Téma: Szulejmán

abisztriczky 2016 márc. 20. - 10:10:25
(3250/3430)
Ne nyissátok meg, már megint trollkodik valaki!!
Youtube Admin 2016 márc. 20. - 09:17:49
(3249/3430)
Itt a balhé a Szulejmán miatt!

https://www.youtube.com/watch?v=TJjfUTzkM1s
Duró Sándor 2016 márc. 20. - 09:13:15
(3248/3430)
Furcsa eljárás mintegy a felénél megszakítani a sorozatot. Olyan lehet ez, mint egy coitus interruptus.
Ahogy látom, levetítik az utolsó elõtti és az utolsó részt. Parancsolj, t. Nézõ, következtesd ki, hogy mi történt az elmaradt részekben, már ha tudod!
9/10
zsazs7993 2016 márc. 17. - 12:58:00 9/10 Előzmény abisztriczky
(3247/3430)
Köszönöm szépen a felvilágosítást.
Én azt hiszem mindenek ellenére folytatni fogom, mert érdekel - most elolvastam a rövid ismertetõket a kihagyott részekre és el kezdem nézni az esti adásokat.
Kár, hogy így döntött az adó, a Farm és más ilyen mûsorok egyáltalán nem érdekelnek.
Gondolom sok embernek okoztak ezzel kellemetlenséget.
Üdv Mindenkinek
abisztriczky 2016 márc. 16. - 20:19:48
(3246/3430)
Ezzel én is egyetértek.
Krisztina Bacskay 2016 márc. 16. - 17:43:02
(3245/3430)
Én, részemrõl rettentõ dühös vagyok, hogy befejezik még ha egy kis idõre is, szeptemberig a délutáni ismétléseket, vetítéseket. A Farm nem érdekel, ráadásul azt másnak délután meg is ismétlik. Mire nyár végén újra elkezdik vetíteni, kiesek belõle, lehet, már érdektelenné válik, nem érdekel. Nem úgy, mint most érdekelne. Nem hiszem, hogy nézni fogom már szeptembertõl. Elveszíti a varázsát. Ezt nagyon nem így kellett volna csinálni.
abisztriczky 2016 márc. 16. - 10:35:44 Előzmény zsazs7993
(3244/3430)
Úgy tudom, hogy nyár végéig, szeptember legelejéig leállnak a hétköznap du.-onkénti ismétlésekkel, a FARM címû reality-show miatt. Úgy tervezik, hogy szeptembertõl újra visszaállnak a délutánonkénti ismétlésekre.
Egyébként egy idõ után az ismétlések amúgy is beérték volna a heti egyszer adott részeket, biztos ez is közrejátszott az idõszaki szüneteltetésbe.
abisztriczky 2016 márc. 15. - 12:03:01
(3243/3430)
***SPOILER***
Nem bírtam a kíváncsiságommal, és elõre megnéztem a YouTube-on Ibrahim-, Musztafa-, Beyazid kivégzését. Számomra Beyazidé volt a "legdurvább", a szeme elõtt végezték ki a 4 fiát, aztán meg Õt, Szelim meg jelen volt. Hürrem jó hogy ezt nem élte már meg.
9/10
zsazs7993 2016 márc. 14. - 08:50:10 9/10
(3242/3430)
Sziasztok!
Én most, az RTL délutáni adásában kezdtem nézni a sorozatot és most azt vettem észre, hogy márc. 21-én már nem adják...lentebb olvastam, hogy befejezik az ismétlést...mit tudtok ez tényleg így van? vagy esetleg talán az ünnepek miatt szüneteltetik?
Válaszotokat elõre is köszönöm! Üdvözlettel kívánok mindenkinek kellemes ünnepeket!
Margó Körmendy 2016 márc. 13. - 13:03:01
(3241/3430)
Én is csalódottan látom,más sorozat megy éppen.Pedig jó volt ez a vasárnapi ismétlés.Ha, valaki tudja,lesz-e folytatás,írja meg.
bumi18 2016 márc. 13. - 11:50:33
(3240/3430)
Sziasztok ! Vasárnaponként a sorozat+ adta ami jól jött tudtam nézni, de most hipp-hopp abbahagyta . Nem tudjátok fogják folytatni ? köszi
abisztriczky 2016 márc. 11. - 12:18:18
(3239/3430)
***SPOILER***
Ibrahim kivégzésének azért lesz ám utóélete, nem csak a kinevezések, tisztségek terén, hanem a háremben is. Amit Hatidzse és a pereputtya fognak mûvelni Hürremmel, az nem semmi. Különösen "tetszett" az a rész, ami nálunk még jóval késõbb lesz, ahogy Hürrem alaposan elgyepálja Hatidzsét, persze ezt is meg fogja úszni. Hatidzse ezt kihasználva, el akarja érni, hogy kivégezzék, de Hürrem úgy kavarja a szálakat, hogy megússza ezt is. Aztán idõvel a filmben Fatma szultána is (Szulejmán húga) - Musztafa közbenjárására - beszáll majd Hürrem szekálásába, gyötrésébe a "változó korát" kihasználva.
2/10
napraforgó 2016 márc. 11. - 11:12:44 2/10
(3238/3430)
Vannak történelmi tények, amelyektõl valóban nem térnek el. De ez a sorozat jórészt a háremhölgyek egymás közti torzsalkodásairól szól. Ki mit mondott, ki mit gondolt, stb, stb. ehhez képest az, hogy Ibrahimot valóban akkor és úgy ölték meg... alig néhány százaléka a történetnek, ami valóban történelmi tényeken alapul. Majdevrán, Hurrem, Hatce intrikái, meg hogy milyen pofákat vágnak sokkal több idõt vesz el. Én leginkább a gazdag kiállítása miatt nézem, gyönyörû nõk gyönyörû ruhákban és még szebb ékszerekkel, pici kis történésekkel.
Most meghalt Ibrahim. már 3 résszel korábban elkezdõdött a nyûglõdés, a felkészítés az eseményre. Aztán még utána is legalább ennyi idõ lesz, míg valami másra térnek rá.
Szóval nekem nagyon lassú a sorozat, és ez a magyar módi, szétaprózás meg valami katasztrófa.
Caffe 2016 márc. 11. - 11:05:21
(3237/3430)
Szulejman a fatva segitsegevel tudott kibujni sajat eskuje alol:
"A fetva vagy fatva arab szó. Az iszlám vallásban vallásjogi döntést jelent olyan esetben, mikor egy konkrét hitelméleti vagy vallásgyakorlati kérdésre nincs válasz sem a Koránban, sem a hadíszokban, sem a muszlim tudósok közmegegyezésében, az idzsmában.
Ez nem volt szep Szulejmantol, bar Ibrahim a mi szivunknek nem kedves, mert o vezette a torok hadsereget Mohacsnal.
Ami pedig Hurrem intrikait illeti, olvasva az akkori torok utodlasi torvenyrol, sajnos igaz az a magyarazat, hogy vagy te olsz vagy teged olnek meg. Ha Musztafa kerul hatalomra, o nyirja ki Hurrem fiait es csaladjat, ez akkoriban szinte torvenyszeru volt.
Caffe 2016 márc. 11. - 10:44:24
(3236/3430)
Sztem eleg szepen kovetik a tortenelmi hatteret, nyilvan nem a haremholgyek, szerelmi szalak szempontjabol, de csak ott ternek el a tortenelmi husegtol, amivel kapcsolatban nincs konkret feljegyzes. De itt van pl. Ibrahim halala, Szulejman a palotaba hivta, stimmel, selyemzsinorral megfojtottak azok, akiknek ez volt a dolguk, stimmel. Hogy mit mondott Hatimenek vagy a vacsoranal Szulejmannnak, mit gondolt kozben Szulejman, nem tudjuk, igy ezt kitalálták.
Akit erdekel, a selyemzsinorrol wikipediabol:

A "selyemzsinór az Oszmán Birodalom kivégzési eszköze volt, melyben azok részesültek, akik kegyvesztettek lettek a török császárnál. Kizárólag elõkelõ személyek kaphatták ezt a büntetést.

A selyemzsinór büntetés eredete a nomád korra vezethetõ vissza, amikor a vétkezõ harcost az íjának húrjával fojtották meg. Késõbb ez lett az elõkelõk, különösen az uralkodó osztály fõ halálos ítélete, mivel az õ vérük kioltása bûnnek számított, de a fojtás közben nem folyt vér.

Az ítélet végrehajtásáért külön végrehajtó tiszt, a kapudzsi basi felelt. Amikor a császártól megkapta a parancsot, igyekezett minél nagyobb titokban felkeresni az adott személyt úgy, hogy gyanakvását és esetleges menekülését elkerülje. Abban az esetben ugyanis, ha a halálra ítélt elmenekült, a kapudzsi basi életével felelt a hibájáért.

Az ítélet ellen fellebbezésnek, halasztásnak helye nem volt. Az elítéltnek joga volt végrendelkeznie, valamint – ha jelen voltak – elbúcsúznia a rokonaitól. Miután a kapudzsi basi az elítélt elõtt kihirdette a császár döntését, a kíséretében lévõ két segítõje (csausz) végrehajtotta az ítéletet.

Ennek elsõ lépéseként a fermánt (a kivégzésrõl szóló szultáni okiratot) az elítélt fejére tette, majd egy két oldalról meghúzható hurkot helyeztek az elítélt nyakába, melynek meghúzásával az elítéltet kivégezték"
2/10
napraforgó 2016 márc. 11. - 08:11:00 2/10
(3235/3430)
Én kicsit sem csodálkozom, hogy ez nem egy történelmi hûségû sorozat. Jó pár oldallal korábban pont én magyaráztam valakinek, aki talán azt hitte, hogy Nigár, meg a spanyol hercegnõ, vagy akár Viktória/Szádika, meg a többi háremhülyeség igaz volt. Én pontosan tudom, mit jelent a "történelmi ihletésû" jelzõ.
Inkább csak azért lamentáltam, mert kb. 40 perc történést kapunk hetente 25-30 perc reklámmal megspékelve. És hát Szulejmán nagyon hosszú életû volt... Jövõ ilyenkorra sem lesz vége, de ha így haladunk, még 2-3 évig ki fog tartani a sorozat....
És most mág a naponkénti ismétlést is beszüntetik. Pedig úgy legalább követhetõ a sztori valamelyest.
2/10
napraforgó 2016 márc. 10. - 04:00:30 2/10
(3234/3430)
Március 21-tõl viszont nem látom a sorozat ismétlését az RTL-en. Marad a heti egy alkalom szerda esténként.
civis.juzer 2016 márc. 09. - 19:04:57 Előzmény napraforgó
(3233/3430)
Abban, hogy a sorozat zavaróan lassan csordogál, teljesen igazat adok. Anyósom, aki anno nem látott a hetente jelentkezõ sorozatból semmit, irigylésre méltó élvezettel követi a széria naponként jelentkezõ ismétléseit. Néha én is csatlakozom hozzá, de esetemben is van jónéhány epizód, amire egyáltalán nem emléxem. Vagy a memóriám hagyott cserben, vagy tényleg nem láttam ezeket a részeket, már kideríthetetlen. Mindenesetre sokkal jobb lenne, ha az elsõ vetítésekre is gyakrabban kerülne sor, mert így tényleg lassanként nézhetetlenné válik a "Csodálatos évszázad", ahogy az eredeti cím szól...
Azon viszont ne csodálkozz, hogy a sorozat nem pontosan követi a történelmi eseményeket. Ezt a film készítõi fel is vállalják, minden epizód elõtt elhangzik, hogy a cselekményeket a valós történelmi események _ihlették_, vagyis (legalábbis az én olvasatomban) ez azt jelenti, hogy nem is ígérnek történelmi hûséget, csupán azt, hogy ezek alapján találták ki a filmbeli események egy részét.
abisztriczky 2016 márc. 08. - 20:45:02
(3232/3430)
***SPOILER***
Az igaz, hogy a filmben Nurbanu - Szelim kedvence - fogja megölni Hatidzse lányát? Ezt olvasatam valahol. Megaztán Hürrem is meg fogja bánni, hogy Õt választotta fia mellé!
Fatma szultánával (Hatidzse testvére) is alaposan meggyûlik a baja Hürremnek. Sikerül tõle is megszabadulnia? Musztafáék uszították Hürremre, akit, miután megtudta, hogy változó korba lépett, azzal kezdi támadni. Mivelhogy ez a téma a nõknél igen kényes kérdés, akkoriban is nyilván az volt.
Tegu 2016 márc. 07. - 12:48:03
(3231/3430)
Nem, azt az apuci, Szelim tette. Mivel naluk sokaig nem volt elsoszulotti jog, a fiutestverek altalaban egymassal vetelkedtek a tronert es a gyoztes kinyirta a fiutestvereit es kovetoiket, mintegy megakadalyozva az osszeeskuveseket, lazadozasokat. Tehat itt elet- halal kerdese volt a tronrakerules.
Szulejman fiutestverei betegsegben haltak meg.