Téma: Szulejmán

offtopic
Kenshitora 2013 febr. 04. - 18:39:55
(270/3430)
OFF
A Baranta egyébként nem egyetlen ember nevéhez kötõdik (mint pl. a Kyokushin Kai Ójama Maszutacuéhoz), aki kiépített egy ágazatot lejegyezte, majd iskolát nyitott. A Baranta egy egész nép harcmodora volt, ami apáról fiúra szállt és nem jegyezett le senki.
OFF
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 04. - 17:38:48
(269/3430)
OFF
Szerintem nem kell mindent szó szerint venni. :-)
Persze, hogy nem voltak hülyék az osztrákok a harchoz.
Véleményem szerint ez egy metaforikus ábrázolás arra, hogy merõben máshogy harcoltak akkor még a magyarok és ez az osztrákoknak nagyon furcsa volt.
Ugyanis egyféle komplett harcmodora volt a magyaroknak, hasonlóan pl. a kung-fuhoz. Ma már nagyon kevesen tudják, de az osztrák-magyar monarchia idején nagyon elterjedt volt a szegények körében. Az osztrákok teljesen betiltották, de a nép átmentette ezeket a néptáncokba, és a magyarok harci eszközeit is betiltották - sajnos, nagy sikerrel - az osztrákok, nehogy ellenük fordítsák ezt a tudást a magyarok.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Baranta
OFF
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 04. - 15:07:13
(268/3430)
Mi a történelmileg hiteltelen a Tenkes kapitányában?
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 04. - 15:06:22 Előzmény Petrapetrus
(267/3430)
Nekem nagyon úgy tûnik, hogy "nem úgy gondoltam, de azért mégis..." :-)
Persze én is tévedhetek, néha...engedtessék meg má' nekem is néha tévedni. :-)
offtopic
Petrapetrus 2013 febr. 04. - 13:34:41
(266/3430)
Jó, rendben, bár szerintem elõbb látsz ilyet, ha letöltöd valahonnan. :)))
(esetleg keress rá: Mujeres asesinas --> ez egy thriller/horror sorozat például :))
Petrapetrus 2013 febr. 04. - 12:04:38
(265/3430)
Legjobb tudomásom szerint ez a sorozat nem akar (abszolút) hitelesnek tûnni, inkább csak szórakoztatni. Le is lett szögezve már a vetítés elõtt, hogy a széria inkább a szórakoztatást szolgálja, nem akar mindenáron és minden tekintetben történelmileg hiteles lenni. A fõbb dolgokat megtartották, de egyébként szabadon átszabták a készítõk. Már csak emiatt is butaság háborogni az ilyesmin. Többször elhangzott már, hogy aki történelmileg hiteleset és pontosat akar, ne ezt a sorozatot nézze. Aki megelégszik csak a nagyvonalúbb történelmi vonalvezetéssel és az oszmán "magánélet" rejtelmeivel, az meg nézze ezt.
Azt pedig ugye mondani sem kell, hogy minden nép szereti magát szebbnek, nagyobbnak, jobbnak feltüntetni, mint a többieket...
Crystalheart 2013 febr. 04. - 11:40:45 Előzmény Petrapetrus
(264/3430)
De, ez botrányosan rossz. Ilyen hozzáállással nem lehet hiteles(nek tûnõ) filmet készíteni. Filmmel foglalkozom és rendezõ akarok lenni, az ilyen normális esetben elfogadhatatlan. Egyébként majd a mohácsi csatánál látjátok csak meg igazán, hogy köze nincs az egésznek az eredetihez. Épp ahogy a várnál, ott is csak random odatettek egy akármilyen csatát. És az nem egy 2 másodperces snitt.
7/10
Karter 2013 febr. 04. - 09:43:54 7/10 Előzmény Petrapetrus
(263/3430)
Nem is tudtam, hogy Bódy Sylvi színésznõ lett:)...a fõszereplõ szerintem nagyon hasonlít rá...
Viccet félretéve bejön a film, eddig mindenképpen tetszik, várom a folytatást
7/10
Petrapetrus 2013 febr. 04. - 08:17:09
(262/3430)
A szerep az egy dolog. A Hürremet alakító színésznõ pedig megint egy másik dolog. A szépség mindenkinek mást jelent. Aki neked nem az eseted, az valakinek maga a tökély, vagy éppen fordítva. Ezzel nem lehet és nem is szabad vitatkozni. (Bár ez az "esetem" dolog is valahol butaság, mert tetszhet valakinek egy bizonyos "típus", attól még simán beleszerethet valakibe, aki teljesen más külsõleg, mert beleszeret abba, amilyen az illetõ belül.)
Ebben az esetben szerintem Hürrem teljesen jó, mert kiváltja az érzelmeket a nézõkbõl. Így lett megírva a karakter, õ pedig eljátssza. Hitelesen, mert érzelmeket vált ki. Ennyi az egész. :)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Látszik, hogy szappanoperán kívül te sem láttál más mexikói készítésû sorozatot/filmet. Majd ha már láttál, akkor tessék leszólni úgy ámblokk az összes sorozatot, amit Mexikóban csinálnak. Én láttam már mexikói akcióvígjátékot is, telenovella szereplõkkel és meglepõen jó volt. Sõt. Olyanok is mondták, akik ki nem állhatják a telenovellákat, hogy ezt nem is hitték volna, hogy tudnak ezek mást is... Pedig tudnak! ;)
offtopic
Petrapetrus 2013 febr. 04. - 08:14:22
(261/3430)
Szerintem nagyon nem megszabás volt a hozzászólásom. Csupán egy egyszerû észrevétel... Olvasd el még egyszer, hátha leesik...

"OFF Ahhoz képest, hogy azt mondtad, szereted magad mûvelni... :) A Mester és Margarita Bulgakovtól mondhatni egy irodalmi alapmû, szóval már csak ezért sem válna károdra elolvasni. Persze semmi sem kötelezõ. :D"
Petrapetrus 2013 febr. 04. - 08:12:45
(260/3430)
Nálad a pont. :)
offtopic
vénasszonyok:nyara 2013 febr. 03. - 22:43:54
(259/3430)
Jelents fel a "Molett nõ ellenes tevékenységet vizsgáló bizottság"-nál, közösség elleni izgatásért.
10/10
Tamylla 2013 febr. 03. - 22:26:55 10/10
(258/3430)
Olvasva a hozzászólásokat szerintem az a gond, hogy sokan félre értelmezik a filmet! Ez nem egy életrajzi sorozat, hanem Szulejmán szultán magán életérõl szóló romantikus film.Ezért fordulhat elõ, hogy több történelmi ferdítés van benne.Inkább csak az alap szereplõk és szituációk valósak, a többi már a forgatókönyv írók fantáziája.
Az, hogy Hürrem jelleme meg ilyen, szintén a valóságot tükrözi.Mivel õ egy rabszolga volt, és felküzdötte magát addig, hogy az ottomán birodalom uralkodójának felesége lehessen.Ez nagyon nagy dolog volt abban a történelmi idõben, mert addig ilyen házasságot kötni lehetetlen volt. Érdekesség, (utána olvastam)hogy e miatt a döntés miatt még büntetést is kiróttak Szulejmánra, amit persze nem hajtott senki végre. Õ csak gyõzedelmeskedett egy olyan világban , amikor nõk nagyon elvoltak nyomva, és csak hálótársnak és gyerekszülésre tartották õket.
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 03. - 22:08:31
(257/3430)
"(...) Engem leginkább egy jóllakott városi galambra emlékeztet. Azokat pedig nem kedvelem. (...)"
Elég rasszista megállapítás - itt most nem a bõrszín, hanem a testalkat szempontjából kell érteni. :-)
2/10
napraforgó 2013 febr. 03. - 19:52:15 2/10
(256/3430)
Nekem az a bajom ezzel a sorozattal, hogy egy epizódon belül van kb. 3 perc, amikor az uralkodó politikáját mutatják be, másik 3 perc, ami arról szól, hogy õ milyen jó apa (mint tudjuk, késõbb megölette a saját fiait), és kb. 40-45 perc meg arról szól, hogy ma kivel fekszik le a szultán, miért ezzel és nem azzal, stb., és a mellõzöttek mennyire utálják a kegyenceket, meg amúgy mindenki mindenki mást a háremben. Hát ez valahogy nem igazi történet.
offtopic
vénasszonyok:nyara 2013 febr. 03. - 15:40:58
(255/3430)
Számomra pont fordítva áll a dolog. Nem annyira ronda, mint amennyire taszító a belõle áradó idétlenség és antiszexepil. Engem leginkább egy jóllakott városi galambra emlékeztet. Azokat pedig nem kedvelem. Természetesen ez nem jelent nekem gondot, mert szerencsére nem üldöz a szerelmével.
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 03. - 13:03:50
(254/3430)
OFF
Drew Barrymoore-nak azért van belsõ szépsége is.
A külsõ szépség még nem teljes a belsõ szépség nélkül, viszont a belsõ szépség ellensúlyozza a külsõ hibáit.
Szerintem igenis csinos nõ Drew Barrymoore. :-)
OFF
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 03. - 12:58:59
(253/3430)
OFF
Na, ne Te akard már megszabni, hogy mit olvassak el elõször. :-)
Az emberi gyarlóságokról elég sokat tudok, amit meg nem ismerek el tudom képzelni. Engem nem ez érdekel. Hanem, hogy miért tesszük azt az embertársainkkal, amit teszünk - akár jó, akár rossz, és hogy a negatív gondolatainkat - amik egyértelmûen rosszat okozhatnak nekünk vagy másoknak -, hogyan tudnánk jobbra fordítani még mielõtt ténylegesen is megvalósíthatnánk.
Mert nincs jogunk ahhoz, hogy másoknak rosszat tegyünk, és ok sem lehet rá, hogy megtegyük a rosszat. :-)
OFF
vénasszonyok:nyara 2013 febr. 03. - 12:11:57
(252/3430)
Engem is Drew Barrymoore-ra emlékeztet. Neki is rettentõ csúnya, erõs álla van. Nem az a baj, hogy nem tökéletes szépség, hanem az, hogy egy cseppet sem vonzó. Nézd meg pl. Claire Forlani-t. Õ sem egy teljesen szabályos szépség, mégis nagyon vonzó (legalábbis a filmvásznon).
Gondolom egy töröknek már az is egzotikum, hogy fehér bõrû, vörös hajú.
Petrapetrus 2013 febr. 03. - 12:03:06 Előzmény Crystalheart
(251/3430)
Szerintem egy mindösszesen két másodperces(!!) vágóképnél felesleges ekkora feneket keríteni annak a várnak... Ami mellesleg tényleg nem sikerült olyan botrányosan rosszul, mint ahogy írtad. :)