8/10
offtopic
convar 2013 márc. 16. - 02:54:07 8/10 Előzmény Sz Peter
(445/585)
Látod, most meg te kezded ;)

A válaszom egyébként nagyjából ott van sawyerx 567. hszében és én azt hittem hogy azon T-800 születésének körülményeirõl kérdezel amelyik a T1ben látható ;)
Sz Peter 2013 márc. 15. - 20:52:06
(444/585)
De ebbe a filmbe ne "gondoljanak bele" olyat ami nincs benne! :) Mert az már egy másik forgatókönyv/film/sztori lesz.
Persze írják meg nyugodtan, sõt, küldjék el egy rendezõnek és ha film lesz belõle, én vevõ is leszek rá!

Csak ne keverjék már ezt a filmet a "Terminator: The Sarah Connor Chronicles"-szel!
offtopic
Sz Peter 2013 márc. 15. - 16:36:32
(443/585)
Tehát kitaláltak az eredeti franchise-tól egy teljesen eltérõ teóriát, amit bele akarnak magyarázni a sztoriba!
Aha, és még nekem írja a srác, hogy:

"
Fantomokat kergetsz, barátom. Nincs itt semmiféle idõparadoxon, max. a te fejedben
"

LOL :)
jani-wan 2013 márc. 15. - 08:07:00
(442/585)
Én értem õket.
A magyarázat erre az, hogy kitaláltak egy sosem létezett tér-idõ kontinuumot, amit "eredeti idõvonal"-nak hívnak.
Majd ha történik valami ami nem illik az elméletükbe akkor a tér-idõ kontinuumot frissítik (F5), ami egy darab törlését jelenti a kontinuumból. Brilliáns. Nem tudjuk magyarázni, törüljük el mintha sosem lett volna.
Nos ez alapján érthetõ amit magyaráznak.
Csak elfogadhatatlan ha van egyszerûbb és logikusabb magyarázat.
jani-wan 2013 márc. 15. - 07:52:53 Előzmény sawyerx
(441/585)
Én nem idiótáztam le senkit azok közül aki inkább kitöröl egy jó nagy részt a teljes tér-idõ kontinuumból, mint elfogadjon egy egyszerûbb magyarázatot. És mivel egyik elmélet sem bizonyított, így bárki bármit is mond ebben a témában az nem idióta.
Az viszont igen valószínû, hogy az egy idióta, aki a másikat ez alapján leidiótázza, és ráadásul ótvar nagy paraszt.
Sz Peter 2013 márc. 15. - 06:49:09 Előzmény sawyerx
(440/585)
"az eredeti idõvonalban nem volt semmifélre terminátor-utaztatás"?

Mi az, hogy eredeti? :) Ha a terminátor nem jön vissza, Dyson sem tudja megcsinálni a chipet de akkor a Skynet sincs, akkor pedig nincs Judgement Day sem. Sõt, akkor Reese sem jön vissza, ergo John Connor sem születik meg.
10/10
sawyerx 2013 márc. 14. - 17:44:40 10/10 Előzmény convar
(439/585)
Akkor 4-2, de mint mondtam, engem az a bemásolt idõvonal lekenyerezett, az mindenre választ adott, kiállok amellett :D
10/10
sawyerx 2013 márc. 14. - 17:42:27 10/10
(438/585)
Miles Dyson csak a megváltozott idõsíkban használta fel a terminátor chipjét, az eredeti idõvonalban nem volt semmifélre terminátor-utaztatás, így chip sem volt, amibõl kifejlesztették volna a Skynetet, így eredetileg valószínû, hogy Dyson tervezte a saját kis agyából.
Az neki már csak haszon volt, hogy az idõsík úgy alakította magát, hogy a kezébe került az általa fejlesztett jövõ egy darabja.
Sz Peter 2013 márc. 14. - 15:26:20
(437/585)
Akkor most már csak megkérdezem: láttad a Terminator filmeket?

A chipet Miles Dyson készítette el a Cyberdine Systems-nél (annál a cégnél ami késõbb az amerikai hadsereg hivatalos beszállítója lett, majd õk fejlesztik ki az egész Skynet-et), annak a chipnek a felhasználásával ami az elsõ terminátorból maradt. Anélkül semmit nem hozott volna létre, tehát a chip nem Dyson szellemi terméke!
Akkor tulajdonképpen ki is tervezte a CPU-t?
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 14. - 08:07:47 8/10
(436/585)
Ezt mire alapozod?
Sz Peter 2013 márc. 14. - 06:55:37 Előzmény convar
(435/585)
A chipet a Cyberdyne Systems-nél készítették amikor Skynet még a fasorban nem volt.
10/10
offtopic
Endy88 2013 márc. 14. - 01:21:29 10/10
(434/585)
A T3 után, én már csak akkor fogok terminátort nézni, ha azt James Cameron fogja rendezni, az fix...
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 13. - 20:28:14 8/10
(433/585)
Rátérve a hszed végi konkrét kérdésekre:


"Sarah rossz születési dátumát pedig én azzal magyaráznám, hogy akik a fegyvereket a koporsójába tették, nem ismerték annyira, hogy pontos dátumot írjanak rá."

"Vagy az is lehet hogy az iratai (akkor, halála bekövetkeztekor is) hamisak voltak, hamis születési dátummal, így rosszul is tudták (am a Terminator wiki is vmi ilyesmit pedzeget).


"Arra viszont emlékszem, hogy a 2. részben John elvileg 10 éves, de a 3.-ban úgy említi rögtön az elején, hogy 13 évesen próbálták kiskorában meggyilkolni. Agyára ment a menekülés? :D"

Erre passz, ezt én betudom a T3 egyik ordas nagy hibájának (persze igazából tudom hogy ez elõzõ is az).
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 13. - 20:08:43 8/10
(432/585)
Na, akkor mostmár 4 a 2 ellen :) Csak kár hogy csak akkor jössz meg amikor már épp vége a meccsnek ;D


Én legalábbis tényleg kiszálltam. Végülis nekem nem fáj ha vki másképp látja ezeket, annyit meg egyébként nem ér meg hogy (mint egyébként fanok mindannyian) összevesszünk egy nézetkülönbségen. A lényeg az hogy ami közös bennünk, mindannyiunkban az az hogy imádjuk a T filmeket, aztán mindenki úgy kódolja belõle a látottakat, úgy magyarázza meg õket magának ahogy jólesik neki. Hát nem? ;) (ez most minden érintettnek szól :) )
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 13. - 19:54:13 8/10
(431/585)
Én vmivel rövidebbre fogom: de, hidd el, végiggondoltam. Már vagy 100x. Volt rá mostmár jópár évem, elhiheted. És azért nem vagyok nyitott a te hipotéziseidre mert rájöttem (na nem egyedül, ezer hála érte JoeM-nek) hogy milyen elvek mentén értelmezhetõek logikai bakik nélkül a T filmek történései. Mármint amelyek az idõutazásokkal kapcsolatosak.

Egyébként tényleg lezárhatjuk, mert abban pl. igazad van, hogy nincs értelme tovább beszélni az egészrõl. (Sõt, sok értelme eddig sem volt, ez nekem már akkor kezdett nyilvánvalóvá amikor elkezdtünk egymásnak olyanokat írogatni hogy "olvasd el még1x" stb. Nyilván nem azzal volt a baj hogy csak 1x olvastuk el a másik sorait, akárhányx elolvashatnánk mert az abban taglaltak úgy pattannak le rólunk mint a falra hányt borsó.)

Hogy miért van ez? Jó kérdés, de az tény hogy ebben a kérdésben a T fanok annyira kettéosztottak mint talán semmilyen más scifi ill. annak témája kapcsán azok fanjai. Komplett ideológiák feszülnek itt egymásnak, csak éppen teljesen feleslegesen, annyira máshogy jár a 2 tábor agya. (Mert sztem errõl van szó.)

Kicsit olyasmi ez, mint ha egy iszlám és egy hithû katolikus akarná egymást megtéríteni, vagy egy f1 fan és egy nascar fan meggyõzni a másikat a saját sportáguk nagyszerûségérõl, vagy hogy mondjak egy még triviálisabb példát: egy meleget meggyõzni arról hogy a unci milyen izgató, nameg u.ez fordítva. Nem fog menni.

És mostmár tudjuk, a T Univerzumhoz tartozó (ál)tudományos magyarázataink is ide tartoznak :)
10/10
sawyerx 2013 márc. 13. - 19:45:14 10/10 Előzmény convar
(430/585)
Teljes mértékben választ kaptam a kérdésemre, köszönöm : )
Ezzel az idiótával meg ne vitatkozzatok, egyáltalán nem érti az egészet...

Egyetértek az ötlettel, miszerint a telefonos hapsi lehet John igazi, "erdeti idõvonalas" apja, mert ha a még nincs futurisztikus jövõ, akkor is 1985-ben kell Johnnak megszületnie, és Kyle visszaküldése híján valószínû, ez egy kívülállótól fog összejönni.
A chipet meg valószínûleg ugyanezen az elven a hadsereg fejlesztette ki, az, hogy a másik idõvonalon megkaparintották egy gép chipjét, csak könnyebbé tette az elkerülhetetlen felfedezést.

Sarah rossz születési dátumát pedig én azzal magyaráznám, hogy akik a fegyvereket a koporsójába tették, nem ismerték annyira, hogy pontos dátumot írjanak rá.

Arra viszont emlékszem, hogy a 2. részben John elvileg 10 éves, de a 3.-ban úgy említi rögtön az elején, hogy 13 évesen próbálták kiskorában meggyilkolni. Agyára ment a menekülés? :D
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 13. - 19:16:47 8/10
(429/585)
Nem jobban, mint az, hogy az ég kék, a fû meg zöld. Miért, most komolyan: szted akkor ki vagy mi a rák? ;)

Így igaz. Nem én bonyolítom olyan anomáliákkal, paradoxonokkal mint az idõhurok és egyéb baromságok ;)
jani-wan 2013 márc. 13. - 19:03:53
(428/585)
"Ha a körforgalom csak önmagában létezik akkor hogy hajtasz bele?"

Megint magadnak mondasz ellent, hiszen még a képeden lévõ piros szalagnak is van "bemeneti" és "kimeneti" oldala ;) (am most csak azért készítettél egy szemléltetõ modellt? :O )

Ti vagytok ellentmondásban. Én kérdeztem tõletek hogy hogy hajtasz bele, mert ti állítjátok hogy a hurok az egy körforgás.
Amit láthatsz a képen is. Nem kör, hanem hurok. Nem állandó körforgás.
Nem, nem én készítettem, hanem gugliztam.
Egyébként ez egy egyszerû szemléltetés, a dolog kicsit máshogy néz ki, de alapjában errõl van szó. Egyébként én nem ilyet csináltam volna szemléltetésre, hanem értelmezhetõbbet amit a körkörös tábor is megért, és jobban szemlélteti Reese útját az idõben, de erre sem idõm sem energiám. Így is sokat írok.


"One possible future..."
"Na látod, itt az újabb lék az elméleteden. "

Gratulálok, mindenáron való bizonyításodban kiemelted a kis szövegrészt amirõl úgy gondolod hogy téged igazol, de legnagyobb sajnálatodra ez nincs így, mivel nagyvonalúan kihagytad az idézetedbõl azt a részt hogy: "I don't know tech stuff.", és eleve nem is gondoltad végig az egészet.
Pedig ha az ember ha veszi a fáradtságot és belegondol, akkor pár másodperc alatt rájön hogy ugye honnan is tudna errõl a kérdésrõl bármit is egy közkatona, aki õ már olyan világba született, ahol a tudományok elemi képzése sincs rendesen megvalósítva. Örül ha tud írni, olvasni, összeadni, kivonni, és szinte biztosra vehetõ hogy semmit sem tud a temporális mechanikáról. Ezzel szemben jól ért a fegyverekhez, a harci taktikákhoz, sebek ellátásához stb..., amire szüksége van a túléléshez.
Neked mégis sikerült ebbõl a kiemelt, jelentéktelen részletbõl levonnod azt a következtetést hogy neked van igazad.
Most akkor erre mit lehet mondani? Gyakorlatilag ezután nincs értelme tovább beszélni az egészrõl.


"Ennek a hozzászólásodnak ne haragudj, de már eléggé "de akkor is nekem van igazam és pont" áthallása van"
A mondanivaló egyszerû ténymegállapítás volt, amire vártam a választ, hogy mégis akkor mi az elképzelés, mert úgy tûnik ez alapján lett kitalálva ez a frissítés dolog, de logikailag magyarázható anélkül is.
Egyébként egyáltalán nem volt célom az amit "áthallasz", de azért azt érdemes tudni, hogy ha valami többféleképpen értelmezhetõ, akkor a hiba abban van aki automatikusan a negatív értelmezést választja.
Nem beszélve arról hogy nem is értem hogyan lehet ezt így "áthallani" mivel ez a HSZ nem egyáltalán nem zárta le az egész eszmecserét, csak egy elemét cáfolta, ergo ez nem lehet egy "de akkor is nekem van igazam és pont" HSZ.
Ennyi.

Na ez megint hosszú HSZ lett, és ezzel be is fejezem mivel szerintem nincs értelme errõl tovább tárgyalni, mert nem vagytok nyitottak más lehetõségre, és mindenáron bizonyítani próbáljátok az igazatokat, Lásd: "One possible future..."
"Na látod, itt az újabb lék az elméleteden. "

Pedig ha nem csak magatokat próbálnátok igazolni, akkor ilyesmibe nem futnátok bele, és nem vennéd sértésnek azt ahol nincs.


További kellemeset.
Sz Peter 2013 márc. 13. - 18:06:38
(427/585)
"nyilván a Skynet."

Ez puszta feltételezés.



"fantomokat kergetsz, ezért nem veszed észre hogy folyton árnyékra vetõdsz"

Aha, szóval én kergetek fantomokat és nem az, aki mindenféle alternatív idõvonalakat képzel hozzá a film történetéhez?! XD
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 13. - 09:30:15 8/10
(426/585)
Ennek a hozzászólásodnak ne haragudj, de már eléggé "de akkor is nekem van igazam és pont" áthallása van. Nemhogy inkább JoeM 551. hsz-ére reagáltál volna vmit, aki most is remek érveket hozott fel a saját véleménye mellett. Vagy a tieid elfogytak? (Csak kérdezem :) )