Téma: Taxidermia

eugénia22 2008 máj. 08. - 22:37:34 Előzmény Belmont
(107/287)
Pohárnok Gergely,az operatõr,legjobb operatõr díjat kapott ezért...

Gálfi György 3, legjobb rendezést kapott,Nemetközi Filmfesztiválokon...


A Hukkle címû filmje, nagy siker lett,és állítólag mondanivalós, és mûvészi...

Annak is Pohárnok volt az operatõre,de nem emlékszem,hogy meg is kapta,vagy csak jelölték...

A VOX-tól 100%-ot kapott a film,ez hatamas szó,sõt Legjobb filmnek választotta,legjobb betétdalnak,legjobb operatõrnek...

Én meg, csak azt tudom mondani,hogy megfogomnézni,és szerintem,nagy film...

Meg azt,hogy inkább ehiszem 20, Nemzetközi filmfesztiválnak,hogy jó film,mint pár olyan átlag nézõnek,mint ami én is vagyok...
Belmont 2008 máj. 07. - 21:26:34 Előzmény eugénia22
(106/287)
Csak ismételni tudom pl. az elõzõ hozzászólót is: azzal van a baj, hogy a képi ábrázolás öncélú. Vannak brutális, naturalista, gusztustalan, undorító dolgokat ábrázoló filmek, amelyek mégis jók, mivel nem csak dagonyáznak a saját maguk egyedi világában, hanem az általános szintjére emelkednek. (Címeket szándékosan nem említek, mert nem az a lényeg.)

Nem lenne ez sem rossz film, pl. a középsõ történeten látszik is, hogy ki-kitör, önmagán túlmutat, valamit meg akar fogalmazni - de az elõzõ hozzászólók alapján ez is inkább a novellaíró érdeme. A filmadaptáció egyszerûen csak nem tudta teljes egészében kigyomlálni belõle a „társadalomkritikát” (pontosabban a társadalom hiányának a kritikáját).
soulles 2008 máj. 07. - 14:26:05
(105/287)
Megnéztem, nem tetszett. Pontosabban nem tudtam rájönni, hogy minek kellene benne tetszeni. Ha ez a valóságot mondja el, akkor köszönöm nem kérek belõle, hisz valóságból kapok eleget. Ha pedig kitalált történet, akkor szintén megrovás jár neki, mert eléggé szegényes. Hogy mûvészi lenne? Meglehet. ennyi erõvel bármire rá lehet aggatni ugyanezt a jelzõt. Hogy megbotránkoztató? Mindenképpen.

***SPOILER***

Lehet én vagyok korlátolt agyilag, de valahogy nem értettem az összefüggéseket. Az elsõ eseménysor alatt, miért lõtték fejbe a tisztiszolgát? A harmadik végén pedig, miért tömte ki magát a fiú? Nem szerette az apját, ez nyílvánvaló. Pusztán nagyvonalakban kapunk a szereplõkrõl infókat. A kanos katona, akit fejbelõnek. A "sportevész", aki csak enni bír, megházasodik, de felesége otthagyja. Valamint a Fiú, aki ápolja az apját, és végül saját magát tömi ki. Ez a film nem lenne alapjáraton rossz, ha nem akartak volna belõle valamiféle mûvészeti alkotást csinálni. Értem ezalatt a szó szélsõséges jelentését (mert van olyan, igen). Élettörténet lenne? A Barátok Közt is az. Kult film lesz belõle? Ezt nem hinném.

Minden összefoglalva: Szerintem egy gusztustalan, erõszakot, brutalitást önkényesen használó film lett belõle. Mondanivalót nem találtam azon kívül, hogy az egész család (mind a 3 generáció férfi tagjai) idióta! De mint tudjuk kinek a pap, kinek a paplan :-). Akinek tetszik fogyassza egészséggel.
eugénia22 2008 máj. 03. - 20:30:47
(104/287)
Nekem, pont az jött át az egyik hozzászólásból,hogy pont az a mondanivalója,hogy az embertek beszélgessenek egymással,de ez biztos csak az egyik...


Pálfi Gyõrgy nagy redezõ,ezért a filmért pont 3 legjobb rendezést kapott.A Hukkléért meg a legjobb magyar filmmet.És nézd meg a díjakkat,mert szeritem imádták külföldön... Fõleg, a filmkritkusok...
Belmont 2008 máj. 03. - 20:23:38
(103/287)
Nem ismerem az írót, akinek a mûveibõl átírták (avagy összeollózták, mint olvasom) filmre ezt a valamit, és a film rendezõjét sem ismerem. Ezért laikusként a „mondanivalóról” csak annyit, hogy nekem úgy tûnt, épp az veszett el az átirat közben. Vagy finomabban szólva átbillent a mérleg és a képi hatások céltalannak tûnnek. Le lehet tölteni és meg lehet nézni egyszer, utána shift+del. Sajnos ez sem az a film, sõt messze nem az, amit büszkén megmutatnék, ha valaki a magyar filmek felõl kérdez.
eugénia22 2008 máj. 03. - 17:14:57
(102/287)
Bocsi,hogy írok,meg, nem is láttam,de ez valóban mûvészet,és a rendezõ egyszer azt mondta,hogy aki értette a mondanivalóját,az neki azt mondta,hogy ez a film nagyszerû.És nézd meg a díjakkat amiket felsoroltam.
FR33man 2008 máj. 03. - 17:10:23
(101/287)
De kibaszott okos itt mindenki.. mûvészet? Inkább elmebetegség... de nyilván csak az én elmém nem terjed ki erre a pontra...
eugénia22 2008 ápr. 14. - 13:15:31
(100/287)
Fesztivál díjak:

-Legjobb rendezés díja
-Közönség díj
-Meeting Point Europa fõdíj
-Legjobb rendezés díja
-Fõdíj Legjobb filmnek Írisz- díj megosztva
-Külföldi kritikusok díja
-Észt filmkritikusok díja
-Legjobb rendezõ díja
-Gene Moskwitz-díj
-Ezüst hugó díj

33 Filmfesztiálon volt és, 17-ben került versenybe is.

Jó filmnek ígérkezik,megfogom nézni.
eugénia22 2008 ápr. 14. - 12:16:06
(99/287)
Én még nem láttam,de megfogom nézni.A Taxidermia Legjobb magyar film lett egy díjkiosztón.Rengeteg Filmfesztiválon volt.És legalább 10 díjat bezsebelt.Legjobb betétdaltól kezdve, nyert pár djíat.Kiváncsi vagyok rá, nem lehet rossz.Igazából, megkell érteni,legalábbis ezt monda a rendezõ.Megjelent DVD-n, úgyhogy megnézem.Még az Oscarra is ezzel pályáztunk.De, lehet,hogy nem fog tetszeni,de Máté Gábor is szerepel benne.
pacica 2008 ápr. 14. - 11:51:07
(98/287)
Ez a film a sz*rnál is sz*rabb. Nem tudom hova sorolni. Elejébõl láttam 20 percet és mentem hányni. A középpontban folyton egy f*szt láttam. Ennyi. Ocsmány, undorító, gusztustalan mindez egy filmben összefoglalva.
andi19610806 2008 ápr. 07. - 20:22:38 Előzmény szücsi
(97/287)
Sziasztok!
a lányaim szerepeltek benne mint statiszta és akkor nem volt szó lóra hogy ilyen film lenne!!!
mi a hányós jelenetbe voltunk ott se volt épp egy nem elmebeteg filmnek !
szücsi 2008 febr. 23. - 18:55:07
(96/287)
én beszéltem a rendezõvel,mert kiváncsi voltam neki mirõl szólt a film.hát õ nem akart semmit mondani,és a legkevésbé tanulságokat átadni.azt akarta,hogyha megnézik a filmjét, kezdjenek el beszélgetni az emberek.mintha valami vitaindító volna,és én úgy látom ez sikerült,hiszen aki szerint _ar volt az is akart valamit mondani.
Bogicamica 2008 jan. 10. - 22:05:12 Előzmény Ádám Zoltán
(95/287)
Kérdem én, ki az, aki meghatározza, hogy hol a határ egy film készítésénél, amibõl nem lehet kilógni? Ki dönti el, hogy egy film darabos, vagy nem odaillõ jelenetek vannak benne? Az számít, hogy a mûvész úgy gondolta akkor és úgy alkotta meg ahogy õ akarta. Senki nem szólt Picassonak sem, hogy máshogy húzzon egy vonalat. Én ma láttam a filmet. Elszörnyedtem, de el is gondolkodtam. Az az igazi mûvészet, amikor az alkotás érzéseket kelt, elkezdi mozgatni az embert, elkezd rajta gondolkodni. S mivel mindenki más, mást is hoz ki belõle. Természetesen az is benne van a pakliban, hogy valakinek nem tetszik.
eggman 2007 dec. 28. - 22:44:29
(94/287)
Nem tudom miért éreztem a legtöbb valamirevaló jelenetnél, hogy már láttam egy másik filmben ? Másnak is volt ilyen érzése ? Szóval újszerûnek semmiképpen nem nevezném. A zene nagyszerû volt hála Amon Tobinnak. Az undor keltése nem igényel nagy tudást, azonban mûvészien undort kelteni, na az már igen. De ebbõl a filmbõl ezt sajnos hiányoltam. Számomra hasonló undorral jár egy rtl klubos talkshow is. A magyar filmiparban mindenképpen kiemelkedõ teljesítmény. Vakok között félszemû...
efes 2007 dec. 20. - 18:54:33
(93/287)
kicsit védeném most azokat, akik mûvészi igényû filmezésre adják a fejüket ma magyarországon (a legritkábban teszem ezt amúgy...).

szerintem tisztában van mindegyik (pálfyra gondolok, de ideérteném fliegeaufot, bogdán árpit, buharovékat, stb) azzal, hogy filmje csak kivételes esetben hozza be azt a bizonyos minimális 100 ezer nézõt, amit elvár tõle az, aki a pénzt adja. a sikert csak a fesztiválokon, díjakban mérve arathatják le. ehhez vizsont dobálózniuk kell erõs kifejezésekkel, gesztusokkal, képekkel, azon egyszerû okból, hogy egyáltalán felfigyeljenek rá (aztán jön a lobbi, az éppen trendi történet és sajátosan legvégül: hogy végül is mlyen a film). tehát a fiatal rendezõk, azért használnak erõsebb képeket, mint jelen esetben, hogy észrevegyék õket. mindenki érti, hogy csendes, fal felé fordult susmogással nem lehet sikert aratni egy ilyen világban, ahol még a fesztiválokon is olyan paradicsommadarak diktálnak, mint tarantino, példának okáért. de remélem, azt is érti, hogy egy csendes, filozofikus film is lehet értékes, legfeljebb sok éves késéssel, amikor valami késõ esti idõpontban szépen bekúszik életünkbe.

na persze a taxidermia nem ilyen, hanem olyan, mint aki fel akarja magára hívni a figyelmet/illetve, "a hukkle sikere után most mihez kezdjek" szerzõi dilemmájának képorgia-verziója.
2/10
Zajac 2007 dec. 06. - 07:57:27 2/10
(92/287)
Hát én például :-O
Mit is kellet volna megértenem?!Mert valamit megértettem amit a kis agyam kreált magának,és szerintem mindenki a saját gondolatai alapján ért meg valamit a filmbõl.
Pedig nem értékelem magam elpuhultnak vagy elsenyvedtnek hmm,és show mûsor is csaj maximum háttérzajként szokot menni.
De lehet csak lassan fogom fel :-)
10/10
Tom Francesco 2007 dec. 05. - 01:21:10 10/10
(91/287)
Igen: van, aki nem értette meg a Taxidermiát... Elsenyvedt, elpuhult, show-ban puhult tömeg...
Noncsa 2007 nov. 06. - 19:09:57
(90/287)
nekem ez a sok undiság nagyon nem jött be, egyáltalán nem tudtam közben azon filózni, hogy ebben mi a mûvészi, vagy pszichológiai hatás, csak végig fintorogtam, legalábbis 2. nekifutásra.. bocsi
gregorio k. 2007 okt. 08. - 20:41:14
(89/287)
Véleményem szerint nem csak és kizárólag a pszichoanalízisre vagy egyéb pszichológiai aberrációkra lehet visszavezetni a filmet. A három sztori nem ezt kutatja, hanem a testhez való viszonyt. Az elsõ esetében a test, mint gyönyörforrás (hiánya), a másodikban a kihasználása (ami nagyon jól "szatirizálja" az élsportolók helyzetét: mindent a sikerért, amit mi, a társadalom tagjai várunk el tõlük), a harmadik az élõ és élettelen test közti tisztázatlanságot (akkor is test-e egy test, ha már nem aképp funkcionál, hanem mint egy képzõmûvészeti alkotásként) ábrázolja. Akit érdekel, nagyon ajánlom a Taxidermia honlapját, ugyanis onnan kiderül, hogy nem pusztán filmrõl van szó, hanem korképrõl, mûvészetrõl, gondolatokról is. Pohárnok Gergely pedig mesteri.
2/10
Zajac 2007 szept. 04. - 13:19:04 2/10
(88/287)
Hello!!
Hát látom vita volt rendesen.
Van akinek mondot vmit a film,van aki azt mondja szar,hmm.
Nekem két jelenet tetszett a "kakas is talál .... :-)",meg "dzsungelbõl hulló esõcsepp" :-))
Aki látta talán sejti mirõl van szó.Hát nem egy szokásos film,de nem is baj szerintem kell ilyen is.
Egyszer megnéztem,asszem ennyi.
Üdv