Téma: Szuperdada

offtopic
lilcso 2010 júl. 07. - 15:06:55
(63/83)
a kezem egyébként sokat ér(t), letagadni meg pff... ezt azért te se gondolhatod komolyan...
offtopic
lilcso 2010 júl. 07. - 15:03:33
(62/83)
persze, nyilván hazudok, de hát te ezt biztos jobban tudod, mert az elképzelhetetlen, hogy valakit ne verjenek meg egyszer se... sajnálom, hogy csalódást kellett okoznom...
arkcsiga 2010 júl. 07. - 14:48:07
(61/83)
nem szíjjal gondoltam...nehogy azt mond, hogy soha nem csaptak a kezedre, vagy a fenekedre..max te nem emlékszel, õk meg letagadják..
offtopic
lilcso 2010 júl. 06. - 22:54:17
(60/83)
Nem hirdetem "nagy szájjal az igét" és pláne nem képzelem okosnak magam. Írtam is szerintem, hogy ez az én személyes véleményem, és nem akarlak meggyõzni. De õszintén, az elsõ reakciód alapján valahogy sejtettem, hogy ilyen lekezelõ lesz a válaszod.
Azért mert te szimplán jogosnak tartod a verést, akár kicsi akár nagy, én nem fogom annak tartani se most, se 5 vagy 10 év múlva, és csak azért, mert te gyakorló szülõként máshogy látod a dolgot, még nem fogsz meggyõzni az igazadról. Sok szülõtársad lehet, hogy egyetért, de én meg még ilyen kis naiv vagyok meg nagyszájú mivel csak "hobbi szinten foglalkozok" gyerekekkel. (egyébként nem, de tökmindegy)
Még csak úgy hozzátenném, hogy engem soha életemben nem vertek meg a szüleim...
arkcsiga 2010 júl. 06. - 21:41:24 Előzmény lilcso
(59/83)
Újabb tipikus hozzászólás olyantól akinek csak hobbi szintjén kell gyerekkel foglalkozni...
És nem azt mondtam hogy elkerülhetetlen a verés, és hogy mindig az a vége.. de ha majd te is 5 éve vagy kisgyerekekkel a nap 24 órájában, majd akkor hirdesd ilyen nagy szájjal az igét...
Nem a verés a megoldás, de azt hiszem nem sok olyan gyerek van a világon, aki ne kapott volna a fenekére csak egyszer az életben..
De bírom amikor vki heti pár órás gyerekvigyázással baromi okosnak képzeli magát..
lilcso 2010 júl. 06. - 13:17:21
(58/83)
igen, nincs gyerekem. de ha lesz se fogok rá kezet emelni SOHA, mert szerintem van mindig másik út. nyilván most mondhatod azt, hogy jaaaj majd meglátod 10 év múlva, úgysincs más út, de ha eleve úgy állnék hozzá, hogy "jól van, max jól megverem...", akkor miért találnék akár egy alternatívát is? arról nem beszélve, hogy kicsit undorítónak tartom kihasználni az erõfölényt.

szerintem enyhe túlzás a generációs különbségre fogni azt, hogy a mai gyerekek szófogadatlanok... a kamaszok persze, eltanulják egymástól a hülyeségeiket, de egy 4-5 éves gyerekre azt mondani, hogy bezzeg a mi idõnkben -- kicsit vicces.

van egy közeli ismerõsöm, ahol a gyerekeket verik. többször láttam is, mert házi feladatot írtam a gyerekekkel, és mikor a kislányon volt a sor, sokszor nem volt hozzá kedve. az anyja figyelmeztette, én is mondtam neki, hogy gyorsan írjuk meg, aztán mehet stb. az anyja megint figyelmeztette, fenyegette, de a kislány nem foglalkozott vele, csak ült némán, és nem volt hajlandó semmit csinálni. erre az esetek több mint felében megverték, és mi lett a vége? a kislánynak ugyanúgy semmi kedve nem volt ahhoz a redvás házi feladathoz, csak ezek után még engem is a pokolba kívánt.
tény, hogy csomószor baromira idegesített, amikor bevágta a durcit, de egy idõ után nem vártam meg, amíg megverik, hanem megpróbáltam különbözõ módokon ráhangolni a leckére, és képzeld... sikerült.
persze erre megint lehet azt mondani, hogy nekem csak a leckét kellett vele megcsinálni, de hé... én rávettem arra, amire az anyjának rendszerint nem sikerült, pedig meg is verte.
egy idõ után arra lettem figyelmes a kezdõdõ fenyegetéseknél, hogy a kiscsaj pontosan tudja, hogy mi lesz a vége, de akkor is folytatta a hisztizést, már le se sz.rta, hogy megverik.

szóval akkor mi is volt az értelme ezek után a verésnek? ha beépül a rutinba, haszna igazából nincs, mert már úgy megszokta, hogy "tökmindegy". ha pedig 1-1 alkalomról van szó, nyilvánvalóan meg lehet oldani máshogy is.

ez az én véleményem, sanszos, hogy nem gyõztelek meg, mert "még nincs gyerekem", de nem is ez volt a célom. csak szerettem volna leírni, hogy azért, mert te jogosnak és elkerülhetetlennek tartod az erõszakot, nem mindenki van ezzel így. én ha szülõ leszek, nem tartom fenn magamnak a jogot a testi fenyítésre, mert szerintem nem fair. ennyi...

ja meg még egy... olyan gyerek nem létezik, akinek megalszik a tej a szájában.
arkcsiga 2010 júl. 06. - 12:10:54
(57/83)
hol van jo????
arkcsiga 2010 júl. 06. - 12:09:01 Előzmény lilcso
(56/83)
Szerintem neked nincs saját gyereked.. Nekem 3 van, megnéznélek velük egy hétig.. Hogy amikor 25ször kérede szépen,aztán kiabálsz és a 100.nál már nem tudsz mit tenni, mert a gyereked szó szerint kiröhög..
Mi nem ilyenek voltunk kiskorunkban, bentmaradtunk a járókában, esti mese után alvás.. stb.. a mai gyerekek nem ilyenek, fõleg ha ez még elevenséggel is párosul..
Könnyû olyan gyereket nevelgetni, amelyiknek megalszik a tej a szájában. Az enyémek 9 hónaposan jártak és most úgy másznak fára, hogy náluk 5-6 évvel idõsebb gyerekek sem érik utol...hát hajrá.. majd ha sajátod lesz..mi is baromi okosak voltunk, hogy majd így meg úgy csináljuk.. a yerek is neveli a szülõt, ha beismerjük, ha nem.,.
kabala 2010 júl. 02. - 17:30:21
(55/83)
Ja, és a mamáját is beraknám mellé, mert az sem normális. A gyerek szétverte az egész lakást, õ meg mosolygott.
kabala 2010 júl. 02. - 17:26:48
(54/83)
A mai részben szereplõ kisfiú (Kobe) olyan, mintha nem lenne normális. Nálam már a hideg víz alatt lenne, az tuti.
lilcso 2010 jún. 29. - 03:01:35 Előzmény moncsi.23
(53/83)
nem kötözködni akarok, de miért is kell felpofozni a gyereket? ha már olyan szintet elért, hogy azt csinál amit akar a szüleivel, akkor nem az a pofon fogja megváltani a világot.
elõtte meg ha nevelik --vagy egyáltalán foglalkoznak vele-- akkor szerintem nincs rá szükség hogy bántsák.

nem mintha olyan nagy tapasztalatom lenne gyereknevelésben, de van rendszeres kapcsolatom kisebb gyerekekkel, és amit látok, hogy a legtöbb szülõ egyszerûen csak nem tudja a gyereket a személyiségének megfelelõen kezelni. nem csinálja azt, amit mondok, bumm pofon? lehet, hogy ha szépen kérik, arra jobban hallgat v akármi. persze, ez mind idõ és türelem kitapasztalni, de nem ez a dolga a szülõnek?
hozzám és a testvéremhez gyerekkorunkban egy ujjal se nyúltak soha, pedig nem voltunk mintagyerekek (már ha van olyan), csak anyánk tudta, hogy kit mivel lehet "befenyíteni", ha rosszalkodtunk....
Anke 2010 jún. 29. - 02:50:00 Előzmény moncsi.23
(52/83)
Dehát pont errõl szól a sorozat, hogy a szülõ cseszte el a gyerekeit, a szülõ nevelte ilyenné a gyereket, a szülõ az, aki szart a gyerekére, vagyis a szülõ hibái miatt kellene megverni a gyereket? Nem elég, hogy a mûsor a látványos sikerre épít, és ahelyett, hogy a szülõk szemlélet módját változtatnák meg elõször, és utána szoktatnák hozzá a gyereket a pozitív változáshoz? Tania Byron bentlakásos mûsoraiban látni jó példákat, hogy minden fegyelmezés nélkül már 3-4 nap alatt megváltozik a gyerek, ha a szülõ következetesen pozitív lesz vele.
Anke 2010 jún. 29. - 02:39:26
(51/83)
:)))))
3/10
nosugar 2010 jún. 22. - 18:04:53 3/10
(50/83)
:D
10/10
moncsi.23 2010 jún. 10. - 19:07:06 10/10 Előzmény fityoerika
(49/83)
Segíts magadon az Isten is megsegít. Szeretem én is ezt a sorozatot, de néha kiborít, hogy ilyen béna szülõk vannak.
Egy két lightos pofon az ilyen gyereknek azt tudja hol a helye.
Nem vagyok híve ennek, de amelyik már az anyjára támad, üti veri, leköpi miegymás ott már nincs más választás. El lett kapatva.
Egy jó tanács a gyerekek mindig azt tesztelik meddig mehetnek el, s ha csak engedünk és engedünk annak jó jövõt nem jósolok.
Cordelia 2010 jún. 10. - 15:21:04 Előzmény ennyx85
(48/83)
nem szabad hússzor szólni, max kétszer, de akinek kisgyereke van, az tudja mennyire eltér a gyakorlat az elmélettõl. Pedig a gyereknek is jobb, ha tudja meddig mehet el. Jó ez a sorozat.
norvég cica 2010 jún. 06. - 08:36:33
(47/83)
Multkor leköpték Stella dadát:)
norvég cica 2010 jún. 01. - 20:46:45
(46/83)
Segítség, borzalmasan rossz dadus vagyok!
Felagund99 2009 júl. 20. - 11:13:25 Előzmény fityoerika
(45/83)
Tényleg nem lesz több rész?:(
fityoerika 2009 júl. 19. - 16:05:21 Előzmény ennyx85
(44/83)
Sziasztok!

Most fedeztem fel ezt a mûsort:(. Vége lett???:(
Valahonnan nem lehet letölteni szerintetek?

Ja, és szerintetek ilyen dadus létezik Mo-on is? Aki házhoz megy, és tényleg tud nevelési problémáknál segíteni?
Köszi Fityoerika