Téma: Terminál

quimba 2008 aug. 18. - 14:25:19
(125/245)
Nagyon jó filmnek tartom,ma is élõ problémákat feszeget /ld.Koszovó-Szerbia,Ciprus-Töröko.,Tajvan-Kina / smég lehet hogy nincs vége a sornak,esetleg rövidesen újabb országok kerülhetnek hasoló helyzetbe? Érdekes a probléma kifejtése,érdekes az amerikai bürokrácia / bár lehet rá okuk/ majd a nagyhatalmú hivatalnok öncélú,"lerázó" politikája.Tényleg,ha velünk történne,milyen képet vágnánk? T.H.jó volt ,különösen az elején,amikormég nem tudott egy szót sem angolul,az arcával kellett mindent kifejezni.Örülök ,hogy megnéztem,elgondolkodtató.
10/10
lemezek01 2008 aug. 18. - 13:40:21 10/10
(124/245)
Nem hiszem el,hogy képes voltál a nicsak kibeszélt választani. Már milliószor volt a tv-ben. Mégis mi a fenének nézted meg ismét. Az eslõ két része még oké,azokat talán még nem adták le annyiszor,de ez a 3 rész már az ember könyökén jön ki.
10/10
lemezek01 2008 aug. 18. - 13:35:44 10/10
(123/245)
A film végérõl énis vártam a nagy durransát.***spoiler***
Viszont a szakszofonos ürge halálára mégcsak nem is gondoltam.(szerncsére nem is következett be)
Szegény embernek már az is elég nagy csapás hogy a csaj faképnél hagyta,nem hiányzott neki még az autógrammja elvesztése is.

SPOILER
Petrapetrus 2008 aug. 18. - 13:31:13
(122/245)
? Aranyos a 3. rész is, de a legjobb az elsõ. Aztán a második...
Nem tehetek róla, szeretem a gyerekeket is, meg az állatokat is. :-)
10/10
lemezek01 2008 aug. 18. - 13:30:19 10/10
(121/245)
No igen,a világok harca az egy borzalom.
Ez a film viszont valami egészen zseniális,és eredeti
Petrapetrus 2008 aug. 18. - 12:52:19
(120/245)
Sajnos nem láttam, pedig nagyon érdekelt volna...
A konkurensen (RTL) ment a Nicsak, ki beszél 3, inkább azt választottam. Nem szeretem, hogy mindig úgy állítják össze a csatornák a mûsort, hogy vagy egyiken sincs, ami érdekelne, vagy éppen mindkettõ érdekelne, és válasszak... :-S
Mondjuk feltalálták már a videót (meg a DVD felvevõt is), de az nem az igazi. Nem szeretek felvett dolgokat megnézni. Jobb úgy, ha akkor nézem, amikor konkrétan megy a tévében. Annak "van egy hangulata". :-)
Mondjuk ha DVD-ként a kezembe akad a dolog, biztos meg fogom nézni majd... Tényleg érdekel a film. :-)
didóci 2008 aug. 18. - 12:28:24
(119/245)
Tökéletesen egyetértek a véleményeddel, én is ezt írtam volna, hát nem ismétellek. Jó és meglepõ alapötlet, hihetetlenül jó szereplõválasztás, és élvezhetõ, szórakoztató film. A végén azért vártam volna valami csattanót, kicsit szürke, és lapos lett a befejezés, ezt sajnáltam. Nem volt meg az a katarzis élmény, ami feldobta volna a labdát. Megmondom õszintén, amikor az autógramkérésnél a szaxofonos azt mondta, hogy várjon, azt hittem a szinpadon meghal, és ezért mégsem viszi véghez Viktor azt, amiért jött. Tudom rossz vég, de valamelyest tett volna a történetbe valami szarkasztikus végkifejletet, és elgondolkodtató lett volna...Szerintem. De lehet, hogy rosszul gondolom.
reila 2008 aug. 18. - 11:53:45
(118/245)
Igen...én is irdatlan jót röhögtem rajta....
reila 2008 aug. 18. - 11:46:43
(117/245)
Hát én kétszer láttam....de azt mondhatnám hogy mindent belekevertek amit csak lehetett....katasztrófa,ufók, és teljesen logikátlan párbeszédek....(a horrora akadvában viszont oltári paródiát nyomtak belõle)
reila 2008 aug. 18. - 11:40:19
(116/245)
Voltak jobb, és rosszabb rendezései is. Nekem például a világok harca volt a holtpont! De ez tetszett, abszorult nézhetõ, kellemes szórakozás!
6/10
Ludvik Jahn 2008 aug. 18. - 11:25:41 6/10
(115/245)
Ez a film is az bizonyítja, amit eddig is sejtettem: Spielberg egy átlagosan tehetséges rendezõ, akinek egyszer-kétszer váletlenül összejött a nagy dobás.
Majd minden jelenete abszolút klisészerû, néhol unalmas, kiszámítható. Ezeket a hiányosságokat pedig a (az alkotók által valószínûleg bátor vállalalásnak tekintett) keserésedes végkifejlett sem orvosolja.
Kicsit több realitásérzékkel és eredeti ötlettel még szórakoztató is lehetett volna...
10/10
lemezek01 2008 aug. 18. - 11:15:30 10/10 Előzmény tischan92
(114/245)
Magyarország évi kültségvetésének kemény 0,2 százalékát a sport finanszírozása teszi ki. Pár napja hallottam az m1-en.
Csak azt tudnám hogy fér fel a képére Gyurcsánynak hogy ellátogasson minden sportolónkhoz az olimpián. Mégis mit tett õ értük?
dilaram 2008 aug. 18. - 09:48:31 Előzmény Crazy Horse
(113/245)
Valószínûleg aktualitása miatt vették elõ újra a filmet. Ma is van két "Krakozhia", melyrõl tudok: Koszovó és a Ciprusi Török Köztársaság.
Szerbiába nem engedik be azt, akinek az útlevelében koszovói bebélyegzéseket találnak az útlevélellenõrök. Mivel Koszovó csak kicsit Krakozhia, fõleg a Szerbiába utazókat sújtja.
De mit tehetnek a Ciprusi Török Köztársaság polgárai, akiknek államát egyedül a Török Köztársaság ismeri el? Õk hogyan utazhatnak külföldre? Pl. hogyan viselkedik a magyar hatóság egy idevaló útlevelû emberrel? Kíváncsi lennék rá, mert nem tudom...
Sok arab ország nem ismeri el Izraelt. Hogyan utaznak oda azok az izraeli polgárok, akiknek van kedvük és merszük?
Az, hogy Krakozhiáról van szó és nem egy balti államról, általánosabbá teszi a filmet. És meseszerûvé is... Pl. a háború egy csapásra befejezõdik, és az útlevél egyszerre csak érvényes lesz...
...
Talán még az amerikaiaknak az önkényeskedéstõl való félelmét is kifejezi a film: a repülõtéri biztonsági fõnök teljhatalmú. Egy olyan országban, ahol százféle fellebbezéssel lehet élni, és a hatósági eljárás megszegését az ügyfél javára kell írni...
10/10
offtopic
tischan92 2008 aug. 17. - 23:21:34 10/10
(112/245)
Szerintem azért ne legyünk olyan szigorúak a sportolóinkkal, már csak ha a "buzdításról beszélünk", gondoljunk bele egy kínai egy aranyért 220 millió forintot kap míg egy magyar pár milliót(de ne feledjük hogy nekik ebbõl kell megélniük s egész életükben ezt csinálták és csinálják(sok idõ sok kemény edzés)), kiszámították a kínai sportolók jutalomként, hang súlyozom a helyezettek annyi pénzt kapnak a végén az érmükért amennyi a a magyar sport éves költségvetése, na most képzeljük el mennyi pénzt fektetthetnek a kínaiak a sportba, netán a a magyar állam költségvetésével azonos nagyságú pénzösszeget, vagy netán a Magyarország GDP-jével azonos összeget, õszéntén szólva még ezen sem lennék meglepõdve. Magyar országon meg a sporttáborban egy kibaszott tetves újraélesztõ készülék sincs.Érdemes megtekinteni a többi ország sportolóinak a hátországát is a miénkel szemben ja meg aaz adott ország lélekszámát és úgy "ítélkezni", azaz szólni.
8/10
Les 2008 aug. 17. - 23:14:59 8/10 Előzmény djhusi
(111/245)
Én is ugyanezt írnám. 8/10
offtopic
reila 2008 aug. 17. - 23:11:19
(110/245)
Én is bízok a kajakosokban! Ha ott se akkor tényleg vége.... Voltak már szebb olimpiák is! (de tényleg nem ide tartozik, csak hát a csapból is ez folyik...) és figyelünk rá:D
offtopic
molnibalage 2008 aug. 17. - 23:08:32
(109/245)
Ronin. Az olimpia kapcsán. Holnap kezdõdik a kajak kenu. A végén még csak onnal lesz arany? A vizipólósokban van még némi remény. 5 arany is isteni csoda lenne és egyben áldás is talán. De ez nem ide tartozik...
offtopic
reila 2008 aug. 17. - 22:58:18
(108/245)
Én még a vizilabdás fiúkhoz fûzök némi reményeket!:P de tény hogy elég gáz az eddigi teljesítmény! Cseh Lacit kivéve , aki legalább ott volt és bele adott mindent. De hol vannak a vívóink,lõvõink???? nõi úszok...áhhhhh
Carpchaser 2008 aug. 17. - 22:55:16
(107/245)
Érdekes, köszi szépen Szép estét!
reila 2008 aug. 17. - 22:54:09
(106/245)
Aztán beült a taxiba ...és kányi-munyi:d VÉGE