judith 2008 jan. 22. - 18:31:50
(665/4485)
Ahogy mondod, én is így látom Hegyivel kapcsolatban. De tényleg nem is vettél észre "minõségbeli" különbséget az eredeti és a szinkronos között? Mondjuk legalább szinkronnal nem kellett hallgatni Ian szörnyû brit angolját:DD
DRusza 2008 jan. 22. - 18:29:35
(664/4485)
Egyáltalán nem poénnak szántam. Megnéztem a 4. évad 10. részéig eredeti hanggal... Egyedül Teri Hatcher hangja az, amit a magyar szinkronban nem követtek, hiszen a szinésznõnek egy vékony selymes hangja van, amely az "ultrabéna dráma-junkie nõ" karakter esetlenségét csak fokozza. Hegyi Barbara erõs, határozott nõknek kölcsönzi általában a hangját, viszont annyira egyedi, hogy így is illik a karakterhez...igaz, inkább a konokságát és akaratosságát és nem a bénaságát domborítja ki.
judith 2008 jan. 21. - 20:30:59
(663/4485)
Pedig sajnos elég gyenge. Az oka? Pénzhiány, ebbõl következõleg a színészek túlterheltsége.
9/10
zee944 2008 jan. 21. - 19:09:37 9/10
(662/4485)
Attól, hogy nem ilyen gyenge a magyar szinkron, mint amilyennek te személy szerint beállítod. Ne kérdezd vissza, mit jelent ez, mert tudod jól, hogy mit jelent...
judith 2008 jan. 21. - 17:32:31
(661/4485)
Nem lenne jobb, csak ha a drága Balogh E. tudott régen jól is játszani, akkor esetleg most is tudhatna.
judith 2008 jan. 21. - 17:31:52
(660/4485)
Illetve mitõl is torzít?
judith 2008 jan. 21. - 17:31:29
(659/4485)
Szívesen, én meg csak példának felhoztam, hogy ott pl meg tudták oldani úgy a szinkront, hogy jó legyen. Jóbarátok szerintem klasszisokkal jobb sziknronnal. Másrészt nem is az elsõdleges szempont az, hogy hasonlítson az eredetire a hang, hanem hogy a karakterhez passzoljon! És mondjuk Für Anikó meg Básti Juli inkább olyan "vidámabb" hangok (értsd: pl inkább õket kellett volna mondjuk Susanhoz tenni, míg a komolyabb Hegyi illett volna a komolyabb Lynette-hez), persze ezt most már, miután megszoktuk ezeket, furcsa lenne, de ha elejétõl így lett volna, akkor lehet más lenne. De direkt írtam is, hogy ugye Für hangja nem hasonlít Felicity-ére, mégis jó, tehát nem ragaszkodom ehhez. Szóval mitõl is ferde a szemüveg?
hozzászóló 2008 jan. 21. - 17:22:25
(658/4485)
Halihó!

Szerinted jobb lenne, ha nem is Balogh Erika szinkronizálná Marcia Cross-t? Hidd el, akkor az lenne a baj...
9/10
zee944 2008 jan. 21. - 17:17:29 9/10
(657/4485)
Kösz a két jobb sorozatot, én azt mondtam, általában jobb az eredeti, ami igaz is. A másik felvetésem meg nem az volt, hogy nagy neveket hoztak össze, hanem hogy _amellett_, hogy nagy neveket hoztak össze, nem csak rutinmunkát hoztak ki belõlük. Szerintem az, hogy nem ugyanolyan a hangjuk, nem baj. Ha ez beleszámít az ítéletedbe - márpedig nekem úgy tûnik, nagyon is beleszámít -, akkor nem csoda, hogy rossz véleménnyel vagy az egészrõl. Nem az a lényeg, hogy ugyanolyan legyen, hanem hogy jó legyen. Básti Juli pedig szuper szinkronhang, igaz, hogy Nicolette Sheridanre nem emlékszem, milyen eredetiben. Úgy látom, kb. abban értünk egyet, hogy Für Anikó a legjobb. Talán én sem láttam eleget eredeti nyelven, hogy biztosan helyesen ítéljem meg, de az biztos, hogy a te szemüveged is erõsen torzít.
judith 2008 jan. 21. - 15:58:38
(656/4485)
Hát, kapásból két sorozat, amik magyarul szvsz jobbak, mint eredetiben, Jóbarátok, Melrose Place. Ezek a 90-es évek, ugye, akkor még volt nívó, azóta nem nagyon. A másik felvetésed, hát pont ez az. Nagy neveket hoztak össze, hogy attól majd bizti nagyon jó lesz, erre ilyen izzadságszagúra sikeredett. Nekem speciel Hegyi B az, akitõl sikítófrászt tudok kapni, a szörnyû mély, rekedtes nyekergésével. Teri Hatchernek totál más, sokkal puhább, lágyabb, kedvesebb, ami sokkal jobban is illik a bugyuta karakteréhez, meg a folytonos bénázásaihoz. Für Anikóról vagyok talán egyedül jó véleménnyel, õ az, aki talán a legjobban vissza tudja adni az eredetit (ha a hangja nem is hasonlít Felicity-ére, neki egyáltalán nem olyan vicces a hangja, mint Fiona hercegnõnek:)), de nála is sokszor az erõltetettséget érzem, túl akarja szárnyalni Felicity-t, de az meg soha nem fog menni, mert nem lehet. Másrészt értetlenül állok azelõtt, hogy Peggy Bundy-t akarják nekünk eladni ügyeletes szexbombaként, bár ez még mindig sokkal kevésbé zavaró, mint a botrányosan rossz Liptay. Annak a nõnek annyira nincs érzéke ehhez, hogy ha az ember megnéz egy részt eredetiben, utána meghallja Liptay "narrálását", azt hiszi, hogy parodizál, mert olyan rossz. Brenda Strongnak kivételesen szép hangja van, ezért ha ugyanazt visszaadni nem is tudják, megpróbálhattak volna keresni valami kevésbé krákogós repedtfazekat. A legjobban talán Gaby hangja hasonlít az eredetire, végülis nem olyan rossz, de még gyakorolhat sokat, szinkronszínészként nem valami sokat szerepel. Bree, nos igen, Balogh Erika az, akit imádtam Kimberlyként, és szörnyû rossz Bree-ként. Azóta mintha elfelejtette volna a szakmát. Többnyire tényleg csak egy hangszínben képes elõadni, nem tudja visszaadni Marcia játékát. Szerintem nem igazán hasonlít a hangjuk, de hát füle válogatja:) Volt pár jelenet, pl mikor Bree megtudta, hogy Rex meghalt, és sírt az asztalnál ülve, vagy amikor a 2. évadban a temetõben voltak, Rex újratemetésén, és Bree kiborult a cetli miatt, na azokért a jelenetekért Marcia rögtön Emmy-t/Golden Globe-ot kellett volna kapjon, erre a szinkron? Balogh E. vinnyog, nyafog, csipog, mint egy tamagocsi. Az egész jelenet egy erõltetett hiszti lett. Aki tudja, nézze meg eredetiben ezt a két jelenetet, utána meg fogja érteni, hogy mirõl beszéltem.
9/10
zee944 2008 jan. 21. - 15:05:56 9/10
(655/4485)
Igazából nem tudom, hogy fogalmazzam másképp. Bree eredetiben (ha õ Maria Cross, akkor õ) sokkal szélesebb skálán játszik. Jobban, na. Karakterre, hangszínre, stílusra stimmel, de színészi játékban messze gyengébb a magyar.
10/10
Marcellus 2008 jan. 21. - 15:05:27 10/10
(654/4485)
Ja, és ha valaki azt hinné, az extra epizódokat baromira nem a TV2 csinálja. Csak úgy mondom.
10/10
Marcellus 2008 jan. 21. - 15:02:18 10/10
(653/4485)
Én egy csomó részt láttam eredetiben, és attól még remek a szinkron. Viszont nem értem, mi a baj Bree hangjával, szinte tök ugyanolyan, mint Marcia Crossé.
9/10
zee944 2008 jan. 21. - 14:32:08 9/10
(652/4485)
Lehet, hogy jobb az eredeti (mint oly gyakran), de hidd el nekem - csak így, beírásra, ismeretlenül is -, hogy EZ a szinkron magyar viszonylatban zseniálisnak számít, talán a legprofibb, amit az elmúlt 10 évben hallottam új szinkront. Még az aranykorban, a hetvenes-nyolcvanas években is ha zseniálisnak nem is, de minimum korrektnek számított volna.

Nemcsak jó hangokat nyertek meg a feladatra, de tõlük sem rutinmunkát kértek (mint ahogy ezt el szokták játszani). Für Anikó szenzációs, Hegyi Barbara majdnem ugyanannyira, de szinte egytõl-egyig jó a többi szereplõé is, szintén jó nevek, és jól is végzik a dolgukat. Az egyetlen rossz döntésnek Bree hangját tartom. Stílusra stimmel, de nagyon szûk skálán képes csak játszani. Gondolom azt hitték, Bree rideg stílusa miatt ez fel sem fog tûnni. Hát de. Az eredeti sokkal hitelesebb.
judith 2008 jan. 21. - 14:03:06 Előzmény DRusza
(651/4485)
Kiváló magyar szinkron? Remélem ez egy poén volt:) Láttál már részt eredetiben? Ha nem, akkor javaslom, utána rájössz, hogy milyen szörnyen rossz az a szinkron. Tényleg, érdemes kipróbálni, ha utána nem is töltöd tovább, hanem inkább a tévében nézed, egy próbát megér. Eleinte én is a tévében kezdtem el nézni, aztán valamikor az elsõ évad közepe felé elkezdtem tölteni. Más dimenzió! Össze sem lehet hasonlítani a szinkronszínészek nyafogásával meg bénaságával. Régen én is szerettem a magyar sziknront, régen, amikor még volt pénz megfizetni a színészeket, amikor még színvonalat nyújtottak. Annak meg több éve már.
judith 2008 jan. 21. - 13:59:11
(650/4485)
Hagyjátok emberek, az ilyen Mr Smith-féle megmondomatutitmerahhozénnagyonértek-típusú emberkék bebüfizik ide az okosságaikat, aztán többet nem jönnek ide, szóval kár reagálni.
DRusza 2008 jan. 16. - 14:50:58
(649/4485)
Azért, mert nincsenek ilyen részek évad közben. A 17. résznek kellett volna következnie, ahol Susan felgyújtja az anyósjelöltet... Így van, szánalmas megoldás ez a TV2-tõl, hogy az évadbeli maradék 7 részbõl csinál nyolcat... Eddig ez az egy sorozat volt, amit a kiváló magyar szinkron miatt nem töltöttem a netrõl. Na most már ezt se tévében nézem...
10/10
Giada 2008 jan. 16. - 14:46:21 10/10
(648/4485)
100%osan egyetértek, az egyik legjobb sorozat a piacon, hiszen a valóságra épül, de egy kicsit szélsõséges a megvilágítás... mondjuk van akinek más tetszik, vagyí ez nem testzik, azt tiszteletben kell tartani, nekünk is, de MR. Smith, neked is!
9/10
zee944 2008 jan. 16. - 11:31:59 9/10
(647/4485)
Mr. Smith, te igazából hány részt láttál ebbõl a sorozatból? Mert tartok tõle, hogy megtéveszt a látszat. Ez a sorozat ugyanúgy az amerikai álom kifigurázása (ezzel együtt annak a trendiségnek a kifigurázása is, amit pont te emlegetsz), mint mondjuk az Amerikai szépség. Egy kicsit lágyabb a stílusa, de a lényeg ugyanaz. Alapból rühellem a tévésorozatokat, de véletlenül elkezdtem nézni az elsõ évadot pár hónapja, és megdöbbentett, hogy van benne mélység és ötlet is. Nem is értem, hogy születhet (figyeled, SZÜLETHET! HAHA!) manapság ilyen sorozat.

Ha becsülettel megnézted mondjuk az elsõ évad elsõ öt epizódját, és mégis ez jött le neked, akkor meg inkább sajnállak.
Mr.Smith 2008 jan. 16. - 11:22:54
(646/4485)
Bõvebben kifejtve hûen tükrözi, hogy milyen szerencsétlen azoknak az élete, akik megkajálják azt a sok baromságot, amit a különféle trendi nõi és férfi magazinok próbálnak a szerencsétlen emberek fejébe sulykolni.