Téma: Szulejmán

Pink Pearl 2013 márc. 08. - 08:07:20
(410/3430)
Szia Texas Bill!

Te mire írtad,hogy "férfias jellem"?!

Arra amit Ibrahimról írtam?!

A brutalitás szerinted "férfias"? Szerintem végtelenül kiábrándító! :(((

És eddig õ volt az egyik szimpi figura a 3 közül akikkel ezidáig szimpatizáltam a szereplõk közül :(((
Nagy csalódás a szép romantikus, hegedû játék és versek után.......:(((
Pink Pearl 2013 márc. 08. - 08:02:27
(409/3430)
Azóta már a 7. részt is megnéztem.Mármint a török számozás szerinti 7. részt (ami 3-4 hét múlva lesz a magyaron)
Hááát ott is leesett az állam....ami Hürrem barátnõjét illeti.....Hát ERRE NEM számítottam :DDD
Egy biztos! A film készítõi úgy látom egyik pillanatról másikra úgy "megtekerik" a történetet és egyes emberek jellemét, viselkedését,hogy a "villám" erejével hat az emberre :DD
Petrapetrus 2013 márc. 08. - 07:34:31
(408/3430)
Én is megnéztem már a 6. részt a múltkor. Nem mondtál újat... Ezért is mondtam, hogy Ibi kimutatta a foga fehérjét... És hogy már nem szimpi. :D
Mahidevran "csicskása" nekem is a legantipatikusabbak közé tartozik. SPOILER majd jól el is csúful késõbb a rút beste :) SPOILER VÉGE.
Texas Bill 2013 márc. 08. - 07:31:49
(407/3430)
Férfias jellem.
offtopic
Petrapetrus 2013 márc. 08. - 07:29:22
(406/3430)
Igen, én is tudom, hogy nem biztos, hogy hiteles a Wiki, bár eddig személyes tapasztalataim alapján mindig korrekt oldalakba futottam. Úgy látszik, most mégsem. :)
Pink Pearl 2013 márc. 07. - 18:04:42 Előzmény Petrapetrus
(405/3430)
Sziasztok!

Petrapetrus!

Az ucsó témázásunkkal kapcsban.....óriási változás állt be nálam Ibrahim megítélésében :D
Na nem a tegnapi magyar rész miatt....
Megnéztem rendesen "fotelból" a török számozás szerinti 6. részt (magyar számozás szerint ez lesz a 10. és a 11. tehát jövõ héten az elsõ fele és utána héten a második fele).....
Háááát leestem a székrõl amikor megláttam......

!!!!SPOILER!!!!!!
Amikor megláttam Ibrahimot amint fojtogatta, falhoz ütötte, pofozta azt a Nigar nevû hárem fõnöknõt......
És azt a másik nõt is akinek nem jut eszembe a neve (Mahidevran "csicskása)......
A második nõt mondjuk nem sajnáltam mert egy aljas gyilkos....de most csak az "elv" miatt hoztam föl....eddig nem gondoltam volna Ibrahimról, hogy ilyen brutális is tud lenne....pláne nõkkel.....
Hááát ez valahogy nagyon nincs összhangban a romantikus lelkû hegedülõ, versíró finomlelkû szerelmessel....akinek eddig hittem :(((((
Háááát most nagyot csalódtam :(((( Már nem lesz EGY szimpi figura sem akinek drukkolhatok? :DDDD
Na és a csata jelenet ami lesz (az elkövetkezendõ 2 részben)hááát az inkább egy "csata-paródia"....azokkal a lassított felvételekkel.....
10/10
Tamylla 2013 márc. 07. - 16:40:23 10/10
(404/3430)
Hát igen a harci jelenetek elég gagyik voltak!
Azt nem értem, ha a kosztümökre, ékszerekre és a palota belsõ berendezésére annyira aprólékosan figyeltek, miért nem tudták egy kicsit jobban kidolgozni a csatajeleneteket? Azok a vívások is elégé amatõrök módjára van leforgatva!
10/10
Tamylla 2013 márc. 07. - 16:35:23 10/10
(403/3430)
Igazad van elnézést, hogy nem írtam ki!
Egyébként a Wikipédián nem mindig tényszerû amit írnak, ki is van írva sokszor, hogy a forrás nem megbízható!
Petrapetrus 2013 márc. 07. - 07:55:43 Előzmény Ljerk
(402/3430)
Nos, a tegnapi részben fény derült a titokra... :D
Bár azt továbbra sem értem, hogy egy nagyon-nagyon picinyke mini magzat esetében hogyan lehet ezt így kitapogatni..? Egyáltalán Hürrem hány hónapos terhes lehet a sztori szerint..? A részben elhangzott, hogy két hónapja hagyták el a palotát Szulejmánék... Szóval akkor legalább 2... Hmm... :)
Petrapetrus 2013 márc. 07. - 07:52:14 Előzmény Tamylla
(401/3430)
Márhogy Mustafa nem, csak Mahidevran. Mustafát tudtam... :)
Petrapetrus 2013 márc. 07. - 07:51:40 Előzmény Tamylla
(400/3430)
Ez nekem is újdonság. Pedig mintha a Wikipédián is olvastam volna, hogy... Köszönet az infóért. Bár egyet kell értenem az elõttem szólóval, kitehetted volna a kényeskedõk kedvéért a spoiler-t. :D (de engem sem zavar egyébként :))
Petrapetrus 2013 márc. 07. - 07:50:17 Előzmény Tamylla
(399/3430)
Á, értem! Köszönöm, így már világos! :) Olyan nagy pontossággal nem követem a késõbbi eseményeket, de bele-belenézek fotókba, részekbe. Ez nem volt világos, de most már értem. Azért nem semmi ez a Hatice... :P
Texas Bill 2013 márc. 07. - 05:31:04 Előzmény Crystalheart
(398/3430)
Az egy dolog, hogy meglepetésszerûen támadták meg a várat, de hogyan? Nyilazgattak egy csomót, majd ágyúztak néhányat és már bent is voltak. A király - aki nem tudom, miért pont egy végvárban pihengetett - meg gyorsan szaladt az óvóhelyre :). Szulejmán gyerek meg persze az elsõ sorban tört be a várba, nyomult végig az ellenségtõl nyüzsgõ bunkerfolyosókon.
Nem tudom, de nekem is vannak gondjaim a filmmel. Örülök, hogy a magyarokkal ennyit foglalkoznak benne, mert nagyon kellene keresni, hogy még egy külföldi tévéfilmsorozatot találjunk, amiben a magyarokkal, a magyar történelemmel hosszú részeken át foglalkoznak. (Vajon van ilyen dél-, észa-amerikai, francia, angol, német tévéfilmsorozat????) A háború kivitelezése és láttatása, a politikai és gazdasági indokok magyarázata, vagy magyarázatának elmaradása azonbank kissé gyermeteggé teszi a Szulejmán sorozatot.
arnold63 2013 márc. 06. - 23:53:36
(397/3430)
nem Szolimán dédapja végzett a szultánnal----- hanem Zrínyi Miklós a költõ dédapja a Szigetvárt védõ Zrínyi Miklós a vár kapitánya, akit szintén ugyanúgy hívtak.
Persze ez csak az utód költõ interpretációja. Zrínyi a kirohanás során vesztette életét - elõtte nem is lehetett kapcsolata a szultánnal - köztük volt a várfal meg pár ezer török.
Pink Pearl 2013 márc. 06. - 22:38:30
(396/3430)
Szia Tamylla!

Azt hiszem elfelejtetted kitenni a SPOILER-t! :DD

Engem speciel nem zavar....én is sok mindent tudok és nézek elõre....csak szólok :) Mert sokan nem szeretik a történéseket elõre tudni :)
10/10
Tamylla 2013 márc. 06. - 21:39:24 10/10
(395/3430)
Musztafát felnõtt korában öleti meg a szultán.És a történelem szerint Mahidevrant nem öleti meg, a valóságban jóval tovább élt mint, Hürrem és a szultán! Sokan tévesen tudják, hogy ö is meghalt a fiával együtt!!
És még csak annyit, hogy Hürrem és a szultán lányának, Mirimahrnak és a férjének több köze volt Musztafa halálához mint Hürremnek!!!
10/10
Tamylla 2013 márc. 06. - 21:27:23 10/10
(394/3430)
Spoiler

Igaz, hogy Hürrem elverte Haticét, de ö is egy méreg hatása alatt van!Amit pont Hatice adatott be álnokul neki. Hürrem olyan állapotban van, hogy nem tudja mit csinál és emlékezet kiesései vannak.Így akarja lejáratni Szulejmán elõtt.

Spoiler vége
Crystalheart 2013 márc. 06. - 09:41:34
(393/3430)
Oké, de árulja nekem el valaki, hogy a vérben lehetne saccperkábé ezer kilométerrõl meglepetésszerûen megtámadni egy várat...? :D Egyáltalán, gyalogosokkal és ágyúkkal rajtaütni egy váron... Óatyám. Nem hiszem el, hogy ezt komolyan gondolta az írója.

(Azok a csatajelenetek, amiket a neten korábban láttam már, valahol a Honfoglalás és a Sacra Corona csataábrázolási szintjén leledzenek, csak hozzájön még az eszméletlen gáz CGI. :D )
Petrapetrus 2013 márc. 06. - 08:55:37
(392/3430)
"A Lajost játszó színészt illetõen én fenntartom, hogy én a KINÉZETE ALAPJÁN 50 fölöttinek gondolnám. Elhiszem [...] de ÉN SEM a valódi koráról beszéltem, hanem, hogy mennyinek LÁTSZIK :) "Szerintem" 50 fölöttinek :)"
--> Elhiszem, hogy erre gondoltál, én is nagyjából úgy értelmeztem, de szerintem akkor sem néz ki 50 felettinek. Maximum 40-nek, de az 50-60 év már több, mint túlzás... :) Szerintem.

"Ha a valóságot fogják ábrázolni... kétlem, hogy túl sokan rajonganának érte..." Ezt én NEM A FILMRE értettem, hanem Szulejmán személyére!
Nyilván a törökök sokkal jobban képben vannak eleve Szulejmán személyét illetõen, elvégre uralkodójuk volt elég sokáig. Ezzel szemben mi csak érintõlegesen foglalkoztunk velük a tanulmányainkban, leginkább csak annyit, ami minket is érint, és azt is inkább magunk felé hegyezve (= mi maximálisan jók voltunk, õk meg abszolút rosszak). Szulejmán sok zseniális dolgot vitt véghez, amellett, hogy sok kevéssé szép dolgot is tett. Arról nem is beszélve, hogy egy másik kultúra, ahol, ahogy korábban már itt valaki pár hozzászólással lejjebb kifejtette: ott valóban törvénybe iktattak a birodalom érdekében kegyetlen dolgokat. Tehát ilyen szempontból teljesen természetes, sõt, elvárt dolog volt akkoriban mindez egy szultántól. Ami semmi esetre sem vett rá ennyi idõ után rosszabb fényt, mint a magyar történelemben elkövetett családon belüli áskálódások. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy Szulejmán jó volt és minden el szabad és kell nézni neki, de csinált õ azért nagyon jó, rafkós dolgokat, nem volt hülye gyerek és volt neki szíve is, még ha sokszor ez nem úgy látszott.

"Hatice nem tudom mitõl "balf..ax" szerinted.....nekem EDDIG a nõi szereplõk közül õ az egyetlen szimpi :) Nem tudom mi az amire célzol a jövõvel....majd meglátjuk....lehet,hogy megváltozik róla is a véleményem :) Hát van ilyen :)"
--> Szerintem azért, mert úgy viselkedik, mint egy karthauzi és ha "odébb lökik, ott marad". Igazából azon kívül, hogy epedezik Ibrahim után és néz bambán maga elé, nem csinál semmit... :D

"Nigar?! Az kicsoda? :D"
--> Nigar Kalfa a háremfõnök. :)

A Hürrem "szép-csúnya" témáról:

"a FILM KÉSZÍTÕK valóban ÍGY akarják Hürremet beállítani ("szuper szépség")... pedig tényleg nem az. [...] az írásos történelmi anyagok alapján az IGAZI Hürrem sem volt nagyon szép nõ...."
--> Nem csúnya, átlagos lány, akin dob a smink. Továbbra is így gondolom. Vagyis számomra belefér még abba a kategóriába, hogy külsõleg is megtetszik a férfiembernek. (pláne, hogy õ oszmán földön amúgy is "egzotikumnak" számított, ami külön vonzhatta a pasikat akkoriban :) persze az eszén és a természetén kívül)

"A Hürrem gonosz-nem gonosz témáról: Ház nézd... értem, hogy "szerinted" Hürrem nem gonosz. Szerintem viszont igen! Az egész személyisége gonosz."
--> Ha így gondolod, gondold. :) Én tényleg nem gondolom õt gonosznak, csak megkeseredett, elveszett embernek, akik próbál boldogulni a maga módján, a lehetõségeihez mérten. // A gyûrûlopás esetében a Szultán anyja volt a fõnök, ki lett találva minden és Hürrem is pontosan tudta, hogy csak a szultánát védik ezáltal. Azt viszont én sem értem, hogy miért nem az a lány kapta a büntetést, akit Mahidevran kért meg és valóban elkövette a lopást. Az is lehet, hogy a lányt csak a színjáték miatt hurcolták ki a szobából látványosan és ép bõrrel megúszta az egészet, csak elküldték a palotából. Ez is egy lehetséges alternatíva. A háremhölgyeket leszámítva tulajdonképpen mindenki tudta, hogy ki volt az igazi ludas és hogy elõ kell adni a gyûrût Hürremnek. Talán volt bennük annyi jóérzés, hogy ártatlanul nem zárnak börtönbe vagy végeznek ki valakit. És tényleg csak színjáték volt. Ez már nem derül ki...

"És ami még lesz késõbb....bár nem tudom ezt a filmbe is bele tették-e..."
--> Bele. De SPOILER nem kisfiúként, hanem már tulajdonképpen felnõtt férfiként öleti meg Mustafát. Mahidevran még a 89. részben él és virul, SPOILER VÉGE de gondolom neki is az lesz a sorsa, hiszen még mindig forgatják a sorozatot...
Amúgy lehet, hogy a sztoriban meg lesz magyarázva a cselekedet. Mahidevrant már most nem kell félteni, ha szemétkedésrõl van szó, s állítólag késõbb még durvább dolgokat fog mûvelni. Lehet, hogy Mustafa is tesz olyan megbocsájthatatlan dolgot, amivel megmagyarázzák Hürrem ezen kívánságát. Sajnos nem ismerem a pontos tényeket ezzel kapcsolatban, de szívesen utánaolvasnék.
Halit, mint pasi... Nekem szimpatikus. (és most nem Szulejmán) Ha a szultán is így nézett volna ki, akkor lehet, hogy az én érdeklõdésem is felkeltette volna, de többet nem nyilatkozom, mert az oszmánok szokásai valahol még mindig távol állnak tõlem, nem nagyon tudok mindennel azonosulni. És nem feltétlenül a "kegyetlen gyilkos" miatt - akkoriban egy szultánnak ilyennek kellett lennie, ez volt a norma, az elfogadott - ha akkor élünk és ott, valószínûleg mi is úgy tekintettünk volna ezekre, mint a világ egyik "természetes" dolgára.
offtopic
Petrapetrus 2013 márc. 06. - 08:23:00
(391/3430)
Én a színész életkorára írtam a szõrszálhasogatást, a többi dolog nyilván más lapra tartozik és van benne igazság. De nem bosszantom magam ezen, inkább jókat mosolygok és kikapcsolódok a sorozat által, legalább szerda esténként, csak kár, hogy sok a reklám. :P
Egyébként nagyon gáz csatajelenet várható a 11. részben, én láttam eredetiben és fetrengõs-röhögõsre sikeredett. Nagyon kevés harcos, lassítva végez egymással nagyon brutális, véres módon, hatalmas, tejfelszerû ködben. XD Ahhoz képest ez az esti várostrom talán még jó is lesz. :)))


Egyébként eszembe jutott még ezzel a szimpatikusak - egyáltalán nem szimpatikusak a karakterek "vitáról", meg arról, hogy szerencsére itt senki nem fekete vagy fehér, hogy tulajdonképpen azért a valóságban is ez van ám... Hiába hiszed azt valakirõl, hogy ismered, könnyen lehet, hogy nem is. Szerintem minden ember tesz valami olyat, ami a másiknak közel sem lenne szimpatikus, ha minden egyes lépését látná mindenhol a másik fél. A tévénézésben az a "buktató", hogy ott bele lehet látni oda is, ahová egyébként nem látnál be... És erre az lenne a legjobb példám, hogy anno a suliban bizonyos osztálytársaimat nagyon szerette 1-2 tanár, én viszont nem csak órákon találkoztam a bizonyos delikvenssel, hanem szünetekben és máshol is, én voltam vele úgymond összezárva és pontosan láttam rajta, hogy milyen ember is valójában. Ha például az egykori osztályfõnököm tudná a lányról azokat a dolgokat, amiket anno én, hát egészen biztos, hogy "megállna benne az ütõ". Szóval csak oda akartam kilyukadni, hogy pont azért (is) szeretem ezt a sorozatot, mert igenis mindenki csinál jót és rosszat is és összetettek a karakterek. Ehhez még hozzájön, hogy ez egy másik, idegen, izgalmas, ismeretlen kultúra. Ettõl van egy varázsa, ami miatt én többek között elé ragadtam. :)