jani-wan 2013 márc. 21. - 15:45:59
(485/585)
Számodra illogikus, mert nem értetted meg a lényeget, hogy ennek az elméletnek semmi köze ahhoz hogy kudarcot vall-e az a terminátor amelyiket Connor megölésére küldte. Egyébként meg az is lehet hogy tudta hogy kudarcot vall, de egy próbát megér amikor semmi más lehetõsége nincs. De itt a lényeg, hogy megmaradjon a folyamatosság a SKYNET számára chip ügyben.
És illogikus számodra azért, mert nem vagy képes arra hogy ne az idõsíkjaidban gondolkodj.
Az meg hogy nem körforgás hanem hurok, az is el lett mondva, de nem vagy képes felfogni és magadat ismételgeted mintha ez korábban nem lett volna elmondva.
Na igen, úgy egyszerû, ha az ember egyszerûen ignorál dolgokat, amikkel nem tud mit kezdeni.

És megint ott tartasz hogy a Sarah Connor temporális mechanikából diplomázott. És nyilván inkább elment pincérnõnek, mert jobb volt a pénz :D

Ha a fantasy világa nem neked való, akkor nem igazán érthetõ hogy miért ragaszkodsz ehhez a Sliders típusú fantázia világhoz. Ellentmondásban vagy saját magaddal.
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 21. - 13:24:01 8/10
(484/585)
:D

Egyébként ismerjük el, tényleg nem is rossz jani-wan sztorija. Annyira nem, hogy sztem Cameronnak fel is kellene terjeszteni, 2018tól úgyis visszaszállnak rá a megfilmesítési jogok. Képzeljük csak el milyen kis príma spinoffja lenne ez a T2nek. Sztem neki is tetszene az ötlet.

A címe pedig lehetne: Terminator 2,5 - Az igazi küldetés

:D
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 21. - 13:16:27 8/10
(483/585)
A Stirling könyveket, miután kiolvastam õket csak azért nem dobtam a tûzre mert könyvtári könyvek voltak. Annyira felmérgelt a vége.

SPOILER

Tudod, arról beszélek hogy kiderül hogy az író a körforgás elméletre esküszik ezért a végén ott dekkolnak mindannyian, együtt a T1 és a T2 szereplõi is, várva arra hogy beszálljanak az idõgépbe és mindenki elinduljon ahova ha menni kell, hát menni kell :D Röhej. Az a(z egyébként teljesen irreális) szituáció is jól konstatálja hogy a körforgás elmélet mekkora egy baromság.
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 21. - 13:07:08 8/10
(482/585)
T14 = T1
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 21. - 13:06:14 8/10
(481/585)
És méghogy mi akarunk belemagyarázni, plusz dolgokat beleszõni a filmekbe :o) Hogy eszmei társadat idézzem: "De ebbe a filmbe ne "gondoljanak bele" olyat ami nincs benne! :) Mert az már egy másik forgatókönyv/film/sztori lesz. Persze írják meg nyugodtan, sõt, küldjék el egy rendezõnek és ha film lesz belõle, én vevõ is leszek rá!"

;)

Tudom erre mit mondanál. Igen, mi is hozzáköltöttünk a filmekhez. Csak tudod mi köztünk az óriási különbség? Mi csak egy kvázi elõzményt képzelünk el a T14hez, azért, hogy a folytatásoknak is meglegyen az ideológiai alapja. Maga a filmek cselekményéhez nem nyúlunk hozzá. Te viszont igen, mert éppen most szõttél bele egy új, eddig - nyilván Cameron számára is :D - ismeretlen szálat a T2be ;)


"Nem kell idõsíkozni."

Így van, kelleni nem kell, csak mint látod érdemes ;)
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 21. - 12:38:21 8/10 Előzmény sawyerx
(480/585)
Nem. 2033ban.

Nem logikai vonalak mentén értettem az elvonatkoztatást, úgy u.is a TSCC tökéletesen beilleszthetõ a T Univerzumba (legalábbis a kazettaelmélettel). Csak arra hogy ne olyan és annyi akciót várj el tõle mint a filmektõl, mert a TSCCben inkább a történeten van a hangsúly, nem a látványon. Hiszen ez sorozat, nyilvánvalóan a töredékével rendelkezve annak a költségvetésnek amellyel pl. a T4 rendelkezett. Nameg arra hogy érdemes hozzá félretenni az "amit nem Cameron csinál az úgyis csak sz.r lehet" féle hozzállást, ezzel valódi esélyt adni neki.

SPOILER (ezt te is kitehetted volna)


Az utolsó idõutazásnak sztem meg épphogy egy csodálatos és kerek véget köszönhetünk, hiszen John révbe ért.


SPOILER VÉGE

8 évet.

A T3at mondom hogy felejsd már el, ez már egy másik idõsík, amely éppen a sorozat elején történõ visszautazásoknak köszönheti létét ;)
10/10
JoeM 2013 márc. 21. - 11:47:58 10/10
(479/585)
Köszönöm a magyarázatot. Tejesen illogikus, amit írsz, ugyanis skynet nem tudhatja, hogy a T1000-es kudarcot fog vallani, ezért minek küldene 2-õt. (Akkor már 22-t is küldhetne, hogy tuti fix legyen minden.)

Ha meg tudja, mert a körfogás elméleted alapján mûködik a dolog, akkor meg mindig ugyanaz az eseménysor fog lezajlódni, hiszen ezt vallod. Hogy a jövõ nem változtatható meg (még akkor sem, ha Sarah maga mondja, ugye?).
Így skynet nem dönthet másképp, csak mindig ugyanúgy. Tehát ekkor sem mehet vissza kettõ.

Ha meg azt mondod, hogy mindig is kettõ ment vissza, akkor meg nem egy filmrõl beszélünk.
És most kétségbeesésemben tényleg be is fejezem. A fanatasy-k világa nem nekem való. xD
jani-wan 2013 márc. 21. - 08:13:05
(478/585)
Nos azt ugye tudjuk, hogy a Skynet rendelkezett a saját születésérõl szóló információval, így nyugodtan feltételezhetjük hogy azt is tudja hogy mikor mit kell tennie.
Logikusnak tûnik hogy a két T1000-est együtt küldte a második visszaküldéskor, ami azzal az elõnnyel is jár, hogy az adatbázisban csak két visszaküldés szerepel, így Connorék nem tudnak majd róla.
Az érkezést meg nem láttuk, úgyhogy nyugodtan érkezhetett kettõ.
És így az elmélet megállja a helyét, rendbe teszi a történéseket, és kiiktatja a komplikált idõsíkok elméletet.
jani-wan 2013 márc. 21. - 08:02:16
(477/585)
Nos én elõálltam egy verzióval ami logikus, és lehetséges magyarázatot ad mindenre, anélkül hogy az idõnek borulnia kellene.
Erre, csak hogy megvédd a saját elméletedet, az a megoldásod hogy akkor Connor is küld még egyet? Csak azért hogy mégis boruljon az idõ.
Miért is? Mert így egyszerûbb? Logikusabb?
Nem.
Azért mert ez a logikus megoldás nem illeszthetõ bele a szépen felállított elméletedbe, ami így teljesen értelmét veszti, ezért nekiállsz ilyen "én papám az erõsebb" szintû érveket felhozni. Komolytalan.
Egyébként Connor az általam említett t1000-esrõl nem is tudhatott ugyebár, míg az elsõ kettõrõl egyértelmûen tudott.

Valóban nagyon mókás, hogy kétségbeesetten másról beszélsz, meg elbeszélsz a másik mellett, ha elfogynak az értelmes érveid.
10/10
JoeM 2013 márc. 21. - 06:36:36 10/10
(476/585)
""Mert ugyebár a film ott ér véget, hogy Scwarzi megöngyilkolja magát, de mi van ha Skynet ennél okosabb, és küldött vissza egy másik T1000-est kizárólag fejlesztési célzattal, akinek az egyetlen küldetése egy chip bejuttatása a Cyberdyne Systems-hez. Addig meg a másik T1000-es terelésként üldözi kicsit a gyereket és harcol kicsit Schwarzival.
És hopp meg is van oldva.
Maradt a múlt is és maradt a jövõ is.
Nem kell idõsíkozni.""

Csak hogy Connor sem 1 Scwarzit küldött vissza, hanem mindjárt kettõt, a másiknak ugyanis pont az volt a küldetése, hogy likvidálja a 2. T1000-est. Azért nem látjuk a 2. Scwarzit, mikor megérkezik a múltba, mert õ a kamion túloldalán landol és a kamera ugye az elsõt követi, ahogy bemegy a csehóba. :D
Ugye milyen mókás másról beszélni, meg elbeszélni a másik mellett, ha elfogynak az érvek?
jani-wan 2013 márc. 20. - 22:53:36 Előzmény convar
(475/585)
""Itt van egyébként az igazi paradoxon, mert azzal, hogy a végén a Terminátor feláldozza magát, és megsemmisití a jövõt, megöli John-t is (az elsõdleges célja az õ életének védelme), mert így sosem fog megszületni, mert már Reese-t sem kell visszaküldeni, hisz, az elsõ Terminátor se fog visszatérni."

Na látod, éppen azért nem tudom elfogadni a körforgás elméletet már a T2re sem. Cameron biztos hogy nem akart ekkora kérdést csinálni ebbõl, amikor nekilátott a T2höz..."


És akkor mi van, ha azzal hogy feláldozta magát mégsem semmisítette meg azt a bizonyos jövõt, és minden megy ugyanúgy tovább mint eddig?
Mert ugyebár a film ott ér véget, hogy Scwarzi megöngyilkolja magát, de mi van ha Skynet ennél okosabb, és küldött vissza egy másik T1000-est kizárólag fejlesztési célzattal, akinek az egyetlen küldetése egy chip bejuttatása a Cyberdyne Systems-hez. Addig meg a másik T1000-es terelésként üldözi kicsit a gyereket és harcol kicsit Schwarzival.
És hopp meg is van oldva.
Maradt a múlt is és maradt a jövõ is.
Nem kell idõsíkozni.
10/10
sawyerx 2013 márc. 20. - 20:37:12 10/10
(474/585)
Szeretem hangsúlyozni az álláspontomat : )

Elolvastam még egyszer az irományodat, fejben lejátszottam a filmeket, lehetséges, mégis neked adok igazat -,- :D
De még egy kérdés ezzel kapcsolatban: Kate ugyanúgy 2029-ben küldte vissza a segítõt, és ugyanúgy 2029-ben van még elvileg az emberiség gyõzelme?

TSCC: mivel a T filmeket is egyben tudom csak "kezelni", a sorozatot sem tudom elvonatkoztatni, fõleg a 2. évad legvégét tekintve. Amúgy másik nagy bajom vele, hogy nem fejezték be, nem kellett volna bele az az utolsó utazás.
És ezzel kapcsolatban is egy kérdés: nem emlékszem pontosan, az elsõ részben mennyit ugranak az idõben elõre? Mert ha 3 évet, akkor meg lenne magyarázva, hogy John életkora a Terminátor 3-ban, amiért egyszer 10, máskor 13 éves.
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 20. - 17:40:29 8/10
(473/585)
Most még1x leírtad hogy mit látunk másként. Minek? ;)


Ne mondd már hogy a visszaküldést intézõ Skynet úgy gondolkodik, az vezérli hogy "nem baj ha most vesztek, majd akkor egy másik idõsíkban nyerek :)", Connort meg az, hogy "nem elég itt gyõznünk, muszáj minden párhuzamos idõsíkban is, ezért én is visszaküldök vkit hogy nehogymár a Skynetnek vhol is jó legyen".

Nem érzed a helyzet már-már vígjátékba illõ abszurditását?

Am mint mondtam, tényleg volt egy sorozat ami egy ilyen fentezire épült, az volt a Sliders. De itt most a Terminator filmek a téma.


A TSCCnek pedig akkor tessék adni még1 esélyt mostmár ügyelve arra hogy közben vonatkoztass el a filmektõl, legalábbis a T3 T4tõl. Ha csak 1xûen élvezni akarod, elvárások nélkül akkor hidd el, menni fog és meglátod majd - ha közben valóban figyelsz a részletekre, utalásokra, szimbólumokra ;) - hogy mennyivel komolyabb azoknál. (Mondjuk terminator akkor sem lesz több benne :o) De "zúzni" úgyis ottvannak a filmek.)
10/10
sawyerx 2013 márc. 20. - 16:06:12 10/10
(472/585)
Ha a Skynet az x síkon visszaküldi a gépet és megöli Saraht, létrejön 85-tõl egy y jövõ. De az x idõsík (vagyis az eredeti Skynet síkja) nem alakul át egybõl y-ra, innentõl mindkét sík létezik. Ezen az elven jönnek létre az 1-2-3-ban a változások a visszaküldésekkel kapcsolatban. Te ezt nevezted abban az idõtáblázatban "frissülésnek".
A Rejtély c. sorozatban is a te változatodat mutatták be, de ott is ugyanezen az elven magyarázták, ahogy én gondolom: beleavatkoztak a múltba, a jelenben pedig mindenki elméjében létrejött az a valóság, ahol Peter Bishop nem létezik, mert gyermekkorában meghalt, de ez is a több idõsík-elmélettel lett bemutatva.
10/10
sawyerx 2013 márc. 20. - 15:56:48 10/10 Előzmény Sz Peter
(471/585)
Akkor pontosítok: én nagyon szeretem, ha egy sorozat drámával van túlfûszerezve, de ennél a sorozatnál nekem az volt a bajom, már amennyire emlékszek a 2 évadból, hogy nem is igazán a terminátorokkal foglalkoztak, õket úgy mellékesen a háttérbe söpörték. Viszont az elsõ évad vége nagyon tetszett, amikor szétcsap a kommandósok közt a medence fölött, lehet, ha végzek a mostani sorozatokkal, ismét nekilátok : )
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 20. - 12:02:10 8/10
(470/585)
sawyerx:

"én is úgy gondolom, rengeteg idõsík van, de egy személy egyszerre normális esetben csak egyen létezhet, a másikon csupán az alteregója.
Ha a Skynet visszaküldte Svarcit, hogy megmentse saját magát, õ azt úgysem érzi meg, ugyanúgy elpusztítják 2029-ben, viszont az "alteregó" Skynet, ami 1985-tõl bebiztosította magát Connor ellen, már igen."

Akkor itt van az a pont ahol már veled sem értek egyet, mert akkor ugye valójában egyetlen visszaküldésnek sem lenne értelme a Skynet számára, hiszen az a saját jelenére már úgysem lenne hatással. Ez pedig nekem úgy hangzik, mint a Sliders párhuzamos világai, ami nekem megintcsak nem gyere be.

Ezért számomra egy (de a visszaküldések miatt az folyamatosan változó) idõvonal van, tehát ha visszaküldesz vkit vagy vmit a múltba hogy változtasson vmin az igenis kihatással lehetnek rád. Hogy ezt hogy kellene elképzelni, ezzel kapcs. hagy idézzem JoeM-et (JoeM, remélem nem gond ;) ) egy másik fórumról, õ tökéletesen leírta hogy mindez hogy mûködhet. Én ekkor értettem meg végleg az egészet:

"az idõutazó amint megérkezik, megváltoztatja az idõvonalat olyan mértékben, amilyen mélységben beavatkozott, ez a változás azonnali a teljes idõvonalra nézve, tehát 0 idõ alatt fut végig. A következmény a jövõben azonnal látszódik, viszont, ha jelentõsebb beavatkozás nem történik, akkor elõremenve az idõben, nagy valószínûséggel ugyanazt találjuk, mint az idõutazás elõtt. Hogyan éli meg ezt a jövõben levõ? Nem úgy mint a "Vissza a jövõben" ben, ahol látták a változásokat. A rendszeren belül levõk nem érzékelik a változást, mert a változás az õ elõéletükön is lefut, így már az új idõvonal szerint fogják élni az életüket, magyarán csak a külsõ figyelõ érzékelhetné, hogy változás van, aki a rendszer részét képezi, az nem. Így soha senki nem tudhatja, hogy változott-e már az idõvonal, vagy még az eredeti fut.
Egy gond van, ebben az elméletben: mindig az gyõz, aki elõször küld vissza és az adott idõutazó küldetése sikeres. Hiszen így azonnal változás következik be és pl. John Connor már nem is küldhet vissza senkit, mert vagy nem létezik, vagy nincs olyan helyzetben, mint az adott visszaküldés elõtt. Erre egy megoldás van, feltételezzük, hogy maga az idõutazás a visszaküldõ idejét tekintve idõbe telik,magyarán van 1-2 óra - nap arra, hogy reagáljon a másik fél. Ez tulajdonképp elfogadható, mivel az idõutazás egyfajta elmozdulás a tér-idõben, tehát hozzárendelhetõ idõtartam is. Viszont, ahogy az idõutazó megjelenik onnan már azonnali az idõvonal frissülése. Ezzel az elmélettel magyarázható a jövõ folyamatos változása..."
Erre még kötöszködtem egy sort, majd ezt írta hozzá:
"Erre benne van a válasz a hozzászólásomban, aki a rendszeren belül van, az nem érzékel változást, nem tûnik el számára épület, vagy keletkezik, mert õ maga is megváltozik az idõvonal frissülése miatt, már saját születésétõl és vele együtt a környezete is.
Konkrétan, ha Sarah meghal, akkor nem John fog eltûnni a társai közül, hanem az egész idõvonal másképp fog felépülni, John nélkül, más történelemmel és a változás pedig 0 idõ alatt lefut, belül senki nem fog észrevenni semmit, mert már az új történés szerint éli le addig az életét."


Más: a TSCC kapcsán a "szégyen" picit rosszul esett, de mind1, majd csak feldolgozom vhogy ;D Nekem az egyik kedvenc sorozatom, sokkal több mondanivaló van benne, sokkal "mélyebb", emberibb, drámaibb, mint a T3 T4. Oké, ahogy látom neked épp ez volt a bajod vele ;)

A filmekhez meg egyáltalán nem kell hogy igazodjon, hiszen a TSCC elején történt visszautazások - a mind2õnk által helyesnek vélt kazettaelmélet szerint - nyilvánvalóan felülírják a T3 és a T4ben történteket. Tehát beilleszthetõ a T Univerzumba, a sorrend pedig ez: T1 - T2 - T3 - T4 - TSCC.

A könyvekkel már én sem foglalkozom, vhol azért meg kell húzni a határt :)


Sz Peter:

"Az - ezt a filmet - alkotók NEM így gondolkodtak az idõutazásról. És röviden ennyi! :)"

Azért errõl meghallgatnám 1x James Cameron véleményét is. De komolyan. (Angolosok, nem tudnátok errõl találni vmit?) Egyébként azt aláírom, hogy ez az elsõ rész a körforgás elméletre épült (ennek egyik legfontosabb szimbóluma a fotó a benzinkúton), az valóban mûködik azzal a teóriával is (ahogy pl. a 12 majom is - más kérdés, hogy attól még hülyeség, dehát ezek csak filmek). Viszont azt is, hogy a második rész már nem (tehát nemcsak a T3 és a T4), és sztem Cameron szerint sem - más kérdés hogy ennyire õ sztem nem is gondolt bele, a lényeg az volt hogy mostmár van suska, csinálni kell egy baromi látványos, überállat 2. részt és kész, a paradoxonokat meg majd megoldják a fanok. Már aki akarja ugye, hiszen szemmel láthatóan vannak akik inkább a struccpolitikát választják.



KurtWagner:

"Itt van egyébként az igazi paradoxon, mert azzal, hogy a végén a Terminátor feláldozza magát, és megsemmisití a jövõt, megöli John-t is (az elsõdleges célja az õ életének védelme), mert így sosem fog megszületni, mert már Reese-t sem kell visszaküldeni, hisz, az elsõ Terminátor se fog visszatérni."

Na látod, éppen azért nem tudom elfogadni a körforgás elméletet már a T2re sem. Cameron biztos hogy nem akart ekkora kérdést csinálni ebbõl, amikor nekilátott a T2höz...
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 19. - 23:38:53 8/10
(469/585)
Mivel 20 hsz is született a legutóbbi belépésem óta így akkor erre ma már nem jutott idõ :D

De "I'll Be Back", ezt megígérhetem, ill. addig is, és továbbra rajtatok tartom a szemem ;D
offtopic
Sz Peter 2013 márc. 19. - 21:04:35
(468/585)
"az elsõ néhány részt leszámítva már terminátor is alig volt benn"?

És Cromartie? Vagy egy terminátor nem terminátor? :)
10/10
JoeM 2013 márc. 19. - 20:57:46 10/10
(467/585)
Elég általánosan elterjedt az a nézet, ahogy az idõutazásról és következményeirõl gondolsz. Viszont van egy komoly hibája. Egy másik topikból bekopizom, amit errõl írtam régebben.

""
"Valaki említette a Terminátor2-ben levõ súlyos bakit, hogy ha a T800 visszatérése megakadályozza skynet létrejöttét, akkor õ maga sem lehet jelen, hiszen logikailag nem lesz létezésének alapja, mivel nem hozhatja létre õt magát semmi"

Ezzel abszolút nem értek egyet. Egy létezõ idõvonalból visszatérve - szerintem - meg lehet változtatni úgy a jövõt, hogy létezésem logikai alapját törlöm. (Ez a klasszikus megölöm a nagyapám sztori). Ettõl nem fogok eltûnni meseszerû körülmények között, ugyanis azt gondolom, hogy ha valaki megjelent a múltban, anyagi valójában, akkor az a múlt részévé válik abban a pillanatban és bármit is tesz, az már nem hathat vissza rá ebben az esetben.
Fõleg, hogy az idõ csak egyirányban terjed, így az idõvonalban az utazó által gerjesztett változások is csak idõben elõrefelé terjedhetnek. Ennek ugye fizikai alapja is van, nem csak fikció. Ha pedig valaki kilép az idõvonalból és visszautazik, az idõben bekövetkezõ változás nem követheti vissza õt a múltba az idõ egyirányúsága okán. Így a T2-ben nincs semmilyen baki. ""

Sz Peter és csapata:

Van a rajongóknak egy jó része, akik annyit hajlandók csak elfogadni egy filmbõl, amit hollywood az arcukba tol a mozivásznon keresztül és 1 lépést sem hajlandóak/tudnak továbblépni a történeten. Meg vannak olyan rajongók, akiknek igényük van teljes egészében látni a sztori. Nem tudom melyik csapat van többségben, de szerintem kihagyhatatlan érzés a sztori olyan részeit is megismerni, ami a színfalak mögött rejtõzik.
A másik, hogy a Terminátor filmeket nem egymás folytatásainak tekinteni - a változó idõvonalak figyelembe vétele mellett - szerintem szánalom.


vlad90:
"Ha viszont az idõt úgy fogjuk fel, mint a tér egy dimenzióját, vagyis minden pontja egyszerre létezik, viszont mi csak egy irányba tudunk rajta menni (a termodinamikai irányba), akkor itt már értelmezhetõ a tengelyen a visszafelé történõ utazás"

Ha a termodinamika irányába indulunk, akkor azzal be is fejehetjük az idõutazásról szóló álmokat. A 2. törvény ugyanis az entrópiáról szól. Ami miattlétezik maga az idõ, a termikus fizikai folyamatok lefutásának egyirányúsága, ami miatt megjelenik az irreverzibilitás az univerzumban. Az entrópia az univerzium egyik legerõsebb tövénye, azt megkerülni a klasszikus fizika szintjén lehetetlen. Ezért az a véleményem, hogy az egyetlen út a kvantummechanikán keresztül vezet, aminek megismerésében viszont még nagyon az elején járunk.

Ami a 4 dimenziós tér-idõt illeti. Ezzel az a baj, hogy abban az idõ továbbra is csak egy tengelyen fut, vagyis egydimenziós és az entrópia miatt az idõ egyirányú, tehát nem jutunk elõbbre. Viszont ha fel tudnánk az idõt bontani a térhez hasonlóan 3 összetevõre és minden térirányhoz hozzá lehetne rendelni egy idõ tényzõt is, akkor egy 6 dimenziós teret feltételezve elképzelhetõ, hogy tovább lehetne lépni az idõutazás kérdésében. A 6 dimenziós tér csak elsõre tûnik soknak. Egy fizikus szerint a ma 3 térdimenzióban megfejthetetlen gömbvillám 9 térdimenzó esetén egyszerûen leírható lenne, mint jelenség. A húrelmélethez 11 tér és 2 idõdimenzó passzolna egyes fizikusok szerint. Akkor mennyi is van valójában? Szóval nem lefutott a kérdés, míg az univerzumot nem ismerjük meg a maga valójában.
10/10
sawyerx 2013 márc. 19. - 20:25:32 10/10
(466/585)
Persze, ízlések és pofonok, de az elsõ néhány részt leszámítva már terminátor is alig volt benn, a filmekhez meg alig igazodik.