offtopic
Heathcliff 2013 jan. 13. - 00:08:54 Előzmény vondermonarchie
(77/157)
Nézd, én ebben nem cigány problémát láttam.
Nyilván problémát láttam, hiszen õ is arról beszél, hogy õ is problémát érzékel; de ezt nem cigány problémának látom, hanem azt gondolom, hogy minden ember pont így érzi magát (persze nyilván egyénileg másképp fogalmazza meg) - tehát minden ember pont így érzi magát, akinek a személyiségfejlõdése abba az irányba tart, hogy alapvetõen a KÜLVILÁG ELVÁRÁSAIHOZ ALKALMAZKODOTT.
Te azt mondod, az a baj, hogy nem hajlandó alkalmazkodni a magyar társadalom elvárásaihoz - én meg azt gondolom, pont az a baj vele, hogy nagyon is sikeresen alkalmazkodott. És eközben a saját belsõ világa, a saját belsõ személyisége teljesen üres és halott. Nem is érti, hogy a probléma nem a külvilágban van, hanem belül; hiszen a külvilágnak él, a külvilágnak JÁTSZIK. Nyilvánvaló, hogy épp színielõadást tart, mert mindig azt várták tõle, hogy színészkedjen és játssza meg magát. EZ AZ Õ SZEREPE, és õ tökéletes elõadást nyújt benne.
Csakhogy közben õ, mint valódi ember, külvilágtól független személyiség NEM LÉTEZIK, mert õ a TIPIKUS CIGÁNY. Az egész embert az határozza meg, hogy milyen közösség(ek)hez tartozik. Abszolút függ a külvilágtól, és belül nincs semmi, csak az üresség. A saját hiánya fáj neki. És ezt nagyon nehéz lenne elmagyarázni neki is, meg másoknak is.
(Egyébként szerintem nem ütötte volna le azt az idõs nõt kamera nélkül sem; csak ez is hozzátartozik a TIPIKUS CIGÁNY szerepének alakításához).
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 13. - 00:08:33 Előzmény vondermonarchie
(76/157)
Ezek nagyon szép hozzászólások voltak, úgyhogy megismétlem :)

Én tudod, mit láttam? Szép tiszta ruhában vannak, ahogy leveszi a kisfiáról a zoknit és a cipõt, a felesége azonnal visszahúzza rá, a gyerek is tisztán és rendesen van felöltözve, engedelmeskedik a szüleinek, a felesége a háttérben jó tanácsot ad a férjnek, szóval figyel rá is, a gyerekre is. Nem ezek törnek be védtelen öregekhez, nem ezek vernek agyon másokat, nem ezek gyilkolnak. És butának sem tartom õket, szerintem teljesen átlagos intelligenciával rendelkeznek. Szerintem remekül képesek alkalmazkodni mind a cigány, mind a magyar közösség ELVÁRÁSAIHOZ. Pont úgy viselkednek, ahogy elvárják tõlük. Megfelelnek az elvárásoknak, nem lógnak ki a sorból.
A szövegében nagyon sok mindent összefoglal és megfogalmaz, rajta keresztül sok mindent lehet szemléltetni; számomra õ nem tipikus roma, hanem tipikus ember. Mindenki magára ismerhet benne.
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 13. - 00:08:01 Előzmény adamnagysweetmovie
(75/157)
Adam, bár nem vagy vicces, mégis sokat lehet rajtad mosolyogni :)
Helyretetted a srácot,hihihi :)

Azért ne aggódj a törlés miatt, én sem aggódok azon, hogy a port moderátor mit töröl - mert az a lényeg, hogy Isten kit ír be és kit töröl ki az élet könyvébõl.
Jel 22,19 És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeibõl, az Isten annak részét eltörli az élet könyvébõl, és a szent városból, és azokból, a mik e könyvben megírattak.
A port moderátort nem törli ki onnan, mert soha nem is írja be. :) Még csak törölnie sem kell, mert bele sem kerül soha. :) Semmiféle mennyei nyilvántartásban nem szerepel, a mennyben nem számítanak rá, nem számolnak vele.
Jel 17,8 A fenevad, a melyet láttál, volt és nincs; és a mélységbõl jõ fel és megy a veszedelemre. És a föld lakosai csodálkoznak (a kiknek neve nincs beírva az életnek könyvébe e világ alapítása óta) látván a fenevadat, a mely vala és nincs, noha van.
adamnagysweetmovie 2013 jan. 12. - 20:16:24 Előzmény olahmiki1959
(74/157)
Mondtam én egy szóval is, h. büszke vagyok?
El kéne olvasni, amiket korábban írtam...
olahmiki1959 2013 jan. 12. - 12:49:44
(73/157)
De, ez egy tablókép.

Csak nincs az illetõ fején jellegzetes kalap, és nincs a szájában pipa.
Vajh, - kérdezném irodalmiasan, - miért érezhették úgy a Hócipõ szerkesztõi, hogy ezeket a kellékeket feltétlenül rá kell még montírozniuk a képre, ha nem volt vele semmiféle hátsó szándékuk?...

Ez a címlap egyébként a maga mûfajában tökéletesnek mondható.
Egy abszolút profi alkotás, mondhatni, egy remekmû.

Elõször is, nem mond ki semmit. Nem ír le semmit, amibe bele lehetne kötni, tehát jogilag nem támadható.
Sõt, egy humoros kérdés formájában, látszólag még el is tereli a figyelmet, valójában azonban sugall, érzékeltet, benyomást kelt, elülteti az olvasókban a kisördögöt, úgy dolgozza meg a képet nézõ ember tudatalattiját, hogy az illetõ nem is tudja, hogy mi történik vele.
Csak marad benne egy motoszkáló gondolat, egy asszociáció, összekapcsolódik benne a romákkal szembeni elõítélet a miniszterelnökkel kapcsolatos esetleges ellenszenvvel, és a két dolog felerõsíti egymást.
Mint amikor valakibe belehasít a felismerés, és a homlokára csap: "Hát persze! Tiszta sor! Hogy ez nekem eddig nem jutott eszembe! Látod, mondtam neked, anyukám, hogy gyanús nekem ez az alak, és nem akartad nekem elhinni. És most tessék, itt van a Hócipõ, odanézz! Errõl beszéltem!

A legügyesebbnek mondható módszer az emberek befolyásolására, amikor csak bedobunk egy ötletet, sugalmazunk valamit, és hagyjuk, hogy a dolgok az illetõ fejében álljanak össze, az õ tudata, tudatalattija végezze el az "érdemi munkát", és emiatt persze még jobban vésõdjön be, maradjon meg benne az eredmény.

A manipuláció magasiskolája, eklatáns példája ez a címlap, Adam.
Joggal lehetsz rá büszke. Már, ha az ilyesmire büszkének lehet lenni...
adamnagysweetmovie 2013 jan. 12. - 11:54:32
(72/157)
Elkaptam a neten ezt a nagyotütõ feliratot.

Te, biztos vagy benne, hogy ez a pepitaöltönyös kép nem egy tablókép?
adamnagysweetmovie 2013 jan. 12. - 09:09:59
(71/157)
De jó, hogy megint kitörölte a moderátor a Heathcliffel folytatott vitámat.
Pedig csak helyretettem a srácot a port helyett...
Persze azóta is írhatja a hsz-eit.
Agyõ!
olahmiki1959 2013 jan. 12. - 07:41:56
(70/157)
Tudod Adam, amikor ilyen fotókat, címlapokat látok, akkor mindig megszólal bennem a kisördög.
Mindig arra gondolok, hogyha "ellenpróbát" csinálnánk, vajon ugyanez lenne-e a reakció.
Ha ugyanennek a lapnak a címlapján mondjuk egy baloldali, vagy liberális politikus arcképét közölnék, mégpedig úgy ábrázolva õt, - tudjuk, manapság számítógéppel már mindent meg lehet csinálni, - hogy kippát montíroznának a feje búbjára, meg az arca két oldalára hosszú, lelógó, fekete, girlandos pájeszt, (így célozva az illetõ vélt, vagy valós zsidó származására), és még valami szellemes mondatot is mellékelnének a címlaphoz, vajon a liberális értelmiség, - köztük te is, - ilyen megengedõ szemhunyorítással venné tudomásul ezt a nyilvánvalóan rasszista szellemeskedést?
Engedd meg nekem, hogy azt mondjam, nem hiszem.
De "természetesen" ilyesmi nem fog elõfordulni, hiszen a Hócipõnek esze ágában sincs baloldali politikusok rovására humorizálni, az illetõ származására célozgatni meg pláne nem.
Az efféle energiáit meg kreativitását megtartja a jobboldali emberek számára.

Látod Adam, ez az igazi cigányozás.
vondermonarchie 2013 jan. 12. - 01:45:48
(69/157)
A keresõben azt találtam, hogy okt.29.-én este 7 órakor tûnt el. Gondolom ha nem ért haza egy ilyen kisgyerek estére akkor már tudják, hogy gond van és fel teszik a fb-ra , így lehet a 29.-i dátum.

Kaptam már olyat kérést a fb-on háromszor is hogy osszam meg, mert eltûnt egy gyerek nem ment haza aznap, szóval ebben én még nem találok semmi gyanúsat. Illetve minden gyanús ebben az ügyben, hisz kinek árthat egy 11 éves gyerek ? Nincs olyan épeszû ember, aki azt hiszi hogy megjavul a kapcsolata ha likvidálja a párja gyerekét...
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 12. - 01:23:55
(68/157)
Nem akarlak összezavarni, de okt. 29-én még azt sem tudták, hogy "eltûnt".
vondermonarchie 2013 jan. 12. - 01:13:43
(67/157)
Nem értek a fb szerkesztéséhez, de úgy gondolom az a zászló jel október 29.-i dátummal azt jelenti, hogy felhívás, azaz mikor eltûnt a kisfiú akkor létrehoztak egy keresési oldalt és nem pedig a RIP Bence - oldal dátuma. Az a november 3.-i csatlakozott a fb oldalhoz dátum.
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 12. - 01:02:42
(66/157)
"Amikor azt a szerencsétlen 11 éves fiút agyon verette a mostohaanyja, ott is mindkét felbérelt cigány volt."
Akkor ezt mivel magyarázod? http://www.facebook.com/pages/RIP-Szita-Bence-Hivatalos/378729452208003?sk=info - ez a "hivatalos" emlékoldal, amit a család szerkeszt. A létrehozás dátuma okt. 29. A gyerek okt. 29-én még élt, a "mostohaanya" okt. 30-án jelentette be a kisfiú eltûnését, a rendõrség nov. 3-án találta meg a holttestét, a "mostohaanya" azóta börtönben van, nem a fb-on lóg. Ezt az oldalt a nõvérke hozta létre és õ "gyarapítja". Szerinted nem nézték meg a rendõrök és nem látják, hogy akkor hozta létre a halott gyerek emlékoldalát, amikor a gyerek még életben volt? És szerinted miért nem fogják sohasem letartóztatni? Halál nyugis, nem aggódik semmiért. El van döntve, hogy a két cigány volt a tettes meg a mostoha, oszt jónapot. Ha nem akarsz bajt magadnak, akkor nem kérdezõsködsz tovább.
adamnagysweetmovie 2013 jan. 11. - 22:04:40 Előzmény olahmiki1959
(65/157)
Egyetértek, Orbán szavait és tetteit vagy fizimiskáját nem azért kell elutasítani, mert esetleg valakit egy lókupecre emlékeztetnének.
Nem, egyszerûen káros Magyarországnak, a benne élõ embereknek, akik egy gazdasági válság kellõs közepette nem egy horthysta hatalomátvételre szavaztak, nem a lakosság megfélemlítésére, nepotizmusra, a szélsõjobban való folyamatos kokettálásra - hanem egy kiegyezésre, konszolidációra.

Szóval ez a kép sérti a romákat, nem szabad õket ehhez a figurához hasonlítani.

És nem értem, ha ezt a képet te nehezményezed, akkor ugyan miért cigányozol komment nélkül, fehér kesztyûben....
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 11. - 16:41:46
(64/157)
teccik, mi? majdnem olyan szép a szeme, mint a homokos kedvencednek :)
offtopic
_goldie_ 2013 jan. 11. - 16:30:28
(63/157)
a címlapfotót lájkoltam
olahmiki1959 2013 jan. 11. - 16:26:42
(62/157)
Kedves Adam!
Mindenféle kommentár helyett belinkelem neked a hozzátok, liberális értelmiségiekhez igencsak közelálló, nektek kedves, "szatirikus hetilap" abszolút toleráns, a kirekesztés, a hátrányos megkülönböztetés ellen következetesen fellépõ, az emberek származásra vonatkozó bármilyen célzást határozottan elutasító szerkesztõinek legújabb alkotását, amellyel ismét bebizonyították a tolerancia, a másság tisztelete, és a kisebbségek védelme érdekében történõ határozott fellépésüket.
A lap 2013.I.9.-.ei, legfrissebb számának a címlapja önmagáért beszél.
adamnagysweetmovie 2013 jan. 11. - 15:46:22
(61/157)
vénasszonyok -nyara 2013 jan. 11. - 15:43:21
(60/157)
Eb ura fakó!
adamnagysweetmovie 2013 jan. 11. - 15:06:14
(59/157)
Igen, elkezdtem összeírni, hogy a 90 utáni, 2010-ig demokráciának csúfolt (azóta már csúfolásból sem annak emlegetett) 5 ká.elnökébõl 3 német származású volt.
Tudom, hogy Ön otthon vagy a német kultúrában (különösen egy idõszakát emlegeti nosztalgiával), szóval biztos segíteni tudna abban, milyen következtetést lehet ebbõl a "kutatásból", összeírásból levonni?
vénasszonyok -nyara 2013 jan. 11. - 14:34:32
(58/157)
Én is felháborítónak tartom, hogy a rendõrség megint túllépte a hatáskörét és erõvel akadályozta meg, hogy egy kisebbség megélje és gyakorolja kultúráját és hagyományait. Hagyományõrzõket vegzálni nem méltó egy polgári demokráciához. Az pedig, hogy lefoglaltak népmûvészeti tárgyakat is, mint pl. szamurájkardok, egyenesen Strasbourg-ért kiált.