agarik 2011 máj. 11. - 15:33:07
(244/484)
A TX visszajövetele nélkül John Connor SOSEM került volna abba a pozícióba, hogy a jövõben az emberiség fõvezére legyen.
Tehát a TX visszatérte (akár kapcsolatba lépett a Skynettel, akár nem - egyébként az események folyásából látszott hogy nem) LÉNYEGTELEN abból a szempontból, hogy hogy alakult a jövõ.

A sorozat meg ahogy emlékszem egy alternatív világban játszódik a fimekhez képest, így az se számít semmitse.
Valezius 2011 máj. 11. - 15:20:10
(243/484)
Mondjuk attól, hogy a TX visszajött. És mondjuk kapcsolatba lépett a Skynettel, aki így információhoz jutott a jövõrõl. Az 1-2 arról szólt, hogy az emberek már a gyõzelem küszöbén állnak. Egy értelmes Skynet nyilván kihasználja az idõutazásban lévõ lehetõséget arra, hogy ezen a helyzeten változtasson. A 3-4-bõl (meg a sorozatból) nekem úgy tûnik, hogy meg is tette.
agarik 2011 máj. 11. - 15:00:52
(242/484)
Hát nemtudom. Az elsõ 3 részben az emberek SEMMIT nem tudtak megváltoztatni, így nem látom be, mitõl változott volna meg a helyzet a 4-re (amit bevallom nem láttam).
Valezius 2011 máj. 11. - 14:09:04 Előzmény agarik
(241/484)
Jó. Igazából pont az tetszett a 4-ben, amikor a trailerben elhangzott, "ez nem az a jövõ, amirõl az anyám beszélt".
Minden megváltozott, a gyõzelem már korántsem biztos. De akkor is inkább a háborús sztori kéne lezárni. Bár amennyire megkavarták a dolgokat egy hihetõ lezárást elég nehéz felépíteni.
3/10
Bogoj 2011 máj. 11. - 13:24:04 3/10 Előzmény agarik
(240/484)
én is olvastam, egyetértek.
agarik 2011 máj. 11. - 10:57:23
(239/484)
Nem fog.

Amúgy ajánlom a magyar "Terminátor a középkorban" kiadványt. Azt kéne megfilmesíteni!
9/10
convar 2011 máj. 11. - 03:27:07 9/10
(238/484)
Mondasz vmit, de azért sztem várjuk már meg ezt a T5öt hogy valójában milyen is lesz és mirõl fog szólni, ki tudja elõre hogy rendezõ mit fog kihozni belõle.

Am én sem bántam volna hogyha inkább a T4et folytatják, én megnéztem volna a totális háborút, dehát mostmár mind1 :)
Valezius 2011 máj. 11. - 03:00:42
(237/484)
Nekem nem tetszik ez a dolog.
A T3 meglépte az egyetlen logikus dolgot
----Spolier :)----
Az ítéletnapot egyszerûen nem lehet elkerülni, ha szétnézünk a világban a mesterséges intelligencia kutatás gõzerõvel folyik. Néhány terrorista, aki tudja, hogy nem lesz jó vége, nem állíthatja meg a fejlõdést. Ezt a háborút nem lehet úgy megnyerni, hogy a Skynet létre se jöjjön. Egyedül azt lehet tenni, hogy ha már tudnak a veszélyrõl, akkor felkészülnek a háborúra.
A sok visszautazással max azt lehet elérni, hogy nem egy Skynet jön létre, aminek az elsõ dolga az, hogy elpusztítja az emberiség felét, hanem mondjuk egy Data :)

Számomra a 4. rész teljesen visszaadta a háborús hangulatot. Ezért megbocsátom a hibáit, hogy túl trendi akar lenni, látványmozi.

De most a folytatás helyett még egy idõutazós filmet készíteni totál hülyeség. Harcot már eleget láttuk, most már érdekelne, hogy fog gyõzni végül az emberiség.
9/10
convar 2011 máj. 11. - 02:38:27 9/10
(236/484)
Na, nem lesz itt semmiféle Linda Hamilton meg Michael Biehn. Viszont érdekesen hangzik ez az újabb idõsík, és bár tartok egy kicsit tõle (ez már hanyadik is lesz, fõleg ha a sorozatot is belszámoljuk? :D), végülis akár még jól is elsülhet :)

http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2011/05/06/linda_hamilton_kimarad_a_terminator_5-bol/
http://www.sfportal.hu/a-terminator-5-lesz-az-uj-t3-9422.scifi
miénkittatér 2011 máj. 07. - 15:18:24
(235/484)
Igen én tényleg úgy gondolom, hogy egy full CGI Svarci lenne a jó a régi fiatalosabb testével is. És ennek õ lenne a mocap alapja.Végül is a testének máig meg van az a tipikus mozgása , mint eddig és az arcjátékot is remekül átadhatná a CGI karakternek.
És szerintem itt még jól is jöhetne történetileg az organikus modelleknek(pláne emberi) kicsit mûviessége.
Hihetõbb lenne ezáltal, hogy õ egy robot.Persze lehet addigra ugrik még egyet a CGI és okafogyott lesz az elképzelésem,mert teljesen valósághû lesz addigra:)))

De igazad van tényleg látni kéne már a végeredményt, addig csak dobálódzunk az elméleteinkkel.
Minden esetre az is igaz a linkelt képed láttán, hogy még a mocap alkalmazása is kétséges az alapján:)))
9/10
convar 2011 máj. 07. - 15:06:17 9/10
(234/484)
Jó, végülis azután érdemes nyilatkozni vmirõl miután láttuk ;) (ezt a Svarci CGIvel kombóra mondom :) )

De...én mégiscsak attól tartok hogy gagyi lesz. Merthát ott van a test is (láttad hogy nézett ki a T3 után miután leengedett? http://enmg.hu/images/2009/02/1arnold_schwarzenegger_fat.jpg És azóta eltelt újabb 6-8 év :) Mostanra még nehezebb lenne visszaszerezni a régi formáját), vagy azt is CGIvel? :D

Nameg a kondi ugye :) Bár, mivel film, akár minden ugrás és karlendítés után tarthatnak a forgatáson egy 5 perc szünetet, hogy Arnie kifújhassa magát :D
offtopic
miénkittatér 2011 máj. 07. - 14:36:32
(233/484)
Ebben semmi ellentmondás Svarci igazából termi a többi csak egy szerep:)

Amúgy értelemszerûen jobb lenne a CGI ha õ lenne az alap.Nem véletlenül nem noname színészekre helyezik a mocap szenzorokat olyan esetben,mikor egy valós ismert embert kell CGI-vel létrehozni.
9/10
convar 2011 máj. 07. - 13:56:15 9/10
(232/484)
"Viszont önmagát mint termi remekül adhatná CGI formában."

Ez már önmagában ellentmondásos :D

Ha CGI kell, akkor eleve minek õ? Akkor megint jöhet az a testépítõ gyerek aki a T4ben is volt. Olcsóbban is vállalná :D

Sztem kár erõltetni.
offtopic
miénkittatér 2011 máj. 07. - 13:50:07
(231/484)
Szerintem Svarci ilyen jellegû cameo szerepe, teljesen értelmetlen lenne a filmben. Viszont önmagát mint termi remekül adhatná CGI formában.Valószínûleg így is lesz.És szerintem ez akár még jól is elsülhet,hiszen a CGI megjelenése talán sokkal "gépiesebb" megjelenést adhatna neki.Persze ez nem lesz megszokott, hiszen "élõben" láttuk eddig termiként,de egy új, remélhetõleg jó koncepcióban akár még emészthetõ is lenne.
9/10
convar 2011 máj. 07. - 13:39:18 9/10 Előzmény Joe Hallenbeck
(230/484)
Vegyes érzelmeim vannak. Svárci oké legyen, de akkor játssza el azt a katonai tisztet akit a T3 egyik kivágott jelenetében láthattunk. Akit a Skynet késõbb lemásolt a T-800aihoz. De ne játsszon termit, 64 éves már, szinte kizártnak tartom hogy ne lenne majd ezesetben önmaga paródiája.

Linda Hamilton és Michael Biehn meg végképp nem kellenek. Linda is 55 már, kit akar eljátszani? Mert oké, lehet az hogy mondjuk megint vissza az idõben és újra él, de akkor mondom, 55 már...De hameg a jövõben láthatjuk (és nincs idõutazás) akkor meg õ már meghalt nem? Hacsak...hacsak nem azt találják ki hogy nem is halt meg 97ben (ahogy a T3 mondja), hanem csak "megjátszotta" a halálát.

Michael Biehn viszont sehogy se jó, ha vissza az idõben akkor az van hogy õ is már 55 éves, hameg nincs vissza az idõben akkor meg nem élhet, hiszen az õ halálát láttuk is (T1). Ha Kyle Reese, akkor maradjon inkább Anton Yelchin. Nekem vele sem volt semi bajom.

Am tudom hogy mire képesek a hálivúdi sminkesek, trükkmesterek, maszkosok, ha el kell tüntetni pár évet, vagy akár évtizedet...de tényleg megérne ennyit az egész? Szal én nem értem miért kell ennyire erõltetni a régi gárdát. Nagyon utánérzés ízû lenne. Nem kell T1 2.0. T5 kell, ami folytatja a T4 cselekményét C. Bale-lel és sok-sok endoskeletonnal :)

Am persze tökjó hogy lesz T5 :)
Joe Hallenbeck 2011 ápr. 30. - 20:58:17
(229/484)
DarkToxin 2011 ápr. 30. - 20:47:12 Előzmény imrenyibalazs
(228/484)
Hali!
Jó film!!!
Ha 100-szor nem láttam 1-szer se!
Az a terminátor valami nagyon durva!
9/10
convar 2011 ápr. 30. - 20:26:19 9/10 Előzmény NANU..! NANU..!
(227/484)
Ja, hogy te Katerõl beszéltél? Nade az meg látszott hogy hogy élte túl: a T-850es pont felette hajlott el, Kate ugyebár ott feküdt eleve. Szerencséjére párhuzamosan az autó haladási irányával és még nagyobb szerencséjére éppen nem nyújtózkodott :D

Vazze, te meg akkor a filmnek ess neki még1x.

(De ha még mindig félreértettelek, akkor t.könszúrom magam :D)
10/10
NANU..! NANU..! 2011 ápr. 29. - 21:24:32 10/10 Előzmény convar
(226/484)
Vazze, ess neki még egyszer, mert félre olvastál. :)))
Vazze...
9/10
convar 2011 ápr. 25. - 17:33:09 9/10
(225/484)
"Color"

:)