eynrg 2011 szept. 02. - 12:41:27
(225/585)
Még ma is szívesen nézem az 1.-et leginkább, aminek ez az egyik oka:
a zenéje - http://regiujzenek.blogspot.com/2011/09/elektronikus-filmzenek-2resz-filmek.html
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 13. - 16:12:25 10/10
(224/585)
:D
offtopic
_Enzooka_ 2011 aug. 13. - 16:11:33
(223/585)
Kéne egy terminator, akit visszaküldünk az idõben, h a 3.-4. részt meghiúsítsa. :P
8/10
convar 2011 aug. 13. - 15:24:39 8/10 Előzmény idõjós1010
(222/585)
"Azért érezném katyvasznak, mert két külön variánsát néznénk meg akkor ugyanannak.
Azt írod elég ha a T2 utáni jövõt mutatja be, de azt meg azért nem mutathatja, mert még egyetlen terminátort sem küldtek vissza ott ahol most jár a T4 idõben. Most azt kezdték el bemutatni, ahogyan megszületnek a terminátorok, és gondolom eredeti terv szerint végig akarják követni mind a 3 idõutazást de most a jövõbõl nézve, és nem a múltból mint eddig. Ha most a rendezõ el akar szakadni a T4 tõl, és azt tenné amit te javasoltál, hogy T2 utáni eseményeket mutatja be, akkor átugrana egy rakatnyi eseményt."

Ezek szerint mégsem értetted a 291. hszem. Még a végén kiderül hogy nem is vagyunk mi annyira egy állásponton :)

Nem ugrik át semmit mivel a visszautazással frissül az idõvonal, vagyis onnantól teljesen másképp is történhetnének dolgok, mint elõtte (így mint pl. a T3ban és a T4ben). Pont ezért mondta a rendezõ, hogy nem szeretné figyelembe venni a T3 és a T4 eseményeit. Ezért gondolom majd ez is úgy kezdõdik hogy vki vagy vkik visszajönnek az idõbõl, és akkor máris tiszta lappal indulhat. Nem kell majd figyelembe vennie semmit.

Azt a topikot meg olvasd át sztem elejétõl végéig. Nem olyan hosszú (bár nem is olyan rövid :) ). Ott nagyon jókat vitatkoztunk errõl. Joe Maschine írásaira különösen érdemes odafigyelned, õ sokkal jobban ki tudja fejezni magát, 100x érthetõbben fogalmaz mint én :)


"A filmsorozat meg azért is lehetett bukta szerintem, mert totál eltért attól a sztoritól amit a film adott nekünk (ha jól emlékszem)."

Igen, de ez mint látod az én értelmezésemben nem gond :) De am ja, ez sokaknál kicsapta a biztosítékot, hogy csak a múlthoz ragaszkodott, a jövõhöz nem. És milyen jól tette :) (mivel az is úgy kezdõdik hogy visszajön 2 termi, vagyis onnantól restart van :) )


"A Sarah Connor karakter pl totál más volt mint a filmbéli, és ezt nem a színésznõre értem. "

Ez jogos, a Lena Headey által megformált Sarah egy nyavajgós, hisztis p.csa a Linda Hamilton féle verzióhoz képest. De fontosnak tartom megjegyezni, hogy csak hozzá képest! :) Nekem nem volt semmi bajom vele. Igazából Linda tette túl magasra a lécet :)


"Plusz egy rakatnyi olyan eseményt mutatott be amire még csak utalás sincs a terminátorfilmekbe. Szó nem volt arról egyik részben sem ha jól emlékszem hogy a gyerek a háború elõtt összefut egy csomó másik terminátorral. Mert ugye errõl szól a sorozat(jól emlékszem?)."

Ennek mi a jelentõsége? Egy sorozatban mindig több idõ, lehetõség van a cselekményt kibontani, a múltbelieket is. Az hogy vmi olyan jelenetet mutatott be a sorozat amely nem volt benne a T2ben az sztem nem jelenti azt hogy meg sem történhetett :)
idõjós1010 2011 aug. 09. - 12:32:00
(221/585)
Azért érezném katyvasznak, mert két külön variánsát néznénk meg akkor ugyanannak.
Azt írod elég ha a T2 utáni jövõt mutatja be, de azt meg azért nem mutathatja, mert még egyetlen terminátort sem küldtek vissza ott ahol most jár a T4 idõben. Most azt kezdték el bemutatni, ahogyan megszületnek a terminátorok, és gondolom eredeti terv szerint végig akarják követni mind a 3 idõutazást de most a jövõbõl nézve, és nem a múltból mint eddig. Ha most a rendezõ el akar szakadni a T4 tõl, és azt tenné amit te javasoltál, hogy T2 utáni eseményeket mutatja be, akkor átugrana egy rakatnyi eseményt.
A filmsorozat meg azért is lehetett bukta szerintem, mert totál eltért attól a sztoritól amit a film adott nekünk (ha jól emlékszem). A Sarah Connor karakter pl totál más volt mint a filmbéli, és ezt nem a színésznõre értem. Plusz egy rakatnyi olyan eseményt mutatott be amire még csak utalás sincs a terminátorfilmekbe. Szó nem volt arról egyik részben sem ha jól emlékszem hogy a gyerek a háború elõtt összefut egy csomó másik terminátorral. Mert ugye errõl szól a sorozat(jól emlékszem?).
8/10
convar 2011 aug. 08. - 23:54:49 8/10
(220/585)
"Aki a terminátor 5. részét fogja rendezni, azt nyilatkozta hogy el akar teljesen vonatkoztatni a 3. és a 4. rész történéseitõl. No már most ez csak egyetlen egyféle képen lehetne kivitelezhetõ,: ha az eredeti jövõt mutatja be, a legelsõ verziót, és nem a módosulatot, mint ahogyan a T4 ben láthattuk. Bár nem látnám értelmét. mert akkor ez így már egy katyvasz."

Nincs ebben semmi katyvasz. A T2 után más irányt vesz majd a történelem, ennyi.

Am nem kell hogy az eredeti jövõt mutassa be, elég a T2 utánit, mivel a T2ig nem fog változni semmi. Utána fog. (ahogy a TSCCben is történt)


"Említed a filmsorozatot is (ha jól látom), azt én nem néztem mert ökörségnek tartottam pár képkocka alapján is, de egyébként nemrég olvastam is hogy óriásit bukott az a sorozat."

Az ilyen az én szememben nem számít semmit, nem érdekel a "közízlés" ;)
idõjós1010 2011 aug. 08. - 23:18:52
(219/585)
Ez a megfogalmazás is tetszetõs, sõt egy újabb ötletem vezeti elõre.:
Aki a terminátor 5. részét fogja rendezni, azt nyilatkozta hogy el akar teljesen vonatkoztatni a 3. és a 4. rész történéseitõl. No már most ez csak egyetlen egyféle képen lehetne kivitelezhetõ,: ha az eredeti jövõt mutatja be, a legelsõ verziót, és nem a módosulatot, mint ahogyan a T4 ben láthattuk. Bár nem látnám értelmét. mert akkor ez így már egy katyvasz.
----------
Említed a filmsorozatot is (ha jól látom), azt én nem néztem mert ökörségnek tartottam pár képkocka alapján is, de egyébként nemrég olvastam is hogy óriásit bukott az a sorozat. Pedig idefent a Port.hu n sokan istenítik. De most nem ásnám bele magam hogy miért nem tetszett nekem, mert már ködös.
----------------
Linket majd olvasom.
8/10
convar 2011 aug. 08. - 22:19:34 8/10 Előzmény idõjós1010
(218/585)
Ebben is van logika, de 2038ról sosem volt szó. 2028ról volt ;) De am mondom, jó a gondolatmenet ;) Én ezt máshol 1x így fogalmaztam meg ill. vezettem le:

"A T4ben látott jövõ ez már nem az a jövõ, amit a T1ben vagy akár a T2ben láthattunk, hiszen az azokban történõ visszautazások következtében frissült az idõvonal attól a pillanattól kezdve, ahogy megérkeztek a jövõbõl. Így másképp alakulhat minden, a történelem új mederben folytatódik.

Persze nem feltétlenül változik meg minden, hisz a T Univerzumban mint láthatjuk maga a J Day elkerülhetetlen, de annak lefolyása, hatása, vagy ideje változhat. Az idõ pl. biztosan változott többször is, lásd a T1ben még 1997rõl beszélnek, amit a T2ben elodáztak, és így csak 2003ban jött el.

Egyébként nemhiába mondta azt a T4ben Connor, hogy "Ez már nem az a jövõ, amirõl anyám mesélt." ;) Ezzel is érzékeltetni akarták, hogy megváltozhatnak dolgok.

Ez megmagyarázza azt is, hogy pl.

- miért van még sok más új típus is a T4-ben, miért vannak már akkor is, stb.

- miért olyan "erõs" a T-800 a T4-ben. Azért, mert ez már nem a T1 T-800-asa, ez úgy látszik erõsebbnek sikerült :D (jobb felhasznált anyagok pl.)

De akár azt is, hogy a sorozatban

- miért T-888 van és miért nem T-800 ill. T-850, és miért T-1001 és miért nem T-1000

- stb. stb. még lehetne folytatni, mondom, szinte bármilyen elvileg logikai bakinak látszó valójában így nem is logikai bakival :) "

De a lényeg u.az, abban egyetértünk: a jövõ változhat.

+++

Ide kapcsolódik még egy poszt egy másik fórumról, a terminatorchronicles.hu-ról. Íme:

http://www.terminatorchronicles.hu/forums//viewtopic.php?p=18475#p18475

A 2010.09.19., vas. 19:16-i hsz a lényeg. Tényleg érdemes elolvasni, sztem nagyon nagy koponya a srác.
idõjós1010 2011 júl. 29. - 13:01:11 Előzmény convar
(217/585)
Hát igen. így van ! És az arra a felvetett kérdésre is magyarázatot adna amit egy másik fórumtársunk tett fel, hogy mégis mit keres a Terminátor 4-ben a T800 as terminátor mikor még csak 2018-ban járnak. A terminátor elsõ részében pedig mint egy vadonatúj prototípusról tesz említést Kyle Reese Sarah Connor-nak, és mindezt 2038 hoz köti.
Erre én azt a magyarázatot találtam hogy még a körforgás kezdete elõtt az eredeti Skynet önmagától csak sokkal késõbb jött létre, az idõutazás pedig felgyorsította ezt a folyamatot. Ford Mustang fórumtársunk írta hogy a Skynet az idõbõl visszautaztatott gép megtalált maradványának eredménye lett. Az a technológia adott löketet a Skynet-hez. És ebbõl én azt hoztam ki hogy így felgyorsítottak az elkerülhetetlen bekövetkeztének az eljövetelét. 20 évvel.
8/10
convar 2011 júl. 28. - 23:06:03 8/10 Előzmény idõjós1010
(216/585)
"De Mindennek van kezdete,.."

Pontosan. És pont ezért hülyeség a körforgás elmélet.

Hogy mondjak egy 1xû példát: a körforgalomba is elõször bele kell hajtani, mivel senki sem születik oda :) Onnantól végülis kezdõdhet a körforgás (mint a T1ben :) ).

Ezért mondom, kellett hogy legyen egy eredeti idõvonal, ahol 1984ben nem történik semmi (azon kívül hogy Saraht megkettyinti vki, akitõl fia születik :) ), de amelynek a végén ez a férfi visszaküldi Kylet 1984be, aki meghal, Saraht pedig lefotózzák egy benzinkútnál. És ennek az idõvonalnak a végén pedig ezt a képet adja oda John Kylet segítségül, hogy az megtalálhassa az anyját. És...innentõl jön a T1 cselekménye.
8/10
convar 2011 júl. 28. - 22:54:24 8/10 Előzmény vlad90
(215/585)
Jogos a 2 pont, ezzel már 1x a TSCC topikban is megfogtak :D ;) Kíváncsi voltam itt mikor jön vki vele.

Az kétségtelen és számomra is világos, hogy a T1 a körforgás elmélet szerint íródott. Vagyis hogy az egész egy ördögi kör, amelyben újra és újra megismétlõdik a történelem.

Viszont: mivel a folytatások felborítják ezt a szisztémát (hiszen pl. a J Dayt eltolják 1997rõl 2004re, vagyis csak változik a történelem), azért én, komplexen a T Univerzummal kapcs. nem tudok ebben gondolkodni, mivel nem mûködik.

Ezért én a T1et úgy kezelem, hogy amirõl én beszéltem (tehát az eredeti idõvonalról amiben még nem Kyle az apa), az nem a filmben látható cselekmény elõtt volt, hanem még eggyel elõtte. Vagyis a T1 cselekménye, amit a filmben látunk már másodjára zajlik le, de továbbra is azt vallom, hogy az elsõ elõtt megvolt az a bizonyos eredeti idõvonal, amikor 1984ben még se Kyle, se T-800 nincs sehol.

Nemtom érthetõen fogalmaztam-e :) :S
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 28. - 20:13:59 10/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(214/585)
Igen, hoppá. :))
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 28. - 20:12:57 10/10 Előzmény idõjós1010
(213/585)
Igen, jól érted.
AvatáR Gil Maerth 2011 júl. 26. - 20:49:31 Előzmény Ford Mustang
(212/585)
ja igen. ezt a "nem lesz skynet" dolgot elsütötték az elsõ részben IS.

szóval ha megsemmisitik a chipet,a tér-idõ koontinum felborul és vége a világegyetemnek.
Hogy idézzem korunk legnagyobb elméjét: Emmet L. Brown-t.

:) nincs tehát se kyle, se john, se skynet.
és sarahot se üldözi senki.
HOPPÁ !
AvatáR Gil Maerth 2011 júl. 26. - 20:45:53
(211/585)
tényleg.
szóval a skynet által visszaküldött terminátor megmurdel és a karjában lévõ chipbõl lesz maga a skynet.
hmm. Paradoxon nem?
Ez olyan mintha a jövõben megismerném a feleségem, visszajönnék a múltba és elmondnám önmagamnak, kit kell elcsábítanom.
de nem? :)

sztem ezért húzták be a 3. részt, ami logikus, és így hangzik:

a Skynetet a sereg fejlesztette ki: ez egy egész világra kiterjedõ fegyver-vezérlõ rendszer.
idõjós1010 2011 júl. 26. - 20:36:47 Előzmény Ford Mustang
(210/585)
No lássuk jól értem e amit írtál, vagy egyáltalán nem.:
Szóval a skynet létrejöttének alapköve a jövõbõl visszaküldött legelsõ hibrid terminátor ? Azaz "élõ szövet a belsõ fémvázon"
De Mindennek van kezdete, szóval akkor elsõ körben mindennek a kezdetén a skynet létre sem jön, hisz nincs még idõutazó, így nem fogan meg John Connor sem soha. Egy olyan jövõ egész egyszerûen nem következhet be, ami be sem következik soha anélkül hogy már egyszer be ne következett volna. Ahhoz hogy ez az egész valahogy klappoljon az kéne hogy egy alternatíva jöjjön létre az egész skynetre még a kezdet kezdetén, ami az idõutazást követõen a múltat megmásítva egy felgyorsított alternatív skynetet hozzon létre, sokkal korábban mint ahogyan az anno természetes úton létrejött.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 15. - 22:12:09 10/10
(209/585)
Én nem is mondtam, hogy valótlant állítasz, szóval nem azért mellékeltem ide be.
10/10
vlad90 2011 júl. 15. - 22:04:52 10/10
(208/585)
Ha a wikipediát nem maga James Cameron szerkesztette, én inkább megmaradok a saját verziómnál.
Egyébként az nem paradoxon, hogy John idõsebb a saját apjánál. Az volna a paradoxon, ha nem küldené õt vissza, vagy nem küldene vissza egyáltalán senkit. A szócikk írója nincs tisztában a paradoxon fogalmával.

Egyébként a wikipedia ezen szócikke is az én álláspontom támasztja alá. Már a fogalmi hibáktól eltekintve.
10/10
vlad90 2011 júl. 15. - 21:58:26 10/10 Előzmény convar
(207/585)
A film szerint még jóval elõbb kapta meg Reese a képet, minthogy kiválasztották volna. Említi is, hogy elõször nem értette, miért kapja. Ugyan azt a képet, amit a film végén készít Sarah-ról a mexikói kisgyerek.
Kétlem, hogy a robogóval járó, kaméleont tartó bárpincérnõ Sarah Connor terepjáróval leutazik Mexikóba, ugyan abban a ruhában, egy ugyan olyan kutyával.
A kép a jövõben:
http://kepfeltoltes.hu/110715/3174342171_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Sarah a film végén, a kép elkészülte után:
http://kepfeltoltes.hu/110715/7292677142_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
10/10
Ford Mustang 2011 júl. 15. - 20:37:57 10/10 Előzmény vlad90
(206/585)
Az idõparadoxon egy példája:
A filmben a jövõbeli John Connor választja ki az önként jelentkezõk közül Reese õrmestert és küldi vissza '84-be. Itt egy idõparadoxon következményét látjuk, hiszen ekkor John idõsebb, mint saját apja.
Egyéb érdekesség, hogy ha a Skynet nem küldi vissza az elsõ Terminatort a múltba, sem John Connor, sem pedig a Skynet nem születik meg, hisz az elsõ gép központi vezérlõjébõl fejlesztették ki a Skynet prototípusát, továbbá, ha a múltban megakadályozzák a gépisten létrejöttét, nem lesz háború, így nem küldik vissza Kyle-t sem a múltba, hogy apja lehessen Johnnak. A Skynet és John Connor léte egymás függvénye. Vagy mindkettõ, vagy egyik sem.