11messi87 2013 jún. 29. - 20:04:20
(47/167)
*1690. sry...de tiszta ideg vagyok..
11messi87 2013 jún. 29. - 20:03:42
(46/167)
Ez valami BOTRÁNYOS valami volt...mert hogy filmnek nem nevezném az tuti. Ultragáz. F*stenger. Szörnyû... A CGI? Egy 1860ban készült film kenterbeveri a makett tankokkal, repülõkkel.
Végigsírtam a filmet. Kínomban. Forgatókönyv? Takarodj. Dialógusok? Any*tok.
Inkább vágta volna fel az ereit a rendezõ...
9/10
offtopic
Bigpapa 2013 jún. 03. - 15:42:12 9/10
(45/167)
OFF

Indiában 2x voltam eddig. Igazából mindkettõ egy fedezd fel túra volt, a múltjuk érdekelt,nem a jövõjük. Mondjuk éltem Afrikában 3 évet, ott is van mocsok,de ami kosz, mocsok Indiában fogadott, arra nem voltam felkészülve. Csodás ország (lenne), ha az a bûz ne hálózná be a várost. Nincs csatorna,minden mocsok a folyóba ömlik tisztítás nélkül. Döglött állatok a vízben, úszó emberi tetemek becsomagolva....aki még nem látta ezt élõben, az képtelen elhinni. Én se gondoltam és férfiasan bevallom, kegyetlen megrázott, hogy 100%-ig beleszarnak abba, hogy elõrelépjenek. Ugyanakkor Indiában él a legtöbb diplomás ember, a világ call centerei 60%-a ott mûködnek...De mégis emberileg nem tesznek semmit az életminõségük javulásáért. Ha egy III. Világháború törne ki, Indiában nem esnének pánikba. Hidd el. Sok különbség nem lenne a háború sújtotta India és a mostani mocskos India között.
Kínába egy évben 3-4x utazom, mivel kínai-magyar cégünk van. Na ott pont az ellenkezõjét látom. Letúrják a régi tákolt lakónegyedeket és olyan házakat építenek, hogy eláll a szavam. Kint voltam októberben, januárban újra mentem és nem ismertem rá a környékre.3-4 hónap alatt építenek olyan házakat, hogy hihetetlen. Kínában, ahogy én tapasztalom, kapitalista kommunizmus van, ami annyit tesz, hogy megtartották a kommunizmus vezetési struktúráját, de qrvára piacgazdaság van. A kínai állam 10 évre ad pénzt cégeknek, nem kell adózniuk, csak a 4. évtõl. a pénzt pedig 10 év múlva kell visszafizetniük. A kinti partnerünknek 250.000m2-es gyárépülete+raktára van. Még leírni is hatalmas, de ez kint átlagosnak számít. Itthon a Waberer's logisztikai központja a legnagyobb, a maga kb 25.000m2-es nagyságával, ami az M0 mellett van. Autópályákat építenek, amíg itthon 4 év alatt épül meg 10 km, addig ott több száz km-t építenek meg 6 sávban. Az olimpiára 4 év alatt 1090km metrót építettek meg. EZERKILENCVEN!!!Mi a 70 es évek óta "építjük" a 4-es metrót.
Tehát fejlõdnek...de!
Egy ázsiai háború esetén nem Amerika mellé Kína és India. Ez 100%. Annyira közös a múltjuk (jó-rossz) Koreával, hogy mellettük állna Kína.
offtopic
Mermaid. 2013 jún. 03. - 00:50:04 Előzmény Bigpapa
(44/167)
Szerintem meg tévedsz és én nem értek veled egyet :) Kina is Indiával karöltve azért nem megy bele pl a globális felmelegedést kivédõ mindenfajta egyezmény (káros gázok kibocsátása csökkentés stb) aláirásába, mert kijelentették õk gazdaságilag fejlõdõ ország (ami igy is van!) és mivel eme fejlõdés a nyugatnak megadatott korábban igy most õ nekik ez jár. Persze a hülyéje nem gondol bele hogy nem lesz hová fejlõdni ha nem lesz Föld sem, ezzel együtt õk sem, de ez már egy más kérdés :DDD. Ezt be tudom a kommunista szemléletmód adta szögletes gondolkodás eredményének. A fejlõdés nagyon is kell nekik, szinte õrült mód ragaszkodnak hozzá! Olyan mint a drog. Könnyü erre rászokni és nehéz elereszteni....Náluk is müködik :D Amúgy meg volt már két világháború is amibõl a nyugat sikeresen talpra tudott állni. Ezután is talpra állna! Ettõl én nem félek. Ehhez nem kellett régen sem a facebook meg társai. :) Viszont az ilyen Kina szintü országokat sokkal jobban lesúlytotta minden féle háborúsdi. Mint tudjuk a kommunista szemléletmódot követõ országok sem álltak soha a helyzet magaslatán sem. Eztán sem fognak....az is cask egy népbutitó dolog, csak ott még a csomagolás is rossz.
1/10
bamba 2013 máj. 29. - 13:29:57 1/10
(43/167)
Maci sajtban a brummogás.
Semmirõl nem marad le, aki kihagyja ezt a filmet. Moziban fizetni érte egyenesen pénz kidobás.
Nem ajánlom. Nyugodtan kihagyható.
3/10
submester 2013 máj. 09. - 23:32:46 3/10
(42/167)
3/10 az is csak a látvány miatt, meg hogy szerepel benne Morgan Freeman; amúgy szívtévés kategória
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 28. - 15:27:52 9/10 Előzmény Mermaid.
(41/167)
Csillag, csak egyet ne felejts el. Az oroszok, kina es korea siman ellesznek a modern technika vivmanyai nelkul is. A fejlett nyugat, ha haboru lesz, gyakorlatilag osszeomlik. Ez a nem mindegy. Nem lesz villany, sem okostelo, se facebook, se twitter. Nem kapcsol be a mikro, nem lesz mcdonalds.....a buzi amcsik (varosi) mar egy kavet se tud fozni, mert megveszi a coffee shopban. Ha az nem nyit ki, mihez kezd?
Amerika egy nelkulozesben elo orszaggal nez szembe, ahol megtanultak minimalis kajaval elni. A fejlett amcsi egy pazarlo tarsadalom. Ahogy aramszunet van, kint fosztogatnak. Szerinted, ha kapnak egy atomot es leall a kozigazgatas, mi lesz ott? Bekes tarsadalom?
offtopic
Mermaid. 2013 ápr. 27. - 06:55:05 Előzmény Bigpapa
(40/167)
Szerintem kicsit tévedésben élsz. Az üzletember ismerõseid nem tudom hol élnek de tutira nem az átlag ruszki életet....
Ha a ruszkiknak olyan nagy fegyver arzenálja lenne, nem ott tartanának ahol.....sehol szerintem, a kommunizmust pedig senki nem sirja vissza, õk sem :). Ugyan úgy megvásárolhatók õk is mint bárki más. Ezért is jutottak oda ahol vannak. :)
Az amerikaiakat pedig lehet szeretni vagy utálni de egy kis észak-korea nem fogja õket sakkban tartani akkor sem ha Kinával lennének megfüszerezve(én nem hallottam errõl mondjuk:). Ez még ön magában is csak három éhezõ ország a többivel szemben akik az Usa mögött állnak. :) A vicsorgók közül pedig mindben több az éhezõ ember mint az a bizonyos fegyverarzenál.....A végén pedig nem lesz kivel puffogtatniuk sem. Ahogy pedig az Usa mondta, észak korea jobban tenné ha inkább enni adna a népének mint fegyverarzenált épitgessen és fenyegetõzzön idiótához való módon.
bobi64 2013 ápr. 19. - 14:04:48
(39/167)
Szégyenletes koppintás. Egy akciófilm, de semmi eredeti nincs benne. A Die Hard, Az elnök különgépe, 24 és hasonlók lenyúlása. Egyébként tényleg É-Korea az ellenség.
ChripkoD 2013 ápr. 15. - 10:59:50 Előzmény _Freddy_
(38/167)
Törvénytisztelõ polgár - talán a legjobb filmje;-)
nosek 2013 ápr. 13. - 23:41:08
(37/167)
tipikus amerikai übermensches film,die hard 1 érzéssel,plusz betenni az amerikaiak fejébe korea az új ellenség
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 12. - 13:22:45 9/10
(36/167)
Én kitettem volna, hogy SPOILER...,de mindegy!

SPOILER

Láttad egyáltalán a filmet? Hol osontak be koreai emberek öltönyben,akiket senki sem vett észre, csak amikor lõni kezdtek? Megjött a dél-koreai küldöttség. Ott voltak sofõrök, kísérõk, akik a kocsikban maradtak, azok kezdtek a kinti biztonságiakra lõni. Miért is gyanakodnának rájuk, amikor az elnökhöz jöttek? Akik bementek a dél-koreai elnökkel, azok az õ testõrsége, kísérõje és a (fõ gonosz) a tanácsadója volt. Mivel az ELNÖK parancsára (bár a testõrség jelezte, ez szabályellenes) mégis bevitték a bunkerbe, miért is kellett volna gyanakodni rájuk? Fõleg, hogy velük volt az ex- testõr is.
Kint jött egy koreai turista busz, arról szálltak le a bevonuló terroristák, akik utat robbantottak a kerítésen. Rájuk lõttek is. Az más kérdés, hogy mint a birkák, szaladtak ki a biztonságiak a sortûzbe a fehér házból, ami faszság volt.
A repülõgépes rész annyiban baromság, hogy 2001 óta ennél kevesebbért is lelõnek repülõt. Annyi különbség volt itt, hogy egy amerikai katonai Hercules c-130-ast alakítottak át a koreaiak, mint ahogy az RPG-ket kivéve az összes cuccuk amerikai katonai cucc volt. Amúgy a hercules tényleg ilyen : http://htka.hu/wp-content/uploads/2008/01/C130_01.jpg
Az más kérdés, hogy az alapfelállás a légierõnél, hogy az egyik gép mellette repül, hogy lássa, ha a pilóta jelez, hogy rossz a rádiója és ezért nem tud jelezni, míg a másik gép felette,mögötte repül, ha gond van, lépni tudjon. Itt mindkét gép mellette repült, ami lehet hiba (nem tudta a rendezõ,mi az elõírás), vagy filmes szabadság, hogy így látványosabb. Inkább utóbbi.
Drámaibb lett így, hogy néhány percig elterelésnek tud repkedni a gép és kaszál a levegõbõl. Ez most fontos az amcsiknak,mert azon túl, hogy egy átlag amerikainak fogalma nincs az európai és ázsiai politikáról, helyzetrõl,meg kell mutatni, hogy ki most az új ellenség, akiért a haza harcba indulhat.
10/10
Findzs 2013 ápr. 12. - 12:57:19 10/10
(35/167)
a törvénytisztelõ polgár jó volt meg a 300 a többiben tényleg felejthetõ
7/10
horipapa. 2013 ápr. 12. - 11:49:35 7/10
(34/167)
Érdekes film volt, igazán jónak sem mondanám, viszont annyira rossznak sem.
Az elsõ 40-45 perc nagyon jól indult, érdekesen és hihetõen mutatták be az egészet.
Azonban, ami utána következett az nagy csalódás. Mike karaktere hihetetlen és irreális. Újra egy olyan amcsi film, ahol van egy hõs és megment mindenkit. Olyan érzésem volt a film kapcsán, mintha egy 24 részt látnék és Gerard Butler Kiefer Sutherland.
Ennek ellenére jól meg volt csinálva, a látvány és a történet is jó, a színészi alakításokkal sem volt különös probléma.
Viszont az, hogy az elnök ilyen hamar elárulja amerikát és hatalmazza fel az embereket, hogy adják át a kódot, hihetetlen és idegesítõ.

Összességében egy átlagos amcsi film, a történet jó, a színészekkel sincs baj, mivel moziban néztem és így nagyobb élményt nyújtott ezért 10/7.
9/10
Sonic8 2013 ápr. 11. - 17:56:13 9/10
(33/167)
Jogos.

A Mavericks nekem tetszett.
offtopic
_Freddy_ 2013 ápr. 11. - 17:24:43
(32/167)
egyik sem olyan nagyon kiemelkedõ alkotás, talán a 300-as Leonidas alakítása
9/10
Sonic8 2013 ápr. 11. - 16:51:08 9/10
(31/167)
1.Géppisztolyos prédikátor.
2.300
3.Lara Croft 2
4.P.S I love you. Mondjuk ebben szerepel kb negyed órát xD
5.Csúf igazság. Jókat lehet rajta nevetni.
6.Mavericks
7.Coriolanus


;)
Viharmadár76 2013 ápr. 11. - 10:29:12
(30/167)
Mindenesetre annyi valóságalapja van a filmnek, hogy középpontba helyezi: az arab-iszlám világ mellett/helyett új ellenségképe lett a Nyugatnak. Ázsiából. És ezek sem udvariasabbak, vagy kellemesebbek az elõzõekhez képest. Szintén a nyugat tanítgatta ki õket, kígyót melengettek a keblükön.
A filmben a Fehér Házat ért konfliktus után kialakult külpolitikai "vákum" a valóságban is könnyen bekövetkezhet.
_Freddy_ 2013 ápr. 11. - 09:48:32 Előzmény Tibee1985
(29/167)
***SPOILER PÓTOLVA***

Akiknek nem tetszett az valószínû azért volt, mert:

-tele volt gyenge, nagyon rossz poénokkal
-Washingtonban röpköd a Fehér háznál össze-vissza az a repülõ? na ne röhögtessetek már...annak már rég nem szabadna ott lennie, nem hõkövetõ rakétákat kellett volna kilõni rájuk, hanem vadászrepülõkkel rájukmenni? azok holvoltak? Nem igaz, hogy a hatalmas USA-t így el lehet intézni
-megszállják a Fehér Ház-at a Koraiak? na ne röhögtessetek :D meg simán észrevétel nélkül bejutnak az épületbe, véletlenül se tûnik fel senkinek, hogy a tagok között ott van egy-két Koreai öltönyben, csak akkor amikor már elkezdenek mindenkire lõni

Sztem nevetséges a történet, régóta nem garancia, hogy egy film jó lesz ha vannak benne ismert színészek, vagy rendezõ. De itt még a rendezõ sem ismert. Eckhart egy B kategóriás színész, egyedül a Sötét lovagban játszott jól, de ott se olyan hú de jól. Morgan F-nek meg egy jó ideje nincs egy normális filmje. Ja és ki az a Gerard Butler? Egy jó filmet nem tudok mondani tõle...
1/10
laaszlo46 2013 ápr. 10. - 22:24:47 1/10
(28/167)
Bocs, h túlértékeltem, 1 pontot adtam ugyanis, mert nem találtam a nullát.
A film 96%-a négerek (értsd koreaiak) harca az alagútban, egy szál gyufa fényével megvilágítva, vállon tartott kamerával felvéve.
Példaként álljon itt a gyerekmentés filmkockája:
Rendezõ szakon ilyen ócska moziért kivágják a rendezõ jelöltet.
A történet pedig nem akciófilm, hanem öldöklés tonnaszámra. Hol van a Bond - Death Wish - Blue Thunder filmek akciófilmek bája, izgalma stb?