Bigpapa 2012 jún. 01. - 18:09:35
(536/776)
OFF

Nah,közben amire ezt válaszoltam,kimoderálták, az enyémet meg szebbé tették:)))) ,de jobb is :DDD

Köszi Freddy!
Igazából azok, akik közvetlenül a sztárokkal dolgoznak (sminkesek,fodrászok,öltöztetõk,maszkosok,testõrök,szakácsok) sokkal szerencsésebbek,mint mi,hiszen naponta többször is találkoznak a sztárokkal. Átlagban majdnem 200-300 ember melózik egy filmen.Tudom,soknak tûnik,de pl. csak egy egy helyszín biztosítása legalább 10-15 ember.Aztán a háttérben is rengeteg munka van. Díszletesek,építõk, bontók, ügyintézõk, akik egy utca lezárását intézik,mentõ kell, rendõri jelenlét, ha olyan a forgatási nap, tûzoltók is egész napra.És ez rengeteg pénz. Amíg nem láttam ennyire bele(most sem vagyok nagyon benne,de jobban,mint egy átlagember),nem tudtam,miért ilyen rohadt drága egy film. Ide 100 ezer, oda 50 ezer, erre fél milla....hamar elmegy a pénz.Ha autókat robbantanak, vagy törnek össze, abból a típusból legalább két darabot meg kell venni, de átlagban 3-4 darab biztos kell.

Maguk a sztárok sajna nagyon vegyes felvágott. A haverom cége intézett sok dolgot az Anthony Hopkins filmhez.Tök barátságtalan volt Hopkins. Amikor viszont jó hangulata volt, akkor kedves. Vinnie Jones viszont qrva nagy arc. Tavaly elõtt volt itt, az egész csapattal az ötkertben mulatott.:))))Vele sajna nem taliztam,de jó lett volna,állítólag kész a pasi teljesen.Willishez én sem jutottam még 20 méternél közelebb.Két külön cég is biztosítja,még az eldobott rágóját is felveszik az utcáról. Komolyan.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 01. - 15:19:00 10/10 Előzmény Bigpapa
(535/776)
Ez kajak így volt? :D Akkor te szerencsés ember lehetsz. És igen, neked adok igazat, mert úgy vannak a dolgok ahogy leírtad. Ezen nincs mit vitatni...
Bigpapa 2012 jún. 01. - 14:57:20
(534/776)
***moderálva***:))) de rád hagyom. Szerinted, ha idejön egy amerikai stáb, kikkel dolgoztatnak? Magyarokkal. Gondolod okostojás, hogy hozzák a saját sofõrjüket? Magyar cégek erre vannak ráállva.Biztonsági cégek adják a helyszínek biztosítását, mi szerezzük be - pl. most a die hard 5-höz egy komplett szobát kellett a 80-as,90-es évek elejei cuccokkal felszerelnünk (üzenetrögzítõs telefonok,régi telefonok,fax, ezer éves nyomtató, irodabútorok,stb.). A vaterán vettük fillérekért, nem is mûködik a nagy része.Nem is kell, az egész szobát szét fogják lõni.
Ja ez is parasztvakítás,majd nézd meg a filmet...***moderálva***
Az,hogy te nem jutsz közel ilyen dolgokhoz, rajtad kívül más se tud,mi?***moderálva***.Miattatok tart itt az ország.komolyan.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 01. - 13:27:28 10/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(533/776)
Ezt mikor fogják elkezdeni forgatni? :D
AvatáR Gil Maerth 2012 jún. 01. - 10:06:16
(532/776)
10/10
offtopic
somersby 2012 jún. 01. - 01:03:48 10/10
(531/776)
Inkább találmány :)
offtopic
_goldie_ 2012 jún. 01. - 00:56:37 Előzmény somersby
(530/776)
Miért a zsuzsivonat nem mûvészet? :D
10/10
Értetlenke 2012 máj. 31. - 12:59:18 10/10
(529/776)
Nem tudja valaki milyen zene ment az elõzetesben?
10/10
Kozutas 2012 máj. 31. - 12:42:38 10/10
(528/776)
Ajánlom a rendezõ feliratát a filmhez. Nagyon sok érdekesség van benne. Pl. mutatni akarták, hogy Svarci a kezétrõl lenyúzott húst visszarakja a fémvázra stb.
10/10
mro26 2012 máj. 31. - 11:20:01 10/10
(527/776)
Kérdésedre a válasz (bár elég egyértelmûen benne van a filmben, biztos nem néztem meg egy éve de emlékezetbõl is emlékszek)
- A rendõrfurgon azért borult fel mert durrdefektet kapott
- Miért vették fel különbözõen felvenni...talán azért mert a rendezõ így akarta...látványosabb legyen
- A nitrogén szállító pedig mert a T-800 hirtelen elrántotta a kormányt
- Modern technika a jövõbõl... ;)
offtopic
Bigpapa 2012 máj. 31. - 11:00:40
(526/776)
Szia!
Köszi, az a másfél hónap,amíg fuvaroztam,nem csak a forgatásra...életem egyik meghatározó szakasza. Nagyon szép,közvetlen és szerethetõ csajszi, semmi sztáralürje nincs. Imádtam vele lenni. Van közös kép, autogram...minden. :)
fordjee 2012 máj. 31. - 09:52:04
(525/776)
Nekem a kedvenc filmem. Elképesztõen jól meg van csinálva, a zene is a legjobb, számomra hibátlan.
Schwarzinak hihetetlenül jól áll ez a Terminator szerep, az a nézés, egy az egyben, mintha gép lenne. De a többi szereplõ is ott van a szeren. Manapság már nem csinálnak sajnos ilyen filmeket. Ezt láttam vagy 100-szor, tegnap is megnéztem a Film+-on, de a mai filmeket kizártnak tartom, hogy elõ fogom venni 5-10 év múlva.
Schwarzi (és Sly) , remélem még sok filmben látunk titeket:)
kgeza 2012 máj. 31. - 09:36:13
(524/776)
Bigpapa,te fuvaroztad Kate Beckinsale-t???? :O Basszus mekkora mázlista!!!! Sajnos még az se adatott meg hogy lássam :( Istenkirály vagy!!!! :)
Amit greghouse irt az nekem sem volt teljesen tiszta (szerintem neki se) XD !

A szinkronrol viszont annyit hogy ez nekem igy ahogy volt megvolt még anno videokazettán sõt egy másolt dvd-n is,végig ugyanazokkal a hangokkal és ott rendesen le voltak szinkronizálva a most elcseszett jelenetek is,ezért nem értem miért volt erre szükség.

pl.:
amikor elõveszik a fegyvereket a föld alol és svarci megfogja a gépágyut,a kis srác ott azt mondja:
"azt helikopterekben használják,nagyon tud ám kaszálni,illik is hozzád"
stb stb stb,teljesen nem értem mért volt erre szükség engem nagyon zavart.

Mégegyszer gratulálok Kate-hez!!!!
Közös kép autogramm esetleg? :DD
Bigpapa 2012 máj. 31. - 08:25:28
(523/776)
Nekem is ez a rész tetszett a legjobban, bár a harmadik részt is sokat néztem, ott azért nem voltak szerethetõek a karakterek.
Az új terminátor filmet egyszer láttam,moziban,soha többé nem nézem meg, mert annyi logikai bukfenc van benne, hogy elbõgöm magam.Na meg szar is. Az tény, hogy Schwarzie azzal baszta el,hogy szenátornak állt.Igaz,régi álma volt, de pont akkor, amikor így is csúcson volt a karrierje és még jól is nézett ki. Hogy kigyúrta magát a T3-ra.

Itt azért van új szinkron itt ott,mert a bõvített változatot csak késõbb hozták be DVD-n ,ezen nem akartak teljesen új szinkront, így a hiányzó részeket szinkronizálták csak le.Ennek jobban örülök,mint annak,ha kapott volna egy full új szinkront.

Pár éve egy haverommal dumáltunk és kérdezte,hogy ha választhatnék,milyen hadsereget toboroznék magamnak? Mondom elég lenne 1000 Ragadozó és 1000 T-X (T3-ból a csaj). Elrettentésnek elõre küldeném a ragadozókat,hogy nyúzzanak meg pár embert :) aztán,amikor pszichikailag már padlón van az ellen, mehetnek a csajok :))))
Bigpapa 2012 máj. 31. - 08:16:51 Előzmény greghouse
(522/776)
Az Én, a kém filmet is hetekig forgatták Budapesten 2002-ben. Robert Redford valóban itt sem volt, ugyanis nem is játszott benne :)))))) Eddie Murphy és Owen Wilson itt voltak Budapesten. 8-10 db C4-es 100-as,fekete Audit kellett felhajtanunk a forgatásra,amiket össze fognak törni.:))))
Amirõl te beszélsz, az a 2001-es Kémjátszma ,Brad Pittel és Redforddal. Mindketten jelen voltak a forgatáson.Azt a filmet is hetekig forgatták. A felvonulás téren volt felállítva a FAL részlete,és ezzel a határátkelõ hely. A VIII. kerületben a Futó utcában forgatták azt a részt, ahova Pitt betér egy kocsmába (amúgy egy ABC) és ott nézi õt át a Stasi....
Mindkettõ filmben a saját cégem biztosította a sofõröket és sok más dolgokat. Ezen kívül mi gardíroztuk a teljes Underworld csapatot. Személy szerint én fuvaroztam (nem engedtem át másnak) 2003-ban a Marriottból a forgatásra Kate Beckinsale-t és Kevin Grevioux-ot.Ezt is hónapokig forgatták minimum.

Csak azért,hogy ne legyél fogalomzavarban.:)))
AvatáR Gil Maerth 2012 máj. 31. - 07:49:09
(521/776)
Sztem korsz6akos film. (összes beállítás, zene, hangulat, stb)
bár imádom , és ha választani kéne legjobb filmet valszeg kapásból EZT mondanám.

Ám! De !
Ahányszor nézem egyre több kérdés ötlik fel bennem !

pl:
1. Mitõl borul fel a rendõrfurgon, amikor elõtte a helikopter már leesett?
2. Miért kellett 2 különbözõ kameraforgatással felvenni a helikopter halálát?
3. Mitõl borult fel a majd 6 tonnás nitrogénszállító autó?
Mert a kábé negyed (?) tonnás terminátor biztos nem képes felborítani az tuti !

4. Milyen a T 1000-es központi vezérlõegysége ha darabokból is képes összeállni?

kábé ennyi :)
10/10
somersby 2012 máj. 31. - 00:25:21 10/10
(520/776)
Azért mégiscsak jobb mint a vonatkerekek, van benne valami mûvészet, valami egyedi vonás... pont olyan, ami egy ilyen filmbe kell :)
offtopic
_goldie_ 2012 máj. 31. - 00:09:56
(519/776)
"Megy a zsuzsivonat csattognak a kerekek" :D
10/10
greghouse 2012 máj. 31. - 00:06:29 10/10
(518/776)
Részben igazad van, de tudnod kell, hogy a szinkron mindig egy üzlet az eredeti forgalmazó és a hazai forgalmazó közt.
Namármost. (Az erõsebb kutya dominál...alapon) az van amit a producer akar. Írásaidból gyanítom, nem vagy teljesen ismeretlen a film világában. Köveztkezésképp, tudod, ki beszél, ki ugat, és mi halad.

Nyilván hallottad már, ha nem, akkor most fogod, hogy a nagy filmek forgalmazói (most pl. az Universal vagy a Paramount), elõre bekérik nemcsak a szinkronhangokat, hanem a hátteret, stc. is..

Mondok egy példát. AZ "Én a kém"-nél alig fél napot forgattak budapesten. Robert Redford itt sem voltl A világ sokkal keméyebb. Én megírok egy jelenetet, gondolom lesz belõle valami (minden forgatókönyv író párbeszédrõl álmodikI, én is. Aztán annyi marad, hogy megírhatom, hogy a Vorosmary téren hogy megy át egy autó.

ennyi.
Az autóban Robert Redforde ül a könyv szerint, valójában egy kaszkadõr.


Én meg látom,,,, hogy írtam valamit, amibõl semmi nenm lett és senki nem játszik benne, éa ne tt játzsósik ahol én gondoltam, és nem akkaor, és nen abban az országban, és nem úgy...
................de köszönik szépen a setítséget, és megjelenik számlámon x összeg.


Csak semmi nem az, ahogy én gondoltam.


"Anyám, én nem ilyen lovat akartam"
10/10
somersby 2012 máj. 31. - 00:03:28 10/10
(517/776)
Minden jó, ahogy van, fõleg a filmzene. http://www.youtube.com/watch?v=DhWs3DVk-FU