Téma: Szulejmán

vénasszonyok:nyara 2013 febr. 22. - 10:24:05 Előzmény csyzy
(330/3430)
Hozzátenném még, hogy a protestantizmus is a törököknek köszönheti az elterjedését, mert a törökök sokkal toleránsabbak voltak vallási téren akkoriban, mint a keresztények.
Mivel az iszlám kb 500 évvel fiatalabb vallás a kereszténységnél, úgy tûnik, õk napjainkban tartanak a vallási türelmetlenség korszakánál.
luad 2013 febr. 22. - 09:58:49 Előzmény malczikaantaika@gmail.com
(329/3430)
Én meg nagyon nem szeretném, ha délutánra tennék, mivel reggel 4-kor kelek, este 19h-kor érek haza, és ez az egyetlen sorozat, amit nézek egész héten. Viszont tény, hogy adhatnák többször is heti 1 alkalomnál.
2/10
napraforgó 2013 febr. 21. - 08:08:11 2/10
(328/3430)
Én nagyon vegyes véleménnyel viszonyulok Hürremhez.
lragadták a családjától, amikor még csak 15 éves volt (vagy annyi sem). Megölték apját-anyját, kishúgát. Ez akár ellenállásra is sarkallhatta volna. Bekerült a hárembe, ahol hamar rájött, hogy itt csak a szultánon keresztül juthat feljebb, csak akkor lehet jobb sora. De a hárembõl a büdös életben nem juthat ki, és csak rajta áll, hogy szép ruhákat, ékszereket visel-e, vagy a padlót súrolja egész életében. Mivel nem akart névtelen vértanú lenni, az elsõ variáció mellett döntött.
És elég okos és ambiociózus volt ahhoz, hogy úgy döntsön, hogy akkor inkább a szultán kegyence lesz. Ehhez félre kellett állítania a korábbi szultánát. És meg is tette. Okosul, álnokul, ravaszul. És talán még tényleg meg is szerette a szultánt. Mást meg úgyse ismert, úgyhogy sok választása nem lehetett. Mindenesetre a lehetõségeibõl kihozta a legjobbat. Sõt. az õ fia lett az utód -még ha nem is érdemelte meg.
Petrapetrus 2013 febr. 21. - 07:46:49
(327/3430)
Már a 87. részt adták le nemrég Törökországban, csak megsúgom. :D
Petrapetrus 2013 febr. 21. - 07:45:54
(326/3430)
Bombázd te is az RTL klubot üzenetekkel, mint a sorozat Facebook-os "rajongói tábora", hátha meghatja õket... Én sem bánnám, ha nem szabdalnák ennyire szét. Egyébként már próbálkoztam beszerezni a sorozatot, de a YT csatornát leszámítva szinte képtelenség viszonylag egyben megszerezni. :-/ Majd ha nagyon ráérek és sok idõm lesz, megpróbálom onnan lehalászgatni és nekiállni nézni úgy rendesen. Tényleg idegesítõ ez a rendszer.
offtopic
Petrapetrus 2013 febr. 21. - 07:41:54
(325/3430)
Akinek ez spoiler... :P
(nem értem, hogy történelmi(!) fordulatok miért számítanak annak :D - ezek nem holmi forgatókönyvírói fantázia-szülte események)
Ennyibõl Lajos és a Csele patak is spoiler, meg az, hogy ki nyer Mohácsnál, stb. Ennyire már nem kellene szõrszálhasogatni. :D

Egyébként én csippantom Hürremet, bár tény, hogy neki is voltak/lesznek rossz húzásai, de alapvetõen nõben hasonlóan karakán személyiség, mint a szultán.
malczikaantaika@gmail.com 2013 febr. 21. - 07:06:54
(324/3430)
Felháborító, hogy az RTL Klub ilyen késõn - és hetente csak egyszer - adja ezt a sorozatot! Jobb lenne a délutáni rendkívül szánalmas és unalmas mexikói sorozatok helyett adni! Vagy az ökör és rendkívüli módon gusztustalan esti pesti mûsor helyett! Ráadásul még egyetlen egyszer sem kezdték el idõben a filmet, általában 6-10 perc kezdési késéssel adják, közte pedig az a sok hülye reklám!
Crystalheart 2013 febr. 21. - 02:23:29
(323/3430)
slywer, Spoiler jelzés lemaradt, és még képet is tettél. Hát grat. :D
Crystalheart 2013 febr. 21. - 02:22:44
(322/3430)
Ez egyelõre nem is alternatív megközelítés, hanem konkrétan a diktatúrákban anno minálunk is népszerû stílusú történelemhamisítás. Akárhogy is nézzük, ez van. A saját történelemírásuknak sem mindig felel meg a sorozat, de annak nyilvánvaló túlzásait nagyon is magáévá teszi. Persze nem dokumentumfilm, de a török népnek a középkori Magyarországról és a saját történelmükrõl való gondolkodását is befolyásolhatja, hiszen a nép a játékfilmekbõl és sorozatokból meríti manapság az ideológiájának jó részét. Magyarországon nagyon régen azon vannak a történészek, hogy a túlzásokat lefaragják és hogy a reális, a legvalószínûbb történelmet tanulhassuk, és a Honfoglalás c. fantasy film példája alapján ezt feltételezem a fõvonalbeli török történészekrõl is...
slywer 2013 febr. 21. - 00:31:20
(321/3430)
***SPOILER PÓTOLVA***

2furcsamód" minden rész után elolvasom a wikipédiát...Szulejmánt,hürremet,ibrahimot...nekem "ez a" Hürrem nagyon "szemetszúró"...fõleg,ahogy Meryem Uzerli eljátssza....az az elégedett vigyor.....egyre utálhatóbb.No és így,hogy olvasom..fõleg,hogy Ibrahimot is megöltetteti,holott Szulejmán neki köszönheti a sikereit

http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tkt/ket-targyalas/ch02s04.html
csyzy 2013 febr. 20. - 23:09:50
(320/3430)
Teljesen jó ez a sorozat. Érdekes a megközelítés de csak azért mert a mi fejünkbe mást tömtek a történelem órákon. Megjegyzem annyira Erdélynek sem volt rossz, hogy kiegyeztek a törökkel, sõt a szabadságharcok után is ugye ott volt menedék. Ráadásul õk onnan bennünket a legnyugatabbi rokonaiknak tekintenek. S valjjuk meg jogosan... Megleht jobb lett volna ha elseik Bécs, és nem Magyarország lett volna az ütközõzóna. Mi bajunk lenne manapság. Kevesen tudják, de pl a Kecskemét, Kiskõrõs stb. szabadsága gazdagsága a török idõkbõl származik. Mert a török adója kevesebb volt, mint a Habsburgoké, meg a magyar "nagy"uraké
arnold63 2013 febr. 18. - 20:04:08
(319/3430)
nem értettelek félre én is olvastam a WIKIPÉDIÁT a fia nem lett vala méltó a papához
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 18. - 19:51:11
(318/3430)
OFF
Az ilyen zászlós-mizéria másra sem jó csak, hogy megossza a mo.-iakat.
Én sem megyek ki pl. Romániába megkeverni a katyvaszt, úgy hogy hagyjanak minket békén és ne szóljanak már Romániából a magyar belügyekbe!

Nem tartozik ide, de amikor nagyapámék Temesvár alatt harcoltak (2. világháború), akkor a templomtoronyból, akik rájuk lõttek magyarul beszéltek. Hol volt akkor a nagy magyarságtudatuk az ottaniaknak???
OFF
offtopic
fredi60 2013 febr. 18. - 18:15:49
(317/3430)
Általánosságban beszéltem rólunk, magyarokról.
Te utálopd a románokat, talán még a szlovákokat is.
Mások utálják a franciákat (nem egyszer olvashattuk itt, a filmes fórumon) pl. Trianon miatt.
Egy harmadik csoport utálja az osztrákokat a korábbi történelmi "együttélésünk" miatt.
Megint mások utálják a törököket. E film kapcsán is voltak ilyen hozzászólások, nehogy már nekem kelljen kikeresnem és listáznom õket!!
Újabb csoport meg utálja a szovjeteket/oroszokat szintén történelmi oldalról....
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 18. - 17:31:10
(316/3430)
Az én nevemben Te csak ne beszélj baromságokat! :-p)
Én nem utálok senkit, világos.
offtopic
fredi60 2013 febr. 18. - 16:58:33
(315/3430)
Bocsi, de vitába kell szállnom veled. Nem a fél világ utál minket, mintsem MI UTÁLJUK a fél világot. Ps ez igen nagy különbség.
Mi utáljuk a románokat, szlovákokat, oroszokat, franciákat, osztrákokat, törököket, stb, stb. De sok esteben õk nem így viszonyulnak hozzánk.
offtopic
fredi60 2013 febr. 18. - 16:53:26
(314/3430)
Gondolod, hogy a világ nagyhatalmai foglalkoznak egy 93000km2 országgal, aminek a gazdasága is az utolsókat rúgja??
Kérlek, ne röhögtess..... jó!?
1/10
offtopic
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 18. - 09:52:01 1/10 Előzmény Fõnix_császárnõ
(313/3430)
0123456789876543210123456789 H-A-H-A-HA-HA-H-AH-AHA-HA-HA-HA--H-A:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
arnold63 2013 febr. 17. - 23:51:38
(312/3430)
Hát ilyen az mikor egy nagy formátumú politikus nem a fejével, hanem egy másik tagjával gondolkozik.

Azért elég vicces, ha egy moszlim, sõt az iszlám legnagyobb politikai és vallási vezetõje alkesz. haha
arnold63 2013 febr. 17. - 23:40:35
(311/3430)
Magyarország Mohács elõtt - történészek szerint - a korabeli Angliával hasonló gazdasági potenciálú ország volt. Világpolitikai jelentõsége gyarmatok, flotta híján természetesen nem hasonlítható, de Európában, és fõként a Balkánon döntõ jelentõséggel bírt.
A törökök meg ugyebár mégsem a Karib térségben akartak terjeszkedni. :)