10/10
papzo 2016 ápr. 08. - 07:14:10 10/10
(94/214)
Erõs fényeket láthat egy vak is.
De akkor azt is kérdezhetnéd, hogy a film elején, amikor a fõcím zene alatt Georgoval megjelennek és kiírják a nevüket, miért pislog és néz úgy, mint a látók.
Talán, mert csak színészkedi a vakságot?
Tudod a filmen az elefánt is tud repülni.

Engem érdekelnének az idõnként elvarratlan szálak. Pl. ki volt és mi van azzal az emberrel és hogyan került oda...., akit Georgo leszedett a szilafalról.
5/10
Katy Katy Vitális 2016 ápr. 07. - 20:06:20 5/10 Előzmény papzo
(93/214)
Én nagyon szeretem a sorozatot!Igaz elfogult vagyok!CSodás tájak,imádott olaszok!Ti amo Italia!Non mi interessa che dicono gli altri!
7/10
napraforgó 2016 ápr. 07. - 18:42:39 7/10
(92/214)
Vajon miért kapja a kezét a szeme elé egy vak lány, amikor egy autó fényszórója rávilágít?
kkanai 2016 ápr. 05. - 22:41:42
(91/214)
Kicsit hadd offoljak.
Többen felrótták, hogy (többek között) gyenge színészi játék jellemzi a sorozatot.
Hááát lehet, pl Gabriele Rossi (Giorgio) sem remekel, aki amúgy balettmûvész és koreográfus. Ez persze nem jelenti azt, hogy feltétlenül jó színész is. De a "táncos énje" meggyõzõ (sztem)

https://www.youtube.com/watch?v=StoPer815Ys

Hátha valamelyikõtök belepillantana ...
10/10
papzo 2016 ápr. 05. - 21:21:24 10/10
(90/214)
Mi is benne a jó?
A farkason a tájon kívül?
10/10
papzo 2016 ápr. 05. - 21:20:40 10/10
(89/214)
Ennyi hülyét ritkán lehet egy sorozaton belül látni.
Egyre idiótább lesz ez az egész sorozat.
A farkas meg a táj ér benne valamit.
Igaz a tájról is egy csomó vágókép ismétlõdik és nem sok újat mutatnak.
Azt nem értem, ha ennyire nincs normális téma és normális szereplõk,akkor minek kellett a 3. évad? Minek erõltetni, ha ennyire nem megy?
7/10
napraforgó 2016 ápr. 05. - 19:26:12 7/10
(88/214)
Hát ennek a Vincenzonak nemcsak a barátnõi, hanem a nõi családtagjai is dilisek? Sylvia pszichopata volt ez a Manuela meg kleptomániás. Mondjuk Vincenzo sem normális, azt hiszi, hogy a 25 éves húga ártatlan szüzike, akinek el kell magyarázni, mit akarnak a fiúk a lányoktól???! Komolytalan ez a sorozat.
syuzi 2016 ápr. 05. - 18:38:10 Előzmény napraforgó
(87/214)
Na igen majdnem a nagypapa Rocca és az unoka egy idõsek voltak:D

Eva és Vincenzo szép pár :) Nagyon jó kis sorozat:)
10/10
offtopic
ponca 2016 ápr. 05. - 09:27:56 10/10
(86/214)
Ez meg mi a tököm?
Kinek, minek írtad ezt ide?
7/10
napraforgó 2016 ápr. 04. - 20:04:48 7/10
(85/214)
Vincenzo legújabb nõje, ez a Sylvia II. teljesen pszichopata. Rejtély, hogy miért fél a felügyelõ megmondani neki, hogy nem érdekli. És miért hagyja magát öltöztetni tõle? Öltöny, nyakkendõ, stb. Milyen szerencse, hogy felbukkant az elõzõ lovag és a nõ rögtön lecsapott rá.
7/10
napraforgó 2016 ápr. 03. - 04:14:17 7/10
(84/214)
Assuntát a sorozatban eddig Roccia nõvéreként említették, bár tudom, hogy a legtöbb nyelv nem tesz különbséget a fiatalabb húg és az idõsebb nõvér között, mindkettõt nõvérként említi. Assuntáról annyit tudni, hogy valószínûleg özvegy (vagy vénlány) és gondját viseli az öccsének és a vak unokahúgának. Azt hiszem, Roccia felesége is meghalt, de nem emlékszem, hogy nagyon emlegették volna valaha is.
Rocciának lehet más testvére is, akirõl eddig szintén nem esett szó, talán már nem is él és annak a fia a kopasz Gilberto.
De lehet, hogy ez az unokaöccs talán a volt feleség unokaöccse és csak a házasság révén tekinti unoaöccsnek Roccia is. (Nálunk a házastárs unokahúgát, unokaöccsét szintén ugyanazon a néven nevezzük és egyformán is kezeljük, akármelyik fél rokona). Amennyire emlékszem, Gilbertonak más volt a vezetékneve, mint Rocciának, vagyis, vagy egy másik (férjezett) nõvérének a fia, vagy a feleség testvérének a gyereke lehet.
Amúgy Rocciát én úgy 60 körülinek saccolom, nem tudom, a színész, aki játsza mennyi idõs. Mindenesetre az a férfi unokának túl idõs volt Roccia korához képest.
kkanai 2016 ápr. 02. - 22:37:50 Előzmény napraforgó
(83/214)
Most néztem vissza ezt a részt, és "konzultáltam" a wikipédiával, hátha rosszul fordították. "Il sospettato principale è il nipote di Roccia", azaz a fõ gyanúsított "nipote", itt inkább unokaöcs (és nem unoka, bár mindkettõt jelenti olaszban). De milyen ágon ? Roccia húgát ismerjük, másról eddig nem hallottam. Vagy igen ?
7/10
napraforgó 2016 ápr. 02. - 04:51:35 7/10
(82/214)
Ezt a rendõrfelügyelõt, Vincenzot olyan tesze-tosza embernek ábrázolják a civil életben. Mindig a nõk döntenek helyette.
Az elsõ évadban elvette volna Marcellát az elsõ menyasszonyát, holott akkor már Sylviát szerette. Marcella volt, aki szakított és elutazott.
A második évadban már Sylvia volt a menyasszonya, de képtelen volt megkérni, hogy ne utazzon el Alaszkába, holott a nõ ezt várta volna. A nõ döntött akkor is, mint ahogy a végén is, amikor már terhesen elhagyta. És a mellékszál, a vígaszként behozott Astrid is lelépett mellõle.
Most a harmadik évadban itt van ez a kelekótya Éva, aki szintén nem birta rávenni a színvallásra, pedig szabályosan rámászott a felügyelõre. És itt van Sylvia II. is, aki símán pszichopata és ez a hülye felügyelõ nem rázza le elég határozottan. Az ilyen nõvel csak egyszer találkozik egy férfi, és símán lerázza, nem engedi be az életébe. De ez a Sylvia ki-be jár a felügyelõ otthonában, súrol, sikál, fõz rá, öltözteti, hurcibálja magával mindenfelé. A tegnapi részben ugyan Vincenzo lelépett a végén a piknikrõl, de nem tudom, tartós lesz-e a "lelépés".

Mindenesetre én úgy gondolom, hogy az a rendõrnyomozó, aki a magánéletében ilyen szerencsétlen, döntésképtelen, mondhatni hülye, az a munkájában sem lehet túl jó. (na és nincs minden rendõr mellett egy Terence Hill, akár erdészként, akár papként, hogy megoldja helyette a bûntényt....)
Bagány Adrienn 2016 ápr. 01. - 20:41:13 Előzmény kkanai
(81/214)
Köszönöm :-)
syuzi 2016 ápr. 01. - 18:29:35
(80/214)
Nagyon jó volt a tegnapi rész is:)
kkanai 2016 márc. 31. - 22:31:46
(79/214)
"Van a tengernél nagyszerûbb látvány, ez az égboltozat; van az égboltozatnál nagyobb látvány, ez a lélek bensõje."
(vagy valami ilyesmi ...)

Victor Hugo: A nyomorultak
Bagány Adrienn 2016 márc. 31. - 20:24:14
(78/214)
Segítsetek légyszi. Ma volt egy Victor Hugo idézet a film közepén. Esetleg tudjátok mi volt az? Sehol sem találom:/
Köszi :-)
10/10
papzo 2016 márc. 31. - 14:24:58 10/10
(77/214)
Ráadásul a kopasz unoka (legalább 20 év körüli és nem 2x annyinak látszó lett volna) az eddigi sok-sok részben nem tûnt fel és tutira veszem, hogy soha többé nem is fog. (Számoljunk: Ha Roccia 20 évesen pl. legyártott egy gyereket, az 20 évesen ezt a kopaszt, akkor Roccia 40 évesen lett nagyapa, akkor most 80 legalább, ha egy ilyen 40 körüli unokája van, de akkor meg már nyugdíjban vagy a temetõben lenne, B.verzió, hogy balkézrõl született fia és nem unokája a kopasz és van némi fordítási hiba)

Az olaszoknál pedig nagy a családi összetartás, pláne kisvárosban és falvakban, ergo nem életszerû, hogy ez egy elhanyagolt ki tudja mibõl élõ unoka.
No, de ez is a bohózat része.
7/10
napraforgó 2016 márc. 31. - 06:00:55 7/10
(76/214)
Kicsit elcsodálkoztam, hogy az a kopasz, zakkant negyven év körüli muki Roccia unokája. Hát hány éves ez a Roccia???? És mikor gyártotta a gyerekét, és az a gyerek is ezt a Gilberto nevû unokát? 10 évesen??? Mert ha azt mondják, hogy ez a balkézrõl született fia, tán még el is hiszem. Roccia lánya, ez a Chiara olyan 20 éves-forma, az unoka meg ránézésre a duplája. Nevetséges. Na és miért nem törõdik vele a saját nagyapja? Azért a falvakra, kisvárosokra soha nem volt jellemzõ, hogy elhanyagolták a rászoruló családtagot. Támogatták a testi, vagy szellemi fogyatékosokat. Roccia meg a családja felkarol vadidegeneket (most is náluk lakik Natascha az ex-prosti), de egy családtagot nem??? Furcsa. (bár az igaz, hogy ez az unoka a semmibõl bukkant fel a 3.évad közepén, eddig még csak egy szó erejéig sem fordult elõ).

Mint ahogy az is nevetséges, hogy San Candidoban nemigen kell semmit sem csinálni közmunka címén - ez az Éva legalábbis semmit se csinál, közben meg cirka egy hónap jelenlét után a fél város felköszönti a születésnapján, meg kerékpárt vesznek neki közösen. (Miközben a võlegénye nemhogy nem jön el, de még csak telefonon sem köszönti fel...)
Komolyan mondom, oda kell menni közmunkásnak, nem itthon gürcölni a 47 ezer forint/hó-ért.
Évácska amúgy egyre hülyébb, pedig az ember azt hinné, 30 éves korára benõ a feje lágya, na de nem.
Mellesleg a felügyelõ is egyre hülyébb, nem véletlen, hogy Nápolyból egy isten háta mögötti faluba helyezték át. Lehet, inkább le kelllett volna szerelni...

A sorozat elsõ évadát szerettem, na de ezek... Kár volt folytatni. És megvenni sem kelllett volna. ha az olaszok ilyesmiket tudnak élvezni, hát nosza, tegyék. Nekünk meg adhatnának valami értelmesebbet.
kovaka05 2016 márc. 30. - 11:50:29 Előzmény myatom
(75/214)
Jó a forgatókönyv? Igen egy bohózatnak
Szépek a lányok? Melyikre gondolsz? (Fõleg többesszámban)
A helyszín? Tényleg képeslapra illõen gyönyörû
Odaköltözni? Egy olyan helyre, ahol az egy fõre esõ gyilkosság és bûnügyszám ilyen magas?
A legszebb, legkedvesebb, legtehetségesebb, legszerethetõbb "színész" ebben a sorozatban a FARKAS!
A többi max. egy jobb amatõr színtársulat szintjén van.
Pl. a 3.évadban az idõnként bandzsító és smink nélkül tökre átlagos Eva játéka nagyon gyenge, igaz nagyon nem lóg ki a sorból, mert a többiek sem nagy durranások.
Ettõl még a táj miatt mi is nézzük, bár vannak vágóképek, amiket néha cserélgethetnének, mert már sokszor betették.
Például az éjjeli távoli, amikor a teherautó minden alkalommal ugyanott megy már 3 évada igazán cserére érett.