Téma: Szuperdada

mushi 2009 jún. 12. - 17:39:18
(23/83)
Imádom a gyerekeket, de ez a mûsor lassan megutáltatja velem õket... Olyan kegyetlen, ordibálós, akaratos dögök vannak mindig, hogy az kész...
Amúgy ebben a megváltós, megjavítós dologban én sem hiszek. Mármint hogy egy hét alatt jóvá tudja tenni a gyerekeket meg a szülõket. Ezelõtt volt egy család, a sszülõk már a válás szélén voltak, a végén meg el se váltak. És még ki is mentek focizni együtt a srácaikkal. Na persze, míg a kamera ott lohol a nyakukba... Állítom, most már ugyanaz a 'rendetlenség' van náluk gyerek téren, és talán már el is váltak a szülõk...
sophie599 2009 jún. 12. - 17:16:33
(22/83)
minek annyi gyerek, ha eggyel se tudnak bánni???...
Lilkate 2009 jún. 09. - 17:14:46
(21/83)
Szánalmas ez a mûsor....
offtopic
hirvi 2009 jún. 04. - 20:23:28 Előzmény Marcipáncica_
(20/83)
1: ha ez tényleg egy hét, tuti meg van rendezve, vagy csak ügyesen van megvágva... :D
2: Ha nem egy hét, akkor meg nem egy hét, csak ráfogják.. :)
full-bull 2009 jún. 04. - 19:59:25 Előzmény Marcipáncica_
(19/83)
Igen, ez engem is zavar!
De másfelõl, ha csak meg van rendezve az egész, melyik szülõ ''adja el'' a gyerekét egy ilyen mûsorba, hogy káromkodjon a gyerek, meg verekedjen? Erre tanítják be a kisgyereket, vagy micsoda?
Ez aztán szép, mondhatom...
Marcipáncica_ 2009 jún. 04. - 12:08:57 Előzmény full-bull
(18/83)
engem nem a nõ irritál hanem a félrenevelt bûnrossz gyerekek, ezért nem is nagyon nézem. pár részt láttam még régebben azóta meg csak max balesetbõl. :)
szerintem is van benne "megrendezettség". azt még el tudom képzelni hogy a szülõk tudnak változtatni viszonylag rövid idõ alatt, de kisgyerekeknél a bevett, rögzült magatartásminta elég nehéz elképzelni hogy pár nap alatt gyökeresen meg tud javulni. hitetlenkedve néztem, mikor a film elején még egymást püffölik és káromkodnak a kiskölkök, a végére pedig (1 héttel késõbb) ölelgetik egymást és a dadust... :S
full-bull 2009 jún. 03. - 17:31:12
(17/83)
Ez a nõ engem irritál. Komolyan mondom, mintha valami szerepet játszana, ettõl úgy tûnik nekem az egész, mintha meg lenne rendezve a sorozat. Vagy meg is van? Ráadásul minden részben ugyanazokat a technikákat alkalmazza, újítson már valamit, könyörgöm! Az biztos, hogy beválnak, de nekem ez már unalmas.
Marcipáncica_ 2009 jún. 02. - 17:44:05 Előzmény Buffy85
(16/83)
ez a címmagyarítás valami berögzült rossz szokása lehet a fordítóknak. irtóra el tudják néha szúrni... :DD
Marcipáncica_ 2009 jún. 02. - 17:41:05 Előzmény grande
(15/83)
a válasz a kérdésedre:

http://news.softpedia.com/news/Children-for-Supernanny-No-Way-Jose-36234.shtml

én is kiváncsi voltam, ezért rágugliztam.
egyéb érdekességek: a szuperdadus (Jo Frost) könyvét kiadták itthon, "szuperdada" címmel. az ajánlók alapján nem lehet rossz.
Buffy85 2009 máj. 29. - 10:24:06
(14/83)
Szerintem nem rossz ez a mûsor! Érdekes látni,h.egyes szülõk milyen szarul nevelik a gyerekeiket,akik aztán semmilyen tiszteletet nem mutatnak feléjük.Intõ példa mindenkinek :)))
Minden esetre nem tudom,miért nem lehetett meghagyni a Szuperdadus címet...hülye magyarok mindig variálnak.
offtopic
hirvi 2009 máj. 20. - 11:43:11
(13/83)
jaja.. én is kíváncsi lennék... :) Biztos rossz, mint a tûz... :) (Mert ugye anyuka mindig más gyerekekkel van elfoglava a sajátja helyett... :) )
hirvi 2009 máj. 20. - 11:41:13 Előzmény pacica
(12/83)
Hát, amikor úgy állnak hozzá, hogy "én nem fegyelmezem gyereket, mert az olyan rossz érzést kelt bennem" hát öcsém. Aztán a gyerekek meg "minisátánok" lesznek, ahogy itt már korábban szerepelt. Az ilyen szülõ nem is fog rájönni soha, hogy csak tönkre vágja a gyereke életét azzal, hogy nem tanítja meg neki, amit kéne. (Mondjuk szerintem is enyhén megrendezett szaga van a sorozatnak... de azért biztos van benne spontán dolog is, mint a gyerekek, akikrõl nem hiszem, hogy kamerán kívül angyalkák lennének.)
grande 2009 máj. 20. - 11:34:52 Előzmény pacica
(11/83)
Azért kíváncsi lennék ennek a "dadusnak" a magánéletére, pl. van e saját gyereke.
pacica 2009 máj. 19. - 12:59:49
(10/83)
ezek a szülõk maguktól nem is jönnének rá sohasem, hogy hogyan kell/kellene felnevelni a gyereket? böszme!
hirvi 2009 máj. 18. - 23:50:14
(9/83)
Igen az jobb volt, mert ott többféle ötlettel álltak elõ a dadusok, meg hát legalább mindegyik másik egyéniség volt. Ez kicsit uncsi, mert mindig ugyanaz a "technika" lényege, csak máshogy keresztelik el. Van kb 4-5 technika, és ezeket nevezi el minden részben máshogy. De a vicces az, hogy van amelyik tényleg mûködik... :D
susurrus 2009 máj. 08. - 02:33:17 Előzmény moffancs
(8/83)
Minisátán.. :-DDDD De igaz.
moffancs 2009 máj. 04. - 11:21:21
(7/83)
Fú némelyik gyerek olyan, mint egy minisátán. Ez a mûsor pont jó arra, hogy az emberek rájöjjenek a gyereknevelés nem abból áll, hogy életben tartja a gyereket (evés-alvás-evés), hanem foglalkozni is kell velük (közös játék, kirándulás, beszélgetés stb). A mûsor nyilván megrendezett és kamu, hogy egy hét alatt megváltoztatja a család életét a dadus, de ettõl még nagyon is hasznos dolgok hangzanak el.
Szerintem a dadus tatyójában lapul egy sokkoló, amivel a minisátánokat fegyelmezi :)
Drash 2009 máj. 04. - 11:11:40
(6/83)
Hát szerintem ez sokkal rosszabb mint a régi volt (Segítség, gyerekeim vannak!).Bár meg van rendezve a régiben ezt legalább rejtegették.Itt egy dada van aki állandóan a kamerába beszél és hülyén gesztikulál...Borzalmas!
ginalany 2009 ápr. 24. - 11:14:57 Előzmény kisgidus
(5/83)
mi történt a többi dadussal? nekem is Deb volt a kedvencem.

Szerintem mindegyikben van 1-2 apró használhatóü ötlet.
Nyilván 1 hét alatt nem lehet eredményt elérni ehhez kitartó munka kell, de legalább útmutatást ad.

Mert sokan tényleg nem tudják mit kellene tenni.


És a könyvek csal általánosságokban beszélnek, semmi konkrét, a "szép szóval neveld a gyreket" na ja de hogyan???

itt meg lehet látni egy típúsú problémát, a megoldását a visszaesést és az újbóli megpróbállást,

Én ha tehetem megnézem.

Kötelezõvé tenném egyébként várandós kismamáknak, hogy rögtön a kezdetetõl lássák mit kell csinálni, kötelezõvé tenném az óvónõpknek is!!!

Mert az ovikban is mi van sokszor.....
poppyseed 2009 ápr. 23. - 11:35:19
(4/83)
Nem a TV mûsor a lényeg, nem is az, hogy egy vagy két hét alatt...A lényeg, hogy értelmes tanácsokat ad tétova szülõknek, akiknek aztán rengeteg idejük van az ötletek megvalósítására.