Téma: Szuperdada

ennyx85 2009 júl. 16. - 10:41:39 Előzmény nonih
(43/83)
Én kicsit sajnálom, hogy ebben a sorozatban már csak egy dada szerepel. Az egy hét viszont ebben még rövidebb, mint az elõzõben, mégis általában ugyanolyan sikeres. Pedig a szülõk részérõl nagy kitartást és önfegyelmet igényelnek a módszerek. A környezetemben is megfigyeltem, hogy még a köz által nagyon rossz gyerek szülei is próbálnak fegyelmezni, és hússzor szólnak, ha a fiú huzigálja a húga haját, nem pakolnak el, csúnyán beszélnek stb... csak huszonketedszerre már csak legyintenek.
nonih 2009 júl. 13. - 14:55:52
(42/83)
Én is szoptam még akkor az ujjam:D ugy emlékszek, ugy hagytam abba, hogy nagyon sok velem egyidös rokonom van, és mikor náluk aludtam, vagy itt voltak, akkor mindig cukkoltak, hogy szopom az ujjam. meg én ott direkt nem akartam,mert tudtam hogy piszkálni fognak. Amugy mikor már ugy fogja érezni, hogy ez ciki, akkor abba hagyja.
Vagy pedig mondhatod azt neki, hogyha ma nem szopod az ujjad, a tündér ajándékot hoz neked. és ugyanugy mint abba az adásba volt, a postaládába teszel ajándékokat.
Naphinel 2009 júl. 06. - 10:33:15
(41/83)
Kíváncsi vagyok, a négyéves mikor fog ordítani a cumi után, mert ez nem úgy megy, hogy hipphopp kidobjuk a cumit.
Az ujjszopás meg majd elmúlik, bár az, hogy nappal is szopja, furcsa. Próbálj meg finoman rákérdezni, miért teszi nappal is, valószínû, hogy szorong, vagy fél valami miatt. Ülj le, és beszélgess vele sokat, ne csak az ujjszopiról, hanem ezernyi más dologról is - bár nem tudom, milyen a viszonyod a lánnyoddal, és semmi közöm hozzá. Most nem akartalak kioktatni, de hátha segít, amiket írtam.
Viorica N.D. 2009 júl. 06. - 09:46:01
(40/83)
Sziasztok! A múlt héten egy 4 éves kislány cumi-problémájáról is szó volt. Játékosan összeszedegették a cumikat és a kislány kidobta a kukába. Szerintetek olyankor mi a helyzet, ha a 9 éves kislány az ujját szopja, de nem csak álmában, hanem akkor is, ha azt hiszi, nem látjuk? Egyébként nagyon remek kis sorozat, szívesen nézném inkább fõmûsoridõben is holmi anyon ismételt mûsorok helyett. Üdv mindenkinek!
Lau003 2009 júl. 02. - 23:45:28 Előzmény ptra
(39/83)
Sajnos az egy hét valóban elég kevés, de azért mégis sok mindenre elég lehet. Szerintem már az is nagy dolog, hogy egy ilyen mûsor az amerikaiak eszébe jutott. És mivel õk mindent egy hét alatt csinálnak (házalakítás), így szegény kétségbeesett szülõknek is csak ennyi jut... De JoJo Frost profi, olvastam, hogy 20 éves tapasztalata van a gyermeknevelés terén, és ez Angliában igen fontos hivatás, nagyon komolyan veszik. És természetesen az is.(Jo valamikor a napokban ünnepli a 38 születésnapját. Még nálam is fiatalabb...) Egyébként úgy érzem, ha hozzánk eljönne egy hétre, tuti, hogy megváltozna az életünk... :))) Sajnos ez nem mostanában várható, így marad nekünk is az a napi fél óra, amibõl elleshetjük azokat a fogásokat, amiket aztán a mindennapokban sikerrel alkalmazhatunk. Elmondhatom, hogy már így is sok mindent tanultunk tõle, amiért nagyon hálás vagyok.
Azért ez hasznosabb mûsor, mint a Vacsoracsata és társai...
Gondolom, ezt úgyis csak olyanok nézik, akiket érdekel. De azok biztosan sokat tanulnak belõle.
:)
Naphinel 2009 júl. 01. - 20:21:50
(38/83)
Nem tudom, nekem a hangsúly valamiért az egy héten van, pedig tényleg nem ez a sorozat mondani valója.
A családdal kapcsolatban pedig én érthettem félre valamit... :S
ptra 2009 júl. 01. - 19:24:22 Előzmény Naphinel
(37/83)
Én csak azt mondtam, hogy egy hét alatt nem lehet gyökeres (és ezen a hangsúly) vátoztatást hozni a szokásokban. Ez a sorozatféle pedig ezt hangsúlyozza. Ezért marhaság az egész.

ptra: Bocsi, amiért neked estem. A családomhoz tényleg semmi közöd, amúgy egy tök normális família vagyunk, meg tudjuk oldani a problémákat, verekedés nélkül is.

Nem, nem, a hangsúly nem az 1 heten van, valami egészen máshol rejtõzött el a mûsor lényege. Szerintem az a típus vagy, aki úgy véli, a pohár félig üres, és nem félig telt.
A pohár ritkán van csurig.
Ez a mûsor, amin most vitázunk sem tökéletes. 1 hét nem sok minden, de az irány megmutatására pontosan elég. Kétségbeesett szülõket látok, akik szerintem nem színészek, és lehet hogy színészkednek, de ez nem a mûsor hibája, hanem a szülõé.
A dadus mindig kihangsúlyozza, hogy a változás egy hosszú folyamat, amelyet a szülõknek kell vállalni, õ csak az utat mutatja meg, és a hibákra mutat rá.
Szerintem a mûsor nem az "1 hét alatt boldog családot varázsolok" címû fejezetrõl szól.
Sajnos nem értem azt, hogy miért ilyen mûsorokat kell leszólni, amikor a tv-bõl ömlik a szenny, a szemét, és a romboló filmek áradnak...
Ezt a mûsort nem tekintem rombolónak, sõt hasznosnak találom.
A családodat pedig hiába forszírozod, nincs közöm hozzá, és komolyan nem érdekel.
De nem tudom mit értettél félre, távol álljon tõlem ismeretlenül (sem és ismerten sem!) más családok és problémáik (ha vannak) gúnyolása, bántása.
Szóval én is bocsi ha megbántottalak, de amit írtam általánosságban, és nem a családodról!
Sajnálom, ha félreérthetõ voltam.
ptra 2009 júl. 01. - 19:07:47 Előzmény Lau003
(36/83)
így van,szerintem a lényeget írtad le, miszerint a mûsor útmutatás.
Minden egyes részben arra panaszkodnak (és azért hívják a dadust)hogy szeretnének változtatni, de nem tudják hogyan tegyék. A dada csak útmutatást tud adni, nem csak az adott családnak, hanem a nézõk millióinak.
Nagyon hasznos mûsornak tartom.
Naphinel 2009 jún. 30. - 09:08:35
(35/83)
Én csak azt mondtam, hogy egy hét alatt nem lehet gyökeres (és ezen a hangsúly) vátoztatást hozni a szokásokban. Ez a sorozatféle pedig ezt hangsúlyozza. Ezért marhaság az egész.

ptra: Bocsi, amiért neked estem. A családomhoz tényleg semmi közöd, amúgy egy tök normális família vagyunk, meg tudjuk oldani a problémákat, verekedés nélkül is.
Lau003 2009 jún. 29. - 23:04:09 Előzmény ptra
(34/83)
Nagyon jó kis mûsor. Sok hasznos dolgot elleshet az ember. Én már félig-meddig felneveltem egy gyerkõcöt, és most újra van egy 2,5 éves a családban, aki bizony próbára tesz valamennyiünket. A világ legszebb és legnehezebb, egyben a legfelelõsségteljesebb dolga a gyermeknevelés. És ez olyan, mint a foci, nálunk mindenki ért hozzá. (Természetesen ez nem igaz.) Most sem könnyebb az ember élete, mint huszonévesen, és bizony nehéz megtalálni a helyes utat a gyereknevelésben. Ráadásul egyre nehezebb ezeket a gyerekeket nevelni. És tényleg, az emberek többségének hiányzik a koncepciója, a technikai tudása. Sokszor azt hiszik, nevelni nem is kell, elég csak a szeretet. Igen, de jól kell szeretni. És egy gyermekbõl egészséges felnõtt csak akkor lesz, ha szeretõ, de jól szervezett, jól mûködõ családban nõ fel. És erre majd mindenki rá fog jönni, ha már lesz családja. Nagyon hasznos a mûsor. Sokszor úgy érzem, bárcsak hozzánk is eljönne Jojo egy hétre. Nekem sem ártana néha egy kis útmutatás.
modimami 2009 jún. 29. - 13:55:06
(33/83)
Kedves mindenki, aki eddig hozzászólt ehhez a remek mûsortémához!

Olyan dolgokról alkottatok véleményt amikõl egyáltalán nincs tapasztalatotok! Hányótoknak van gyereke? És hányótoknak van több gyereke?
Mert ha lenne tudnátok, hogy a kicsik igenis érdekes dolgokra képesek, amitõl nekünk (én 3 gyerekes anyuka vagyok, és mindhárom kicsi) szülõknek a hajunk is égnek áll. Igen, tényleg a neveltetéstõl függ a gyerek jelleme, de nekünk szülõknek is meg kell tanulnunk nevelni. És ez a mûsor igencsak jó irányadó lehet egy kétségbeesett szülõnek; ha csak egy dolgot is sikerül bevezetnie a dacos gyereknél, már nyert ügye van! Nekem bevált!!! És ez a lényeg!

Üdv. mindenkinek!
ptra 2009 jún. 29. - 12:27:40 Előzmény Naphinel
(32/83)
hûha,
jó paprikás lettél.
semmit nem írtam a családodról, csak 1 kérdésem volt, ami látom jól felhúzott. (csak nem betalált?)
nagyon negatív vagy, errõl nem tehetek, de sajnálom.
Naphinel 2009 jún. 28. - 17:38:38
(31/83)
Ja, ptra, amúgy azt hittem, hogy 38 évesen több eszed van. De csak hittem.
Naphinel 2009 jún. 28. - 17:34:23
(30/83)
Te mirõl beszélsz? Miért kell kiforgatni a szavaimat, elárulnád? És családomhoz pedig nincsen közöd!

Ez ebben a formában csak hazugság. Éveken át berögzõdött dolgokat nem fog egy Nanny McPhee egy hét (!) alatt jóvátenni.
A színészkedés akkor is csodás. Amíg ott van a kamera, jaj, minden rendben - és utána? Ha már nincs ott?
Nehogy azt mondd, hogy utána minden tökély? Egy fenéket! Nem hiszek benne, hogy hosszú idõ alatt berögzült szokásokat egy hét (!) alatt meg lehet változtatni. Egy frászt.

Te meg jó lenne, ha elgondolkodnál a válaszon, amit írtál, azon belül is a családomra vonatkozón! Köszi (és ez most szimpla kérés volt).
ptra 2009 jún. 28. - 16:15:44
(29/83)
Mi benne az átverés? Persze, hogy a mûsorba nem fér bele minden, de átverésnek nem nevezném, és színészkedésnek meg fõleg nem.
Sok sok kiváló gyermekszínész van, de ennyi kiváló hiteles produkciót még nem láttam.
"Az a baj, hogy ez a valóságban nem így mûködik!"
De pontosan így mûködik, talán az zavar nagyon, hogy a családodban is pontosan így mûködik?
Minden esetben a szülõ a hibás, és nem a gyermek, de ezt sok szülõ nem képes belátni, nem tudja hol lett elrontva a gyermek nevelése, csak éli a család az életét, és néha - néha egy pofon is elcsattan.
A legtöbb család ott bukik el, hogy nincs napirend, félnek a gyerekektõl, ha szabályokat állítanak, akkor a gyerek nem fogja õket szeretni és tisztelni...

Lehet, hogy nem a legjobb sorozat - de károsnak semmi esetre sem nevezhetõ. Akkor meg mi a baj vele?
ptra 2009 jún. 28. - 16:03:57 Előzmény xzibit2009
(28/83)
közöd?
pont neked fogom magyarázni,hogy miért van rá szükségem.
Naphinel 2009 jún. 28. - 11:24:11
(27/83)
Ez egy hatalmas átverés, semmi több!
A színészek jól játszák a szerepüket, biztos sok gázsit kapnak érte, a Nanny McPhee meg csodásan el tudja hitetni, hogy õ milyen szuper.
Az a baj, hogy ez a valóságban nem így mûködik!
xzibit2009 2009 jún. 28. - 09:36:56
(26/83)
minek ez neked?
Nézd meg a TV-ben, amikor adják!
ptra 2009 jún. 28. - 00:09:41
(25/83)
ha valakinek megvan dvd-n a sorozat, vagy akár csak pár adás, kérem írjon nekem privit, szeretném akár megvásárolni is...
egyeztetünk.
kopu 2009 jún. 17. - 23:40:15
(24/83)
Ez a mai rész kiverte a biztositékot mért nem a gyámügyet hívják? Ki veszi ki a 14 éves gyerekét a suliból hogy rátukmálja a többi kölyköt meg a háztartást?