Téma: Tények

-csengõzoli-- 2011 júl. 15. - 18:44:50
(239/539)
De szánalmas ez a BKV buszos hír!
A jóban rosszbanban szereplõ akárki elõadja,hogy micsoda óriási tragédia,hogy elromlott a busz.
Jaj,majd szét szakadt, az emberek menekültek.
Az persze... :D Ilyet egy híradóban... vicc...
offtopic
kata3 2011 júl. 15. - 18:39:56
(238/539)
Már megint folyik a vér a tv-bõl... :-(
pneklara 2011 júl. 15. - 12:03:38 Előzmény Mermaid.
(237/539)
Én azért nem tartom olyan tragikusnak a kórházi szülést. Két gyerekemet is ott szültem, és semmi pénzért nem mennék egy olyan egzaltált nõ keze alá, mint pl. az ominózus hölgy. Ez egy természetes folyamat, amire fel lehet érzelmileg, értelmileg készülni. Persze azzal meg kell barátkozni, hogy a kórházi személyzetnek mi a többezredik esete lehetünk, de nekünk ez az elsõ alkalom. De ha bemegy az orvos egy boltba, az eladónak õ a többezredik evõje, nem kapja meg õ sem azt a figyelmet, amit elvárna. De ha az emberben van önérvényesítés, kérdez, szól, általában nem hagyják figyelmen kívül. Engem pl. egyszer sem szíjaztak le, más, hogy mindenféle ketyere volt rajtam, kvázi nem mozoghattam. Az elsõ szülésnél a kezdõ orvosom elintézett tisztességesen, de nem mondanám, hogy hátrányos lett volna a gyógyulás után a párkapcsolatomra.
És azt figyeltem meg, hogy éppen az anyára irányul a figyelem, a baba meg jön, ahogy jön. Nem mondják, hogy anyuka!, ne visítozzon, hát ettõl a kiabálástól hogy megrémülhet a babája. Meg reflektorok be, aztán ha kijön az a pici a sötétbõl,nyakon önti a fény...
Nem mondom, hogy a mai szülészetek a béke szigetei, de semmivel nem rosszabbak, mint a szemészet, sebészet.Emberek dolgoznak, különbözõ felfogással, értékrenddel. Éngem pl. a hideg ráz, ha látom a tv-ben, mikor az Ágnes doktornõ alul-felül-elõl-hátul babusgatja a kismamát. De lehet, hogy én soha nem vártam más helyzetben sem, hogy akkora figyelem irányuljon rám. Így aztán az elsõ szülés sem riasztott el, mert a második gyermeket is bevállaltuk:)
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 13. - 19:22:11
(236/539)
Én ugyan azt csinálnám azzal az agyalágyult barommal, aki azt csinálta. Belecsomagolnám egy nagy ponyvába, és addig ütném még mozog a szarházit.
6/10
test 2011 júl. 04. - 16:49:40 6/10
(235/539)
Jó mûsor.
Ford Mustang 2011 jún. 29. - 19:33:50
(234/539)
Az igen, már nem csak az etyeki Korda Filmstúdióban forgatják a filmeket kis hazánkban, hanem már Szolnok mellett egy vadregényes tájon is kezdik.
Mermaid. 2011 jún. 22. - 09:05:01
(233/539)
Nem kimondottan vagyok otthonszülés párti, inkább azt a motivációt tudom megérteni amiért sokan ezt az utat választják esetleg elkeseredésükben.
Sok helyen éltem a világban, igy elég széles látókörrel rendelkezem és azt kell mondanom sajnos a magyar szülés-rendszer elég szörnyü, én biztosan nem szülnék Magyarországon.
A nõket még mindig leszijjazzák, mint valami állatokat. Fekve szülni, meg kb annyira kényelmes érzés mint próbáljon meg valaki fekve szarni. Már bocsánat a kicsit száraz , szókimondó fogalmazásért. A megoldás én úgy gondolom az otthonszülés és a mai magyar kórházi szülési állapotok közt lenne. Aminek megteremtése más országokban valamiért müködik már a közkórházakban is. Biztos vagyok benne sokkal többen választanák ezt a megoldást, ha lenne ,az otthonszülés helyett. Ha lenne.

A szülésnél pedig igenis nem csak a gyerek a fontos, hanem az anya is, a szülõ is. Csak úgy tudnak a jövõben is egy család maradni!
Ha az anya sérül, akkor az erõsen kihatással lesz a gyerek jellemfejlõdésére a késõbbiekben, de a házasságra, házaséletére is! Mindenképpen megterhelõ egy ilyen esemény, mely pszichésen is befolyásoló lehet a késõbbiekben az anyára(csecsemõgyilkosságok, megromlott házaséletek). Nagy butaság az és meglehetõsen erõsen maradi nézet, hogy egy szülésnél csak a gyerek számit, az õ érdekei a fontosak.

Arról csak nagyon kevesen irnak és beszélnek még mind a mai napig Magyarországon (sajnálatos módon), hogy hány házasság megy tönkre egy egy rossz szülés miatt. Szétrepedt , agyontágult nõi hüvelyek, akár gátmetszésekkel füszerezve, amik rosszul forrnak össze, melyek után sosem lesz a házasélet teljes,de maga a nõ élete sem, mert sosem fogja élvezni a szexuális életét többé.
Vagy ott van akár a leszijjazás stb miatt bekövetkezett pszichés trauma, vagy egy olyan élmény ha leszijjazva a doki még rá is könyököl tiszta erõbõl a hasadra, hogy kipréselje a gyereket belõled! melyre még rápakol az ha a szülés komplikációval is jár. Lehet ezt még fokozni sajnos.
Ezek után (nem felmenteni akarom õket mielõtt valaki ezzel támadna!!!),de nem csodálkozom ha valaki begolyózik, súlyos depressziós lesz és ez olyan tragédiába torkollik hogy megöli a babáját. Az ilyet bármily kegyetlenül hangzik , de meg tudom érteni.
Véleményem szerint, azok a nõk sokkal könnyebben követnek el ilyen cselekedeteket, vagy lesznek depressziósak akik csak is kizárólag a gyereküket nézik a várandósság, szülés, vagy akár az azt követõ idõszak alatt, háttérbe szóritva magukat, a társukat is.

Nagyon sok ilyen eset van, mely ha nem a csecsemõ tragédiájával de sok esetben egy megromlott házassággal fog járni, illetve tönkrement nõvel, aki sosem fogja magát kiegyensúlyozott nõként érezni, ezért rossz esetben majd a gyereknevelésbe menekül, végképp elhanyagolva magát, és elkeseredésében mutogatva arra majd aki vagy szerecséjébõl kifolyólag , vagy azért mert volt pénze magándokira, vagy mert másként gondolkodott, de nem szenvedett ilyen sérüléseket és boldog , kiegyensúlyozott nõként él , teljes családi harmóniában, élvezve a szexet és a nõiességét tovább a szülése után.

Azt hogy egy szülésnél csak a gyerek számit, ezt az vallja aki csak ebbe kapaszkodik. Egy gyerek egészséges születéséhez, fejlõdéséhez elengedhetetlen az a tény hogy az ember bizony magával is legyen jóban, legyen önzõ ha kell, nézze azt is mi jó saját magának, mert ha ÉN jól érzem magam, csak akkor fogja magát jól érezni a baba is! Illetve ha egészséges maradhat az ember a szülés után, amibe véleményem szerint az is bele tartozik hogy mint nõ maradjon NÕ az ember és legyen pl. vaginája utána is. Nõként szülhessenek, ahogy kényelmes nekik nem mint valami zártosztályos elmebajos akit le kell kötözni.

Én nem értek egyet az otthonszüléssel, de a mai magyar kórházban szülési körülményekkel sem.
topikos8 2011 jún. 19. - 01:46:47
(232/539)
Narancsba borult a csigatévé, nem vitás. Nézem a "Tényeket" minap is, és mi van benne? Köszönöm-tüntetés egy fideszes politikusnak, míg a másik adón retektévén a sorozatos iskolabezárásokról megy a riport.

A beépített fideszes intendáns megtette a hatását. Nem olyan durván, mint a ***köztévén***, ami mára inkább narancstévé. De már itt is csak a cba szóvivõje beszélhet, az ellenzék meg jó, ha kap 15%-ot, mint a köztévén.
Agnesmagnes 2011 jún. 18. - 20:03:19
(231/539)
Tények..

1.Megkérdezném Orbán miniszterelnök urat,hogy mi lesz azzal a 20 ezer gyerekkel,akik éheznek a szünidõ alatt!?Alcsútfelcsútdobozon vendéglátja õket!?

2.Nagyon keményen meg kell büntetni azokat a szülõket,akik nem oltatják be a gyereküket!!!Fáj..meg sírni fog..Az viszont sokkal jobban fog fájni annak a kis embernek,ha valamelyik fertõzõ betegséget elkapja..és ha a hülyeségük miatt meghal,akkor az vajon mennyire fog fájni nekik!?A gyerek nem az õ tulajdonuk!Az államnak igen is kötelessége megvédeni a gyerekeket.Oda kellene menni rendõrökkel,lefogni õket és beoltani a babát.Ha meg nem bírják hallgatni,ahogy sír,akkor miért nem egy rokonuk viszi el az orvoshoz!?Fáj..az életben még nagyon sok minden fog fájni neki,amitõl nem védhetik majd meg..fájt neki az is,ahogy a szülõcsatornán keresztül a világra jött.Az orvos az oltással védeni akarja,de ezt az ilyen primitíveknek lehet magyarázni napestig..Strassbourg-ba mennek..Na ne röhögtessenek már!Túlélték az oltásokat õk is gyerekkorukban,különben meglehet nem tudták volna összehozni a babát.Én szeretem a szabadságot,az egyszerûséget és megértem,hogy szeretnek tanyán élni és ennek az intelligenciához semmi köze..de az jutott róluk eszembe-és bocsánat,ha ez valakit sért,nem rá vonatkozik-hogy igazi primitív tanyasi bunkók!!!(A középkori /agyú és kinézetû/ páros apuka tagja láthatólag imád szerepelni és játszani azt a nagyon kevés eszét..csak ezt ne a gyerek rovására tegye!)Az,hogy "elzárva" tanyán él 3 éves koráig egy dolog,talán megvédi,talán nem..de óvodába is kellene menni egyszer..és ott sok kis társa lesz.Felháborító!!!

3.Otthonszülés..nem friss téma,de idetartozik.Senkinek nincs joga veszélyeztetni a gyerekét.A szülõszobában legyen benn csak a dúla és a szülésznõ..oké,szabadon,rendeben..de ha baj van,a szülészorvos rögtön be tudjon avatkozni.Így el tudom fogadni.Szabadon,de mégis a kórházban.

Óvónõként végeztem,szeretem a gyerekeket.Az a legfontosabb,hogy nekik jó legyen!!!Nem a tisztelt szülõknek.

Nem tartozik ide,de már a nem létezõ t.köm tele van az idõjárással..az uborka és a kapor a hûtõmben van már mióta..Mikor lehet már végre egy jó kis kovászos uborkát csinálni???(Meleg kell neki,tudom..de én nem egy lavór forró vízben szeretném érlelni õket,hanem gyönyörû napsütésben!!!)

Köszi,csak ennyit akartam.Valahol néha nekem is ki kell "dühöngenem" magam.

Andor Évát bírom,de éjjel vagy mindig politikusokkal beszélget vagy színházi témában..Ha lenne pénzemjárnék én is havonta színházba,de szerintem ezeken kívül van más téma is.
5/10
Kowaxos 2011 jún. 17. - 07:05:37 5/10 Előzmény AppleTea
(230/539)
Azon én is nagyot nevettem. :)
-csengõzoli- 2011 jún. 05. - 17:34:17 Előzmény AppleTea
(229/539)
Igen,az nagyon vicces volt :)
Pár gránáttal az egész országot el lehetne intézni... :D
Shanks 2011 jún. 03. - 19:07:03 Előzmény -csengõzoli-
(228/539)
AppleTea 2011 jún. 03. - 18:50:20
(227/539)
Ezt más is hallotta hogy a mai hiradóba azt mondák egy bombára hogy 50 kilométeren mindent elpusztit :) ?tudják ezek mennyi az 50 km :))))))))))) ?????
kabala 2011 máj. 09. - 19:50:48
(226/539)
Adjál nekik munkát, mint ahogy Svájcban is adnak. De hogy adnál? Vidéken még a magyaroknak sincs!
-csengõzoli- 2011 máj. 08. - 18:49:43
(225/539)
Na,eljutottunk oda,hogy a Tv2 egy sorozatát promotálja az esti híradóban! :)
Ez igen,csak így tovább! :)
10/10
csikosi 2011 ápr. 30. - 17:58:13 10/10 Előzmény mushi
(224/539)
jajj nehogy már elhidd, hogy komolyan gondolja.
legközelebb majd újra látható lesz még az utakon valahol, de remélem nem a mi családunk tagjaival történik meg.
mushi 2011 ápr. 17. - 18:33:43
(223/539)
fõ hír: stohl õszintén beszélt középiskolásoknak a drogokról. kérdés: és??? nem azt mondja, hogy mennyire jó a drog gyerekek, próbáljátok ki, hanem hogy iszonyatos, mert bármit meg tudnak veletek csinálni, és ez rossz!! gyökerek, mindent ki kell forgatni?
10/10
csikosi 2011 ápr. 05. - 13:22:42 10/10
(222/539)
EZ a geréb is megérdemli a sorsát, mivel újszülötteket és az anyát is csak veszélybe sodorta a nem tökéletes tudásával.
A Keleti ....legalább annyit érdemelne minimum,(letöltendõt) hogy megtudja mit kell azoknak a lányoknak átélni akiket futtatott.
Én sajnálom az apját!
1/10
tng 2011 márc. 30. - 11:50:42 1/10
(221/539)
Áprilistól majdnem egyórás lesz na ne!
Shanks 2011 márc. 27. - 19:04:52 Előzmény Rebbeka
(220/539)
Mégis mit vártál ?
Az autóSTOHL is megúszta.. akkor majd pont a cicamica Györgyuszt kasztlizzák be ?!

Ne viccelj már.