Téma: Szulejmán

Petrapetrus 2013 márc. 25. - 09:01:32 Előzmény Pink Pearl
(510/3430)
SPOILER

Az általa (Cansu) játszott karakter lesz a szultán nagy kedvence Hürrem után. Hürrem persze piszkosul féltékeny lesz és azt hiszem megpróbálja majd eltenni õt is láb alól. :) De lesz valami kavarc egy tetoválással az új lány nyakán, ami miatt a szultán elküldi a palotából Firuzét (Cansu Dere).
A harmadik évadban derül fény Ibrahim "csínytevéseire" is, és a szultán kivégezteti. Hatice megtagadja Szulejmánt és elmegy a palotából. (Elõtte azonban még Nigar gyereket szül Ibrahimnak. :D Hatice viszont elrejti a gyereket elõlük. Hürrem erre késõbb rájön és elárulja a titkot Ibrahimnak, aki Haticével megegyezik, hogy Nigart Rüsztem pasához adják hitvesnek. Mahidevran és Hatice meg akarja öletni Hürremet és odaküldenek neki egy szolgát, akinek kiadják parancsba, hogy végezzen vele.)

SPOILER VÉGE

Vagyis jelen állás szerint a sorozatban, a harmadik évad vége felé most valahol 1536-ot írnak...
Petrapetrus 2013 márc. 25. - 08:43:48 Előzmény Pink Pearl
(509/3430)
Ezt én is így gondolom. A sorozat fennkölt dialógusába pont passzolt ez az idézet és betette a szinkront készítõ emberke. Szerintem az eredeti szöveg is hasonló volt, csak más szavakkal. Hányadik rész is volt pontosan az eredetiben, amit leadtak legutóbb? 6 vagy 7? Csak mert esküszöm megkeresem a feliratot és lefordítom. :D Most már érdekel... :P
Petrapetrus 2013 márc. 25. - 08:40:19 Előzmény Pink Pearl
(508/3430)
Valahol olvastam, hogy a negyedik évad forgatás alatt van. De már meg nem mondom, hogy hol... :)
offtopic
Petrapetrus 2013 márc. 25. - 08:38:53 Előzmény napraforgó
(507/3430)
Általános iskolás koromban én is hasonlóan felnõttnek láttam már egy gimnazistát, viszont gimnazistaként nem láttam a 40 éves tanáromat sem középkorúnak... :)
De amúgy igen, kinek-mi. :)
Pink Pearl 2013 márc. 24. - 21:04:12
(506/3430)
Dorcsek!

Egy kis helyesbítés!

A 91 az nálunk nem 182 hanem 181 rész lesz (ha lesz) :D

És, hogy miért?! :) Mert az ELSÕ rész az a VALÓDI elsõ rész volt a magyaron is! Az 100 perces, hosszú rész volt! Tehát csak a 2. résztõl kezdve vagdalták ketté :)

Számold ki! :)
Az elsõ széria 24 részes (eredeti számozás szerint)
Az elsõ részt rendesen leadták, a többi 23-at kettévágták (lesz belõle 46) + 1 az elsõ rész amit rendesen leadtak.
Tehát pl az elsõ széria nálunk ezért lesz 47 rész (és nem 48) :)

Napersze ki tudja, hogy fogja még az RTL variálni :) Lehet, hogy meggyorsítják, mint 2 éve az EZEL címû török sorozatnál tették :DD
Pink Pearl 2013 márc. 24. - 20:59:20
(505/3430)
Napraforgó!

Én elfogadom, hogy te így gondolod én viszont másképp gondolom :)

Ha pl azt mondanám, hogy "Bûnösök között tettestárs aki hallgat"?!
Akkor is így gondolnád? Biztos, hogy nem :)
Pedig a mondanivaló UGYANAZ, csak más szavakkal megfogalmazva.....

Ez pedig egy általános érvényû igazság, ami nincs Magyarországhoz kötve....sem a magyar nyelvhez...sem Babitshoz.

Az, hogy a magyar szinkronban azokkal a szavakkal fogalmaztatta meg a szinkron rendezõ ami nálunk Babitstól ismert.....az a szinkron rendezõ "hibája".....ha egyáltalán hibának nevezhetõ.....
Dorcsek 2013 márc. 24. - 20:14:46 Előzmény Petrapetrus
(504/3430)
Ha jelen pillanatban 182 résznél tart a sorozat mivel ketté bontják a részeket, akkor 3,5 év alatt nézzük meg ha ilyen tempóban adják le..
Acbar sah 2013 márc. 24. - 12:27:45
(503/3430)
tetszik a szakállas fotó.
ha most 26 évesen(a történelem szerint) negyvennek néz ki,akkor hány éves a szakállas fényképen?
2/10
napraforgó 2013 márc. 24. - 11:41:27 2/10
(502/3430)
De, igen, oda kell kötni. Ez egy idézet Babits Jónás könyve c. verses mûvébõl.
Az, hogy valami hasonlókat esetleg mondanak más nyelvekenn is, az itt szerintem nem számít.
Ha ennyire pontosan, betûrõl betûre idéznek, akkor nem lehet azt hinni, hogy jé, ilyet más nyelven is mondanak....Ismerni kellene az eredetit. Bár nem hiszem, hogy ilyen költõi lett volna.
Pink Pearl 2013 márc. 24. - 00:32:53
(501/3430)
Acbar sah!

Azt a bizonyos "Vétkesek közt cinkos aki néma" mondatot nem kell feltétlenül Babitshoz kötni....

Ezt végülis akármilyen nyelven el lehet mondani (és mondják is az angolok és olaszok és mások is).....mert ez egy általános érvényû igazság.....

Ha te pl a szultán embere vagy....és eltitkolod elõtte a "bûnös" nevét, akit keres (noha te tudod)....akkor te is "bûnös" vagy....mert "falazol" a bûnösnek....

Hidd el, ezt a kifejezést más nyelveken is használják......ha nem is pont ezekkel a szavakkal...
Pink Pearl 2013 márc. 24. - 00:27:20 Előzmény Edusss
(500/3430)
Szia Edusss!

********SPOILER*******

Pontosan nem tudom, hogy Cansu Dere (aki Eysan-t játszotta az EZEL-ben)milyen szerepet fog játszani, mert még nem tartok annyira elõre az "elõ"nézésben. Én ott is sorrendben megyek, nem ide-oda kapkodok.
De egyszer én is belenéztem egy pár villanás erejéig a harmadik szériába és épp akkor ott táncolt Cansu Dere Szulejmánnak és Szulejmán oda dobta neki a "lila kendõt"....tehát nyílván õ is egy ágyasa lesz Szulejmánnak a késõbbiekben......
És egy olyan jelenetet is láttam amikor csókolóztak is....
A táncos jelenet közben (mikor Cansu Dere táncolt Szulejmánnak)beadták egy pillanatra Hürrem dühös képét,aki éppen egy erkélyrõl hallgatta a zenét.... :DDD
De ez még nagyon sokára lesz a magyaron....pláne ha ebben a "csiga"tempóban haladunk a heti egy "fél" résszel..:DD

**********SPOILER VÉGE******
Pink Pearl 2013 márc. 23. - 23:31:50 Előzmény Petrapetrus
(499/3430)
Petrus!

Ezt már máskor is akartam kérdezni, csak aztán mindig elfelejtettem....hogy....
Te honnan veszed ezt, hogy "még most is forgatják"?! (ezt a mondatot már többször láttam tõled)

Ezek szerint lesz negyedik széria is?!
Mert a harmadik szériát már nem forgatják.Az összes részt leforgatták tavaly, csak még nem adták le mindet.

Van egy olyan sejtésem, hogy te arra gondoltál, hogy "még most is sugározzák a török tévében"......csak rosszul fogalmaztál amikor azt írtad, hogy még most is "forgatják".

Vagy tévedek? :)
Pink Pearl 2013 márc. 23. - 23:24:01 Előzmény napraforgó
(498/3430)
Azt nem tudom pontosan, hogy hány éves a harmadik szériában (mivel a török szöveget nem értem),de ott már nagy szakálla lesz és az arca is idõsebbre van maszkírozva.

Itt egy kép.
Acbar sah 2013 márc. 23. - 23:16:07
(497/3430)
nekem az tetszett a legjobban,hogy a szultán 1521-ben ugye, Babitsot idézett.
,,vétkesek között cinkos aki néma,,
Dorcsek 2013 márc. 23. - 20:01:06 Előzmény Petrapetrus
(496/3430)
Köszi :)
2/10
napraforgó 2013 márc. 23. - 19:01:03 2/10
(495/3430)
Minden relatív. Amikor 13 éves kislány voltam, egy 25 éves férfit meglett felnõttnek tartottam. 18 évesen a 38 éves tanáromat középkorúnak tartottam. Aztán 30 lettem és még nem tartottam magam sem öregnek, sem középkorúnak.... Most dupla annyi vagyok, és jólesik, ha a piacon az árusok azt mondják: vegyen ebbõl fiatalasszony! Ilyenkor nevetek, hogy rég volt az, amikor én fiatalasszony voltam, de azért máris jobb a napom.

És engem is idegesít, amikor egy 50 éves asszony balesetet szenved, és a nyikhaj TV bemondó azt mondja, hogy az idõs asszonyt a zebrán ütötték el.... 60 éves férfit meg szimplán öregnek minõsítenek. Vajon miért kell ilyen jelzõket fûzni az emberek életkorához?

Ettõl eltekintve, amikor a XVI. század elején az átlagéletkor nem lehetett magasabb 40 évnél, egy harmincas pasi bizony már középkorúnak számíthatott...
És lehet, hogy a II. Lajost ebben a sorozatban játszó színész csak harmincegynehány éves, de ránézésre egy jó tizessel idõsebbnek látszik. Mellesleg a kopasz címszereplõt is inkább 50-nek saccolnám, mint 40-nek.... Ez a genetika. Eleve korábban érnek, korábban öregszenek.
Petrapetrus 2013 márc. 23. - 12:04:56
(494/3430)
mármint a színész, nem Lajos, aki amúgy eredetileg tényleg annyi volt, amennyit mondtál :)
Petrapetrus 2013 márc. 23. - 11:58:57
(493/3430)
A sorozat weboldalán van angol verzió is, ott érdemes nézelõdni egyébként. :) És megy alatta az a jó kis zene... :) : https://http://en.muhtesemyuzyil.tv/
Petrapetrus 2013 márc. 23. - 11:53:42
(492/3430)
Wikipédián olvashatsz a karakterekrõl. :) (ha magyarul nem, akkor angolul)
Petrapetrus 2013 márc. 23. - 11:53:17
(491/3430)
Ez egy jó kérdés, majd én is utánanézek.
Az RTL klub 2 évadot vásárolt meg. Ennyit biztos. Egyébként szerintem Szigetvárig meg is fogják vásárolni. Utána "értelmét veszti" nálunk a széria és szerintem ott fogják abbahagyni. Már csak azért is, mert nálunk Szulejmán címen fut, holott Csodálatos század volna, ami már sejteti, hogy Szigetvárral nem fejezik be a történetet. Szerintem.

Lajos nem volt középkorú. Nekem egy alig múlt 30-as pasi nem az, sõt, még egy 40-est sem tartok középkorúnak. Nekem 50-tõl középkorú az ember. :D