Téma: Szulejmán

9/10
szevia 2013 ápr. 03. - 16:35:03 9/10
(590/3430)
Hány részes ez a sorozta? tudja valaki?
offtopic
Petrapetrus 2013 ápr. 03. - 07:49:07
(589/3430)
Kritizálni szabad és jogod van. Teljesen igazad van!
Viszont ha már megteszed, akkor ne intézd el 2 rövid tõmondattal, vedd a fáradtságot, hogy rittyentesz egy összeszedett, felépített, sokatmondó kritikát. Mert amit írtál, az valóban inkább a "felesleges" (= inkább le se írtad volna) kategória. Lehet valamit nem szeretni, de akkor tessék kifejteni rendesen a miértjét. :)
offtopic
Petrapetrus 2013 ápr. 03. - 07:45:35
(588/3430)
Neki nem tetszik, szíve joga. Nincs is baj ezzel és azzal sem, ha negatív kritikával illet valamit, hiszen joga van hozzá, azért van itt a fórum. Más kérdés, hogy ha már kommenttel, akkor rendesen fejtse is ki és fogalmazza meg rendesen a problémáját. Viszont tény, hogy ez olyan "gyorsan írok valamit és letudom kritika", amit én sem értékelek nagyra... :)
offtopic
Petrapetrus 2013 ápr. 03. - 07:43:19 Előzmény Tamylla
(587/3430)
Így van! De szerintem Hürrem jellemében eddig is jelen volt ez a küzdés és kitartás. Szerintem is tök logikus, hogy úgy viselkedik az elsõ évadban, ahogy. Ha anno én lettem volna a helyében, lehetõségeimhez mérten én is nyilván hasonlóan próbáltam volna életben maradni és boldogulni. Más kérdés, hogy én nem tartom magam ennyire karakánnak és szívósnak, úgyhogy lehet, hogy engem már jóval elõbb kicsináltak volna... :)
Petrapetrus 2013 ápr. 03. - 07:41:11 Előzmény lady 83
(586/3430)
Igaz is, meg nem is. Renitensek mindig is voltak és lesznek is. És nyilván bizonyos (ritka) esetekben még feszíthetõ a húr, aztán megunják... :)
Petrapetrus 2013 ápr. 03. - 07:39:41
(585/3430)
"és az sem szimpatikus, hogy a valóságban is összejött a filmbeli szerelmével, de nyíltan nem vállalja fel a kapcsolatukat..."

Ez megint egy bulvárpletyi. Igaz, ennek nem jártam utána, igaz-e, de ezt sem kajálnám be maradéktalanul... :)

-----------------------------------
Ami Ibrahimot illeti, azzal egyetértek. Árulónak nevezném én is. Bár hozzá kell tenni, hogy az ember valahol mindig ember marad, akinek vannak saját érzései és preferenciái. Mint magánember, egyetért Mahidevránnal, nem szimpatikus neki Hürrem. És az is logikus, hogy vagy õ, vagy a csaj, (fõbizalmasi poszt) de azt még mindig nem értem, hogy mitõl utálták meg egymást ennyire. Már hogy Hürrem és Ibrahim. Annyira sok közük nem volt egymáshoz. Én arra tudok gondolni, hogy Ibrahim félti a posztját és sértõnek hathat, ha egy nõvel osztja meg az uralkodó a féltett dolgait és nem vele. Nem tudom... :)

-----------------------------------
"megöleti Hürremmel közös fián kívül az összes többi gyermekét"
Én ezt máshogy tudom... :)
offtopic
Petrapetrus 2013 ápr. 03. - 07:33:26
(584/3430)
? Nõbõl vagyok és az erõsebbik nemet részesítem elõnyben, bocsánat... Sajnálom, ha csalódást okoztam... XD
Pink Pearl 2013 ápr. 03. - 00:02:20
(583/3430)
Már egyszer leírtam Adrien111-nek Spoilerban.....de akkor leírom mégegyszer....tessék...

******SPOILER*******
Hürrem nagyon dühös lesz és össze-vissza fogja ütni-verni Maria-t. Sõt! Kis hijján meg is fojtja...
Késõbb úgy néz ki mintha beletörõdne....de egy nagyon gonosz dolgot tesz...
Ott maradt Hürrem szobájában az a szõrme gallér amit Maria kapott a Szultántól az "elhált éjszaka" után....amit Maria büszkén viselt is a nyakában amíg ment vissza a lakosztályába.....de Hürrem letépte a nyakáról....
Szóval mikor Hürrem majdnem agyonveri Maria-t....Hürrem egyik szolgálólánya rohan segítséget kérni a hárem vezetõ agától és Nigar Kalfatól....be is jönnek és szétválasztják õket....
Késõbb Hürrem, utána küldi Nigar Kalfával az ottmaradt szõrmét, hogy adja oda Maria-nak.
Maria nagyon örül neki és úgy fekszik le, hogy a prémet a nyakába teszi....
Nemsokára felébred...és nagyon rosszul érzi magát....belenéz a tükörbe és vérzik az arca...csupa seb...
Azonnal hivatják azt a nõt aki bába is (egyúttal õ látja el az "orvosi" teendõket is)és az a nõ megvizsgálja a prémet és megállapítja,hogy a prém meg van mérgezve.....
Azt nem tudom Maria meg fog-e gyógyulni...ahol abbahagytam ott egyelõre ápolják és az arca be van fáslizva...

Ja és volt egy olyan jelenet amikor Hürrem egy pillanatra mintha megbánta volna (napersze a török szöveget nem értem)....de bement Maria szobájába és közben mutatták Hürrem gondolatait....amikor visszagondolt a kezdetekre....amikor a hajón együtt volt Maria-val és,hogy Maria milyen kedves volt és,hogy törõdött vele....

*****SPOILER VÉGE*******
Pink Pearl 2013 ápr. 02. - 22:50:38
(582/3430)
Acbar Sah!

Ez nem Spoiler volt amit az elõzõ üzidbe bemásoltál, hanem egy írás egy weboldalról....ÉN IS OLVASTAM EZT!

Megmondom azt is , hogy HOL van....ha más is látni akarja az eredetit.....

Íme itt van:
http://nokorszak.hu/kultur/i-szulejman-anyja-megtehette-hurremmel-az-agyassal

Totál nem értetted meg a LÉNYEGÉT annak ami számomra hihetetlen ebben a kérdésben (egyébként más is írta nem csak én).....

Én csak leírtam az én SZEMÉLYES véleményemet/gondolataimat.....
NEKEM ez nem tûnik hihetõnek (akármit is írt abban a cikkben a cikk írója), hogy ilyet meg mert volna tenni valaki, hogy a Szultán tudta és beleegyezése nélkül "eladja" a KEDVENC ágyasát (még ha az anyja is az illetõ)....
Pláne egy ilyen kegyetlen Szultán esetében mint Szulejmán.....aki sokkal pitibb dolgokért is kivégeztetett másokat....
Na persze az anyját nyilván nem ölette volna meg...(ezt én nem is gondoltam).....de nekem ez a kép sehogy nem áll össze ÍGY......

Tegyük fel, hogy Hürrem nem lett volna terhes....akkor nem tudott volna mit tenni...és a Szultánnõ parancsa miatt hozzáadták volna ahhoz a másik pasihoz....! Jó!
De amikor a Szultán hazatér.....nyilván kereste volna Hürremet és az nyilván elmondta volna, hogy ERÕSZAKKAL kényszerítette a Szultánnõ.....
Egyszerûen NEM TUDOM ELHINNI, hogy Szulejmán erre csak "legyintett volna".....
Szulejmán nagyon de nagyon dühös lett Mahidevran-ra is már akkor is amikor megverte....még örülhetett Mahidevran, hogy nem végeztette ki (ezt maga Szulejmán mondta).....
Nem hinném, hogy az anyját megölette volna de.....

******SPOILER*****
miután valaki képes a saját gyerekeit is megöletni (márpedig Szulejmán megtette)......ki tudja?!
Még azon SEM csodálkoznék.....
*****SPOILER VÉGE*****
Acbar sah 2013 ápr. 02. - 21:50:05
(581/3430)
Pink
bizony megtehette

itt egy cikk csak neked ami válasz a, ,hitetlenkedésedre,,

SPOILER! !!!


Tegnap a Szulejmán címû sorozatban, Valide
Szultan, vagyis Szulejmán kicsit sem kedves
édesanyja úgy dönt, hogy Hürremet, amíg a
fiacskája épp Magyarországot igyekszik
meghódítani, bizony férjhez adja. Elege lett az
ágyas diadalútjából, és ezt a módszert tartotta a
legkifinomultabbnak, hogy eltávolítsa a lányt a
hárembõl, mire a szultán a hadjáratból hazatér.
Na, de megtehette ezt vajon? Valóban a szultán
anyja parancsolt a palotában fia távollétében?
Bizony, bizony. A háremben mindenképpen. Aztán
az, hogy késõbb a fiával hogyan számol el, az már
más kérdés. Mindenesetre megtehette, akár azt is,
hogy megöleti a nem kedvelt ágyast, hiszen az
csupán egy rabszolga volt. Bár Hürrem muzulmán
hitre tért, így hivatalosan nem végeztethette ki, de
annyiféle praktika létezett már akkor, annyiféle
mérget ismertek a hárem asszonyai, hogy
nyugodtan eltörölhette volna a Valide az utált
nõszemélyt a föld színérõl is. Valószínûleg nem
merte megtenni.
A hárem világában szigorú hierarchia uralkodott.
Elsõ helyen állt a szultán anyja, az anyós, második
helyen az elsõ feleség. Ez egy kis problémát
okozott, mert négy hivatalos felesége lehetett egy
szultánnak, és azt, hogy ki az elsõ, nem mindig a
kora, vagy az esküvõjük idõpontja döntötte el,
ráadásul az elsõ feleség gyakran állt harcban a
Valide-vel. Számított, hogy szült-e trónörököst a
feleség, és az is, hogy a szultán mennyire
kedvelte, mennyire volt vele kegyes.
A szultánnak ugyan csak négy felesége lehetett,
viszont annyi ágyasa, amennyit csak akart, és a
rendszerben az ágyasoknak is megvolt a saját
hierarchiájuk. A kedvenc ágyasok természetesen
magasabb szinten álltak, mint azok, akikre soha rá
sem nézett a szultán. Mert a szultán nézegette a
nõit, míg a nõi a tekintetüket sem emelhették a
fényességes személyére. Érdekes, hogy a
szultánnak nem sok beleszólása volt abba, hogy
kik az ágyasai. A rabszolgavásárokon a
megbízottak 12 év körüli kislányokat vásároltak, és
a háremben nevelték õket. Eleinte õk voltak a
szultán gyerekeinek a játszópajtásai. Majd, amikor
megértek arra, hogy ágyasok lehetnek, a
legszebbeket a Valide választotta ki a fia számára.
Szóval a szultán csak a készt látta, vagyis annyit
tudott, hogy szép lányok vannak a háremében, de
nem õ válogatta õket össze.
Visszatérve arra, hogy a szultánra ki nézhetett és
ki nem, nos, a háremben büntetlenül szinte senki
nem emelhette a tekintetét az uralkodóra. A
szultánnak volt külön hárem csizmája, amin fém
lapocskák ütõdtek egymáshoz járás közben. Ezzel
jelezte jöttét, és így mindenki ki tudott térni az
útjából. Aki feltartóztatta, vagy ránézett, komoly
büntetéssel, akár halállal számolhatott. Ezért volt
vakmerõ húzás a filmben elhitetni a nézõkkel,
hogy Hürrem beleájult a szultán karjaiba, és
belebámult a szemeibe. Nagyon valószínûtlen,
hogy meg merte tenni. Sokkal életszerûbb, hogy
mint új húst, kiválasztották a szultánnak egy
éjszakára, és az az éjszaka jól sikerült.
Gyakran látjuk a sorozatban, hogy ücsörögnek az
asszonyok a háremben, és megöli õket az unalom.
Ez gyakran így is volt. Azonban nem csak
hímeztek, zenéltek, és fürödtek, de bizony
keményen dohányoztak is. A hárem hihetetlen
mennyiségû dohányt fogyasztott. Fontos volt a
háremben, hogy ki milyen szeretõ. Ezért a
lányokat már gyerekként elkezdték felkészíteni a
szerelmeskedésre, tanítgatták õket a szeretkezés
mûvészetére.
Aztán késõbb kiderült, hogy ki milyen tanulékony
volt. A szultán ugyanis könyvelést vezetett az
éjszakákról. A lányok neve mellé vízszintes, vagy
függõleges vonalat tett. Ez plasztikusan is
ábrázolja, hogy milyen volt a szultán hangulata, és
teljesítménye. A jel függött attól, hogy a lány
mennyire keltette fel a szultán érdeklõdését, ha
eléggé, akkor függõlegest kapott, és attól fogva
kiemelt rabszolga lett, igazi ágyassá lépett elõ. A
vízszintest, akkor azt a lányt többé nem hívatta a
szultán.
De a háremben az vihette valamire, aki fiút szült,
ritka volt az, aki enélkül kiemelkedett a sorból.
Hürremnek nem voltak ilyen problémái, öt fiút szült
I. Szulejmán szultánnak, aki késõbb feleségül is
vette, hiszen nem csak szerelme, de az örökös
anyja is volt már. Mint már írtunk korábban róla,
elsõszülött fiát, Musztafát, aki Mahidevran nevû
feleségétõl született, árulásért kivégeztette. (Ezt is
Hürrem intézte így, ahogy sikerült Ibrahimtól, a
szultán testvéreként szeretett szolgájától is
megszabadulnia.)

SPOILER vége
Pink Pearl 2013 ápr. 02. - 20:28:01
(580/3430)
Nem hinném, hogy a külseje miatt....habár szerintem kinézetre is nagyon csúnya ez a Hürrem.....
De attól még lehetne szimpi mint ember.....de nem az...
És, hogy miért?! Azt már sokszor leírtam.....
Nekem egyszerûen azért nem szimpi mert egy kegyetlen, gonosz nõ.....
Az elsõ rész elején még sajnáltam.....tényleg szörnyû lehet ha valakinek lemészárolják a családját.....
De nagyon hamar megváltozott róla a véleményem....negatív irányba!

Elképesztõ, hogy lehet valaki ilyen gonosz, kegyetlen....ráadásul nõ létére....
Nem tudom, hogy elõre nézed-e a török részeket te is....de ha esetleg láttad amit Maria-val fog tenni.....hááát no comment!
Pink Pearl 2013 ápr. 02. - 20:21:28 Előzmény Tamylla
(579/3430)
Tamylla!

Nekem meg az a furcsa,hogy lehet ez a Hürrem valakinek szimpi?! :((

Egyszerûen egy gonosz, kegyetlen nõ!

Én is tudom, hogy az elkövetkezendõ részekben sok szemétséget követnek el ellene (is)....de ez nem változtat azon, hogy Õ IS egy kegyetlen,hideg-rideg, gyilkos!!!
Semmivel se jobb mint Mahidevran....

Amit Maria-val csinált az mi volt?!.....De ez még a magyaron nem volt leadva....ezt majd késõbb megvitatjuk.....de ott is undorító volt amit csinált.....
Pink Pearl 2013 ápr. 02. - 20:13:58
(578/3430)
Abban egyetértek veled amit arról írsz,hogy "Ibrahim eltitkol dolgokat Szulejmán elõl"....ezt én is írtam már korábban.....én se értem, hogy MIÉRT titkolja el Szulejmán elõl amit megtudott pl Mahidevran-ról?!
Nem értem MIÉRT védi annyira azt a Mahidevran-t?!

Azzal is egyetértek amit az Anya Szultánnõrõl és a másik ágyasról írsz....én is felhoztam már ezt korábban....valahogy nem hinném, hogy ezt a valóságban tényleg meg merné (merte volna) tenni valaki, hogy a Szultán "ellen" (tudta nélkül) tesz ezt meg azt.....

Ibrahim nekem addíg volt szimpi amíg nem jött elõ a "szadista" oldala :((( Ott nagyot csalódtam benne :(((

Egyszerûen nem tudom már kivel szimpatizáljak a szereplõk közül?!
A férfi szereplõk közül Ibrahim volt szimpi.....de már nem az....
A nõi szereplõk közül Maria (Gülnihal) és Hatice volt szimpi......de Maria má nem az.....Hatice még igen....de (a jövõben õ is "megváltozik") sajna.... :((((
1/10
KittyGirl 2013 ápr. 02. - 20:11:13 1/10
(577/3430)
Bocs, de az én véleményem ugyanannyira számít, mint a tiéd! Vagy mi ez itt Szulejmán fun club és te hoztad létre? Már megbocsáss, de itt filmeket lehet véleményezni, és én is pont ez tettem! Ha nekem nem tetszik, akkor pedig le fogom írni, és ebbe még te sem szólhatsz bele :)
A "ki nem szarja le" szlogened és megnyilvánulásod pedig csak téged minõsít.....
Rita214 2013 ápr. 02. - 14:43:27
(576/3430)
Zsuzsinak! Az általad említett "unatkozó" nyugdíjasok, már ledolgoztak 40-50 évet, amennyit Te soha nem fogsz egész életedben! És lehet hogy belerokkant a többségük, egyetlen örömüket is sajnálnád tõlük, hogy jó filmeket nézzenek legalább a tv-ben? Úgysincs más szórakozási lehetõségük! A munkanélküliek zöme sem tehet arról, hogy nincs munkája jelenleg, lehet, hogy holnap már Neked sem lesz! Nekik is ez lehet az egyetlen szórakozás, a tv! Gondolkozz máskor, mielõtt ilyen kijelentéseket teszel!!!
A filmsorozat egyébként nekem is nagyon tetszik - aki szerinted "unatkozó" nyugdíjas lennék, csak azt nem tudod, hogy 40 évet dolgoztam, és beteg is vagyok, mint sokan rajtam kívül - csak az nem tetszik, hogy hetente egyszer adják le, akkor is min. 2 reklámidõvel, ezért tart késõ estig. Talán az RTL szerkesztõinek kellene írnod, hogy hozzák elõbbre, hogy azok is láthassák, akik reggel korán kelnek, és szükségük van az alvásra, mint minden embernek. Én nem irigykedem a Te egészségedre, sem az állásodra, sem a fizetésedre, amibõl talán jobban megélsz, mint mi, akik már sokat letettünk az asztalra, sõt mivel létbizonytalanságban élsz, még sajnállak is, mint minden mai fiatalt vagy munkaképes embert.
1/10
KittyGirl 2013 ápr. 02. - 13:33:42 1/10
(575/3430)
5 percet nem tudnék belõle megnézni, mert kínszenvedés az egész. Már a benne lévõ hangok is idegesítenek :) Amikor meglátom a fõcímzenét már kapcsolom is el! :)
zsuzsica 2013 ápr. 02. - 10:25:51
(574/3430)
Az Rtl megint kitett magáért ,végre egy nézhetõ sorozatot ad,de a 13. résztõl már nem engedi nézni a rtl most -on. Este fél tízkor az unatkozó nyugdíjasok és a munkanélküliek akiknek nem kell korán kelni, nézhetik.A többi bárgyúság bezzeg normális idõben van!
10/10
Tamylla 2013 márc. 31. - 22:36:45 10/10
(573/3430)
Olyan furcsa olvasni, hogy ennyien ellenszenvesnek találjátok Hürremet. Ne ennek a pár magyar rész alapján ítéljétek meg.

SPOILER

Az elsõ évad még csak mese ahhoz képest , ami késõbb lesz, az a rengeteg ármánykodás és összeesküvés ami Hürrem ellen lesz ... hát nem csoda, hogy olyan kemény nõ lesz belõle.Õ csak a gyermekei érdekeit és a saját életét védi meg számtalanszor.
Az egyik legaljasabb pedig majd Hatiche lesz a késõbbiekben.
lady 83 2013 márc. 30. - 22:42:48
(572/3430)
Ám számomra is felfoghatatlan hogy itt a nagy Szulejmán akitõl elvileg tartania kéne mindenkinek meg engedelmeskedni,de pont ellenkezõje.Mintha senki nem félne tõle,mintha senkit nem érdekelne mi lesz az eredménye az ellenszegülésnek és ami még szebb igazából semminek semmilyen következménye nincs.Mintha csak rendetlenkedõ gyerekek lennének akikre néha rászólnak ejj gyerekem ezt mégse kéne,kis sarokba térdeplés,ennyi.
lady 83 2013 márc. 30. - 19:55:48
(571/3430)
Ibrahimnak számomra ellenszenves tenyérbemászó képe van. Hürrem meg nagyon különleges szépség szerintem és hát igencsak ki is rí abból a környezetbõl.Feltûnõ jelenség.Az meg hogy törekvõ és ellenszenves olykor szerintem abból fakad hogy azért csak elhurcolták otthonról a családját megölték és egy teljesen más környezetbe kultúrába került ahol ha nem áll a sarkára eltiporják.Céltudatos.Ez még nem rossz.Persze azért a többieket sem kell félteni hogy megsérül a lelkiviláguk. Ennyi ármánykodó kígyót egy rakáson.Eszméletlen.A legutóbbi rész végét kicsit döbbenten figyeltem:/Ez most komoly?Utána olvastam hogy a valóságban Szulejmán már nem kívánt mással lenni,annyira odáig volt Hürremért.Most tényleg megd*gja azt a csajt??!!:O Pont mikor születik a kis trónörökös,elég morbid:S:D