mizuki 2008 máj. 10. - 07:49:05 Előzmény párduckata
(1225/4485)
Remélem Ediet sikerül eltüntetni ;)
párduckata 2008 máj. 09. - 21:58:02
(1224/4485)
Basszus szörnyû Mike hangja!!!!!!!!!!!!!!! Nem fogom tudni megszokni! Hogy adhatták neki Kautzky hangját? Eddig szerettem Mike-ot, de ezzel a hanggal annyira más lett! Egy sokkal lágyabb hang kellett volna neki. Szabó Gyõzõ is jobb lett volna!Pfffff!!!!!!!!!!!!
10/10
Medlin 2008 máj. 09. - 17:38:17 10/10 Előzmény popitamó
(1223/4485)
Van az éjszakának egy szakasza, az után, hogy a gyerekeket már ágyba dugták és a férjek már horkolni kezdtek, amikor asszonyok éberen fekszenek, és a titkokra gondolnak, amiket a barátnõik elõl rejtegetnek. Legyen az egy rögtönzött esküvõ, vagy egy nemrég diagnosztizált tumor, vagy egy tettetett terhesség. Akármi is az, addig nem tudják kiverni a fejükbõl, míg nem jön valami, ami emlékezteti õket, hogy másoknak szintén vannak titkaik…Miután Carlos szakított Edie-vel, a csalódott Edie egy jó alaposan kitervelt öngyilkossági kísérlettel láncolja magához a férfit, olyannyira, hogy Carlos még a Gabrielle-lel megbeszélt õrült mennyasszony-szöktetési ötletet is kénytelen az utolsó pillanatban lemondani. Egy hónap elteltével a romantikus egybekelésük után, Susan úgy érzi, hogy Mike-nak hiányzik valami a kapcsolatukból. Lynette továbbra is titkolja a gyermekei, sõt a barátai elõtt is, hogy rákbeteg és, hogy a kemoterápia miatt kénytelen parókát viselni. A Hodge-család tovább folytatja a színjátékot, mely szerint Bree babát vár, hogy ezzel óvják meg, a Van De Kamp-ék, de leginkább az állapotos Danielle jó hírnevét. Gabrielle-t nagyon felbõszíti, amikor kiderül, hogy Victor titokban egyezkedik egy ingatlanossal a Solis-ház eladásáról. A Lila Akác közbe ez alatt pedig régi-új lakók költöznek…

Az új lakó vmi Kathrine, aki régen a lila akác közben lakott, és Julie furcsálja, hogy Kathrine lánya Dylen nem emlékszik semmire....Végül Lynette felfedi a titkát a többiek elõtt. Edie "felakasztotta" magát, de Carlos megmenette, és kórházba került, de hamar kikerült onnan. Susan terhes... Mivel Edie felakasztotta magát, ezért Carlos vele maradt és nem tudott elszökni a Gabrielle-lel.
A többi le van írva nagyjából a maiban.
9/10
zee944 2008 máj. 09. - 11:23:27 9/10
(1222/4485)
A 4. évadnak láttam az elsõ 9 részét. Ez most jobbnak tûnik, mint a harmadik. Lehet, hogy tényleg visszatalálnak a helyes útra?
popitamó 2008 máj. 09. - 09:28:54
(1221/4485)
Sziasztok!
Valaki elmesélné röviden, h mi volt a múltkori részben? Lemaradtam róla. Ma szeretnék visszakapcsolódni. :)
Üdv
ildu 2008 máj. 06. - 15:42:13
(1220/4485)
Lehet, hogy sikeres lesz a gyûjtés:)) Isaurából kiindulva, nem csodálkoznék rajta...
párduckata 2008 máj. 03. - 17:21:43
(1219/4485)
Nem.
Eliza 2008 máj. 03. - 13:57:49
(1218/4485)
ugye nem hagyják abba ismét a mûsor vetítését?...
9/10
zee944 2008 máj. 03. - 11:30:58 9/10
(1217/4485)
Nemcsak a titkokról van szó. Hanem a dialógusokról meg karakterekrõl, ahogy meg vannak írva. Vagy ahogy nincsenek. Az elsõ évadban profizmusával szemben most már rendszeresen illusztrációba fullad, elbutultak a szereplõk és a jelenetek is. De adja az ég, hogy a 4. évadban elinduljanak visszafelé.
judith 2008 máj. 03. - 09:56:12
(1216/4485)
Igazából szerintem sokaknak az okozott "törést", hogy az 1. évad végén megoldódott a Mary Alice-rejtély. Aztán ezzel nem tudtak mit kezdeni. Izgalmas volt, ahogy az asszonykák rakosgatták össze a kis részeket barátnõjük titkából, de aztán ezt nyilván nem húzhatták a végtelenségig. De sebaj, mert új évad, új sztori. Mondjuk a 2. évad nagy titka kevésbé volt izgalmas, de a 3.-nak az orsonos-monique-os vonala nekem nagyon tetszett. A 4.-é szintúgy izgalmas, legalábbis eddig annak tûnik.
9/10
zee944 2008 máj. 02. - 23:27:12 9/10
(1215/4485)
Ha jobban megnézed, a "kolléga" gyakorlatilag ugyanazt mondta, amit én, legfeljebb egy kicsivel nyersebben. Mindegy. A 3. évadot azért nem láttam, mert késve kapcsolódtam be ebbe az egészbe (mivel azt gondoltam, csak egy gagyi szappanopera, LOL), tékából vettem ki a 2. évadot, és mire végeztem vele, már rég ment a 3.
9/10
zee944 2008 máj. 02. - 23:24:09 9/10
(1214/4485)
Ha csak kis 100 részesrõl beszélünk, azt lehet, hogy egyben lenyomják, de vannak sokkal hosszabbak. Ott sem jófejségbõl figyelnek a nézõkre, hanem mert el akarják adni nekik a cuccot. De akárhogy is van, a szappanoperával való párhuzam lényege az volt, hogy nincs elõre kitalálva egy nagyívû sztori, csak mindig variálnak valamit, szinte egyik részrõl a másikra. Pontosan ezt a csináltságot érzem a DH 3. évadján, ettõl lesz szappanoperás.
judith 2008 máj. 02. - 22:55:14
(1213/4485)
Ez helyesen úgy akar kinézni, hogy az elsõ 3 évadból a 3. tetszett a legjobban
judith 2008 máj. 02. - 22:53:18 Előzmény zee944
(1212/4485)
Az, hogy neked nem tetszik a 3. évad, megintcsak a magánvéleményed, de ezt tudod kulturált stílusban közölni, nem pedig jajdegagyixarazegész-t büffentesz fel. Bár ezt mondjuk nem értem annyira, mert nekem pl. hangsúlyozom: nekem (tehát nem nekem esni, hogy nem fogadok el más véleményt) az 1. évadból a 3. tetszett a legjobban. Utólag szoktam vissza-vissza nézni az 1. évadba is, pár részletet, és sokszor én azt találtam kevésbé izgalmasnak. Pl. Lynette az 1. évadban elég lapos volt, szinte nem történt vele semmi. Ettõl függetlenül jó volt az 1. a másodikba meg Marc Cherry saját bevallása szerint is kevesebb energiát fektetett, mint kellett volna, ezért lett az kevéasbé ütõs, mint az 1. Bár nekem igazán a másokdikkal sem volt különös bajom. A 3. szerintem nagyon jó volt, oké, persze, a 15. rész után már nem volt olyan izgi, de érthetõ okokból le kellett zárni az évad nagy titkát, mivel Marcia szült, a titok meg Orsonhoz kapcsolódott. 6-7 részre meg nyilván nem hoztak be új szálat. Nekem a 4. évad is nagyon tetszik, sokak megfogalmazása szerinte az eddigi legjobb, bár nálam nincs akkora különbség az évadok megítélése között, mindet szerettem. A 4. évadról: jónak tûnik a nagy titok, jók az új szereplõk, érdekesek az események. Hogyhogy nem láttál belõle még egy részt sem? Múlt héten már az ment a tv-ben.
judith 2008 máj. 02. - 22:44:54 Előzmény zee944
(1211/4485)
Ja, légyszi mutass rá az "érvre" amit a kollega felhozott. Ja, hogy szappanopera, oké, értem, ez már érv.
judith 2008 máj. 02. - 22:43:53 Előzmény zee944
(1210/4485)
Ez nem igaz. Én elfogadom, hogy neked már nem tetszik annyira, mint az 1. évad, ez a véleményed. No de jössz ide a topicba úgy, hogy gyakorlatilag az összes hozzászólásodban az van, hogy hû, meg hú, ez annyira gagyi, mennyire tré meg hasonló nyalánkságok? Na ugye... A szinkronos "vitánkra" már nem emlékszem, mondjuk arról még most is azt gondolom, amit akkor. A dél-amerikai szappanokról már több helyen olvastam, pl. egy 100 részes Esmeraldát (vagy akármit) szerinted meddig forgatnak? Ezeket futószalagon csinálják, azért van belõlük annyi. Ott nincs idõ ilyeneken filózni, hogy jajj, most a közönség mit akar. Egyrészt a gonosz a végére úgyis elnyeri büntetését, és/vagy megjavul, másrészt a "szerelmespár" úgyis összejön. Ezen sok mindent szerintem nem kell változtatgatni.
9/10
zee944 2008 máj. 02. - 19:55:45 9/10
(1209/4485)
Ez, amit írsz, bizonyára 100%-ig igaz, pontosan ez a benyomásom.
9/10
zee944 2008 máj. 02. - 19:52:41 9/10
(1208/4485)
judith, úgy látom, te nem vagy képes elfogadni semmilyen ellenvéleményt (ezt már egyszer tapasztaltam, amikor a szinkronról vitáztunk), az érvekre meg meg sem próbálsz reagálni, helyette inkább igyekszed ledózerolni az embert.

Én is megpróbálom: minden szappanopera sorozat. Nem minden sorozat szappanopera. Úgyhogy semmi ellenmondás nincs ott, ahol mindkét kifejezést használják, a 'sorozat' szimplán egy tágabb fogalom. Más kérdés, hogy egyelõre nem biggyeszteném a DH-ra a 'szappanopera' jelzõt, mert arról nekem is brazil sorozatok jutnak eszembe róla. De lehet, hogy már nincs is messze az idõ, amikor a DH-ról ezt majd ténylegesen el lehet mondani. Az elsõ széria szenzációs volt, mondjuk 10-bõl 10 pont. A második 8. A harmadik 6. Mostanra már kezd a sztori egy igényes szappanopera szintjére degradálódni. Csak remélni tudom, hogy a negyediknél (amibõl még egy darabot sem láttam) nem folytatódik ez a tendencia. A 3. évad közben már gyakorta azon kaptam magam, hogy csak azért nézem, mert az elsõ évadban megszerettem a karaktereket. Nem az igazi. Úgyhogy teljesen egyetértek ebben kuser-rel, de szomorú vagyok, hogy ide jutott zseniális indítás után.

Azt egyébként nem tudom, honnan veszed, hogy a brazil szappanoperákat egyben forgatják le, elõre megkötött forgatókönyvvel. Ugyan nem végeztem kutatást a témában, de kétlem, hogy 1000 részt úgy forgatnak le, hogy közben nem alakítanak rajtuk a nézõi visszajelzések alapján. Elég nagy ostobaság lenne. Gyanítom, ott is orrba-szájba improvizálnak az írók, ettõl lesz igazán szappanoperás az egész. Pont ez az, amit szerencsére nem éreztem az DH elsõ évadján, mert elõre végiggondolt, tudatos koncepció volt, most meg látom magam elõtt a gépzetet, ahol a meetingeken ott izzad egy rakás forgatókönyvíró azon, hogy most hogyan kavarják a szálakat a következõ három részben.
judith 2008 máj. 02. - 17:34:11
(1207/4485)
Nekem igazából mindegy, hívhatjuk telenovellának is, de valóban nem azon van a hangsúly, hogy ez milyen mûfaj, de a kekec úriember egy nagy egyenlõségjelet tesz a DH meg ezen telenovellák közé, és ez, ha nem is butaság, de minimum érdekes. Szerintem rajta kívül nem sokan gondolják úgy, hogy egy kategória a kettõ.
Mara60 2008 máj. 02. - 14:29:26
(1206/4485)
Bocsánat, hogy beleszólok a vitába, de azt hiszem tényleg nincsenek a helyükön ezek a mûfaji meghatározások.
Azt ugyanis, amit te körülírtál, úgy hívják, hogy telenovella.
A szappanopera az a mûfaj, amikor csak a kezdõtéma, és az alapszituáció van meg, a történetet pedig hétrõl hétre írják. Ilyen klasszikus szappanopera például a Barátok közt. Namármost a sok szappanoperát gyártó országok rájöttek ám, a mûfaj hátulütõire vagyis hogy a mennyiség egy idõ után a minõség rovására megy. Ezért összeötvözték a két mûfajt. Vagyis elkészítenek egy adott méretû, a telenovellákhoz képest rövid sorozatot, majd letesztelik. Ha a nézõknek tetszik, akkor készítenek hozzá újabb évadot, majd újabb évadot. De minden egyes szakaszt gondosan, a telenovellák szabájai szerint írnak meg. Vagyis pontosan kiszámítják honnan hová jut el a történet, hogyan alakulnak a karakterek, hol lesznek a csúcspontok stb. A különbség csak annyi, hogy a végén nem minden szálat fejeznek be, hanem direkt elvarratlanul hagynak, sõt néha még egy kis plusz bonyodalmat is idõzítenek a végére, hogy a nézõ a következõ évadra is kiváncsi legyen.
Egyszóval ezek már a sorozatok újabb generációi, aminek nem igazán találtak még megfelelõ mûfaji megjelölést. Ehelyett inkább a ritkább rövid sorozatokat szokták megkülönböztetõleg minisorozatnak hívni.