kornyezet 2016 márc. 29. - 10:17:10
(74/214)
Ponca és Kkanai:)
Köszönöm szépen.
10/10
ponca 2016 márc. 28. - 17:03:54 10/10
(73/214)
Biztos, hogy az Alpesi õrjáratot nézed?
E za sorozat már bohózattá alacsonyodott!
Gyenge, felejthetõ, elõre kitalálható sztorik, gyenge, szinte amatõr színvonalú színészi játék.

Az elsõ évad is elég butuska volt, de a táj szépsége feledtette a cselekmény hiányosságait.
A 2. évad már sokkal gyengébbre sikeredett.
A 3. évad annyira gyalázatosan gyenge, hogy az már a fáj.

Szép nõk? Hol? Melyik nõre gondolsz? Max. 1-2 van benne, de általában tökre érdektelen küllemûek.
Viszont a táj szép, a farkas gyönyörû, az operatõri munka kitûnõ. Talán ezért nézzünk, vagy nézünk bele.
10/10
myatom 2016 márc. 28. - 14:10:44 10/10
(72/214)
Imádnivaló sorozat, elsõsorban HD-ben nézendõ (10/10). Én a második évaddal kezdtem, mert az volt elérhetõ HD-ben, de aztán gyorsan pótoltam az elsõ xvid-es évaddal. Jó a forgatókönyv, jók a figurák, szépek a lányok, fantasztikusak az állatok, a farkas, a bagoly stb., gyönyörû imádnivaló a helyszín: legszívesebben máris költöznék oda.
Szánom-bánom, de ezután a sorozat után a Don Matteo nem tudott lenyügözni, az sokkal eröltetettebbnek tûnt nekem.
kkanai 2016 márc. 26. - 22:09:31 Előzmény kornyezet
(71/214)
Chi genera non è ancora padre, un padre è chi genera e chi lo merita. (Fedor Dostoevskij, I fratelli Karamàzov)

"A nemzõ még nem apa, mert apa csak az a nemzõ, aki meg is érdemli ezt a nevet." ("Karamazov testvérek"-bõl idézve)
10/10
ponca 2016 márc. 26. - 20:12:22 10/10 Előzmény kornyezet
(70/214)
Dosztojevszkij idézet volt azt hiszem.
Talán itt rátalálsz:
http://www.citatum.hu/szerzo/Fjodor_Mihajlovics_Dosztojevszkij
syuzi 2016 márc. 26. - 18:22:48 Előzmény napraforgó
(69/214)
Akkor felmelegítették a régi kapcsolatot
kovaka05 2016 márc. 26. - 15:51:04
(68/214)
Az elsõ évad tetszett, a második a vége felé már nem annyira. Ez a 3. évad egyenesen szánalmas, idegesítõ.
A sztori és az új szereplõk is kellemetlenek.
Miért kell mindég valami lökött nõt a felügyelõ mellé berakni?
Marcella és Sylvia sem volt egyszerû eset, de valahogy mosolyogni lehetett rajtuk, a maguk módján szimpik voltak.
Astrid már határeset volt. Ez az új nõ a fosós kutyájával nem csupán lökött, de ellenszenves is.
A sztori is egyre érdektelenebb.
Kár volt elrontani ezt az egész sorozatot.
7/10
napraforgó 2016 márc. 26. - 11:07:06 7/10 Előzmény napraforgó
(67/214)
Szinte bohózattá írják ezt a sorozatot. Nappi felügyelõ elég ügyi-fogyi, Huber teljesen az. A nõk, akiket Vincenzo nyakába varrnak egyre ostobábbak, hát...
Ami szomorú, az a keletrõl behurcolt lánykák, akiket prostitúcióra kényszerítenek, a gyereket meg eladják, és a rendõrség meg gyakorlatilag tehetetlen. Egy egész évad kell, hogy leleplezõdjenek (mert remélem, a végére csak elkapják õket).
kornyezet 2016 márc. 25. - 07:47:55
(66/214)
Mi volt az az apás idézet a végén és kitõl? Nem figyeltem eléggé:) Nagyon köszi:)
7/10
napraforgó 2016 márc. 24. - 08:42:16 7/10
(65/214)
Terence Hill soha nem volt egy nagy Shakespeare színész, midig makaróni westernekben, meg tingli-tangli bunyós filmekben szerepelt.
Na ezekhez képest az Alpesi õrjárat, meg a Matteo atya még egy fokkal "mûvészibb". Nyilván nem ezektõl várjuk a nagy katarzist, pont elég egy kis szórakoztatás, amire viszont pont jó.
10/10
ponca 2016 márc. 23. - 20:59:48 10/10
(64/214)
Nem tudom ki írta a 3. évad forgatókönyvét, de nagyon gagyira, blõdre és fárasztóra sikeredett.
Ezek a prosti lánykák, akikkel Pietro vacakol -érthetetlen érzelmeket táplál- hányan jönnek még vajon elõ?

A felügyelõ ezekkel a hülyébbnél is hülyébb libákkal minden határon túl megy.
Szilvia elõtt, aki a nõje volt az sem volt egy átlagos nõ, de azóta csak egyre hülyébbeket varázsolnak mellé.
Ez a manöken vagy ki biztosan valahol pampucoltatta magát amikor az észt osztották, de nagyon idegesítõ és fárasztó.

A mai részben is az a vizes rész, istenem!
Fel kellett állnom és lehet utoljára néztem, mert ez már lefárasztott.
Terence H. egy ilyen gagyi sz*rhoz hogyan adhatta a nevét?
3/10
eroica 2016 márc. 23. - 14:05:38 3/10
(63/214)
Na, most fejeztem be igazán ennek az akárminek a nézését (igaz, egyszer már mondtam ilyet, de az ember gyarló)!
A felügyelõ - mint már valaki helyes írta - hülyét csinált magából a teheneivel, beleértve Silviát is, nem elég, hogy szerelmét aki egy nagyon szép és nagyon borzalmas nõ, felcsinálják, még fel is akarja nevelni. Nagyon életszerû, fõleg Olaszországban!
Ja igaz, Olaszországban, ahol kiváló filmeket és egész jó sorozatokat (Római helyszínlelõk)is tudnak csinálni, hogyan engednek útjára egy pokolian rosszul megírt filmet?
7/10
napraforgó 2016 márc. 23. - 07:36:27 7/10
(62/214)
Ezekkel az érvekkel én is egyetértek. Ha vége lett volna a sorozatnak, elég jó befejezés lett volna, hogy Nappi felügyelõ megbocsát Silviának, és vele együtt várja Tobias gyerekét. Kicsit sem fájt volna a szívem értük, ha az egész így ér véget.

Na de a közvélemény újabb évadot követelt, ehhez nem lett volna jó alany a jó férj és családapa felügyelõ, hát Silviát hirtelen kiírták egy sms-ben, és a felügyelõnek beleírtak egy újabb dilis nõt. Ez a model, aki itt elvileg valamiféle közmunkát végez...., nohát... én biztos betettem volna az istállótakarításra. Ha jó koszos munkát végezne a csaj, biztos nem akarta volna annyira fényképeztetni magát...
10/10
papzo 2016 márc. 23. - 06:55:54 10/10
(61/214)
A 2.évad utolsó részében tök felesleges volt az utolsó pár perc, amikor a felügyelõ hülyét csinálva magából a tehenekkel elállta a vonat útját. Fõleg annak ismeretében, hogy Szilviát a sorozatból kiírták. Simán elég lett volna, hogy elmegy a vonattal és felügyelõ újra szingli.

Tudom a kiegyensúlyozott férj és családapa nem lett volna jó alany a következõ részekhez.
Ezt elõre is tudhatták az alkotók, ezért sem kellett volna a nagy, szirupos egymásra borulás, a minden áron happy and.
Ha több részt nem terveztek volna, akkor talán, de így nem.

Az új évadban ez a csini baba megint elég defektesnek tûnik.
Normális nõt nem is tudnak kitalálni a felügyelõ mellé?

Csak csini baba és lehetõleg nagyon hülye jöhet szóba?
Ez már nem annyira vicces, inkább blõd.
Asztrid is hülye volt, de szimpatikus a szépsége mellett is, mert olyan kislányosan volt lökött.
Ez a hölgy inkább ellenszenves és túljátszott, mint szimpi.
Szilvia karaktere is adott humoros jelenetekhez lehetõséget, amellett szerethetõ volt és jobban illet a falusi miliõbe, életszerûbb volt, mint a tengerentúli Áfa csaló szuper modell.

A táj változatlanul nagyon szép, az operatõr is szép munkát végzett, a bugyuta sztorit ellensúlyozandó.
7/10
napraforgó 2016 márc. 22. - 18:16:29 7/10
(60/214)
Attól a Tobiastól terhes, akivel Alaszkába ment. De a férfi és Silvia is tévedésnek minõsítette azt az alkalmat. Csak hát becsúszott a gyerek.
syuzi 2016 márc. 22. - 18:00:25 Előzmény napraforgó
(59/214)
Silvia kitõl lett terhes? És kivel csalta meg Vincenzot? Mert én pont nem láttam azt a részt

Várom már a mai részt:)Vincenzo szerintem biztos talál magának majd párt Astridal Huber unokatestvérével jól összeilletek volna
7/10
napraforgó 2016 márc. 22. - 05:14:48 7/10
(58/214)
Most mi van? Silviát mégsem írják ki a sorozatból? Ahogy ott a végén Vincenzo ölelgette, eléggé úgy tûnt, hogy megbocsátotta neki a megcsalást, meg a gyereket is....
8/10
gentlemanus 2016 márc. 21. - 15:07:28 8/10
(57/214)
Nagyon szeretem ezt a sorozatot, a gyönyörû táj miatt elnézem a szereplõknek, hogy néha kicsit bugyuták.
De az olasz idétlenség mellett fajsúlyosan jelennek meg a pozitív emberi vonások is a sorozatban, fõleg Pietro részérõl, amit nagyra értékelek. Szóval én magas pontszámmal (8) jutalmazom ezt a kis "szappanoperát", annak ellenére, hogy ennek a sorozatnak is a középpontjában a bûnügyi történetek állnak.
10/10
papzo 2016 márc. 21. - 06:41:43 10/10 Előzmény napraforgó
(56/214)
Silviát ki kell valahogy tenni a sorozatból, mert az esetlen és bamba felügyelõ, mint boldog férj és apa nem ad annyi lehetõséget a szövegíróknak, mint az álladóan próbálkozó, idétlenkedõ.... Silviát legalább nem ölik, mint anno a Don Matteoban a fiatal asszonykát. Így van lehetõség visszahozni adott esetben.
fáncsi28 2016 márc. 19. - 08:35:34
(55/214)
Nekem is pont ez ütötte meg a fülem tegnap. :-)