Téma: Taxidermia

offtopic
filiszteus 2010 márc. 02. - 08:03:15
(207/287)
El Kazovszkij életmûve is hasonló, mint Manzonié. A különbség csak annyi, hogy a sok szar, amit hátrahagyott egy kicsit emlékeztet festményekre.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 márc. 02. - 07:43:42
(206/287)
Nekem is el kellene kezdenem gyûjteni, hátha még halálom elõtt összejön...
5/10
1asokközül 2010 márc. 01. - 19:13:47 5/10 Előzmény t'nak
(205/287)
"Manzoni célja az volt, hogy lehántsa a mûvészetrõl mindazt, amit elavultnak talált rajta. Fõként a stílust és a szépséget, aztán a formát, majd pedig még az is fölmerült, hogy az anyag sem más, mint ósdi csökevény. Olyan munkákat hozott létre, melyek többnyire játékos-ironikus kritikái voltak a magát túlontúl komolyan vevõ tradicionális mûvészetnek. 1961-ben 90 darab 30 grammos, 4,8×65 centiméteres konzervet adott közre, melyre több nyelven az volt ráírva, hogy "A mûvész ürüléke, nettó 30 gramm". Az alkotás néhány darabja 1961 augusztusában szerepelt kiállításon, s a mûvész akkor egy-egy példány árát az arany aktuális árához igazította hozzá, vagyis pontosan annyiba került, amennyiért harminc gramm aranyat lehet vásárolni. Az emberek kezdetben nem kapkodtak Manzoni alkotásáért, ám korán bekövetkezett halála után mind több példánya talált gazdára, egyre magasabb áron. Mára mind a kilencven számozott példány elkelt jóval magasabb áron mint az arany." :)
Charles Foster Kane 2010 márc. 01. - 15:22:32
(204/287)
A Family Guyban vannak durva kiosztások a mûvészfilmeknek. A magyar mûvészfilmektõl egyébként én is öklendezem. Na nem azért, mert gusztustalanok, mint ahogy a "legkomolyabb" érvelésük éppen ez a filmmel kapcsolatban a rettentõ hozzáértõ embereknek.
Hanem mert ócskák. És mindent ahogy esik, úgy puffan felfogásban filmeznek. A Taxidermia ehhez képest rettentõ átgondolt, ami filmes élményt okoz. Szemben az átlagos magyar filmekhez képest.

Szerintem a magyar filmrendezõk 90%-a még storyboardot nem látott...
offtopic
t'nak 2010 márc. 01. - 14:12:49
(203/287)
Ez teljesen igaz: már a cím is egyfajta magyarázat. Hát valami ilyesmire lennék kíváncsi, hogy valamiképp felfoghassam, mit akart közölni.

Egyszer láttam egy filmben egy hasonló jelenetet: rajzórára a csaj bevitt egy tampont teáscsészében. A tanárnõ magyarázatot követelt, miféle mûalkotás ez. A leányzó elkezdte magyarázni: a teáscsésze a régi ötórai teák hangulata, a tampon az elnyomott nõiesség blabla...a tanárnõ hörgött a gyönyörtõl, milyen csodálatos mûvésziség.
Petrapetrus 2010 márc. 01. - 13:55:41
(202/287)
Nem kell kioktatni, tisztában vagyok én is a hatalmas szakirodalommal. Mellesleg ha a mûnek van egy címe, akkor annak már van egyfajta magyarázata is az alkotó részérõl...
offtopic
t'nak 2010 márc. 01. - 13:42:29
(201/287)
Nahát ne mondd. A különbözõ mûvészeti irányzatoknak, pl. a kubizmusnak vagy a teljesen absztrakt festészetnek is, komoly teoretikus irodalma van, pl. különbözõ kiáltványok, valamint komoly mûértelmezések, mûelemzések születnek róluk. Csakhogy egy olyan aktuális gesztus-mûfajnál, (hogy mi a hivatalos neve, nem tudom), amit nem õ hoz létre, tehát csak kiállít egy darab kakit, akkor neki magának kell értelmeznie a mûvészi szándékot, különben az nem mûalkotás. Érthetõ??
Petrapetrus 2010 márc. 01. - 13:34:29
(200/287)
A mûvészetnek az a lényege, hogy "megmagyarázhatatlan", illetve, hogy mindenki mást lát bele. Van egy csomó modern festmény is, mindenféle alakzatokkal. Azokba is bele lehet látni/magyarázni sok mindent. Aki meg kicsit sivár fantáziával rendelkezik, egybõl rávágja, hogy ez csak egy háromszög, meg egy karika. :-)
offtopic
t'nak 2010 márc. 01. - 13:09:06
(199/287)
"Piero Manzoni kiállította saját ürülékét konzervdobozban"
Nahát ha kiálította, igazán odaírhatta volna mellé, hogy mit akar vele közölni. Mert jelentés nélkül az csak egy darab szar marad.
5/10
1asokközül 2010 márc. 01. - 12:17:32 5/10
(198/287)
Nem igazán tudom hova tenni. Ami biztos, hogy nem fogom megnézni még egyszer, vagy ha mégis akkor majd csak sok-sok év múlva talán... Érzem én hogy akar lenni valami mondanivalója, de valahogy nem tudom megfogalmazni, hogy pontosan mi is az. Ez lehet hogy az én hibám... Persze emberek vagyunk, mindenki csinál gusztustalan dolgokat, de azért ez a film tényleg elég beteg. Egyébként nagyon szépen van megcsinálva (kivéve a már mozgásképtelen túlsúlyos apukát az szerintem elég béna lett :))

Nem értem miért kell itt a fórumon egymásnak esni, egymást "leszánalmasozni" stb. Szerintem senkivel nincs semmi baj: akinek tetszett az egyszerûen többet lát bele a filmbe, általában véve nyitottabb az ilyen dolgokra (hiszen már az is mûvészetnek számított, hogy Piero Manzoni kiállította saját ürülékét konzervdobozban). Akinek nem tetszett, annak valószínûleg gyengébb a gyomra, vagy egyszerûen nem ez jelenti a szórakoztató mozit a számára, ezt is meg lehet érteni. Nem vagyunk egyformák. Vagy szerintetek ez nem ilyen egyszerû?

Én valahogy úgy vagyok vele, hogy egyszer mindenki megnézheti, bármilyen gusztustalan én is végig bírtam nézni, nem mondom hogy megbántam, bár voltak pillanatok - nem is egyszer - mikor majdnem kikapcsoltam, de végül is kíváncsivá tett, hogy mi lesz a vége, mit akarnak belõle kihozni. Nem fogom elfelejteni az biztos, de összességében azért nem vagyok tõle úgy elragadtatva sem.
1/10
Transporter.96 2010 febr. 26. - 16:51:43 1/10
(197/287)
Jééézusom,hogy kaphatott ez a sz*r ennyi díjat és jelölést?????????

Zedori,veled teljesen egyetértek,fõleg az utolsó mondatoddal.Egy gusztustalan,említésre nem méltó film.

És itt jön a költõi kérdés:Az igazán jó filmek miért nem kapnak ennyi díjat??
Pont egy ilyen gusztustalanság kap 6 díjat/jelölést?!?!
Hát igen,ez Magyarország...

Ez pedig a magyar filmek szégyene!!!
1/10
zedori 2010 febr. 14. - 17:09:21 1/10 Előzmény yeahtzin
(196/287)
Hát igen. Én úgy hallottam errõl a filmrõl hogy valakinek nagyon bejön valaki meg azt mondja rá hogy egy rakás sz*r. Én az utóbbi tábort bõvítem. Ennyire gusztustalan és számomra semmitmondó filmet régen láttam vagy még inkább soha.
Petrapetrus 2010 febr. 12. - 19:27:38
(195/287)
Én ma láttam a filmet. Hát... Nagyon nyers, nagyon naturalisztikus, nagyon gusztustalan, de nem rossz. Két jelenettel volt mindösszesen problémám. Mindkettõ az elsõ harmadban szerepelt. Az egyik a gyufaárus KISLÁNY-os, a másik pedig a hadnagynés-disznós. Utóbbit nem is igazán értettem, bevallom õszintén... Bár szerintem mindkettõ megtörtént. Elõbb a hadnagy feleségével, s csak aztán...

Az embriós résznél is felmordultam kissé magamban...

Összességében nem rossz a film, de tényleg gyomor kell hozzá.

Ja, és a cicusok nagyon cukik, kedvencem a "kis" vörös... X-D
wiliwonka 2010 jan. 12. - 18:40:48
(194/287)
Ennyire beteg és perverz filmet mostanában nem láttam. Kellet egy kis idõ, amíg megszoktam, de utána már érdekelt a folytatás. Egyvalamit viszont nem értek ______SPOILER Azt írja az ismertetõ, hogy a tisztiszolga a nagyapa. Mármint a gyépés nyúlszájú. Én viszont úgy vettem le, hogy nem dugja meg a hadnagy feleségét, hanem csak odaképzeli, miközben a disznóval kefél. Na mindegy. SPOILER VÉGE__________ Nem bántam meg, hogy végignéztem, de soha többet. Nálam kábé olyan szintet képvisel, mint a Tideland (Terry Gilliam). De még az sincs ennyire ocsmány és felkavaró.
2/10
szoszi82 2010 jan. 05. - 19:45:27 2/10
(193/287)
Nem tudok, mit mondani erre a " filmre". Beteges, gusztustalan, összefüggéstelen.Brutális az a jelenet, amikor a disznót b@szta és sorolhatnám.
Én mindig adok egy esély a filmeknek...ennek kár volt. Nem volt mi megfogjon benne. Még most sem tértem magamhoz tõle.
3/10
yeahtzin 2009 dec. 18. - 15:22:20 3/10
(192/287)
jah és még annyi a véleményem, hogy akinek ez ("olyan nagyon") tetszik, az nézesse meg magát egy pszichiáterrel, de sürgõsen :(:(
3/10
yeahtzin 2009 dec. 18. - 15:18:15 3/10
(191/287)
ez a film megdöbbentõ. megdöbbentõ, de nem jó értelemben.
én azért néztem meg mert mindenki azt mondta, hogy milyen jó és csomó díjat is besöpört. de szerintem ez nem jó film és nem is durva.
ez a film
B
E
T
E
G

errõl jót nem lehet mondani, csak az alapötlet értékelhetõ.
szánalmas, gusztustalan. pedig nekem erõs az idegrendszerem :S
Kata original 2009 dec. 12. - 09:59:09 Előzmény Kata original
(190/287)
Hozzáteszem, hogy az a rajzkislány megelevenedik, és arra. És ezt díjjazzák. Pedó.
Kata original 2009 dec. 10. - 07:02:34 Előzmény mulao
(189/287)
Mi volt a körülmény? Elöntött a víz otthon és úgy nézted? :)
Kata original 2009 dec. 10. - 07:01:10
(188/287)
Ritka nagy hányás ez a film. miért is lepõdöm meg ennyi gusztustalanságon, hisz magyar film? valamiért szeretjük ezt mi. szeretjük a beteg Alföldit( geczy, jános vitéz tündérkurvák országában,bánk bán junior, mindezt a Nemzetioben, no comment). szal: Az még elment ,hogy a pasi farka lángol az elején, mert mondjuk vicces, mert akkora baromság. De mikor a rajzkislányra álmában kiveri, meg benézi a levágott disznót és azt, na akkor kikapcsoltam. Biztos öreg vagyok, meg nem vagyok túl mûvészi, de ez beteg, nem kicsit.