steve0 2010 nov. 06. - 01:14:22
(184/484)
Mindkét mondatod igaz.És az új szinkronok miatt kénytelen voltam megtanulni,hogyan kell hangot rakni egy filmre.Szenvedhetek vele,mert a magyarok hazavágják a filmeket.Inkább eredeti nyelven kéne nézni.Ott nincs ilyen gond.Az englisben nincs olyan,hogy egy régi 70'-80'-as filmre új hangot raknak.Érdekes lenne pl. a Grease-ben John Travolta más hangon szólalna meg.Nyugaton meg tudják csinálni,hogy egy régi hangot felújítsanak,de itt ilyet ne várjunk.Hallottam már olyat,hogy azért kerül új szinkron egy filmre,mert az eredeti szinkron jogokért kemény pénzt kérnek.Ha egyáltalán van ilyen.De akárhogyis ez oltári nagy kicseszés az emberekkel.Még csodálkoznak,hogy olyan sok az illegális letöltés.A jónép ott megkapja amire vágyik,mert a boltokban már csak ilyen szar szinkronos filmet adnak.
Ha csak a régi filmekre raknának új hangot,még mondhatnák,hogy azért kell,mert a régi hibás,zajos stb.De az új filmeket is folyamatosan "basztatják".Lásd.lemony snicket,Terminátor 3,Oceans eleven és még sorolhatnám.Arról nem is beszélve,hogy a sorozatok is új hangot kapnak.pl.Jóbarátok.Ahol a nemistudom hányadik évadtól minden szereplõ új hangot kapott.Persze a fõszereplõknél ugyanaz a szinkronszínész,de újraszinkronizálva.Gondolják úgysem vesszük észre??És mennyire idegesítõ az a pár nyögés meg szuszogás amit pluszba beletesznek.
A mellékszereplõket meg mind újravették,Gunther; Janice stb.
Undorító.
10/10
Hottentotte 2010 nov. 06. - 00:33:33 10/10
(183/484)
de ez még hagyján,mert megszerzed az eredeti szinkronnal a filmet és kész.
a gond ott kezdõdik mikor megszoksz egy szinkron színészt,egy színészhez,aztán jön egy új filmje és tök más a hangja.na az az igazán kiábrándító:)
steve0 2010 nov. 06. - 00:28:30
(182/484)
Ja csak ez ma nem így volt.Kristanna Loken más hang,A.svájcinéger ugyanaz a szinkronszínész de új szöveg stb stb.
Szóval a mait jól elb*szták.
6/10
offtopic
RoKKfish 2010 nov. 06. - 00:20:03 6/10
(181/484)
Igen, tényleg nem rossz... :D
10/10
Ford Mustang 2010 nov. 06. - 00:13:37 10/10
(180/484)
Hát az idáig oké, hogy elb*sszák a szinkront a blu-ray miatt, de amikor a tv-ben adják a filmet akkor azt az eredeti szinkronnal adják le!
10/10
Hottentotte 2010 nov. 06. - 00:09:52 10/10
(179/484)
Akkor módosítsam,hogy csak költõi kérdés volt?:) Mindenesetre lesz idõ rágódni az egészen,hiszen ha jól tudom Andy próbálja megszerezni a jogokat megint,és utána indulnak az 5. elõkészületei:) Ott pedig már lehet az lesz a legegyszerûbb,ha leülünk,megnézzük..aztán...-hhhh...aha..-és felállunk és kimegyünk a moziból:)Való igaz,hogy ízlések és pofonok elv alapján,a rendezõ nem veheti mind az akárhány ezer ember véleményét ötleteit st górcsõ alá,és úgyse lesz olyan alkotás ami 100%ig ténylegesen mindenkinek megfelelne:) Viszont mivel lassan tényleg off,ezért inkább hagyom is:)
Kristianna Loken azért jó csaj,na :D
6/10
offtopic
RoKKfish 2010 nov. 06. - 00:03:59 6/10
(178/484)
Aranyos a kérdésed... :) Hát ezen reggelig el lehetne csámcsogni, azt hiszem bõven túllépném vele a topik kereteit, ha csak meg is próbálnék válaszolni rá...
"Általánosságban" azonban szvsz mindenkire igaz, hogy az elõzõ filmélményeit nem hagyja figyelmen kívül, amikor egy újat lát, tehát minél több filmen vagy túl, annál nehezebb lesz megfelelni az elvárásaidnak. A szubjektív, személyes kötõdésekrõl már nem is beszélve... Ezért nem érdemes csodálkozni, ha valaki gyökeresen másképp értékel, mint mi.
10/10
Hottentotte 2010 nov. 05. - 23:45:04 10/10
(177/484)
Jó.Hagyjuk most a szériát.(Mondom,meg kell néznem újra az 1-2,mert kicsit homályos a dolog:)Viszont én mivel kicsit késõbbi generáció vagyok,ezért talán érthetõ,hogy rám fõleg a látvány van nagy hatással.Nem félreértendõ!Nem az,hogy akkor már lehet akármekkora hülyeség a film.Csak azt akartam mondani,hogy bár van nagyon sok jó film,ami '90 vagy azelõtti,és szeretem õket,de a mai technológia azért egyre lenyûgözõbb.Csak hogy ne merüljünk jobban bele,pl ott vannak a 3D filmek.)
Szóval hagyjuk a szériát. Pláne mint említettem,örök törvény,hogy a folytatások arányosan romlanak az elsõ filmekhez képest! (lásd halálos iramban,transformers,de akár a star wars is)
Tehát: ált. véve,rád mi gyakorolja a legnagyobb hatást egy film megnézése közben/után?:)
6/10
RoKKfish 2010 nov. 05. - 23:32:27 6/10
(176/484)
Szó sincs róla, hogy látnám értelmét kákán csomót keresni. Minden film megérdemli a kritikát, amit tõlem kap - akár pozitív, akár negatív -,mivel a véleményemet az alapján alakítom, amilyen hatást gyakorolt rám a darab. Márpedig ha egy T3-ban azt látom, hogy Cameron filmjét próbálják szinte szolgai módon majmolni, akkor nekem hiába látvány, sztori, vagy akármi... A lényeg, hogy az említett un. "filmélmény" nagyon szubjektív, és ezt jó ha tükrözi a pontozás, különben nem ér az egész semmit. Ha tehát neked bejött a T3, értékeld aszerint, de tekintve, hogy két klasszis elõzménye is van, nincs miért csodálkozni, ha valaki nem ennyire lelkes. Én például kimondottan nagylelkû vagyok, és 6/10 adok erre a mozira, pláne, hogy tudom, van ennél még lejjebb út... :D
10/10
Hottentotte 2010 nov. 05. - 23:20:30 10/10
(175/484)
ennél már csak az új filmek címeinek fordítása jobb XD
steve0 2010 nov. 05. - 23:16:52
(174/484)
Valezius igazad van.Köszönjük ezt a sok új "pocsék" szinkront,amivel a sok jó filmet nézhetetlenné teszik.Gondolom a blu-ray miatt csinálják,szép dts de hányinger új szinkron kerül majd rá.Ja és a tv-ben azért már ezzel a szarral nyomják,hogy reklámot csináljanak a lemezeladásoknak,mikor a sok gyík megveszi a blu-rayt,azt higgye ez az igazi,no meg szokják a hangot.
Köszönjük,bárki is bassza el így a filmeket.
10/10
Hottentotte 2010 nov. 05. - 23:14:11 10/10
(173/484)
példának okáért,ott a 4. rész. Mindjárt be is rakom és megnézem,de elõre tudom,hogy az még 2,5 pontot se kapna nálatok:) nem mintha nálam kiütné a 10es skálát.Csak azt akartam érzékeltetni vele,hogy ehhez viszonyítva a 3. rész,akkor a kisebb rossz:) Szóval csináltak már gagyibb filmet ennél. (lapozd fel,a filmkatalogus listáját,nem az utolsó filmek között van a T3) summa summárum: kb 2000tõl minden jó és jobb filmet el tudnak cseszni vmivel,pedig amennyi pénzt beleölnek,simán lehetnének jók.És ki mondja ezt? Mi közemberek..a közönség,igaz,mi szavunk ér az egyik legtöbbet,de érdekes,hogy sose arat elsöprõ sikert egyik mozifilm sem.többnyire.
10/10
Hottentotte 2010 nov. 05. - 23:09:55 10/10
(172/484)
Az a baj,hogy az elsõ két részre már kevésbé emlékszem..ideje lesz majd egy memó frissítés:) A másik meg az,hogy vhol olvastam a napokban,hogy egy "normál" vagy egy hétköznapi ember azért ül be a moziba/tv elé,stb hogy lásson egy jó filmet. Mi a jó film? Történet,szereplõk,de egyik legfontosabb elem a látvány. És abban pl mindenképp jó ez a film. Amúgy pont a végénél megfigyeltem egy bakit (és több is volt benne,mint minden filmben) ,de ha kritizálni akarsz filmet,akkor mindegyikbe bele lehet kötni végülis. Szóval maradjunk annyiban,hogy hagyjuk a pontozást,én egyszerûen csak végig tudtam nézni a filmet,tetszett,nem a kedvencem,de több mint az elmegy kategória.
6/10
RoKKfish 2010 nov. 05. - 23:04:56 6/10
(171/484)
Nekem kifejezetten szimpatikus maaszvt ítélete. Ha egy ilyen filmet, mint ez 8/10-re értékelünk (pláne, azt írod: minimum), akkor mi marad az igazán klasszis daraboknak? Én legalább is komolytalannak gondolom, hogy Cameron T2-je - amennyiben az 10/10 - és e között az "izé" között 2 bumszli legyen a difi egy 10-es skálán...
Valezius 2010 nov. 05. - 23:04:07
(170/484)
Újraszinkronizálták, de hogy miért.
Ki is kapcsoltam a Tv-t...
10/10
Hottentotte 2010 nov. 05. - 22:50:53 10/10
(169/484)
Na 5nél azért jóval erõsebb ez a film,min egy 8. Azt már megszokhattuk,hogy a folytatások többnyire sokkal gagyibbak mint az elsõ filmek,ill. elõfordul gyakran,hogy közük is alig van hozzá..stb.
A baj most tényleg csak az,hogy már 2 jelenetnél is észrevettem hogy nem u.az a szöveg,mint amivel anno láttam. Pedig Hasta la vista baby jó lett volna :D
5/10
maaszvt 2010 nov. 05. - 21:41:10 5/10
(168/484)
Ha NEM terminátor 3 lenne a címe akkor egész jó kis film lenne, de az elõzõ két rész teljesen beárnyékolja ezt a filmet, szerintem nem is tekinthetõ azoknak a folytatásának. Csodálkozom, hogy Schwarzeneggert rá tudták venni még a fõszerepre. Teljesen más a stáb is, a történet amire felépült ez a film köszönõviszonyban sincs az eredeti Cameron féle történettel, összefüggéstelen események, tipikus B kategóriás momentumok! Nálam egy gyenge 5/10 !
Iceman87 2010 nov. 05. - 21:37:07
(167/484)
Hát nem tudom ti hogy vagytok vele, de ez nem az eredeti szinkron... teljesen más az egész. Szöveg és hangbéli eltérések is vannak. Nem tudom miért kell mindenen változtatni...
10/10
Ford Mustang 2010 nov. 05. - 14:39:33 10/10 Előzmény Ph48
(166/484)
Én is pont így vagyok ezzel, hogy a 2. rész a legjobb, bár az 1. se rossz azért, és a 4. már nem nagyon tetszett, igaz jó a látványvilága meg sok benne a számítógépes jelenet, ami sok esetben jó, ha kiegészíti a filmet.
9/10
Ph48 2010 nov. 04. - 17:28:54 9/10 Előzmény Ford Mustang
(165/484)
Jó kis film.a negyedik nem tetszett.de a legjobb a második rész fõleg ha a rendezõi változatot nézi az ember :)