpampuli 2014 szept. 29. - 14:59:40
(2701/3430)
Sajnálom, hogy ennyire semmibe veszi az RTL csatorna a nézõi igényt...
El lehetett volna rendezni úgy, hogy mindkét mûsor megmaradjon, úgy mint mikor a Való Világ ment...
Pontosan egy olyan résznél hagyják abba, amikor egy borzalmas kezelés folyik egy beteg gyereken, amibe a Szulejmán bele betegszik, amikor egy szép kapcsolat kezd kialakulni a Valide orosz unokahuga és egy szimpatikus Bég között, amikor éppen lecserélik Hüremet más színésznõre, mert Istenigazából "életbe" nem bírta ezt a sok ármánykodást és belebetegedett...Szóval még van hátra 60 rész....Szégyellje magát az RTL !!! Nem elég nekik a kormányzati támadás, most még nézõi ellenségeket is akar, akkor tessék !!!! Most már tényleg, csak semmitmondó szar mûsorok maradnak....Nézõ persze van mindenre, de mi jópáran szeretjük a minõségi mûsorokat...Ez pedig ahogy minden adás elején mondják is Valóságon alapuló, történelmi sorozat....Ráadásul nagyo kötõdik hozzánk Magyarokhoz, hiszen még is csak 150 évig együtt éltünk velük...
Remélem meg fogják oldani valami úton módon, hiszen van egy RTL II. csatorna is...
Üdvözlettel....
Agyõ RTL
2/10
napraforgó 2014 szept. 29. - 10:26:02 2/10 Előzmény Petrapetrus
(2700/3430)
Úgy általában igazad van mindenben.
De azért az valahol látszik, hogy ennek a mûsornak pont volt/van nézõközönsége, még akkor is, ha kevesen adnak ennek hangot. Én meglepõdtem a tüntetés szervezésen, nem hittem volna, hogy ennyire komoly a helyzet... De ha már látszik - és ez itt látszik - hogy igen!, akkor tán nem kéne figyelmen kívül hagyni.

És még akkor sem, ha majd pont ugyanennek a közönségnek fog tetszeni a celeb-mûsor...

Nekem úgy alapvetõen az nem tetszik, hogy az RTL Klub annyira megy a saját feje után... Annyira nagyon azt akarja, hogy azt nézd, amit õ akar.

Nálam annyit értek el, hogy semmi mást nem néztem náluk csak ezt a Szulejmánt...

De hát azt lehet észlelni, hogy nem a kvalfikált nézõkre hajtanak....
offtopic
Petrapetrus 2014 szept. 29. - 10:02:04
(2699/3430)
"az én szabad idõmet ne ossza be senki, oda utazok ahova akarok, nem vagyok gyámság alatt"

Ki akarta beosztani a szabadidõd? Én biztosan nem... Részemrõl mindenki oda utazik, ahová kedve tartja. Nem mások életével szoktam foglalkozni, elég nekem a sajátom és a családom, közeli hozzátartozók, barátok. Mindenki a maga portáján söprögessen, ennyi az én véleményem. :)
offtopic
Petrapetrus 2014 szept. 29. - 09:57:58
(2698/3430)
Tényleg nem sok kütyü van ilyen szempontból kint. Egy háztartás 10.000 fõnek számít nagyjából. Így fedik le a lakosságot. Hogy ki kap kütyüt, az nagyon véletlenszerû és elvileg tényleg lefedi Manyi nénit Mucsaröcsögén és az elit sztármenedzsert Budapesten egyaránt. (most mondtam valamit) Vagyis minden nézõi réteget próbálnak bevonni, hogy minél hitelesebb legyen ez a statisztika. Persze - ahogy mondtad is - még így is hatalmas a hibaszázalék. Ezeket a szerkentyûket ugyanis mindig ki-be kell kapcsolgatni, minden családtagnak külön kódja van, stb. na már most, aki lusta erre a kódolgatásra, ott nyilván nem lesz pontos az eredmény sem... Persze a végtelenségig sem lehet csinálni ezt a fajta "lébecolást", mert ha túl "semmilyen" az a statisztika, a kütyüt elvihetik. Ugyanis figyelik azt is, mennyire használják. Persze lehet azt mondani, hogy á, mostanában be sem kapcsoltam a tévét, stb. de nyilván ez csak kevesekre igaz. (plusz eleve úgy keresik meg az alanyokat, hogy nézzenek tévét, valamilyen csatornát legalább több-kevesebb rendszerességgel) Létezik egyébként olyan készülék is, ami mozgásérzékelõs, ergo bekapcsol, ha mozgást észlel, de itt is ott a hibafaktor: mi van, ha lakik a lakásban egy macska vagy egy kutya például..? Ezekre is aktivizálódik. Bár ez a mozgásérzékelõs verzió kis hazánkra annyira nem jellemzõ, nálunk inkább ez a programozós-féle lelhetõ fel.

Hozzászólások: ez sem jelent igazából semmit. Sokan neteznek, sokan nem. Aki nem, az elve azért nem szól hozzá a fórumokhoz. De van a másik kategória, aki netezik ugyan, de nem bocsátkozik fórumozásba, egészen egyszerûen nem foglalkozik ilyesmivel. Vagy ha mégis, akkor leginkább csak olvasgatja a hozzászólásokat. Ha már netes adatok, akkor én inkább figyelném a különbözõ látogatottságot. Hírek meg csatornák mûsoros oldalai kapcsán például. Hányan nézték meg ezt és ezt az oldalt..? Ez többet mondhat, mint hogy hányan fórumozgatnak éppen...

Amúgy van néhány mûsor, ami tényleg jó és érdekes, de komment alig vagy egyáltalán nem érkezett hozzá. Túl nagy fokmérõje szerintem ennek sincs. Persze nem azt mondom, hogy egyáltalán nincs, csak hogy nem akkora.
malvinkicska 2014 szept. 29. - 09:30:59
(2697/3430)
Amíg íre pontot tettem sosem voltam megalkuvó, most is elmondom a véleményem ahol kell, az igaz mondásomért sokszor értek sérelmek de vállaltam, én tiszteletben tartom más emberek véleményét azt hiszem normálisan szoktam írni dolgokról de most felháborodtam, az én szabad idõmet ne ossza be senki, oda utazok ahova akarok, nem vagyok gyámság alatt. Az emberek többségének erre az agy mosó semmire van igénye jó szórakozást, hozzá, azért mindenki nem fog oda alacsonyodni, többek között én sem tudom vannak jó érzésû emberek, aki korpa közzé keveredik megeszik a disznók.
2/10
napraforgó 2014 szept. 29. - 09:24:10 2/10
(2696/3430)
Korábban, egy másik mûsornál tudtam meg, hogy kb. 1000 kütyü van kiosztva különféle nézõkhöz, akiknek a nézõi igényeit mérik, vagyis azt, hogy mit néznek. És ebbõl következtetnek milliók nézõi szokásaira!!!!
Mi van, ha ennek az ezer embernek a nézõi szokásai nem egyeznek a lakosság tényleges szokásaival??
Én még nem láttam olyan nézõi hozzászólást, amelyik a celebmûsorokat hiányolta volna. Persze, lehet, hogy nem nézgelem a fórumukat... De az összesített fórumot viszont nézgelem, és ott - mit ad Isten, soha nem látom, hogy a celebmûsorokhoz hozzászólnának. Lehet, hogy hülye vagyok, de nekem azért fajsúlyosabb az a mûsor, amihez sokan és sokat hozzászólnak, amelynek élõ és pezsgõ a fóruma.
És a Szulejmáné ilyen. Nem vagyok különösebben a rajongója, láthatod, csak két csillagot kapott tõlem. Igaz, ma már megadnám a dupláját. És tuti nem mennék el tüntetni a székház elé, meg máshová sem, semmilyen célból, DE nem szeretem, ha engem, mint nézõt totál semmibe vesznek!
Mert itt azért ez történik!
offtopic
Petrapetrus 2014 szept. 29. - 08:55:10
(2695/3430)
"És ha a nézõk a Szulejmánt akarják nézni a celebek helyett, akkor azt kell adni!"

Kiket értünk nézõk alatt? Nem csak a Szulejmán nézõi a nézõk ám! Hányan, de hányan vannak, akiket jobban érdekelne a Celeb vagyok..? Sõt, van egy harmadik kategória is: azok, akiket egyik mûsor sem érdekel a kettõ közül. Az oké, hogy a Szulejmán nézõk hangosabbak, de a statisztikák szerint biztosan õk vannak többségben..? Ez egyáltalán nem biztos...

Amúgy lehet, hogy úgy hangzik, mintha a Szulejmán ellen beszélnék most, pedig dehogy. Magam is ezt a mûsort tartanám meg, ha tehetném. Csak én több szempontot is figyelembe veszek (legalábbis próbálok) és több szögbõl is próbálom megközelíteni a problémát. Nem csak egyetlen egy, "szemellenzõs" felállásból. (és ezzel nem megsérteni akarok senkit sem)
offtopic
Petrapetrus 2014 szept. 29. - 08:48:00
(2694/3430)
*vannak rajtunk KÍVÜL mások is
2/10
napraforgó 2014 szept. 29. - 08:45:38 2/10
(2693/3430)
Szerintem (!) a csatornának örülni kéne annak, ha a nézõk megszeretnek egy mûsort, filmet, sorozatot. Nem kitolni kéne velük, hogy megszüntetik, lehetetlen idõpontra számûzik, vagy épp szüneteltetik a kedvenc mûsorukat!

Ahogy régen mondták, hogy ha bementél egy boltba és összevitatkoztál az eladóval, hogy "mindig a vevõnek van igaza".

Itt is ez van, MINDIG A NÉZÕNEK VAN IGAZA!
Mert a csatornák hajlamosak elfelejteni, hogy õk vannak miértünk és nem fordítva!

És ha a nézõk a Szulejmánt akarják nézni a celebek helyett, akkor azt kell adni!
És ha nem akarják hétvégén adni, akkor a megszokott idejében kell adni és a celebmûsorukat kell más idõsávba beállítani!
Egy nap 24 órából áll, egy hét meg 168 óra, nem igaz, hogy ne találnának neki máshol másfél-két óra idõt!

Nekem is furcsa, hogy vannak emberek, akik elmennének tüntetni a csatorna székháza elé, de igazából ez mind azt mutatja, hogy a NÉZÕ, akiért a mûsor van, nem azt akarja, amit õk!

Én a helyükben nagyon megszívlelném ezeket az akciókat és nem csinálnék olyat, ami a nézõknek nem tetszik...
offtopic
Petrapetrus 2014 szept. 29. - 08:45:08
(2692/3430)
Elõször is nem eszet, hanem észt.
Másodszor nem osztok semmit, egyszerûen leírtam a saját, privát véleményemet, ami az enyém és jogomban áll kinyilvánítani. Ahogy neked is jogodban áll a tiédet. Én tiszteletben tartom a tiédet, tedd te is az enyémmel. Én így gondolom, te úgy. Nem estem a torkodnak, úgyhogy ezt a "hangnemet" nem tudom mire vélni.

"Az emberek igényét semmibe veszik." Ez igaz, egy részének igényét biztosan. Viszont ne felejtsük el, hogy nem csak mi vagyunk, vannak rajtunk mások is a városban, országban, világon. És nem mindenki ugyanúgy gondolja, mint mi. Nem mindenki ugyanazt szereti, mint mi. Sokan - aláírom, sõt magam is így gondolom - a Celeb vagyok, ments ki innen! mûsort egy rakás szemétnek tartják. Ugyanakkor - sajnos - sokan vannak azok is, akik ezt nézik és elszórakoznak rajta. Természetesen senki nem mondta, hogy mindent le kell nyelni, amit le akarnak nyomni a torkunkon. Sõt. Ne így legyen. De ebben az esetben, ami fent áll, én - személyes véleményem szerint - túlzónak érzem a reakciót. Vannak - szerintem - sokkal fontosabb dolgok is a mai világban, amiért sokkal inkább ki kellene állni, de azokért a dolgokért valahogy senki vagy csak kevesen emelik így fel a hangjukat. És ez egy kicsit elszomorít...
Edmond Dantes 2014 szept. 29. - 08:42:48
(2691/3430)
OFF (mert "A" Szulejmánt nem nézem. Ugye a "szigetvári" = I.Szulejmánról szól és nem II.-ról?)

Javaslom az innen kiesõ mûsoridõben fokozni a köztév nézését. Színvonalas sorozatok, szórakoztató, játékos, a magas kultúrát közérthetõen népszerûsítõ vetélkedõk, rangos tehetségkutató versenyek, az európai színvonalú magyar labdarúgás további fejlõdését elõmozdító, meccsközvetítés-folyam és mindenekfölött: elfogulatlan, pártsemleges hírszolgáltatás és pol. háttérmûsorok reggel, délben meg este. Öt csatornán. Kell ennél több?? És mindez csekély (rádiómûsorokkal, hírirodával együtt) évi potom 80 milliárd Ft-ért. A bolondnak is megéri, nem?
Hát még ha a Barátok közt is "nyaralni" megy. Az lenne a "több mint rendszerváltás"...
Addig is: maradok, ahogy Petrapetrus írja 2933-ban, a "sima filmeknél", bár a friss (és fõleg a minõségi) kínálat e téren is "nõttön csökken"...