Téma: Téli vendég

freetibet 2008 máj. 18. - 06:13:21
(13/33)
Fantasztikus alkotás....Nem az fajta film, amit mesélgetsz és ajánlgatsz másnak. Inább megtartod magadnak és tudod hogy láttál valami öszintét. A történet egyszerü, letisztult,de mégis lényegretörö. A karakterek érzelmi világa adja a film átütö erejét. A
luetin 2008 jan. 14. - 17:45:00 Előzmény Arden
(12/33)
Ez a film - bizony - rám is nagy hatással volt! Sajnos régen láttam (kb. 6 évvel ezelõtt), de emlékeim szerint, hasonló dolgok fogalmazódtak meg bennem, mint benned, Arden. Egy ideje nagyon szeretném újra megnézni. Igazából eredeti hanggal vadászom - ha lehet, felirat nélkül.

...és hát le a kalappal Mr. Rickman elõtt! ...mint színészt is nagyon szeretem...és akkor még nem beszéltem Emma Thompsonról! :-)
Arden 2007 febr. 26. - 08:25:27
(11/33)
:) Több ilyen film kellene... Többet kellene rendeznie...
10/10
anonymus75 2007 febr. 23. - 22:28:07 10/10 Előzmény Arden
(10/33)
Egyetértek! Évekkel ezelõtt láttam a filmet... de óriási hatással volt rám... A hangulata mindmáig megmaradt bennem. Nagyon finoman kidolgozott sztori, csodás jellemekkel, igaz vagy annak tûnõ érzésekkel, érdekes dráma, kellemes humorral, hihetetlenül igényes játékkal!
Mindenkinek szeretettel ajánlom. Alan Rickman csodálatos filmet készített!
Arden 2007 febr. 07. - 05:57:30
(9/33)
Addig én is megyek.:-) (remélem) Annyira nem égetõen fontos, de ha megtalálod, akkor tényleg megbeszéljük.:-) Novemberig tényleg megjelenik...:-)
Arden 2007 febr. 07. - 05:56:18
(8/33)
Jaja, tudom. De tiszta aranyos.:-))) Amúgy a hangja élõben sokkal mélyebb... totálklafa.:-) De ugyanúgy megvan a beszédhibája.:-) Asszem vmi születési rendellenesség miatt ilyen a hangja(meg a beszéde) - meg is mûtötték miatta ha jól tudom.
Facing.the.Plastic 2007 febr. 06. - 21:44:01
(7/33)
jah..meg azt elfeljtettem megemlíteni, hogy csak nov-ben jövök vissza... :D

de gondolom, csak megoldjuk a dolgot..mármint ha megtalálom a nagyon vágyott hangoskönyvet...
Facing.the.Plastic 2007 febr. 06. - 21:41:34
(6/33)
A részemrõl totális oké...akkor ezt is hozzácsapom a kis listámhoz...

ímél: newkingofsalad@yahoo.co.uk

mondjuk..ha lehetek olyan szemtelen, nincs vmi jó hangja mr. Alan-nek...meg egy kicsit selypít..vagy mi...de aranyos...vicces :D
Arden 2007 febr. 06. - 20:50:43
(5/33)
:-))) Nekem csak 2részben, aviban van meg - de sztem az is jobb, mint a semmi.:-) (jah, meg szinkronos). De rajta vagyok a Téli vendég projecten is - egyelõre az eddig levadászott cuccoknak örülök! Viszont lennék olyan pofátlan, hogy olvastam, h kiadják cdn a "return of the native" c Thomas Hardy könyvet (mármint a hangoskönyvet) cdn - Alan olvassa fel. Ha esetleg meg van kint, amikor mész, akkor beszereznéd nekem? Csak nagyon silány kazettás verziók keringenek a neten, meg az ottani könyvtárakban. Ha megveszed magadnak, és én kapok egy másolatot, nekem az is teljesen megfelel - de ha nem érdekel a dolog, akkor természetesen kifizetném.
Facing.the.Plastic 2007 febr. 06. - 16:18:48
(4/33)
Na majd oda is beugrok egy-két dvd-re :)))...aztán ha hoppon maradok megkötjük azt a barter-szerzõdést :D
Arden 2007 febr. 06. - 15:52:49
(3/33)
A Virgin Megastorban a Piccadillyn asszem még volt 1 példány, mikor 3hete ott jártam.;-) De ha nincs ott, akkor barterezhetünk egyet.:-)
Facing.the.Plastic 2007 febr. 06. - 15:41:29
(2/33)
Pénteken repülök Angolhonba vissza..azt hiszem sok-sok dvd lesz a tulajdonom... :) :)

annyi jó angol film van, és szégyen, hogy Mo-n nem lehet hozzájutni..mármint pl. kerestem mindenhol a fekete vipera sorozatot...nem találtam...vagy pl-ul csak a közeljövõben fog kijönni Monty Phytonék repülõ cirkusza...

Amúgy még pár éve nézegettem ezt a filmet az imdb-n és akkor elhtároztam, hogy meg fogom nézni, pár éve volt ez, és még mindig nem sikerült...most bepótolom
Arden 2007 febr. 06. - 14:23:46
(1/33)
Ez egy fantasztikusan jó film. Nekem nagyon sokat adott.

Elõször is rájöttem, hogy egy napon meg fogom bocsátani az anyámnak, hogy õ az anyám...(és fordítva:-)).

Másodszor:
Mikor elõször láttam a filmet, az jutott eszembe, hogy az egész talán egyetlen emberrõl szól. Hogy minden karakter egy ember (az író), különbözõ hangulatban, korban, körülmények között. Egy napon elveszítünk egy barátot, néha filozofikusak vagyunk, néha szerelmesek... egy napon gyászolni fogjuk akit a legjobban szerettünk, de talán sikerül elengedni... egy napon kibékülünk az anyánkkal, egy napon a gyerekeink elnézik majd a gyarlóságunkat... egy napon rájövünk, hogy mi sem élünk örökké, és várni fogjuk a halált. Ezt továbbgondolva oda jutottam, hogy igazából, életünk minden sorsfordító pillanata belefér csupán egyetlen napba. Minden más idõszak a reakciónkkal telik el - azzal, hogy feldolgozzuk azt, amit "kaptunk". Igazából sztem elég kétségbeejtõ valamilyen szinten, hogy csupán egyetlen nap "történik valami" 60-70 év alatt.

Nem kell egyetérteni, nekem ezek voltak az egyéni benyomásaim - és a filmnek sokadik nézésre is lehet új dimenziója mindenki számára. Nézze meg, aki tudja!:-)