halev aug. 13. 20:55:53
(412/412)
Elnézegetve a mai politikát és a politikusok által lefizetett prostituálódott médiát és hithű híveiket, már nem is tudom kinek drukkoljak egy ilyen jellegű eposznál. Trump, Bolsonaro, Orbán, Putyin, Erdogán és a többi "lebilincselő" idol által teremtett jövőben sztem simán jöhet az A.I.. Nem lehet gonoszabb és unintelligensebb.
8/10
pecaboy3 júl. 25. 22:39:27 8/10
(411/412)
Böcsületes iparosmunka, persze az első két részhez ez sem ér fel, mint ahogy a többi sem. A poénok többnyire átjönnek, a visszautalások is rendben vannak, a zene is.
Színészek:
- Svarcival semmi bajom nincs, ő az Arnold :) És "leharcolt" külseje is meg van magyarázva.
- Jason Clarke mint a karizmatikus John Connor, a világ megmentője szerintem teljesen hiteltelen, ezredesként vagy tábornokként sokkal inkább el tudnám képzelni...
- ...Jai Courtneyt meg terminátorként - nem annyira a színészi képességeivel van baj (más szereplőkkel együtt, összhangban jól tud alakítani a vásznon, pl. amikor Sarahval kommunikál vagy a terminátorral poénkodik), inkább a külsejével. Vessük már össze a T1 gizda, forradásokkal és hegekkel teletűzdelt, de szálkás és fürge Michael Biehnjét a kigyúrt és tökéletes Courtneyval. Tényleg hihető, hogy ez a Kyle Reese gépi haláltáborokban szenvedett, hullákat pakolt, éhezett, bujkált...? Ne már :D
- Emilia Clarke-ot tudtommal sokan szapulták a filmbeli alakításáért, én nem értem, miért. Nagyon nehéz feladata volt (összegyúrni a T1 naiv kiscsaját a T2 tapasztalt és elszánt amazonjával), amit szerintem abszolút jól megoldott. Az egyetlen furcsaság az alacsony termete Linda Hamiltonhoz (meg a többiekhez) képest, de ezt a legtöbb jelenetben sikerült így-úgy megoldani. Az impozáns mellbősége engem nem zavart :D
peterx júl. 13. 11:38:52
(410/412)
Ebbe a részbe még egy ellentmondást is sikerült belecsempészni.
Amikor John Connor megmenti Kyle Reese-t a csatornában, ellent mond az előző résznek.
6/10
Warthog82 febr. 24. 09:55:20 6/10
(409/412)
Tökéletesen alkamas arra,hogy porig rombolja a Terminator mitoszt.De még mindig nem a sorozat legrosszabb része.Lehetett volna benne fantázia Linda Hamiltonnal,Michael Biehm-el és azok eredeti magyarhangjával.De ez a Sarah Connor legkisebb mértékben sem hasonlít Hamiltonra és Reese karaktere is tökéletesen hiteltelen.
6/10
stupek2 jan. 19. 18:22:15 6/10
(408/412)
"visszaküldelek az időben, mert ha megölik az anyámat, én nem születek meg" Hogy is van ez? De hisz megszülettem, különben nem mondanám ezt! Akkor minek visszamenni?Néhány jelenet pontosan a Terminátor 1-ből van átvéve, csak hogy ismerős legyen a film.
5/10
norbertobaggio 2018 dec. 22. - 10:39:56 5/10
(407/412)
Hát ez elég nagy katyvasz lett. Nem is értem azokat akik szerint ez jobb mint a 3. rész. Sajnos ez a franchise egyre mélyebbre süllyed pedig imádom a Terminator filmeket.
2/10
sawyerx 2018 okt. 27. - 18:53:17 2/10
(406/412)
Fogalmam sincs, hogyan állhat ez a paródia, ez a moslék, ez a szenny 7 ,1 ponton...
Akik 5 felettit adtak rá, azok látták egyáltalán az első két részt, ami az igazi terminátor volt?
Egy értékelhető rész van az egész filmben, mikor a "fiatal terminátor" megérkezik 84-be, és nagyjából sikerült úgy összehozniuk, mint az eredetiben. Kivéve a punkokat, mert azokkal és az új csövessel inkább egy cosplay-fanmade filmre hajaz. A többiről meg ne is beszéljünk. 91-ben meg tudtak csinálni egy helikopteres akciót valós jelenetekkel, itt meg telinyomják CGI-jal az egész filmet, mert attól biztos jó lesz... aha.
3/10
Nótárius 2018 júl. 24. - 01:47:03 3/10
(405/412)
Előre megfontolt üzleti szándékkal, még-egy-bőrt-lehúzó indokból elkövetett illúzió-rombolás, karakter-mentesített elkövetőkkel. Nyomokban "még itt vagyok"-Schwarzenegger-t tartalmaz.
A telefonomat mindenesetre kikapcsolom ...
5/10
TVterror 2018 júl. 23. - 23:35:21 5/10
(404/412)
Swarci az egyetlen amiért érdemes megnézni, a másik két föszereplö picsogása meg az állando "papázás" rohadt idegesitö volt.
A cselekményt sem, igazán értettem, értelmetlen katyvasz. Swarci miatt 5/10 amugy 3/10 lenne
Andrew8 2017 júl. 26. - 10:07:43
(403/412)
Most Cameon már új Terminator trilógiában gondolkozik ugye 2019 tõl visszaszállnak a jogok rá.
okoferi 2017 máj. 26. - 23:51:02
(402/412)
A szinkron neveket némelyiket helytelenül adták fent meg.
Helyesen a következõ linken : http://iszdb.hu/?audio=17308
10/10
Eddyboy 2017 márc. 02. - 10:33:10 10/10 Előzmény Kaliff
(401/412)
Igen, a T4 valahogy nem kellett volna.
Az eléggé kilóg a "sorból".

Talán az ötödik rész, azért is "idõzavaros" kissé, mert arra is gondolni akartak, hogy önálló akció-filmként is, jó legyen.
Mondjuk ezt már a harmadik résznél is lehetett érezni, de az ötödikbe tán még jobban.
Kicsit lehetne "komolyabb", az ötödik rész, de olyan jót már úgyse tudnak csinálni, mint az elsõ kettõ.

Tehát ami ötlet jött, és lehetett, beletették az ötödik részbe, mindenféle szempontból.
barna pólós2 2017 febr. 19. - 10:36:53
(400/412)
Rosszabbra, gyengébb filmre számítottam a kritikák alapján, a 3. és 4. rész után, de elég jól összerakták, logikus és szórakoztató film lett. De nem ér fel az elsõ 2 részhez.
9/10
1/10
Kaliff 2017 febr. 19. - 07:04:18 1/10 Előzmény Eddyboy
(399/412)
Megvan mindegyik film, te agyas. A T2-t vagy ezerszer láttam. Sõt még a T3-at is el tudtam fogadni a fõszereplõ ellenére is. A T4-et már nehezen vette be a gyomrom, a Sarah Connor Chronicals pedig egy vicc. De hogy ez mi, ez a Genisys, arról halvány lila fogalmam sincs, pedig 2x ültem neki, hogy felfogjam.

Szerintem azoknak jó akik az elsõ 4-et nem látták, vagy nem fogták fel.
10/10
Eddyboy 2016 nov. 19. - 12:49:12 10/10 Előzmény Kaliff
(398/412)
Meg kell nézni az elsõ négy epizódot, és érteni fogod.
Jó esetben...

Ennek az epizódnak (a Genisys-nek) egy kicsit összetettebb az idõvezetése, de azért nyomon követhetõ, érthetõ ez is.

Ja, és nem kell nagyon szoros összefüggést/tartalmat keresni az öt epizód, idõ és történet vezetésében.

Ilyen "szigorúan" nem lehet megközelíteni az egyes epizódokat.
1/10
Kaliff 2016 nov. 16. - 14:50:31 1/10
(397/412)
Mi a jóbüdös bánatról szól ezt az orbitális katyvasz?!
10/10
Eddyboy 2016 szept. 12. - 21:24:11 10/10
(396/412)
Köszi a linket, és az ötletet.

Én mondjuk (ha lehetne) itt szeretném, valamilyen ilyen jellegû boltban megvenni, ahol azt is tudom, hogy milyen extrák, meg egyebek vannak rajta, díszdoboz, stb.

Hát ha nem fog semmiképp megjelenni, mondjuk az idén sem, akkor marad ez a megoldás.
10/10
Eddyboy 2016 szept. 04. - 10:10:03 10/10
(395/412)
Igen, szerintem is jó ez az 5. rész.
Olyan, mint az elsõ kettõ, már úgysem lesz többet.
Az tényleg jó lett,mind a kettõ, de nem tudnak annál jobbat csinálni.

A 3. rész szerintem elég jó lett, tán csak azért "haragszanak rá" néhányan, mert a sztori nem hozott, sok újdonságot.
Akcióban, a daruskocsi jelenet, meg a 2 terminátor bunyója a fürdõszobában, jól el lett találva.
Itt még azért valamennyire követték, az eredeti "szabályokat".

A negyedik részt, nem tudom, hova tenni.
Ez kimaradhatott volna.
Olyan zavaros az egész.
Na, itt már nem követtek semmi "szabályt".

Az ötödik részt megvenném dévédén, ha megjelenne végre.
De csak nem jelenik meg...

És lehet, hogy nem is fog...
Andrew8 2016 aug. 16. - 23:08:13 Előzmény Nezelodo
(394/412)
Elvileg ez egy trilógia 1. része volt. A folytatásokban magyarázták volna meg az itteni kérdõjeleket. Ezért szerettem volna ha folytatják most áll épp a projekt.
9/10
-NOMAD- 2016 jún. 12. - 02:06:49 9/10
(393/412)
Megnéztem a 3. rész értékelésemet és valószínû vagy be voltam b*szva vagy más miatt nem voltam önmagam ... a robotk*rvás részt nem értékelhettem 10/10-re...
Jó volt, de ha kevésbé rib*ncosra csinálják a roborib*ncot, akkor talán jobban befogadta volna a gyomrom. (hála az égnek a krónikás sorozat förtelmet nem veszik figyelembe a filmeknél)

Na de a Genesys ... meglepett.
Emilia Clarkerol tudtam annak ellenére hogy nem nézem és nem is fogom a trágya trónok harcát viszont féltem, hogy benne lesz a filmben, akitõl viszont jobban az Jai Courtney és Jason Clarke ... A pofázmányzk egyszerûen irritált IDÁIG. Viszont amit itt sikerült alakítaniuk végre bebizonyította, hogy van élet a Majmok bolygóján túl és méltóak a színész megnevezésre. Kiválóan szerepelt mind a három muskétás, amit viszont sajnálok, hogy Matt Smithbõl kvázi két percet kaptunk csak ... :( Abból az emberbõl akinek fõszerep juthatott volna és már nem egyszer bizonyította színészi tudását. :( De az a két perc is tökéletes volt valljuk be és kellett is a filmbe. :) Jó volt a történet! Nyilván a megszokott köröket idõugribugrival meg cobra11el is lefutottuk, de összességében hozta az eddigi filmek színvonalát. Természetesen maradok örök Salvation fan, de nagyon jó irányt mutatott az új Terminator mozi. Reméljük a rész, aminek a Genesys megalapozott még nagyobbat fog durranni.